Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WYBORY WYBORY WYBORY nowa edycja nr 2

Polecane posty

Ale praktycznie jak? Zapaść systemu jest z powodu (m.in.) odpływu młodych ludzi za granicę. Na to politycy nie mają żadnego wpływu oprócz zamknięcia granic co jak wiadomo jest nierealne. >>> Bo politycy doili nasz kraj z pieniędzy , rządzili latami nieudolnie stąd młodzi wyjeżdzali bo nie mieli perspeltyw, nie robili dzieci bo mieli niestabilne umowy o dzieło itd. gdzie ty żyjesz ? Ja jestem młodszy i obserwuję rynek pracy m.in ( teraz się lekko ruszyło ) Za to odpowiadają politycy że system ZUSOWSKI się zawala ale oni woleli ładować kasę w rozbuchaną administrację itd. Nie opowiadajmy sobie banialuk . Ja mam tyrać do 67 roku zycia bo od lat cała elita polityczna k*****a mać jechała po bandzie ? Niemcy zmiejszyli wiek emerytalny do 63 roku zycia na przykład. Samo zwiększenie wieku emerytalnego przychodzi politykom łatwo bo ich to nie dotyczy. Ale ty jesteś z tego zadowolony to oczywiście Twoje święte prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo politycy doili nasz kraj z pieniędzy , rządzili latami nieudolnie stąd młodzi wyjeżdzali bo nie mieli perspeltyw, nie robili dzieci bo mieli niestabilne umowy o dzieło itd. gdzie ty żyjesz ? xxxNie. Młodzi wyjeżdżali i wyjeżdżaja bo tam żyje się lepiej, zarabia więcej itp, itd.Tego nie zmieni żaden polityk bo nie ma takich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem co się Tobie wmawia, widzę co się dzieje.Buce i bufony przy żłobie wino piją i niczego szczególnego nie robią.Może masz problemy ze wzrokiem.xxPonieważ nie ma to widze i wiem, że tak jest od zawsze. Nie tylko teraz czy pięć lat temu.Tak było zawsze. Za komuny również. I dzieje się tak w każdym kraju czy to Korea Północna czy USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawcia powraca1111
Czyli uważasz Iftar, że przeszkadzanie degrengoladzie jest lepsze niż nie przeszkadzanie? Mam dokładnie przeciwne zdanie. x jaki duren :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech wprowadzą pakiet zmian w systemie rynku pracy, wspierają przedsiębiorczość a nie wykańczają urzędami skarbowymi przesiębiorców, niech się opłaca pracodawcom dawać umowy o pracę, niech państwo ie zabiera nam tyle kasy w podatkach i składkach by samo siebie żywić jak pasożyt wtedy pogadamy o wieku emerytalny 67. A oni potrafili tylko to jedno zrobić. Wyobrażasz sobie starą pielęgniarkę ( to ciężka praca ) pracującą przy pacjentach w tym wieku ? Albo innego "fizola" ???? To politycy odpowiadają za odpływ młodych za granicę , to ie jest tak że politycy nie odpowiadają za to że ZUS się wali od lat. Dlatego zagłosowałem teraz na Kukiza chociaż to nie do końca moja bajka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Shatyn jak dla mnie możesz sobie pracować nawet do setki, jeśli tak Ci się podoba podniesienie wieku emerytalnego. xxNapisałem gdzieś, że mi się podoba?Nie. Bo mi się nie podoba.Nie podoba mi się również to ile mam lat i to, że mam chore serce.I wiem, że skoro mam ty le lat co mam to istnieją ograniczenia mojego funkcjonowania.I też wiem, ze przedłużenie wieku emerytalnego jest tak samo konieczne jak moje "niebranie" udziału w biegu maratońskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech wprowadzą pakiet zmian w systemie rynku pracy, wspierają przedsiębiorczość xxNie zauwazyłeś sprzeczności w tym fragmencie swojego zdania?Przecież to dwa bieguny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę myśleli, że się naród da tak non stop w doopę kopać??? x x x Problem w tym, że narodowi wmówiono, że jest kopany. x wez juz skoncz sie osmieszac żałosniaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech się opłaca pracodawcom dawać umowy o pracę, niech państwo ie zabiera nam tyle kasy w podatkach i