Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monsterka 1123

Wrześniowe mamy 2015

Polecane posty

Hej Kochane! JA już po wizycie! Zobaczyłam dzisiaj maleństwo i pikające serduszko! Aż łzy miałam w oczach...już myślalam że nic z tego nie będzie...;) Kolejna wizyta 23 lutego. I będę miała już przepisane wszystkie badania. Ktoś orientuje się jaki to jest koszt? Słyszałam że nie mały... Mamusia2015 i little84 ja narazie nie kupuję ciuszków...za to moja teściowa wracając z zakupów praktycznie zawsze coś przyniesie;) póki co mam już stertę...więc o ubranka się nie martwię. A nie mogę się juz doczekac kiedy będę wiedziec jaka płeć. Żeby wiedziec juz konkretnie co bede mogła kupowac;) A i jeszcze jedno pytanie. Biorę tylko kwas foliowy,duphaston i luteinę...Ale zastanawiam się nad kupnem witaminek. Jakie bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intu
Klaudina gratulacje!!! :-) Ja wczoraj w lidlu kupiłam gryzak, welurowy dresik i dwa bodziaki. Mąż jest przesądny, więc mu się nie przyznaje co kupuje, tylko narazie chowam po szafach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pacia2589
Mam termin na 6 września :) póki co trzymam się z tym "nie kupowaniem" ale coś czuje ze jak juz zacznę to wpadnę w zakupowy szał :P XX XX Ja dostałam juz skierowanie na wszelkie badania, ale mam je robione na NFZ, bo i lekarz państwowy :-) jedyne co musze zrobić na własną rękę to HIV i toksoplazmoze :-) a oprócz kwasu foliowego biorę femibion natal 1 :-) ale nie wszyscy lekarze preferują witaminy w 1 trymestrze, także jak się zdrowo odzywiasz i bierzesz kwas to tez będzie ok :) XX XX Mój partner bardzo przeżywa moja ciążę razem ze mną i bardzo chciałby być na usg jak będzie widać płeć po raz pierwszy i nie wiem czy brać go już teraz czy dopiero na następne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia gratulacjeee!!!!:) ja juz tez sie nie moge doczekac kiedy zobacze moja dzidzie :D a wie ktos jak Te badania prenetalne wygladaja??? =) Ja witaminy biore jakies specjalne dl kobiet w ciazy, mam wszystkie potrzebne witaminy w nich, nawet jod( czytalam ze w niektorych polskich tabletkach ciazowy go nie ma). xxx wlasnie Moj tez chce byc przy badanich i przekladalam z wtorku na piatek, wiec akurat bedzie wtedy na rowno tydzien 13 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babeczka przy rejestracji mi tłumaczyła, że: nie trzeba być, na czczo, trzeba znac swoja wagę, podac date ostatniej miesiaczki i to normalne usg tylko takie bardziej dokładne, powinno trwać ok godzinki. Jeśli nie ma wyraźnych wskazań, ze np mogą wystąpić wady genetyczne to badanie jest płatne 180 zł. Jeśli coś wyjdzie nie tak, to jest opcja jeszcze badania krwi i wtedy razem wychodzi 390 zł. Jestem zapisana na Polnej w Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi mówili to badanie USG genetyczne to zwykle usg tylko na nim dokładnie sprawdza się przeziernosc karku i chyba przegrodę nosowa żeby wykluczyć choroby takie jak zespół downa, a jeśli coś wyjdzie nie tak lub nie będą pewni to wtedy badania krwi i faktycznie komplet kosztuje ok 400 zł (przynajmniej w 3miescie). Ja u siebie w przychodni akurat to usg mam za darmo, a jak będę chciała to ze krwi to będę musiała robić prywatnie, ale ogólnie zalecają je po 35 roku życia :-) przyjaciółka jest w 7 miesiącu ciąży juz, jest w moim wieku, chodzi do innego lekarza i tez nie kazał jej robić tych z krwi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a to chodzi o to usg4d czy o jakimś innym usg prenatalnym mówicie, bo już się zgubiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę ze większość z was pierwszy raz Jest w ciąży, ja już to wszystko przerabialam i teraz zaczynam od początku :) Usg genetyczne to usg 3d albo 4d wtedy lekarz sprawdza dokładniej parametry a badanie trwa ok 20-30 minut. U mnie razem z wizytą 250 zł. Nie wiem jakie badania lekarz