Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

500 zł na dziecko

Polecane posty

Gość gość
zasilki rodzinne zostaja bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez dwóch zdań kasa sie przyda, mam zamiar wnioskować w kwietniu, ale słyszałam, że online można za pomocą ipko jeśli się jest klientem pko bp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny co w takiej sytuacji: mam zasądzone alimenty ale mieszkam razem z ojcem dziecka w 1 domu? Czy dochód 800 zł będzie liczony od 2 osób czy od 3 osób? Czy w ustawie jest jakieś kryterium mieszkaniowe? Czy w tym wypadku jestem samotną matka i dochód obliczam od 2 osób? Wiem że to trudne pytanie, ale postarajcie się proszę je rozstrzygnąć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mam pytanie co jeżeli właśnie złożyłam pozew o rozwód wraz z alimentami czy już w trakcie trwania sprawy mogę wystąpić o 500 plus? Dodam że to mąż odszedl i zniknął gdzieś za granicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to napewno nie dostanę bo on pracuje za granicą i jego dochody przekroczą próg żebym mogła otrzymać te 500 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500zl na dziecko, chyba na pasożyta kobiete, bo zasiłki, becikowe, alimenty ciągle mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kogo nazywasz pasożytami? Kobiety które walczą o lepsze życie dla swoich dzieci? Kobiety którym życie ułożyło się nie tak jak by chciały? Nie każda kobieta to leniwy pasożyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USTAWA z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci Art. 4. 1. Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Art. 9. W przypadku gdy osoba, o której mowa w art. 4 ust. 2, marnotrawi wypłacane jej świadczenie wychowawcze lub wydatkuje je niezgodnie z celem, organ właściwy przekazuje należne osobie świadczenie wychowawcze w całości lub w części w formie rzeczowej lub w formie opłacania usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pozdrawioam wszystkich dobrze zarabiajacych,ktorzy strasznie cierpia ze inni dostana i nazywaja ich patologia lub pasozytami. sama mam 3 dzieci,maz umarl na raka,ja mam 2500 zl dochodu miesiecznie,z tego oplaty za mieszkanie,wode smieci,gaz prad plus jedzenie,czy mysliucie ze jest lekko wychowac w tym kraju samemu trojke dzieci,ktoremu kupic buty jak zrobi sie zimno? na trzy pary a w sumie 4 ,bo0 ja tez potrzebuje raczej nie starczy w jednym miesiacu,wiec prosze nie odzywajcie sie w tym temacie,jak nie macie pojecia ile kosztuje utrzymanie dzieci,pozdrawiam wszystkich ktorzy tak strasznie sie boja ze straca jesli my dostaniemy,sory tez place podatki i utrzymuje rynek w kraju zakupami na ktore wydaje sporo,vat przy kazdym rachunku tez jest doliczany a ze duzo ludzi w domu to i wyzszy podatek vat place,wiec o co wam chodzi,zazdrosc,nie ma czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KOCHANA to jest patologiokafeteria cudu tu się nie spodziewaj :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wszysykich co gadaja patola wiekszej od was patoli nie widzialem!!!zal wam Ja bede miec a wy nie!!!chyccie sie rpboty zeby dac naszym dzieciom na500+!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll face