składkach by samo siebie żywić jak pasożyt wtedy pogadamy o wieku emerytalny 67.xxxMasz rację w jednym. "Niech".Bo reszta jest... Chyba sam wiesz, nierealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyobrażasz sobie starą pielęgniarkę ( to ciężka praca ) pracującą przy pacjentach w tym wieku ? Albo innego "fizola" ???? xxNie wyobrażam sobie ale dla większości to czy ma 65 czy 67 lat to nie duża róznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie obsrajcie ten topik i tego zgorzknialego emeryckiego parcha po co to sie denerwowac na noc czytajac wypociny tego S/K/U/R/W/Y/S/Y/N/A niech sie udlawi sam w tym bagnie w ktorym siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. Młodzi wyjeżdżali i wyjeżdżaja bo tam żyje się lepiej, zarabia więcej itp, itd. Tego nie zmieni żaden polityk bo nie ma takich możliwości. >>> Nie chcę cię obrazić :-P ale to jest omam. Mówię ci że przy rynku pracy jestem od lat i tu chodzi o to że fala emigracji była z powodu braku perspektyw a nie jak to łagodnie okresliłeś " bo tam się lepiej żyje" to brzmi jak słodkie pieprzenie kotka młotkiem a nie rzeczowa wypowiedź. Ludzie nie mieli latami pracy , bezrobocie w latach największej emogracji było wysokie a Państwo zabijało przedsiębiorczość podatkami , składkami ( zbyt wysokimi ) i nie stymulowało przedsiębiorczości tylko ją dławiło poprzez np urzędy skarbowe wykańczające firmy bo urzednik sobie dowolnie prawo interpretował. Przecież nawet Tusk mówił o tym że dzięki niemu Polacy wrócą z emigracji. Wyraźnie sugerował że wyjechali bo u nas jest źle . A ty twierdzisz że wyjechali ot tak sobie bo tam jest lepiej.... :D 🖐️ odpuszczam bo mnie krew zaleje :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
konieczna to jest reforma ubezpieczeń. Ale NIKT tego nie zrobił. Szafowanie wiekiem emerytarnym to populizm i zakłamywanie rzeczywistości.xxMuszę cie zmartwić. Ta reforma trwa i będzie jeszcze trwała dziesiątki lat bo inaczej się nie da.A dłuższy wiek emerytalny to większe wpływy do ZUSu.Populizm?Gdyby tak było to przecież podobało by się większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcę cię obrazić jezyk.gif ale to jest omam. Mówię ci że przy rynku pracy jestem od lat i tu chodzi o to że fala emigracji była z powodu braku perspektyw a nie jak to łagodnie okresliłeś " bo tam się lepiej żyje" to brzmi jak słodkie pieprzenie kotka młotkiem a nie rzeczowa wypowiedź.xx:DZnam dziesiątki młodych ludzi którzy wyjechali z Polski. Wybiera się tam również mój syn.Ale nie z powodu braku pracy a z powodu niskich zarobków i niskiego poziomu życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i to jest dla Ciebie usprawiedliwienie tego, co robi PO??? NAPRAWDĘ???xxA czy ja gdzieś napisałem, ze to usprawiedliwienie bo inni też tak robią?NIE, nie napisałem bo to bzdura.Napisałem, ze tak jest od zawsze i wszędzie ale zauważono to teraz bo... Potrzebne to było do ataku partyjnego, politycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Masz rację w jednym. "Niech". Bo reszta jest... Chyba sam wiesz, nierealna." >>> Jak najbardziej realna >>> "Nie wyobrażam sobie ale dla większości to czy ma 65 czy 67 lat to nie duża róznica." >>> Kobiety pracowały do 60 roku życia wcześniej a nie 65 :D:D:D >>> "Nie zauwazyłeś sprzeczności w tym fragmencie swojego zdania? Przecież to dwa bieguny." >>> Nie. Bo go tam nie ma xxxx 🖐️ dobranoc, nie wykluczam braku dalszej polemiki tym bardziej że nie odniosłeś się shatyn do tego że to politycy odpowiadają za zapaść ZUS bo od lata zamiatali sprawę pod dywan a frycowe każą nam zapłacić. JEsteś uparty jak osioł :-P bez urazy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem gdzie Ty widzisz jakąś reformę. Omam??? xxCzyli sugerujesz, że np NFZ był od zawsze?Bo wg mnie to cześć reformy. Itp, itd a nie żaden omam. To są fakty.