u was przepisuje ale u mnie komplet kosztuje 200 zł. Pewnie co miasto to inaczej. A witaminy biorę te same co pierwszej ciąży czyli doppelherz mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania Hej dziewczyny ! Tez daaawno tu sie nie wypowiadalam aleee czytalam wypowiedzi! Pacia, mi tez sie strasznie podoba Antos i raczej juz postanowilam ze jak chlopczyk to chce Antosia :) a co do dziewczynki tez mi sie strasznie podoba maja ! Ja ubranek nie kupuje jeszcze jakos nawet nie mam sily zabrac sie na te zakupy ..;( A macie moze przeczucia czy to bedzie chlopczyk czy dziewczynka? Ja mimo ze chcialabym aby byla dziewczynka czuje ze jednak Bedzie Antos <3 Od poczatku ciazy czulam ze bedzie pierwszy syn .. Zobaczymy juz niedlugo sie okaze :) Pozdrawiam x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja wypowiadam się rzadko. Chyba ze Zmęczenia. Wróciłam na dwa dni do pracyvi wylądpwaĺam w szpitalu bo podobno za dużo zwracałam ale już jest lepiej. Klaudia bardzo się cieszę że u Ciebie wszystko w porządku. ja imię dla synka mam. I namowilam męża Michał. Za to dziewczynka tu mamy skrajne pomysły i cieszę sie że jeszcze długo do porodu to cos uzgodnimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, zazdroszczę ze Antos juz postanowiony, bo niestety mój facet chce bardziej nowoczesne imię i nie mam już pomysłów co mu zaproponować :-( póki co to chyba zamiast Aleksa może być Aleksander, tylko imię jest długie a nazwisko ma 12 liter, to się dzieciak nie zdąży podpisać na sprawdzianach :P XX XX Co do przeczuc to ciężko powiedzieć, bo ja zawsze chciałam mieć najpierw synka, tym bardziej ze same baby w rodzinie i tak czuję że będzie chłopak, ale jak wyjdzie dziewczynka to tez będę wniebowzieta :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam przeczucie, ze będzie chłopak :D Tylko, ze w głowie cały czas cukrzycowe problemy i wieczna nerwówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia2015
Ahhh ja wam ogolnie zazdroszcze ze juz macie jakies wybrane imiona... ja dla chlopaka Myslalam Nathaniel- Nathan... ( to h przez to ze mieszkam za granica i nie mam zamiaru wracac do pl, zeby nie bylo). Ale mojemu narzeczonemu sie za bardzo nie podoba.... Co do plci to sama nie wiem co bym chciala :D Wiec bede zadowolona i z tego i z tego =) Mam nadzieje tylko ze bedzie wszystko wporzadku na badaniach =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia no nie gadaj!!!! Ja tez mysle o Nathanie :) :) lub Nathanielu :) i tez mieszkam za granica! Co za zbieg okolicznosci :) a w jakim kraju jestes? Ja w UK a konkretnie Londyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeju.... To już wrześniowe mamy 2015?! :D Ja jestem wrześniową mamą 2013, też spotkałyśmy się na kafeterii ale przeniosłyśmy się na forum prywatne bo tu wszystko popsuły pomarańczki.. A dziś mój wrześniowy cud ma 17 miesięcy i śpi za ścianą :D Dziewczyny, zdrowej, bezpiecznej ciąży i szczęśliwego rozwiązania, całuje Was wszystkie, powodzenia!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha Wiolcia no to rzeczywiscie :D ja mieszkam w norwegii :) i probuje znalezc takie imie ktore sie nie odmienia w innych panstwach tylko zawsze jest takie samo :D mi ( dzieki bogu) rodzice dali na imie Sandra a mysleli nad Gabrysia... dla dziewczynki myslalam Nicola, Lily, Amelia, Sophie i Lena... ale Lily juz jest, ostatnio kuzyn dal corce Lena, Amelie ma mojego narzeczonego kuzynka a moja mama ostatnio nazwala psa Sophie xD haha wiec jedyne imie, ktorego nikt nie ma w mojej okolicy i w pl to Nicola :) Tak samo nikt nie ma Nathaniela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Dziekuj***ardzo, zycze zdrowka dla Twojego malensta :D Nam pomaranczki tez probawaly tutaj namieszac,ale jesli nie odpowiada sie na zaczepki to przestaja bo im sie to nudzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pacia2585 ja też mam długie imie i nazwisko. I przed slubem i po 19 znaków. Jakos przeżylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze do przeżycia :P u mnie w rodzinie po prostu się tak przyjęło, że do krótkiego nazwiska długie imię i odwrotnie :-) ale nie będę się tym tak bardzo kierować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1986nika
