Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

500 zł na dziecko

Polecane posty

Gość gośćanna skal
Nie wiem czy wiecie że jak pierwsze dziecko skończy 18 lat to temu młodszemu już nie będą płacić.Więc 500 zł do 18-go roku życia dostaną tylko ci którzy będą mieć bliźniaki.Cała ta akcja 500 zł. to jakaś parodia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanna skal
Jeszcze nie było takiego rządu w Polsce, który by tak oszukał naród.Jeśli starsze dziecko ukończy 18 lat to drugie młodsze już nie dostanie.Wiwat z******ty PIS, byle by do kolejnych wyborów .Zobaczymy czy ludzie nabiorą się drugi ra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale bzdury piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duda będzie drukowal..... po nocach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy zasiłek pielegnacyjny i rechabilitacyjny bedzie sie wliczac do dochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam pytanie. Pracuje w tej chwili tylko ja najniższa krajowa. Żona ma lepsze wykształcenie i pracowala przed zajściem w ciążę na stanowisku kierownika. Zarabiala około 3800 zl. Po urodzeniu dziecka zaczęła brać macierzyńskie przez rok. Skończyło się to w sierpniu. Żony umowa wygasła w czasie trwania urlopu macierzyńskiego i już jej nie przyjęli do pracy. Jest teraz z dzieckiem w domu pobiera zasiłek dla bezrobotnych. Czy będzie nam się nalezlo 500 zl na 1 dziecko? Wiem ze potrzebny tam jest pit we wnioskach za zeszły rok. Żony pit będzie przekraczał pewnie minimum. Teraz razem mamy około 2 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobić 2 dziecko szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkasz
mamy dwoje dzieci i jestem do lipca na wychowawczym i rodzinnym z gops dostaje 580zł ponieważ dochód na osobe nie przekracza 574zł i nie wiem czy zabiorą mi wychowawczy i rodzinny a dadza 500zł na jedno czy dwoje wytłumaczy mi ktoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka33l
Bo oni żle zrobili . Mogli dać po 200 zł na każde dziecko . Moze mniej ale dostaliby wszyscy a teraz jest sto problemow komu sie należy a komu nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkasz
mamy dwoje dzieci i jestem do lipca na wychowawczym i rodzinnym z gops dostaje 580zł ponieważ dochód na osobe(jest nas 4) nie przekracza 574zł i nie wiem czy zabiorą mi wychowawczy i rodzinny a dadza 500zł na jedno czy dwoje wytłumaczy mi ktoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaniesz to co bardziej opłaca się tobie. Dwóch naraz - nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dostaniesz na dwójkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaniesz to co bardziej opłaca się tobie. Dwóch naraz - nie x bzdury. Tak naprawde, na razie nie wiadomo jak bedzie wygądała kwestia łaczenia tego 500 plus z innymi zasiłkami, bo najpierw był pomysł ze to 500 sie ma nie wliczac do dochodu, i juz o tym zapewniano, ale dwa dni temu czytałam, ze własnie w rzadzie trwa kłótnia na ten temat. Ale czuje , ze jednak cos wliczane do dochodu bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starszy syn kończy w maju 18 lat. Na młodszego zatem tez nie dostaniemy 500. Powiem synowi- ze w świetle słów pani Szydło - jest dorosły i niech idzie do roboty. Młodszy w sumie też .pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn skończył 18 lat w sierpniu więc na młodszą córkę (15 lat) nic nie dostane, syn jest w klasie maturalnej to może mam go teraz wystawić za drzwi bo dorosły. Nigdy nie należały nam się żadne zasiłki itd. bo mąż i ja zawsze pracowaliśmy i nawet zarabiając prawie najniższe kajowe przekraczalismy progi wymyślone chyba tylko dla rodzin patologicznych w których nikt nie pracuje ani też nie dba o dzieci. Wnioskuję więc że niepotrzebnie dałam temu krajowi nowych przyszłych podatników bo nic nie znaczą oni dla tego państwa. Już od jakiegoś czasu powtarzam moim dzieciom żeby tutaj w Polsce nie zakładali rodzin bo w tym kraju nikomu nie zależy na uczciwych podatnikach niech zostanie tylko patologia i politycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam jedno dziecko, mąż 1400 zl netto i dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za jaki rok jest brany dochód, 2014 czy 2015 bo nigdzie o tym nie piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sory 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozliczenie za 2015 rok :D toz jeszcze malo kto się rozliczyl za poprzedni rok ;) Kryteria pewnie beda takie jak przy ustalaniu prawa do zasilku rodzinnego. Musicie poczekac na szczegoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie połowy rzeczy i tak nie ustalą, jak to nasz sejm. Wypuszczą jakiegoś bubla prawnego, który będzie miał pełno dziur i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój facet ma córkę z pierwszego małżeństwa. Czy na naszego syna dostaniemy 500 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doktoratzekonomii
A wiecie ze te pieniadze pochodza z reszty ktora zostala po likwidacji OFE( funduszy emerytalnych). Polowa z tego poszla na spalcenie czessci dlugu publicznego , a druga polowa na te zasilki. Suma umarum polski nie stac na taki krok i bedzie dalej bieda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doktoratzekonomii
traktuja to jak inwestycje . niestety z ekonomicznego punktu widzenia to nie ma jakiejkolwiek racji bytu. Poza tym teraz dadza ten zasilek. patologia i nieroby zaczna ssie mnozyc , a potem kolejny rzad to zniesie i nic z tego nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
narob i ty sobie niewiesz ile kosztuje wychowanie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ministerstwo: W przypadku rodzin patchworkowych, fakt, że wychowywane dziecko ma innego ojca lub nosi inne nazwisko nie będzie miał wpływu na przysługujące świadczenie. W myśl ww. projektu ustawy rodzinę stanowią m.in. rodzice żyjący w nieformalnym związku i wychowywane przez nich dzieci (do ukończenia 25 roku życia)z poprzednich związków, o ile rodzice ci wychowują co najmniej jedno wspólne dziecko. Natomiast, jeśli po rozstaniu/rozwodzie rodziców, dziecko nie zamieszkuje z rodzicem, to rodzic ten nie będzie mógł zawnioskować o świadczenie wychowawcze na to dziecko ani uwzględnić tego dziecka w składzie rodziny wnioskując o przyznanie świadczenia wychowawczego na inne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ministerstwo: Dochód będzie obliczany w sposób analogiczny do świadczeń rodzinnych. Podstawą obliczenia dochodu będzie dochód z roku bazowego, tj. 2014. Jeśli dochód ten będzie nieaktualny ze względu na zmianę sytuacji dochodowej, np. utratę wynagrodzenia w przypadku utraty lub zmiany pracy lub zakończenia realizacji umowy zlecenia, organ nie uwzględni utraconego dochodu obliczając dochód rodziny, na zasadach przewidzianych w projekcie ustawy. Oceną wszystkich, występujących w indywidualnej sprawie okoliczności, w tym ustalaniem sytuacji dochodowej dla potrzeb przyznania świadczeń wychowawczych będą się zajmowały gminne organy właściwe, tj. urzędy miast/gmin lub ośrodki pomocy społecznej właściwe ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się i to te organy, w formie decyzji administracyjnej, rozstrzygać będą, czy w danej indywidualnej sprawie spełnione będą warunki ustawowe do przyznania świadczenia, w tym kryterium dochodowe na pierwsze dziecko, do przyznania świadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 500 zł  NIEEEE
Kobiety z polskich rodzin patalogicznych nie trzeba pracować trzeba brać zasiłki z Państwa co jakiś czas nogi na za 15 trzecią i do emerytury będzie na winko tylko się rozmnażajcie jak karaluchy a za alimenty które pobieracie na lewo ponoć ojcom nieznanym przełączajcie tym żłopom kanały na pilocie bo są tak pijani że nie potrafią go sami obsłużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiakas
Mam dwójkę dzieci. Jedno z pierwszego malzenstwa. Drugie z partnerem z którym nie mam jeszcze ślubu. Mój dochód nie przekracza 800zl. Czy dostanę pieniądze na oboje dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×