Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Starania o 2 dziecko START

Polecane posty

Gość gość
Serotka ja nie mam możliwości iść na betę. U mnie według kalendarza to 5 tydzień. A do lekarza chce iść kolo 7 tyg bo w pierwszej ciąży poszłam właśnie w 5 tyg i byl tylko pęcherzyk więc teraz poczekam. A jak u Was z objawami.? Minia to będziemy miały podobny termin. Ja w pierwszej ciąży na początku bardzo schudłam. Ciekawe jak będzie teraz. Chyba jestem najmłodszą mamusią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Suuuuper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzienka03
Dziewczyny serdecznie gratuluje :) tak się stresowały, że nic się nie udało a tu proszę niespodzianka :) U mnie niestety drugi dzień okresu :/ Dziewczyny nie miałam wcześniej czasu ale moja mama bardzo przeżywa naszą decyzję o drugim dzidziusiu ( bardzo długo jej o tym nie mówiliśmy bo wiem jak się boi) bo w pierwszej ciąży skończyło się na stanie przedrzucawkowym i jedną nogą na tamtym świecie :/ dlatego niedawno jej powiedzieliśmy a teraz mi się przyznała, że lekarz po cesarce powiedział jej że mój organizm traktuje ciąże jak chorobę i próbuje ją zwalczyć i że każda ciąża u mnie będzie kończyła się komplikacjami :( troszkę się przestraszyłam i sama nie wiem co robić. Jak chodziłam na obserwacje cykli to z lekarzem rozmawiałam (bo byłam ciekawa czy sytuacja może się powtórzyć) i on powiedział, że nie koniecznie musi się sytuacja powtórzyć ale mama mnie przestraszyła i nie wiem co o tym myśleć :( a ja mam jakieś dziwne przeczucie że teraz w marcu by się udało bo zbliżają się moje urodziny i mąż się śmiał, że z pierwszą ciążą zrobiłam jemu prezent i oznajmiłam że będzie tatą w dzień jego urodzin, a teraz on powiedział, że zrobi mi prezent na moje urodziny bo akurat owulacja przypada na ten dzień :) ale zobaczymy jak będzie bo wzbrania się przed dzidziusiem z końca roku. Iza nie martw się będzie dobrze w końcu się szczęście uśmiechnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serotkaa
Madzieńka... Ja rozumiem stres, ale może jak od początku będziesz pod dobra opieką to nie będzie takich dramatów? Może uda się wychwycić zagrożenie wcześniej i odpowiednio reagować? U mnie też pierwsza ciąża przebiegała niefajnie, no na szczęście bez zagrożenia życia ale z dużym cierpieniem, bo miałam spore kłopoty z nerkami, kilka razy byłam w szpitalu... No i też zachodząc w drugą ciążę liczyłam i wciąż licze sie z tym, że sytuacja się powtórzy, to prawie pewne u mnie... No ale zrobiłam szerego dodatkowych badań, od początku jestem pod opieka urologów, wiem dużo więcej o chorobie niż w pierwszej ciąży i jestem dobrej mysli, czego i Tobie zyczę! A że mama się martwi, cóż, jest mamą i to normalne zuppełnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mienia gratulacje :) bombka zostalysmy już tylko my ;) Iza28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calanthee
Hej. Dziewczyny ja tez dalej walcze wiec nie tylko Wy zostałyście. Pamietacie mnie jeszcze. Gratuluje Minia i Monika i pozostałym którym się udało, przepraszam ze sie nie udzielam ale próbuje sie nie nakręcać, wiecie oczyscic umysł i ciało i wogóle bla bla bla ale tak mi sie troszkę udaję. Czytam Was codziennie i wspieram każdą. Przykro mi również z powodu Ani. Aniu bardzo Ci współczuje, jesteś moja imienniczka, ja tez jestem po stracie ale w 10 tygodniu. Dokładnie rok temu 8 marca zaszłam w ciążę, nie powtórze tego sukcesu w tym roku bo 8 marca miałam @. Dziś mój 9 dc i jak nigdy od dwóch dni mam śluz typu płodnego, juz nie rozumiem mojego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzienka03
Iza nie zapominaj o nas ja i calanthee też nadal próbujemy :) Serotka ja wiem że mama zawsze będzie się martwiła, ale nie rozmawiałyśmy nigdy tak szczerze dopiero teraz powiedziała co wtedy lekarz mówił dokładnie, bo ze mną nie rozmawiali ja byłam chyba dla nich za młoda bo miałam 19 lat jak rodziłam i wszystkie informację przekazywali mamie :/ mnie uznawali za g*****ere mówili bardzo mało i zbywali jakimiś zdawkowymi odpowiedziami. U mnie było już zagrożenie życia bo powiedzieli, że łożysko jest w tak złym stanie zaczynało się odklejać i zagrożenie krwotokiem więc szybko robili cesarkę w porę zrobili usg i się zorientowali że sytuacja jest bardzo zła i na drugi dzień cesarka. Mi tylko lekarz powiedział że boi się o mnie dziecko bo możemy zejść z tego świata albo jedna albo druga albo razem. Dlatego jak mama wróciła do tego i powiedziała jak się bała to troszkę się wystraszyłam, ale my z mężem chcemy spróbować może teraz lekarze by dali radę męczyła bym o wszystkie badania żeby nic nie bagatelizowali (tylko z naszą służbą zdrowia każdy wie jak jest) limity limity i zero zainteresowania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marteczka87
