Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olxia_

Mój dietownik czyli walka z kilogramami.

Polecane posty

Tak naprawde to Ty Karmelizowana z reszta dziewczyn z forum mnie zmotywowalyscie. Dostalam ochrzan za moj brak stanowczosci i wogole. Nie chcialam znowu od Was dostac i dlatego sie trzymalam a jak troche potrzymalam, cos spadlo, apetyt troche mniejszy sie zrobil to jakos dalej idzie. Jak zaczne faze 2 to sie zwaze i zobacze czy cos ubylo, bo jak ostatnio sie wazylam to prawie 2 kg mniej bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmelizowanaa
Agniesia dobrze, że się dałaś zmobilizować :) Ajjj dziewczyny ! co ja dobrego właśnie zjadłam na kolację - kaszę mannę :) Nie no, coś pysznego omnomnom :) Ugotowałam sobie trzy łyżki na mleku z wodą i dodałam trochę dżemu malinowego :) Coś pysznego :D Od jutra jem to na śniadanie ! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluseczka1984
Karmelku ja to bym kaszy manny nie przelkla:-( od zawsze tego nie lubialam:-) zjadlabym krewetek wiec jutro musze zakupic:-) pocwiczylam na steperze pol godziny i teraz wykapana czytam książkę na wieczór:-) a wy co porabiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluseczko ja pooglądałam na necie parę odcinków serialu, a teraz siedzę pod kołderką z herbatką :) Zaraz wezmę książkę do poczytania. Miłego wieczoru dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka jestem głodnaaa :D Wcale dzisiaj mało nie zjadłam, a burczy mi w brzuchu strasznie :) Idę spać, aż się nie mogę doczekać rana i mojego śniadania :P Kasza manna z malinkami <3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej Dzis kolejny dzien diety 8. Narazie jestem dalej na fazie 1 sb. Sniadanie 2 jajka i ogorki z jogurtem naturalnym. Moze to niedlugo, ale jestem z siebie dumna, ze tyle wytrzymalam. Dietkowego dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Kochane :) Agniesia super,że tak się trzymasz,bardzo się ciesze,że ta dietka Tobie przypasowała :). U mnie wszystko w porządku,dietkuję dalej tylko póki co się nie ważę od wczoraj bo mam @ i czuję się jak balonik :D.Mama wczoraj już wyszła ze szpitala,wszystko jest już pod kontrolą a ja mogę wrócić na właściwe tory z jedzeniem i ćwiczeniami.Ogólnie z planem dnia.Oczywiście będę jeździła do Rodziców odciążyć jeszcze Mamę.Za mną serek wiejski i bułka z ziarnami z plastrem drobiowej szynki i pomidor do tego.Na obiad planuję dietetyczną zupę z ogórka zielonego bo rano strasznie przemarzłam i czuję się jakbym miała być chora a taka zupka dobra na wszystko :).Miłego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meliskaaa
Witam wszystkie dietkujące. Mamostatnio mało czasu zwłaszca ze względu na początek roku szkolnego. Tak jak niektóre z Was piszą trzeba dzieci trochę ogarnąc z obowiązkami bi chetnie leciałyby torem wakacyjnym:). U mnie wychodzi naprzemiennie, jeden dzień sb ,drugi mż.Codziennie niby planu,ę kontynuację sb ale po drodze kuszę się na jabłko,brzoskwinię czy wafle ryżowe. Mam mniej czasu na gotowanie "moich "potraw. Dzisiaj na wadze 77.2 wię nie dużo ale 0,4 kg ubyło. Ważne że idę w dobrym kierunku.Dzisiaj znów spróbuję być na sb. Rano mięsko indyka i warzywa. Potem chyba zrobię tą papryke faszerowana.Na razie zmykam do miasta bo mam sprawy do załatwienia. Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Gratuluję spadków wagi. Grubasińska czy Ty juz schudłaś prawie 30 kg? Przypomnij ile ważyłaś jak zaczęłaś. Ciesze się dziewczyny, ze tak ładnie Wam idzie dietowanie :-) Ja muszę troche bardziej się pilnować bo tu plasterek sera, tam paluszek, siam piwko :P Niby niedużo ale Nie wolno podjadać nunu hehe Za mną mała ciemna bułka z ziarnami słonecznika z wędlinką, pomidorem i ogórkiem kiszonym. Później była kawka z mlekiem 1,5% tł i łyźeczką miodu. A teraz będzie brzoskwinia. Wczoraj w ramach ruszenia tyłka umyłam wszystkie okna ( całe 7) i byłam z przyjaciółką i dziećmi na spacerze taką ścieżką koło lasu. Godzinke pochodziliśmy. Na razie spadam kończyć obiad. Aaa i jeszcze jedno. Jak przygotowujecie krewetki bo robiłam zawsze na masełku z czosnkiem i natką pietruszki a na tym maśle to średnio dietetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmelizowanaa
Hej laski :) Elle ja strasznie nie lubię pietruszki i zawsze robię krewetki z odrobiną masła/ oleju kokosowego, z czosnkiem i skrapiam cytrynką :) Dzisiaj na śniadanie manna z malinkami, a na obiad robię kotleciki z ciecierzycy czyli falafelki :) Do tego jakaś sałaka i obiad pierwsza klasa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś straszna monotonia w moich posiłkach i próbowałam znaleźć sobie jakieś inne przepisy, ale nie mam pojęcia gdzie znaleźć odtłuszczone lub z niskim procentem tłuszczu sery inne poza białym chudym. Dzisiaj spróbuje upiec z cukinii i selera frytki tylko nie wiem czy będą dla mnie jadalne:P. Karmelizowana a te Twoje kotleciki z ciecierzycy nadają się na dietę sb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm chyba tak, ale nie wiem jak z ciecierzycą - czy można. Ja zmiksowałam ciecierzycę z podsmażoną cebulką, czosnkiem i dodałam do tego 2 łyżki