Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Iza u mnie luteina przy ostatnim transferze wywolala stan zapalny, wiec na pewno teraz nie chce luteiny, bo sporo kasy wydalam pozniej na leki. Podobno lutinus tak nie podraznia. Ewentualnie sa zastrzyki tak jak brala Nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita670
Hej Dziewczyny Nie odzywałem się ostatnio bo trochę pokomplikowało się u mnie. 6 tygodni temu zawiozłam tatę do szpitala. Był bardzo osłabiony. Bałam się ze to serce. Okazało się że to Białaczka. Bardzo to przeżywam. Z tego wszystkiego zapomniałam o tym kiedy powinnam dostać @. Dziś stwierdziłam że jestem 7 dni po terminie. Miałam test zrobiłam no i pozytywny. Teraz siedzę i martwię się bo miałam zapalenie ucha brałam antybiotyk w niedzielę skończyłam. Byłam na 2 imprezach na których trochę popiłam. Kurcze ale się porobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia nie martw się, nawet jeśli się wydłuży, pomyśl ile już czekałaś. Chociaż wyobrażam sobie jak Cię to drażni. Do cierpliwych nie należę;) Xxxxx Iza - ja pierwszy transfer miałam z Lutinusem. Ale przy drugim stwierdziliśmy, że szkoda kasy skoro w składzie nie ma różnicy i zamieniliśmy na Luteinę. Wg mnie jak ma być dobrze to z Luteiną też będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita bardzo mi przykro z powodu taty. Jak to życie zaskakuje w najmniej odpowiednim momencie! Gratuluję;) Nie martw się o dzidziusia nic mu nie jest. Znam taki przypadek. Zdrowy chłopczyk urodził się niedawno, a jego mama zamartwiała się imprezą i stresami z czasu kiedy o ciąży nie wiedziała. Xxxx No o tym co Julia pisze ws stanu zapalnego po Luteinie to słyszałam od pani z apteki, że po Lutinusie to się nie zdarza. Ale z drugiej strony mnie stany zapalne męczyły często (pewnie przez encorton), a teraz na Luteinie jak na razie cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita współczuję i gratuluję. Zycie jest przewrotne i jeszcze raz pokazuje ze czasem trzeba zająć się innymi sprawami i dać działać naturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia83
Julita Ale numer. Gratuluję! Bo to było naturalnie? Czy po IUI bo już nie pamiętam? Nie martw się o malucha. Za wczesny etap żeby mu zaszkodzić. Jednocześnie bardzo mi przykro z powodu taty. Mam nadzieję że jest pod dobra opieka. Kochana staraj się nie stresować, chociaż wiem że w obecnej sytuacji ciężko. Ślę buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny bardzo dziękuję za słowa otuchy! To naprawdę pomaga;) M zabrał mnie wczoraj na kolacje do knajpy żeby nie myślała za dużo i żebym się wyluzowala ;) teraz już wierze, ze te moje bąbelki urosna ;) po prostu idą na jakość a nie na ilość;p Julita bardzo mi przykro z powodu taty i życzę mu oraz całej Twojej rodzinie dużo siły. No i oczywiście gratuluję dwóch kresek!!!! Nie martw się tym, że pilas, to jeszcze wczesna ciąża i miałaś prawo nie wiedzieć, nic się nie stanie! Moja koleżanka dowiedziała się ze jest w 8 tyg ciąży po tym jak myślała ze ma dwudniowego kaca, a to jednak były młodości od dzidzi ;) a maluch jest zdrowy :) Morelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten słoneczny dzień :) Biedrona powodzenia na wizycie. Julia skąd tak dokładnie wiesz, kiedy będziesz miała wizyty i punkcję? Proszę wpisz mnie na 25.08. podgląd podczas stymulacji :) Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka, Julia, czyli może jednak warto brać Lutinusa. A o zastrzykach też myślałam. Może spytam o nie dr. Julita GRATULACJE!! Czemu to tak zawsze jest, że jak się nie spodziewałaś to się udało. Bardzo mi przykro z powodu taty. Jakie są rokowania? Nie martw się, na pewno będzie dobrze z dzidzią! Znam wiele przypadków znacznie gorszych i dzieci zdrowe jak ryby :) Zuzka no ja cały czas się zastanawiam nad tym skoro wszędzie i od wszystkich słyszę tylko o luteinie. tylko w mojej klinice "wciskają" wszystkim lutinus i nie wiem czy są ku temu podstawy oprócz zarabiania na lekach bo apteka należy do kliniki... A tak poza tym to praktycznie nigdzie nie można go dostać, bo nikt go nie przepisuje... Morelka :* super ten Twój M :) :) Dobrze zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julita670 - współczuję z powodu taty. Daj Boże,aby łagodnie to wszystko przebiegło. Tobie gratuluję kreseczek. Nie zamartwiaj się, bo na pewno wszystko z maluszkiem jest dobrze. Znajoma była na urlopie i opowiadała,że piła tam dzień w dzień. Tydzień po powrocie dowiedziała się,że jest w 8tc. Dodam,że o dziecko starali się od 4 lat, ale ona nie miała miesiączek. Musiała mieć za każdym razem wywoływaną lekami. Po urlopie poszła do lekarza po leki na wywołanie @, a on jej powiedział dobrą nowinę. Powiedziała lekarzowi,że piła i że brała antybiotyk na stan zapalny zęba. Uspokoił ją. U Ciebie tez będzie wszystko dobrze. x golf, Hexe - cudowne bety. Gratuluję dziewczyny. x Merenka, Zuzka, Nadzieja78 - ja mam 5 kg na plusie i brzuszek mam widoczny. Z tym że ja po każdej stymulacji miałam 3 kg na plusie także myślę, że w dużej mierze te moje kg to też od leków. Nie mam jeszcze ciuszków ciążowych. Mieszczę się w rozmiar 40 ;-) ( a zawsze miałam 36 ). x julia83 - to napięcie to pewnie przed @. My tu wiemy, że wszystko będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze. Każdy ma prawo troszkę pomarudzić ;-) x darkness77 - życzę szczęśliwej jazdy autkiem. Co do Ubichinolu to faktycznie warto wierzyć,że są jeszcze porządni ludzie. Ja mojego opakowania nie zużyłam i dałam siostrze, a potem ona sobie dokupiła i okazało się, że poprawiły jej się wyniki tarczycy i unormowały jej się wypróżnienia. Często miała zaparcia, a od jakiegoś czasu chodzi regularnie. x Morela15 - dawki leków masz konkretne i na pewno pęcherzyki urosną. Głowa do góry. Nie musisz mieć 20 szt. Ważne, aby były dojrzałe. x ananasowa - ja punkcję miałam w piątek, zatem wolnego na kolejny dzień nie musiałam brać, bo weekendy mam wolne od pracy, ale ja źle się czułam w dniu punkcji ( wymioty i zawroty głowy). Na drugi dzień czułam się już dobrze. x Czarna Porzeczka 78 - podziwiam za "rękę" do storczyków. Ja uwielbiam te kwiaty, ale każdy mi pada. Chyba nie mam odpowiedniego miejsca na nie. Z każdej strony mam słońce. x Iza82 - jeśli nie masz uczulenia na luteine to poproś o luteinę. Jest tańsza i nie jest gorsza od lutinisa. Jest tu mnóstwo dziewczyn, które w ciąży i przed ciążą stosowały luteinę. Ja do teraz stosuję, a jestem w 15tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sisi jesli nikt nie podszywa sie pod Ciebie to cudownie ze sie odezwałaś, napisz jesli masz ochote co u Ciebie, jak sie czujesz jak zmieniło sie i czy zmieniło sie Twoje zycie:)?buziaki kochana justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
julita kochana serdeczne gratulacje (kolejna do kalendarza ciezarówki-cudownie)i współczuje choroby taty, duuuuzo zdrówka dla niego:* justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ucieło mi posta brrr Julita serdeczne gratulacje,i nie zamartwiaj sie bedzie dobrze:)kolejna do kalendarza ciezarówki-suuper:) a co do taty duuzo zdrówka mu zycze:*badz dzielna i wspieraj go bo na pewno jest mu teraz ciezko justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Biedrona, o której wizyta? :) *Morelka, Ty, ja i Biedrona to teraz trio, więc uda nam się razem! *Darkness, z tym wakacyjnym leniem, to co roku, to samo :) całe wakacje obiecuje sobie cuda, a przychodzi co do czego, to ja z reka w nocniku :) to lato minęło mi pod kątem remontu (nadal trwa, ale koniec zaplanowany na wtorek - pytanie, kto to posprzata? ;/) i działania w kierunku ivf i szczerze Ci powiem, ze nie wiem, keidy ten czas przeleciał. a jeszcze kilka dni temu zadzowniła do mnie dyr, ze wysyłają mnie na studia podyplomowe... ciekawe... a ja mam