Minia gratulacje.. kiedy miałaś dni plodne?? Ja też razem z wami jestem także nie jesteście same będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika mamy to samo imię i jak widać podobnie zaszłyśmy i rodzić podobnie będziemy. jeśli chodzi o moje plany wyjazdowe to będę musiała je odłożyć bo muszę ciąże prowadzić w Polsce chyba żaden lekarz mi nie wystawi w Norwegii zwolnienia do zus. choć muszę się dowiedzieć bo nie wiem jak prawo działa. myślę że do porodu będę musiała zostać w Polsce. jeśli chodzi o objawy to ja jestem spuchnięta, mam powiększone cycki, mam dużo siły z rana i mało po południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzięki za kciuki :-) dni płodne miałam koło 20-22 lutego. czyli dziecko zrobiłam sobie w urodziny. heheh :-) jeśli chodzi o ciąże każda jest inna i teraz może być u Ciebie zupełnie inaczej. ty jesteś starsza będziesz razem z lekarzem kontrolować swój stan. będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jutro zrobię test. na betę pójdę w przyszłym tygodniu. wizytę nam na koniec miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Minia jak fajnie. U mnie tylko raz działaliśmy i bylo to 17 lutego więc wtedy musiałam zajść :-) ja tak samo mam pełno siły rano i mniej popołudniu. Dziewczyny mam pytanie planowałam myć okna ale teraz gdy test wyszedł pozytywny to czy nie jest ryzykowne. ? Troszkę się boję w tak wczesnej ciąży myć okna. Monika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marteczka87
Monika odpuść z myciem Okien. Nie ryzykuj...daj na luz. My też działalismy raz 01.03 i był też test owulacji pozytywny a owulka wg kalendarzy to 01-02.03 okażeć marne szansę dziś wróciłam z pracy to leżę cały czas siły nie mam na nic i nic mi się nie chce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marteczka raz wystarczy :-) a nóż się uda. ja w nocy zrobiłam test. pokazał 2 kreski. Jasiu całą noc nie spał bo tak kaszlał żaden syrop mu nie pomógł. taka masakra była. dziś się czuję jak bym miała ciągłą chorobę lokomocyjną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej minia ja w nocy nie mogłam spać bo mnie mdliło. I w dzień tak samo. Jeść nie mogę a jak już zjem to mnie męczy. To współczuję. Bo moja mala odpukać rzadko choruje. Ale jak już to podaje lipomal. Teraz słyszałam że dobry jest pneumolan tussi ale na każde dziecko działa co innego. A kiedy minia wybierasz się do lekarza? Monika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mnie też mdliło ale to jest uczucie jak bym ciągle miała chorobę lokomocyjną. ale jeść mogę normalnie. wizytę mam na 31 marca. mój mały też rzadko kiedy choruję ale jednak mu się zdarza jak każdemu dziecku a szczególnie że chodzi do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie 3 dzień okresu a dziś w pracy przestraszyłam siebie i w sumie wszystkich bo dostałam takich boleści prawego jajnika, że już gotowi byli wzywać pogotowie. Zrobiłam się blada nie byłam w stanie stać zarzynał mnie ból, niedobrze mi się zrobiło. Wzięłam nospe max i puściło mnie po jakimś czasie, ale wtedy wyleciało ze mnie bardzo dużo krwi i jak na razie cisza. Nigdy tak nie miałam dlatego się wystraszyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - gratulacje 2 kreseczek! Super, że znowu są nowe ciąże :) Madzieńka - a ty testowałaś przed okresem? Bo jeśli nie miałaś nigdy wcześniej takich bóli okresowych, to faktycznie niepokojące.Takie objawy może mieć ciąża pozamaciczna i nie muszę dodawać, że stwarza zagrożenie życia. Jeśli te bóle ci się jeszcze powtórzą, to lepiej nie zwlekaj, tylko od razu do ginekologa albo na pogotowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzienka03
Nie robiłam bo dostałam okresu w terminie także nie wiem co się stało ale nigdy tak nie miałam. Sama jestem przestraszona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marteczka87
Kochane co dziś tak cicho.. co u was?u mnie test negatywny nic nie czuje żeby@ się zbliżała jak zwykle. Spozni mi się... wiecie co zauważyłam że jak ktoś robi test przed@ i jest pozytywny to wychodzi dziewczynka tak było u mnie a wśród moich znajomych wyszło po terminie@ to chłopiec. Nie wiem jak u was bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie test z Jasiem wyszedł po i mam Jasia teraz test też wyszedł mi sporo po terminie. ale mojej koleżance test wyszedł p0rawie tydzień przed a chłopca urodziła miesiąc temu. więc tym bym się nie sugerowała. ja dziś do południa miałam pełno siły a teraz jak co dzień jestem dętka bez powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marteczka87
Minia to normalne że z rana masz energii. A popol. Zmęczona..jak się ogólnie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej przemówiłam sobie wizytę do gina mam na 21 marca a usg dopochwowe na 30 marca. jak ja się czuję. dziś zupełnie normalnie. tak jak bym nie była w ciąży. już nawet chciałam kupić test ciążowy w sklepie ale jak zobaczyłam cenę 15,99 to zwątpiłam. masakra jakaś. wczoraj miałam wzdęcie i okropnie się czułam. cycki mnie wieczorem okropnie bolały i czułam się jak bym miała ciągle chorobę lokomocyjną a dziś nic. zero. mam tylko dość wodnisty śluz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick - - - - - - -Wiek - - - Cykl starań - - - - - Data nadejścia @ Olaboga13-----------29---------1------------------ciąża kunegunda123 ----26---------1-------------------ciąża Anka_32--------------32----------1----------------- aniołek (*) 2 plus 3-----------------30--------1-----------------ciąża serotkaa-----------------33-------1------------------ciąża Milenaaa888-----------26--------5------------------ciąża Agaa87----------------27----------4-------_---------28.01 . 2015 ??? Kwiat_nasturcji-----------24---------3--------------2- 02-2015 ??? pigwa86---------------28------------1-------------------1 1.02.2015 miniaaaa --------------30-----------4-----------------ciąża Dita333 ----------------31------------5----------------25.02.2015 Bombka88 - - ------ 27----------1 --------_-------- 20.02.2015 Agnessss86------------28------------6--------------? Iza28-------------------28-----------5------------------0 9.03.2015 Sylwia 86 - - ------- -28-------------1 -------------------? calanthee-------------29-----------2------------------ ? monika---------------- ---------- --------------- ciąża proszę o aktualizację tabelki :-) a i dopiszcie się dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marteczka86
Patrząc tabelkę to zostało jeszcze Z nas 6 dziewczyn do zaciażenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już w domu po pracy zmęczona i nadal zaniepokojona siedzę i myślę co mogło być przyczyna bólu bo mama dała jeszcze pomysł, że może to być wyrostek :/ poczytałam i rzeczywiście nie zawsze od razu jest ostre zapalenie tylko czasem jest stan przewlekły a któregoś pięknego dnia atakuje i jest już ostre zapalenie wyrostka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzienka umów się do lekarza. wyrostek nawet jak był by lekki stan zapalny będziesz miała raczej tkliwy brzuch w okolicy wyrostka. mogą to być kamienie w woreczku żółciowym albo na nerkach. opcji jest wiele. zrób też test ciążowy bo może to była ciąża biochemiczna. ja mam lekki stan podgorączkowy. mój Jasiu śpi już ponad 2 godziny. postanowiłam zmierzyć mu temperaturę u niego ok a u mnie 37,1. piję herbatę z cytryną i imbirem. dziewczyny dopiszcie się do tabelki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minia test robiłam dziś bo mąż się wystraszył tych przypuszczeń ale jedna kreska wyszła :/ a do lekarza mam zamiar zadzwonić jutro ale nie liczę na szybką wizytę bo u nas w przychodni zapisy na kolejny tydzień :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick - - - - - - -Wiek - - - Cykl starań - - - - - Data nadejścia @ Olaboga13-----------29---------1------------------ciąża kunegunda123 ----26---------1-------------------ciąża Anka_32--------------32----------1----------------- aniołek (*) 2 plus 3-----------------30--------1-----------------ciąża serotkaa-----------------33-------1------------------cią ża Milenaaa888-----------26--------5------------------ciąż a Agaa87----------------27----------4-------_---------28.01 . 2015 ??? Kwiat_nasturcji-----------24---------3--------------2- 02-2015 ??? pigwa86---------------28------------1-------------------1 1.02.2015 miniaaaa --------------30-----------4-----------------ciąża Dita333 ----------------31------------5----------------25.02.2015 Bombka88 - - ------ 27----------1 --------_-------- 20.02.2015 Agnessss86------------28------------6--------------? Iza28-------------------28-----------5------------------0 9.03.2015 Sylwia 86 - - ------- -28-------------1 -------------------? calanthee-------------29-----------2------------------ ? monika---------------- ---------- --------------- ciąża madzienka03---------26----------7-------------------10.04.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to przynajmniej wyeliminować ciążę pozamaciczną a to już coś... jak się ten ból powtórzy to jedz na pogotowie bo z tym nie ma żartów. a powiedz mi czy nie zjadłaś przed tym zajściem czegoś tłustego i ciężko strawnego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×