\A sprawy rent. Przedtem było ok 6 milionów rencistów. A teraz jest niecałe 2 miliony. To z czego to wynika jak nie z reformowania systemu?Może zapoznaj się z rzeczywistością zanim zaczniesz mnie obrażac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety pracowały do 60 roku życia wcześniej a nie 65 xxTak. Ale zrównano kobietę z facetem w ramach równości płci przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. Znam dziesiątki młodych ludzi którzy wyjechali z Polski. Wybiera się tam również mój syn. Ale nie z powodu braku pracy a z powodu niskich zarobków i niskiego poziomu życia. >>> Ok. czyli to o czym mówią publicyści i politycy od lat że z biedy ludzie wyjeżdzają to omam bo ty znasz dziesiątki .... a może tak ci łatwiej tu na forum bo przyznać się do gadania rzeczy od rzeczy trudno.. rozumiem i nie żywię urazy :classic_cool: teraz już na serio spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam dziesiątki młodych ludzi którzy wyjechali z Polski. Wybiera się tam również mój syn. Ale nie z powodu braku pracy a z powodu niskich zarobków i niskiego poziomu życia. x no idiota!! idiota do potegi entej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Bo go tam nie maxxNie ma?Np przedsiębiorca chce jak najmniej płacić i żeby pracownik jak najdłużej pracował (wspierają przedsiębiorczość) a pracownik chce dokłądnie odwrotnie (pakiet zmian w systemie rynku pracy).Dostrzegasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. ty piszesz shatyn o emigracji teraz a emigracja była od co najmiej 10 lat.... poczytaj fora inne niż to i co ludzie piszą i dlaczego tu nie chcą wrócić to będziesz miał jeden z powodów niżu demograficznego za co odpowiadają politycy również, a wtedy pogadamy o 67 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok. czyli to o czym mówią publicyści i politycy od lat że z biedy ludzie wyjeżdzają to omam bo ty znasz dziesiątki ....xxDokładnie. Z biedy a nie z braku pracy. O tym właśnie napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np przedsiębiorca chce jak najmniej płacić i żeby pracownik jak najdłużej pracował (wspierają przedsiębiorczość) a pracownik chce dokłądnie odwrotnie (pakiet zmian w systemie rynku pracy). Dostrzegasz ? gdy rozum śpi budzi się >>> Jak państwo przestanie dławić przedsiębiorców składkami i podatkami to będzie im się opłacało więcej płacić. To proste jak drut. Dziwne że tego nie pojmujesz. Dobierasz sobie argumenty swobodnie dla przewagi w dyskusji i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NFZ to nie jest wymysł PO. I jest BARDZO nieidealny.xxOczywiście, że nie wymysł PO. Nigdzie tak nie napisałem. Napisałem o trwającej reformie i o tym, że będzie trwac jeszcze kiedy o PO, Komorowskim, pisie, Dudzie już nikt nie będzie pamiętał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps. ty piszesz shatyn o emigracji teraz a emigracja była od co najmiej 10 latxxxDokładnie. Trwa i będzie trwała bez względu kto tu będzie rządził bo sprawa polega na poziomie życia który u nas będzie rósł wolno i długo.A ludzie chcą mieć mieszkanie czy dom, samochód itp teraz a nie za 50 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak państwo przestanie dławić przedsiębiorców składkami i podatkami to będzie im się opłacało więcej płacić. To proste jak drut.xxTak. JAk przestanie to braknie na emerytury i renty, na leczenie itp.Czyli jak rozumiem, chcesz pogorszenia? Bo to nastąpi niechybnie po tym "przestaniu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bieda bierze się z braku pracy m.in smiech.gifsmiech.gifja pitole ludzie !idę stądxxxBieda bierze się głownie z bardzo niskich zarobków. Z braku pracy też ale chyba nie powiesz, że te trzy miliony nie miało w Polsce pracy.Wg mnie góra 500 tysięcy z tych co wyjechali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×