inne plany. no ale umowe przez mianowanie podpisuję :) *Marenko, ja po punkcji mam jeszcze "wakacje", ale po transferze (bedzie w sr lub czw) powinnam byc własnie w czw i pt w pracy, postanowiłam, ze nie idę, biore L4. będe miała razem z weekendem kilka dni na odpoczynek, a potem zobacze :) *Morelko, wczoraj o Tobie myślę i wierze, ze bedziesz miala jutro lepsze wiesci!:) podwyzszyli Ci dawkę i organizm odpowiednio zareaguje - bedzie z czego wybierac :) *Malena, odpoczywaj, łap pozytywne wibracje:) Babelek rosnie w siłę :) *Azurro, najlepsze jest to, ze owszem brzuch mnie pobolwewa, ale nie tak, jak się spodziewałam ;) zobaczymy czy dobrze się spisałam tylko na ilosc, czy takze na jakośc... a wiesz, ze ja tez czesto sama... M ma taka prace i tez sie juz do tego przyzwycziłam :) az dziwnie, jak cały tydzien jestw domu ;) mam nadzieję, że ostatni miesiąc minie Ci szybko, bezstresowo (o ile to mozliwe) i w dobrym humorze:) *Golf, dobra decyzja ze zwolnieniem:) odpoczywaj!:) beta piekna, Maluch się zadomowił! a który lekarz dał CI zwolnienie? *musze zajrzec na te polecana przez Was aptekę :) *Julka kochana :* :* wiem, ze ąłtwo sie mówi, ale do 5 wrzesnia czas szybko zleci, a jak zaczniesz się kłuć, to już w ogóle! wiem, ze nastawiałas się, ze juz zaraz zaczniesz, ale lekarz wie, co robi, by zwiekszyc Twoje szanse, wiec tzreba mu zaufac. po prostu trochę póżniej cieszyc się bedziemy Twoją wysoka betą :) bo innej opcji nie ma :) a jakie wraqzenie zrobił na Tobie lekarz? a co do odzywaiania M, mój tez grzeszy, jak nie widze, a czasem nawet jak widze... *Biedrona, Ty zadnego czarnowidztwa nie uprawiaj, pójdziesz zgodnie z planem:) po prostu plan Julki sie wydłużył (...) a swoją droga nadal się nie mogę nadziwic, ze Ty na tych antkach od 1 lipca byłas! *Nadziejko, swieta racja! "jak się człwoiek spieszy,...", tylko po czasie dopiero to wiemy, nie? :) *MH1, masz rację, co do mnie i Morelki! wszytsko się moze zmienic! *Iza, a wiesz, ze ja bardziej się boję zastrzyków, które ktos mi robi? nie wyobrazam sobie, ze ktos mi cos wbijał w brzuch! pobieranie krwi znoszę dobrze,, ale ta mysl, ze ktos mi cos wbija i ja tego nie kontroluje, przeraza mnie :P Iza, jaki Ty masz pen do gonapeptylu? ja miałam w ampułkostrzykawkach *Julita, ale zycie jest przewrotne! życze dużo zdrowia Twojemu tacie, a Tobie sił! masz teraz Kropka i musisz bardzo o siebie dbac! sciskam! *Ja chyba tez meliske zacznę pic, bo wczoraj tez nerwy mi pusciły i się splakałam jak bóbr. ten remont mnie wykancza, hormony daja do wiwatu, a jaeszcze gadrło zaczeło mnie bolec:/ czy wczoraj wszytskie Gametówki plakałay?! :P słuchajcie, czy jutro na wizycie (teoretycznie ostatnia przed punkcja) dostane juz rozpiske leków? przypomnijcie mi jak to jest z luteiną- która jest refundowana 100 czy 200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita znów zniknęłaś i myślałam wczoraj o Tobie..współczuję choroby taty, życzę Wam wszystkim dużo siły i wiary. Gratuluję pozytywnego testu :-) nie martw się ciąża do mniej wiecej 7 tygodnia chroni sie bardzo dobrze sama, ostatnio o tym czytalam i pisalam juz tu do kogoś ze o ciąży z synem dowiedzialam sie późno i tez byly drinki a nawet papieroski. Teraz dbaj o siebie. Robisz betę czy wizyta u lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita a dr. nie mówil nic o clexane i acardzie przy kolejnej ciąży ? Moze warto by było, teraz po poronieniach mimo braku zespolu lekarze coraz częściej wypisują te leki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita670 - przykro mi z powodu taty ... dużo zdrowia dla niego, a Wam życzę dużo sił. Dbaj o siebie ... o maluszka się nie bój, ja o ciąży dowiedziałam się w 7tyg i było piwo ... Syn zdrowy, inteligentny i ma się dobrze :) o Ananansowa - refundowana jest luteina 100 ... o ile dobrze pamiętam opakowanie bez refundacji 30tab koszt ok 55zł, a z refundacja coś