mąki razowej, ale mąki nie trzeba. Myślę, że możesz zrobić spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, ciecierzycę chyba można z tego co pamiętam, ale jeszcze sprawdzę. Dzięki, któregoś dnia spróbuje. Dzisiaj robię sałatkę z brokułem, jajkiem, papryką i moim specjalnym majonezem, robionym z serka wiejskiego. Spróbuje upiec frytki z selera i cukinii, ale nie wiem czy będą jadalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karmelizowana są jadalne jak najbardziej z selera z marchewki na pewno posypane ziołami pycha z cukinii nie wiem ale te które napisałam wyżej polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorki nie karmelizowana a Agnieszka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość, a jak robisz te frytki ? Może też się skuszę :) Słyszałam też, że fajny jest " makaron" z cukinii tylko, że nie mam takiej specjalnej obieraczki, która ten makaron robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robie tak albo dodaje łyżkę oliwy do miski do tego zioła np prowansalskie albo rozmaryn jak kto woli paprykę słodką ,ostrą marchewkę ,seler kroje w słupki tak jak tradycyjne frytki wrzucam do miski z oliwą i ziołami dobrze wymieszam i wysypuje na papier do pieczenia .Albo papier smaruje oliwą wysypuje "frytki " i dodaje przypraw piekę ok 30 min w 180 st mozna do tego jakiś sosik ja robię z jogurtu i koperku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnie jednak frytki nie przemówiły. Z cukinii się rozpadały a seler faktycznie ogólnie był twardy jak frytka, ale miał nadal posmak selera i wylądowały moje "pyszne" frytki w koszu na śmieci. Może słaba ze mnie kucharka i to dlatego. Na jutro przygotowałam już sałatkę, którą do pracy wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie każdemu podchodzi seler ja z zupy nie lubię ale jako frytki albo jako purre uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykłej. Moczyłam ją 8 godzin i potem od razu do miksera. Co do frytek z selera to pewnie nie miałyby posmaku gdybyś je dobrze przyprawiła :) Spróbuj pomoczyć je tak jak Gość pisał w oliwie i słodkiej papryce :) Ja tak upiekłam ciecierzycę i wyszła pysznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zrobiłam tak jak pisał gość, ale jednak do mnie nie przemówiło to, może nie do końca dobrze przyprawiłam także będę szukać innych przepisów, bo szkoda znowu jedzenie wyrzucać. Spróbuję Twojego przepisu z ciecierzycą, może w sobotę zrobię te kotleciki:). Ale później trzeba to jeszcze raz smażyć (upiec) jak już wszystko połączysz i kotlety poformujesz? Wiem, że może zadaje głupie pytania, ale ze mnie taka kucharka, że szkoda gadać:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesia pytaj pytaj :) Jak już zmiksujesz wszystko tj. ciecierzycę z podsmażoną cebulką i z przyprawami ( sól, pieprz, czerwona papryka) to formujesz kotleciki ( mogą się rozwalać, ale to nic bo i tak się usmażą) i kładziesz na patelni ( ja posmarowałam oliwą, ale dosłownie trochę, tak tylko maznęłam pędzelkiem) i pieczesz aż będą brązowe, tak na oko :) Można z nich robić też kulki :) Ja zrobiłam takie kotleciki średniej wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z kaszy gryczanej są super kotlety ,może robiłyście już jak nie to spróbujcie ja nie przepadam za gryczaną kaszą natomiast kotlety z niej zajadam tak samo jak placki z marchewki z sosem jogurtowo -koperkowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu znalazłam ser żółty o obniżonej zawartości tłuszczu w którymś ze sklepów w moim mieście, mogę sobie jakąś zapiekankę zrobić:), normalnie radość hehe. I wzięłam sobie ser Hochland w plasterkach pakowany też fit:P. Tak się zastanawiam jaki ser feta jest light, czy taki półtłusty 12% jest dobry, bo innego ligt nie znalazłam. Karmelizowana Ty chyba jakiś kupiłaś jak byłaś swojego czasu na sb ser feta light, pamiętasz ile miał procent tłuszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszel_
Kasze sa w ogole bardzo zdrowe i malo kaloryczne :) Czesc babeczki! u mnie ok, tzn moglobybyc lepiej ale staram sie coraz bardziej pilnowac zeby cokolwiek jeszcze schudnac. Dzis mialam jajecznice z dwoch jajek z cebula i szczypiorem, ciemny chleb dwie kromki, pomidor, papryka, ogorek, kawa. Na obiad gulasz wolowy z 2 ziemniakami i mizeria a na kolacje serek wiejski z garscia warzyw i sok z pomidorow. Skusilam sie na kawalek sernika dzis do kawy i w sumie zaluje bo dla mnie byloby najlepiej zrezygnowac calkowicie ze slodyczy inaczej chodza za mna caly dzien jak nie podjem ich porzadnie :O Jak wy sie trzymacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmelizowanaa
Miszel ja dzisiaj ok :) Agniesia nie pamiętam ile miał tłuszczu w sobie :( Jutro robię na obiad placki z kalafiora i kaszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelizowana chyba 10% ma mieć ten ser feta, bo coś takiego w internecie znalazłam i chyba nawet taki był w sklepie, tylko nie wiedziałam, że to feta.:P Chyba sobie zrobię w sobotę zapiekankę, nawet przepis znalazłam fajny.:) Także coś czuje, że przeżyje całe 2 tygodnie na tej 1 fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×