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariel123
Witajcie, Czy ktos myslał aby częsć srodków z programu 500+ przeznaczyć na polisę posagową dla Dziecka? Chodzi o odkładnie comiesięcznej sumy pieniędzy, która jest gwarantowana i przypisana dziecku,aby mógł ją wykorzystać po osiągnięciu ustalonego przez nas wieku. Jeżeli myslałes/myslałas o tym by zapewnić swoim pociechom w przyszłosci prywatną uczelnię, mieszkanie, start w dorosłe życie to zachęcam cię do kontaktu ze mną. Zajmuje się zawodowo tego typu rozwiązaniami, które w zachodnich społeczeństwach są bardzo rozpowszechnione. W tym gorącym okresie w Polsce rosnie również spore zainteresowanie społeczne polisami posagowymi. ariel.goczol@gmail.com Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmadzia555
Witam Mam pytanie odnośnie 500+, może jest ktoś kto się bardziej w tym orientuje. Otóż mam jedno dziecko i dochód mojej rodziny na 1 członka za 2014 rok wynosi 780zł, ale mój mąż zmienił pracę w 2015 roku na lepiej płatną czy ma to jakiś wpływ na to że możemy nie dostać tego świadczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owszem ma to znaczenie. jeśli wasz dochód na dzień dzisiejszy przekracza limit 800zł na osobę to nie należy się wam 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500+ poprawi wizerunek niepracujących matek z dużą liczbą dzieci, dotychczas na niepracowanie mogły pozwolić sobie tylko kobiety których mężowie dużo zarabiali, zazwyczaj mające jedno góra dwoje dzieci, kobiety z dużą liczbą dzieci musiały iść do pracy, bo takich rodzin nie było stać by tylko jedna osoba w rodzinie pracowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
G****o prawda, nie ma znaczenia czy na z w 2015 roku zmienił prace zarobił 10 czy 20tys na miesiąc, mopsa interesuje rok 2014 tylko i wyłącznie. Mam kuzynkę która pracuje w mopsie i nam wszystko wytłumaczyła, mielismy taka sama sytuacje , nam prog dochodowy w 2014 nie przekraczal , natomiast w 2015 maz dostal podwyzke, i powiedzialam o tym w mopsie zeby nie miec problemow. I sie okazalo ze rok 2015 bedzie brany pod uwage dopiero za rok przy kolejnym skladaniu wniosku. Aha , my otrztmalismy 500+, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje że ten program padnie do konca roku, i uczciwie pracujacy nie beda okradni w takim systemie panstwowym, wspierajac niepracujacych wielodzietnych. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wogule oszustwo totalne czemu licza mi dochody na 2 z 2014 bylam wtedy z mezem moj dochod powinien byc taki jaku byl prawidlowy czyli :3 on nie pracowal a tu na 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem samotną matką. Do września 2014 roku pobierałam na siebie alimenty z funduszu alimentacyjnego w kwocie 500 zł. Przy składaniu wniosku o 500+ okazało się, ze do mojego obecnego dochodu (1286) zostały doliczone alimenty. Próg został przekroczony o 10 złotych . W związku z tym mam kilka pytań: Czy Panie w opiece mogą doliczać obecny dochód do tego z 2014? Czy te alimenty wgl powinny się wliczać do mojego dochodu?( słyszałam o przypadkach, gdzie do dochodów nie wliczają się alimenty pobierane przez matkę na siebie, tylko te pobierane na dziecko ) Czy to prawda, że alimenty z funduszu wliczają się do dochodów, a te przekazywane od ojca do rąk matki nie? (tak stwierdziły pracownice ośrodka) Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje sklepie z odzieza dla dzieci. Mamy przychodza z trojka czworka dzieci i kupuja im ciuchy za pieniadze z gminy. Gdy mowie: "Pani teraz cos sobie musi kupic dla przyjemnosci" to slysze odpowiedz: "odbije sobie jak 500plus dostane". Mam tez znajoma ktora ma dwojke dzieci i z macierzynskiego 1000zl a na dwojke drugie 1000zl (500+) plus rodzinne. Razem 2100. Przepraszam was bardzo ale ja nawet tyle nie zarabiam. Mam na reke niecale 1500zl a na umowie 950zl brutto i ledwo daje rade, dzieci nie mam. Czasu na choroby i wycieczki tez nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóz, PiS chcial wygrac wybory wiec naobiecywal, zeby zapewnic sobie nastepna kadencje i zeby od razu ludziom zamknac oczy na to co robia, to spelnil ta obietnice - czlowiek to istota niemyslaca, tylko pazerna na kase - za pieniadze wlasna matke by sprzedali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja złożyłam wniosek ok.3m-ce temu, osobiście, a pracownica MOPS sprawdziła i stwierdziła że wszystko dobrze wypełnione i zaświadczenia wszystkie oddane. A tu po ok.3m-cach niespodzianka, zamiast decyzji, wezwanie do MOPS. Okazało się że mam jeszcze poprzynosić pełno innych zaświadczeń i kserówek. To skandal, skoro ktoś ocenił że wszystko w porządku i wniosek przyjął, to dlaczego po tak długim czasie okazuje się,że mam ich przynieść jeszcze więcej i pewnie znów każą czekać kolejne 3 miesiące. A złożyłam zaświadczenie z US,PUP. Nie rozumiem dlaczego skoro dostarczyłam zaświadczenie za dochody za 2014, to każą teraz dopiero przynieść ksero PIT-11, no przecież to jest to samo!!! A do tego wszystkie świadectwa pracy, umowy o pracę od 2014r, a do tego aktualne zaświadczenie od obecnego pracodawcy.Czy nie można było tego wszystkiego od razu powiedzieć??? Teraz jak złożę to znów 3miesiące czekania na decyzję i znów się okaże,że czegoś brak!!! W jaki sposób niektóre osoby dostały 500+ już w pierwszym tygodniu? Dziwne nie?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to ciekawe, jakie to miasto? Bo ja składałam papiery w Poznaniu pod koniec kwietnia , i tez jeszcze czekam. Ale mi nie kazali nic przynosić z US, podobno sprawdzają sami... A składam w teorii na pierwsze dziecko- tzn drugie, ale pierwsze ma 19 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pieprzony rząd, oby go szlag trafił. za leżenie, pieprzenie się i rozmnażanie się daje więcej jak za pracę, ja pierdolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariaKonwalia
Ja dzięki 500+ kupiłam w końcu mojemu synowi jego wymarzony telefon. Od razu go ubezpieczyłam w media ekspert bo i rady niskie i święty spokój bd mieć! Wreszcie mnie na to stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×