Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

500 zł na dziecko

Polecane posty

Gość gość
Mam dwójkę dzieci. Jedno z pierwszego Malzenstwa. Drugie z obecnym partnerem z którym nie mam ślubu. Mój dochód nie przekracza 800 zł. Czy należą mi się pieniądze na dwójkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś -dobra jesteś, co chłop to dziecko, ale te baby sie szmacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znasz mojej sytuacji. Nie wiesz przez co przeszłam to dlaczego się wypowiadasz. Takie teksty zachowaj sobie dla siebie. Jesteś dla mnie za plytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak naleza ci sie bo masz 2 dzieci, proste, jesli ty wychowujesz to skladasz wniosek ze masz 2 dzieci, slub tu nie ma nic do rzeczy a to kto sprawuje opieke, jak byly mąz wychowuje to zmaczy ze masz 1 dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku rozwodu rodziców, gdy dziecko mieszka z jednym z nich, dodatek dostanie ten, który sprawuje nad nim opiekę (do wniosku będzie musiał załączyć orzeczenie sądu). Jeśli takiego orzeczenia jeszcze nie ma, pieniądze trafią do tego z rodziców, który faktycznie opiekuje się dzieckiem. Jeśli zaś oboje mają prawo do opieki, 500 zł otrzyma ten rodzic, który pierwszy złoży wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jeżeli dziecko spędza u tatusia pół wakacji i święta to jak się tatuś pospieszy z wnioskiem to on dostanie 500 zł!!! bo w takiej sytuacji on również ma prawo do opieki, więc mu się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio mówili w tv ze w takich przypadkach kasa ma być proporcjonalna do ilości dni opieki danego rodzica w miesiącu, ale chole*a ich wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, wyraźnie napisali "kto pierwszy złoży wniosek"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1908
Czy jeżeli w bieżącym roku 2016 będę pobierać zasiłek macierzyński i mój dochód będzie przekraczał próg 800 zł na osobę co z pobieraniem dodatku w kolejnym roku ? Kiedy zasiłek macierzyński już się skończy ? Próg dochodowy bez zasiłku macierzyńskiego na pewno nie zostanie przekroczony , jednak jeżeli pod uwagę będzie brane rozliczenie roczne z pit-u za rok w którym pobierałam zasiłek nie będę mogła pobierać tego świadczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj -widocznie nie było ci źle z pierwszym, nie narzekaj kiedy drugiego już dorwałaś, mnie jakby jeden dokopał to nienawidziiłam bym facetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
e, pisowce mają jeszcze do tych 500 zł dawać za darmo pomoc do opieki i gotowania dla tych dzieci i dodatkowo facetów, bo baby są bardziej wytrzymałe nie do z***bania ale szkoda chłopów bo może się biedaczysko wykończyć w łóżku i dodatkowo dostanie pomoc innego chłopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale niektóre osoby są złe że nie dostaną :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie :) , już gul skacze że ktoś dostanie. Nie ma czego, te pieniądze to kropla w morzu potrzeb, a samo wychowanie to niezła orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oglądałam dzisiaj debatę w sejmie dot 500+ .No i przyznam ze trzeba mieć nerwy zeby to oglądać i słuchać co oni tam mówią. Niektórzy z nich to chyba cale życie siedzą na wiejskiej i nie maja pojęcia jak wygląda życie przeciętnego polaka . Za to Pan Rafał Wójcikowski wow . ... jestem pod wrażeniem jego wystąpienia. Facet ma racje no ale co z tego jak PIS ma juz wszystko gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteście poyebane i tyle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest kpina co się dzieje w naszym kraju. Jak zawsze biednemu się oberwie najbardziej. Nie dość, że grosze zarabiamy to jeszcze osoby posiadające 1 dziecko nic nie dostaną, ale partia PIS chyba nie pamięta co obiecywała i jeszcze kłamie w żywe oczy. Ciekawa jestem co jeszcze wymyślą, ale to jest dopiero początek. Ja posiadając jedno dziecko nie zamierzam mieć już więcej dzieci w tak chorym kraju. Ciekawa jestem czy osoby posiadające 2 i 3 dzieci będą nadal robiły Sobie ich więcej. Rodziny patologiczne na pewno zaczną produkcję na potęgę. Ładnie nam oczy mydlą szykujcie się, bo będzie jeszcze gorzej. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Ludzie zacznijmy myśleć bo nas zrobią w ch...ja, że się w głowie nie pomieści. Apeluję, na kolejne wybory zamiast siedzieć w fotelu ruszmy się i zagłosujmy. Bądźmy mądrym narodem uczmy się na błędach i głosujmy również mądrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nadal nie rozumiem jak mozna rozdawać pieniędzy ktoych nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie rodziny i samotni wychowujący jedno dziecko,powinni się zrzeszyć , podpisać protest przeciwko tej ustawie i złożyć go Prezydentowi , bo my samotnie wychowujący dzieci nie mamy czasu i kasy żeby protestować przed sejmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Wkurzona Mamo za link.Ja jako ojciec z jednym dzieckiem podpisałem się pot tą petycją, mam nadzieję ,że wiele innych osób pod tą petycją się podpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez sie podpisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja jako matka jednego powiem wam że zaczynam się starać o drugie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Apeluję, na kolejne wybory zamiast siedzieć w fotelu ruszmy się i zagłosujmy. Bądźmy mądrym narodem uczmy się na błędach i głosujmy również mądrze. x Będą za 3,5 roku. Będziesz miała szansę się wykazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już się w tym gubię; czy mając 2 dzieci; dochód nie przekracza 600zł na osobę dostanę również na to pierwsze dziecko czy tylko na drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie 600 tylko 800 a ja będę głosować na pis bo dzięki nim będę miała 3 wymarzonego bobasa :-) dzietność skoczy nie ma co :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie to dostaniesz także na pierwsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedzi. wiem, że nie 600zł tylko 800zł. Miałam na myśli to że w mojej rodzinie akurat mamy taki dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOOB
Witam! moze mi ktos odpowiedziec na takie pytanie, co z tymi rodzicami ktorzy sa bezrobotni czy dostana 500 na pierwsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewesz
mam pytanie a jeśli ja jestem na wychowawczym z gops te 400 zł+rodzinne bo dochód na os nie przekracza 574zł a teraz mąż dostałby podwyżke i przekroczy to muszę to zgłosić bo papiery składałam w tamtym roku za 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×