Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

ananasowa szkoda, że nie w tym cyklu. A wydawałoby się, że wysoki progesteron to akurat dobrze, dla zarodka. Faszerują nim nas ale naturalny nie jest OK. Wyjaśnił Ci to dr. Nie martw się. Trzymam kciuki za mega silne jajeczka. W sumie jedno najnajsilnejsze. małamii niby wskazaniem jest do 2 zarodków 35+, ale wiem, że młodsze mają też podane 2. W każdym razie moim zdaniem powinni się Ciebie spytać, czy wyrażasz zgodę na podanie dwóch i mam nadzieję, że to zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita przykro mi z powodu choroby taty,teraz jest pod dobrą opieką a Ty musisz być silna dla niego i kropka. ananasowa i małamii za miesiąc będziecie najszczęśliwszymi kobietkami na świecie,czekanie będzie wynagrodzone. Malena co u Ciebie? A u mnie nic się nie dzieje wyniki wyszły dobre,podpisaliśmy dokumenty,teraz czekam na @ i zaczynam brać antyki. Właśnie dziewczyny jakie witaminy mogłabym już brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita przykro mi z powodu choroby taty,teraz jest pod dobrą opieką a Ty musisz być silna dla niego i kropka. ananasowa i małamii za miesiąc będziecie najszczęśliwszymi kobietkami na świecie,czekanie będzie wynagrodzone. Malena co u Ciebie? A u mnie nic się nie dzieje wyniki wyszły dobre,podpisaliśmy dokumenty,teraz czekam na @ i zaczynam brać antyki. Właśnie dziewczyny jakie witaminy mogłabym już brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ananasowa- nie martw sie, ładne bedą komórki. Julita670- gratulacje, potwierdza sie zasada ze jak miałaś głowę zajętą innymi sprawami to stał sie cud:), napewno wszystko będzie dobrze. Mam pytanie do Dxiewczyn z długim protokołem ile czasu minie zanim zaczniecie brac gonapeptyl, tzn jak długo bierzecie antki? Zocha82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowa dzięki za ten wpis o antkach! Nie wiedziałam dlaczego mi się tak w głowie kręci i mdli mnie... To już wiem. Przed poprzednią stymulacja brałam ovulastan, teraz yasmin. Tamte były chyba dla mnie lepsze bo nic nie czułam... Chyba zmienię branie na wieczór bo nie mogę funkcjonować. Azzuro nie wiedziałam że FSH może się zmieniać! Może dlatego akupunktura wpływa na stymulacje - bo właśnie działa dobrze na przysadke mozgowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona1979 - o 23 pregnyl, bo teoretycznie równo 36h przed punkcją ... chociaż niby 2h mają zapasu. U mnie właśnie z tego zapasu" skorzystali ... 1h20min opóźnienia przy punkcji. o Ananasowa - ja też miałam transfer odroczony ... warto czekać ... chociaż u mnie skończyło się ciążą biochemiczną, ale mrozaczek na chwilę się do mnie "przykleił". Zobaczysz ... szybko mini czas oczekiwania. Wiem sama po sobie :) Teraz mi się trochę dłuży i boje się tego co powie lekarz odnośnie mojego podwyższonego anty - TG, ale już chyba nic nie mogę więcej zrobić... o Małamii89 - tobie również szybko czas zleci ... a tymczasem witaminy i suplementy, trochę ruchu, dużo owoców i warzyw, no i białka :) (dziewczyny pisały o tym wcześniej) ... oraz moc pozytywnego myślenia :D o Ja dzisiaj jestem cała obolała, nie wiem czy to przez wczorajsze ćwiczenia, czy upadek ... dosłownie ruszać się nie mogę. Dużo ostatnio rozmawialiśmy z M... i zdecydowaliśmy, że jeśli nie daj Boże ... drugi criotransfer się nie powiedzie, to nie podejdziemy do kolejnej procedury. Dlatego modlę się codziennie, aby tym razem "Szef" potraktował mnie łagodniej i abym w przyszły roku mogła tulić do piersi zdrowe dziecko, czy też zdrowe dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciolka, dziękuję za wywołanie :-) Od wczoraj bez zmian, tzn. plamię na brązowo, skrzepów na razie nie ma. Cały dzień leżę, aż mnie tyłek boli, ale wstaję tylko do łazienki. Cały dzinek sobie poidsypiam, czytam pozytywne historie plamień z happy endem i wierzę w mojego Bąbelka ;-) Cały czas śledzę rzecz jasna forum, bo jak się okazało, tablet się nie zepsuł, tylko ja sierotka-niemotka jakimś cudem rozładowałam go za mocno :-P Falami teraz będą pozytywne bety nadciągać :-) Golf, Hexe, a jask u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Zocha, ja mialam