około 3,54zł. o No Kochane jestem z siebie dumna :) zmobilizowałam się do ćwiczeń :) Teraz już prysznic zaliczony, włosy się suszą i po śniadanku ... Plan na dziś: ułożyć zadania na egzaminy poprawkowe ... Faktyczne działanie: wyszywanie kolejnego obrazka :P (zauważyłam, że osiągnęłam poziom mistrzowski w wymyślaniu czego to ja nie muszę zrobić, aby do "szkolnych" spraw nie usiąść :P ) Miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz do dziewczyn które obawiają sie o wzrost swoich pęcherzyków..sprawdzilam swoją kartę obserwacji i wniosek jest taki ze przy menopurze przez caly czas ta samą dawką 150j rosły 2,3 mm na dobę. Do wielkości 18,21 mm urosło tylko 7 i 6 z nich bylo dojrzałych i o to dr od początku chodzilo, także laski uszy do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) Julita, oby choroba Twojego taty przybrała jak najlzejsza formę, życzę mu dużo siły i spokoju. Sama mam tę chorobę w bliskiej rodzinie i wiem co to znaczy. A tak na prawdę jedyne co my możemy zrobić, aby pomóc osobom w tej chorobie, to zostać potencjalnym dawca szpiku, do czego Was wszystkie zachęcam. Sama jestem dawca (obecnie w zawieszeniu) i wolontariuszka dkms. Oczywiście brzuchatki moga dodać się dopiero po zakończeniu karmienia ;) A Twoim Malenstwem się nie martw, na pewno wszystko z nim będzie ok. Wiele kobiet pozwala sobie na "grzeszki", póki nie są świadome ciąży, a później maluchy rodzą się zdrowe :) Dziewczyny napiszcie proszę jeszcze raz jaki magnez bierzecie w ciąży. Dziś pół nocy budziły mnie skurcze łydki i chyba muszę zacząć coś brać. A tyle tego teraz jest, że nie chce trafić na jakieś drogie placebo. Obecnie biorę tylko pregna plus i pregna dha, a tam magnezu nie ma... Wszystkim wizytujacym i klujacym się życzę pięknych silnych komoreczek, a reszcie dużo "zdrowego spokoju" :) Udanego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julita - moje gratulacje :) ale też współczuję bardzo z powodu taty :* Trzymaj się dzielnie, a z maluszkiem zobaczysz - wszystko będzie dobrze i nic mu nie zaszkodzi :) x Iza82 - dziękuję :) x Ananasowa - wizyta na 17, ale jestem strasznie obolała, że mam już dość i mam nadzieję, że dowiem się kiedy punkcja. Ja również dołączam do Twojego pytania o luteinę na bank nie była refundowana 200 i z tego co kojarzę refundowana jest 50... x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malena5
Witam Kochane, od rana nie mogę dodać posta z telefonu,a tablet mi się popsuł... :( Piszecie o kartach stymulacji, rozmiarach pęcherzyków, a ja nic nie mam... Wszystkie karty mi dr zabrał, na dodatek nie powiedział jak rosły pęcherzyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malena nie denerwuj sie kartę dostaniesz po transferze. U mnie na jednej stronie jest jak wygladala stymulacja , pomiary i estradiol a na drugiej dane z transferu. Merenka mój lekarz poleca Aspargin lub Magneb6 ale sklania sie ku temu pierwszemu on jest z potasem to na skurcze jak znalazł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malena5 - moją kartę stymulacji też zabrali, ale ja przed ostatnim podglądem zrobiłam jej ksero :P a jak Ci bardzo zależy, zadzwoń do kliniki i poproś o ksero lub wysyłkę na mail ... wydaje mi się, iż nie powinni robić problemów. o Biedrona1979 - pisałam kilka postów "nad tobą" ... refundowana jest luteina 100 ... za opakowanie sprawdziłam 54,40zł a po refundacji 3,56zł. o Malena5 - moją kartę stymulacji też zabrali, ale ja przed ostatnim podglądem zrobiłam jej ksero :P o Biedrona1979 - pisałam kilka postów "nad tobą" ... refundowana jest luteina 100 ... za opakowanie sprawdziłam 54,40zł a po refundacji 3,56zł. o Nadzieja78 - aspargin jest bez recepty ... no nie? Koleżanka mówiła, ze jej lekarz tez polecał właśnie to zamiast zwykłego magnezu. A wiesz, że owszem dostałam info po transferze, ale karty stymulacji nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
Witam Szanowne Panie :) Dziękuję za miłe słowa :) Morela, Ananasowa :) jest git:) niedługo będziecie się cieszyć wysoką betą:) Biedronka, Tobie też się uda:) czuję, że punkcję będziesz miała w pn, a w sobotę transfer :) a za 3 tyg ogłosisz tu super wieści :) Julia, nie denerwuj się :) (WIEM WIEM łatwo się mówi), ale Kochana czasami nerwy mogą zrobić większe spustoszenie organizmu niż ta kanapka :) Ciężarówki, jakie suplementy polecacie? do tej pory brałam femibion, inofolic i wiadomo kwas. Przy inofolicu zostaję, zastanawiam się czy zostawić femibion czy może zamówić coś innego, a na dniach muszę złożyć zamówienie. aaa, i jeszcze jedno czy któraś używa magne b6? jak miałam plamienia to zakupiłam, ale tam niby jest napisane, że trzeba skontaktować to z lekarzem, wzięłam tylko 1 tabl. Ja czuję sie dobrze, czasami tylko coś zakłuje. Wstrętny śluz ustał. Ciągle drżę o moją Kropeczkę. Ale jestem pozytywnie nastawiona :) ale bardzo nerwowa jestem, M. ciągle po uszach obrywa. Jutro mam wizytę w klinice, czyli beta z programu i wizyta u lekarza, ale chyba usg nie będzie, jak Wy miałyście? Co do luteiny, mi przepisano lutinusa, nigdzie nie mogłam go dostać i pani w aptece zaproponowała luteine 100. Kupiłam ją, wzięłam 1 tabl. W tym dniu miałam wizyte i pani dr powiedziała ze lutinusa zastepują 2 tabl luteiny 100. i lepiej zebym brała luteine 200 (nierefundowana - 30 tabl. ok 190 zł) bo jak jest fizycznie mniej to niby sie lepiej wchłania a pozatym raz trzeba aplikować i mniej podrażnia. byłam wtedy z M. i on wyrywny od razu zeby wziąc ta 200. i buch pani dr receptke szybko wystawiła. Byłam wkurzona, ale z dzisiejszej perspektywy myślę, że to był dobry pomysł, bo na dzień dzisiejszy nie dałabym rady włozyc naraz 2 tabl., ale do dopiero od kilku dni, jak szyjka stała się ciasna. mysle ze ten moj sluz byl zabarwiony krwia z implantacji ( nawet Darkness kiedys pisała ze blastocysty pozniej sie zagniezdzaja) albo poprostu od aplikatora. Przepraszam za literowki. miłego dzionka Ja czuję się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
tego ja czuje sie dobrze na końciu miało nie byc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ten magnez jest bez recepty. Ja dostawałam zawsze taka kartę nawet po IUI. Może zapomnieli ? Mi wydali ksero po transferze, tam są,wszystkie ważne informacje o zarodkach itd. Ja jeszcze w łóżku, nie mogę zmobilizować sie do wstania ;-) dziewczyny my z m.pracujemy na zmiany w systemie 12 h i czasem jest tak ze widzimy się tylko w przelocie a wszystkie sprawy uzgadniamy telefonicznie, łatwo nie jest :-) dzis m.pierwszy dzien po urlopie wrocil do pracy wiec musze trochę ogarnąć mieszkanie i moze cos uda mi sie przeprasować :-) udanego dnia wszystkim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja, ale tu się dzieje fantastyczne wiadomości #malena to musiał być piękny widok,w tej chwili moje największe marzenie, będę wyła jak bobr. #hexe,golfik cudne wieści gratuluję wam kochane dbajcie teraz o siebie i kropeczki #griszankaanka tobie kochana również gratuluję z całego serca twój cud jest już z tobą wysciskaj go i wycaluj po całym różowym cialku ;-) #azzuro został tylko miesiąc delektuj się ostatnim miesiącem ciąży i odpoczywaj, a porod szybko przyjdzie i szybko pójdzie # Julita współczuję choroby taty mam nadzieję że wsxystko się ułoży, tobie ogromnie gratuluję i życzę wam dużo dużo zdrówka. # Julia 83 też mam wrażenie że zostanę sama na tym forum :-( u was tak dużo się dzieje a ja stoję w miejscu Wszystkie was ściskam i życzę dużo optymizmu i wytrwałości w naszej walce Trzymam kciuki za nas!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
Nadzieja a Ty pracujesz? ty mi na L4 uciekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyobraź sobie panno hexe ze są kobiety które pracują (wooow!) w ciazy :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×