Witajcie mamusie = ) ja tez.zadko tu jestem bo zle sie czuje.Dzisiaj od rana mam straszne mdlosci ,wymioty :( ani obiadu nie zjadlam....tylko leze.A wy jak sie czujecie? Ja mam corke Nikole =) tera.myslimy ze bedzie chlopiec imie nie wiem jakie maz chce Tomuś ....a jezeli bedzie cora to bedzie Ola .pozdrawiam i napiszcie.cos o swoich mdlosciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny z tymi wymiotami to trzebabuważać. Może dojść do odwodnienia. 2/3 razy podobno nie zaszkodzi ale jak więcej to robi sie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia2015
Cześć dziewczyny :) ja wczoraj byłam na urodzinach u koleżanki i ona ma 10 miesięcznego szkraba, jak go zobaczyłam to zdecydowałam ze Jednak chciałabym mieć bardziej chłopczyka :D i napewno bedzie Nataniel :3 co do wymiotów, to gość ma racje, powinnaś pic dużo wody żeby sie nie odwodnić i próbować zjeść chociaz krakersy czy cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny u mnie jakaś masakra jestem chora idzie 10dc ciąży a ja mam katar i kaszel czasami nie do opanowania dzwoniłam do gina dziś bo mi kazał stwierdził żebym jutro pojechała do internisty a do niego w wtorek powiedział również że chyba bez antybiotyku się nie obędzie jak myślicie powinnam się czegoś obawiać a może któraś z Was brała już antybiotyk np. we wcześniejszej ciąży lub na chwile obecną czego oczywiście Wam nie życzę..... Proszę o jakąkolwiek wiadomość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajskiejabluszko
gościu z 15.45 bardzo ci współczuje, wiem ze pewnie się strasznie boisz. Ja na początku ciąży 6-7 tydz. miałam bol gardla i tez się mocno przejmowałam. Bylam u internisty, ale obylo się bez antybiotyku. Leczylam się czosnkiem i miodem. Jakis czas to trwalo, ale pomoglo. Z tego co wiem, to niebezpieczna może być goraczka i wtedy można na jej zbicie wziąć Apap po konsultacji z lekarzem. Ale nie martw się, z tego co wiem sa takie antybiotyki, gdybys już musiala brac, które nadaja się dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czosnek działa cuda! Też tak macie, że albo Wam mega gorąco albo zimno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja chyba zaczynam przygodę z bezsennościa... W godzinach 17-20 mogłabym spać a później jakoś sen odchodzi. W pierwszej ciąży mi to nie przeszkadzało bo byłam na L4 i czasami całe dnie leżałam w łóżku ale teraz niestety jak się dziecko obudzi to trzeba wstać i funkcjonować. Wczoraj zasnelam po 1 a mała wstała po 7, dobrze że mąż w domu to się nią.zajął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lochy,ile pawi dziś puściłyście?Łazicie już jak kaczki?hahhaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doris93 daj znać jak po wizycie bo z tego co pamiętam masz ja dzisiaj. Jestem bardzo ciekawa bo mamy ok 3 dni różnicy a ja idę w środę do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneciulka
Hej dziewczyny :) dawno nie pisałam ale czytam na bierząco co sie tu dzieje? Mam pytanie do tych przyszłych mam które juz maja dzieci jak u was było z wizytami u gin ja mam prawie co miesiąc wizyte i koleżanka co jest w ciąży sie dziwi bo ona chodzi do lekarza co 2 tyg. Myślicie ze co 4 tyg wizyta nie jest za długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Aneciulka ja w pierwszej ciąży miałam na początku wizyty raz w miesiącu, później jak miałam L4 to wizyta wypadała co 21-24 dni. Teraz też wizyty wypadają raz na miesiąc. I zawsze mogę zadzwonić jakby coś się niepokojącego działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×