gonapeptyl codziennie od 15dc (czyli przez ponad tydzien brałam jeszcze równolegle antki). *Iza, ja tez tego nie rozumiem, dlaczego nasz własny progesteron nie moze byc, a ten sztuczny tak.moze ktos tu zna odpowiedz? *Dziewczyny, dziekuję Wam za wsparcie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia, ananasowa- a jak długo braliście antki - 1 cykl czy dwa? Bo ja w pierwszej procedurze brałam od razu gonapeptyl chyba od ok 25 dc, nie brałam antkow i nie wiem ile to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pisze szybko i krótko bo mam imprezkę w domku, wiec narazie nie będę się odnosić do wszystkich. Ja byłam dzisiaj na wizycie i niestety moje pęcherzyki rosną nierownomiernie i dalej zastrzyki mam z menopuru na dwa dni po 225 jednostek, żeby reszta podrosla. Podgląd mam w poniedziałek i prawdopodobnie punkcje będę mieć w środę. Buziaki, więcej napisze jutro. Morela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bardzo wam dziękuję za wsparcie. Zrobiłam betę w piątek ale niestety wynik dopiero w poniedziałek po południu. Jeśli beta będze wysoka umowię się na wizytę. Ciąża naturalna bo przygotowywałam się do laparoskopi w tamtym miesiącu ale nie było wolnego miejsca. I miałam zrobić to w tym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc ja brałam przed długim protokołem 1 cykl antkow i już w czasie tego cyklu lekarz dodał mi gonapeptyl. Właśnie wróciłam z imprezki (bezalkoholowej:) Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciolka, biorę tylko witaminy dla kobiet planujących ciążę. Vitamin plus mama - z żurawiną jest a ja mam często problem z pęcherzem. Ale ogólnie to od czasu to nie zawsze go kupuję, próbowałam już różnych. Nie wiem które są najlepsze. <> Zocha, ja brałam antki 21 dni i tego ostatniego dnia antków już Gonapeptyl też. Antki zaczęłam brać w 2 dniu cyklu. <> Darknes, pewnie to ten upadek. Ciężka decyzja. Zaciskam kciuki, żeby się udało!! <> Malenka jesteś dzielna. Tak trzymaj!! A Bąbelek na pewno się uczepił i puści dopiero za 8 miesięcy :) TRZYMAM KCIUKASKI! <> Morela trzymam kciuki, żeby do środy urosły odpowiednio. Udanego po imprezie :) <> Julita trzymam bardzo bardzo bardzo mocno kciuki za Twojego Maluszka i za wysoką betę. <> Zostałam słomianą wdową. Mąż wczoraj wyjechał. Poryczałam się strasznie i mąż też. Potem nie mogłam zasnąć i do 0:30 się wierciłam. A o 4:20 pobudka i do pracy... Ale to dobrze, że mam zajęty czas. Może będę mniej tęsknić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy zabroniono Wam perfum przed punkcją i transferem? Na wielu stronach jest info o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :-) Iza82- mi w Gamecie przed punkcją kazali być bezwzględnie na czczo (bez łyczka wody nawet) i bez lakieru na paznokciach u rąk, a do transferu nic nie mówili. Tylko ja w zasadzie też czytałam w necie o tych perfumach i ich nie użyłam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia – moja życiowa przygoda z antkami to 2 m-ce przyjmowania yasmin.. ;) Po tych tabsach żadnych więcej antków nie stosowałam - tak się zraziłam, bo fatalnie się po nich czułam.. Aż do tej pory oczywiście kiedy musiałam wziąć ovulastan i faktycznie po nim żadnych ubocznych skutków nie odczułam.. x Iza82 – takie są wytyczne jak się okazuje większości klinik. Pierwszą procedurę miałam w Invimedzie i nie dostałam tam takich wytycznych, teraz jestem w Invkicie i dostałam takie wytyczne, dlatego zapytałam anestezjologa i gin dlaczego jedne kliniki dają takie wytyczne pacjentom, a inne nie i od czego to zależy. Nie ma to na pewno związku ze szkodliwością wpływu perfum na pobierane podczas punkcji komórki, czy podawane przy transferze zarodki, przynajmniej ja taką odpowiedź uzyskałam.. Mocne perfumy przeszkadzają anestezjologowi w ocenie stanu pacjenta i to jest główna tak naprawdę przyczyna ich zabronienia. Do tego oczywiście dochodzi fakt przebywania na Sali z innymi pacjentkami, co może wywołać niepożądane skutki.. x gość wczoraj – ja też przy poprzedniej procedurze brałam gonapeptyl od 23 dc, a teraz antki brałam przez dwa cykle.. Zależy to pewnie indywidualnie od przypadku i jak bardzo chcą Cię wyciszyć. