Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kate4

staraczki na 2015!!!cz. II

Polecane posty

Gość kokardkaaaaa44
ja na szczęście nei mam takiego nacisku, ale wiem co gadają za naszymi plecami ;) Dobrze, że nie muszę tam często jeździć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajkanna co tam u ciebie? Ty to chyba w okolicach owu jesteś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa87
jussio pewnie że będę sie odzywać bo się zżyłam z Wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak... teściowa.... hmmm.... ona to też mi potrafi sporo krwi popsuć;) Tak kilka razy w tygodniu to słysze ...a jak bedzie co małego to.... i tak do znudzenia;) Chociaż ostatnio sie troche uspokoiła w tym temacie;) Mam nadzieje że nie napisałam tego w złą godzinę:P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia widze ze nas podczytujesz;) to moze jednak wrocisz bo strony jak narazie dają rade;) Wiem że zawieszki sa irytujace:O Ola a ty? Decyzja już podjęta;) Nie ma szans na zmianę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie teściowa ma tylko 1 wnuka i to już 8-letniego a tak go rozpieszcza jakby to malutki dzidziuś był. Tłumaczy, że jak bedzie miała więcej wnuków to tez bedzie je rozpieszczać i liczy na nas:) dziewczyny stronki jak narazie przeskakują bez zarzutów:) A Anka coś sie nie odzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co z tabelką?zostawiamy tak jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate myśle ze tabelke na razie zostaw bez zmian. Zobaczymy jak bedzie za kilka dni to sie najwyżej pozmienia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!!Nie było mnie troche na forum muszę poczytac wasze wpisy :) jestem dopiero na 77 stronie :P Jestem po urlopie więc będę już codziennie zaglądać :) Odezwę się jak przeczytam waszą lekturę :) pozdrawiam i życzę udanego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze was czytam :) zależy mi na tym żeby wiedzieć co słychać u każdej z nas :) i jak na złość jak stąd poszlysmy to stronki zaczęły działać normalnie... Może KAFETERIA nas nie chciała haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laseczki mam dziś ochotę na zupę grzybową ale nigdy nie robiłam:O Macie może jakieś sprawdzone przepisy? Bo do teściówki nie chce dzwonić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mam sentyment do kafeterii bo właśnie na tym portalu dostałam dużo porad i dużo ciepłych słów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia taa... już... na pewno nie chciała;) po prostu takie zawieszki się tu zdarzają:P i czasem wskakuje na dobre tory;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysiaa zawieszki tu były i będą :) JUssio ale chcesz z pieczarek ta zupke czy masz może swoje grzyby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mam i pieczarki i troche suszonych, chyba borowików:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smike to ty w pełni wypoczeta po urlopie;) A kiedy wizyta u gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nigdy nie robiłam grzybowej :) a swoją drogą to jakieś tanie są pieczarki w tym roku, i bardzo dobrze bo je uwielbiam. A najbardziej duszone w śmietanie, mniaaaam, aż się głodna zrobiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to taką mieszana nie wiem jak się robi bo swoje grzyby trzeba dużo dłużej gotować:) a z samych puieczarek to łatwizna i najlepszy jest krem z pieczarek z groszkiem ptysiowym mniam pychota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tych pieczarek to jak robisz? Tak wiesz napisz mi jak krowie na rowie bo czasem zanim zakumam to troche trwa;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak wypoczęta :) wizyte mam 16 lutego napewno wam napisze co i jak.Czuje się normalnie tyle że jak przyszłam do roboty to mdłości miałam jak patrzałam na koleżankę :) do teraz mnie trzęsie jak przechodzi koło mnie :P Ciśnienie mi skacze przez nią ale musze wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś TY to najprostsza zupa:)gotujesz wywar (z czego chcesz, może być też z kostki) wrzucasz tam 2 marchewki może być 1/2 pietruszki i oczywiście liść laurowy(2) ziele angielskie (2) i doprawić solą, pieprzem :) Ok 0,5 kg pieczarek obierz, pokrój na ćwiartki i usmaż na patelni na masełku, mozesz trochę doprawić vegetą. Jak pieczarki trochę odparują (ok. 10 min) to dołóż do nich zarumienioną wcześniej cebulę (2), chwilke duś razem i na koniec dolóż ok 2 płaskie łyżki mąki, dobrze wymieszaj. Pieczarki z cebulą dodaj do wywaru, chwilkę podgotuj, zabiel śmietaną (18%) i gotowe ;P Jeżeli chcesz mieć krem z pieczarek to wtedy te pieczarki z cebulą (tylko wtedy beż mąki)i ugotowana marchewką blendujesz na papkę i dorzucasz do wywaru, zabielasz i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smike A o co chodzi z ta koleżanką bo nie w temacie jestem;) Kate a tak swoja drogą doczytałam na BB ze ty tyle tych tabsów bierzesz i mam takie pytanie czy ty przypadkiem nie bierzesz za dużo kwasu foliowego? Chyba że coś zle zrozumiałam:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba sama skuszę się na tą zupkę też nigdy nie robiłam takiej ale na pewno pyszna.Ja uwielbiam zupy krem pychota ale mam teraz smaka na taką zupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee to faktycznie musi mi sie udać;) To mam dziś pieczarkowa na obiad;) Tysia ty z tym kapusniakiem:) dobra jesteś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak ktoś już obskoczył moją zupkę :( :D Simke, ja przez to gadanie o jedzeniu az sie glodna zrobilam :P narobily smaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jussio ja gdzies wyczytalam ze nierealne jest zeby przesadzic z kwastem foliowym bo nawet jak go bierzemy za duzo, to organizm go wydala, w wiadomo jaki sposob :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysia a ja tam z lekami to ostrozna jestem nawet a witaminami;) I teraz tak sobie czytam o tym kwasie i znalazłam takie coś: Dawkowanie kwasu foliowego The US Public Health Service (Amerykańska Publiczna Służba Zdrowia) zaleca wszystkim kobietom, które potencjalnie mogą zajść w ciążę, przyjmowanie 400 mikrogramów (0.4 mg) kwasu foliowego dziennie. Kobiety będące w ciąży powinny przyjmować ok. 800 mikrogramów, a ciężarne jednocześnie karmiące do 1000 mikrogramów (1 mg) kwasu foliowego dziennie. Popularne preparaty wielowitaminowe dla ciężarnych na ogół zawierają odpowiednie ilości tej witaminy. Czy można przedawkować kwas foliowy? Nie jest znana toksyczna dawka kwasu foliowego. Natomiast niewskazane jest (poza zaleceniem lekarza w konkretnym przypadku) przekraczanie 1,5 mg syntetycznego kwasu foliowego. Zbyt duże dawki kwasu foliowego mogą powodować utratę apetytu, nudności i wzdęcia. U niektórych osób mogą tworzyć się szkodliwe kryształy folacyny w moczu oraz mogą wystąpić alergiczne odczyny skórne. Kwas foliowy może przysłonić ujawnienie się objawów niedokrwistości złośliwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wlasnie o tym kiedys czytalam :) Ale raczej ciezko jest przekroczyc 1,5 mg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą ja to tylko kwas foliowy łykam bo boję się brac coś więcej bez konsultacji z lekarzem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×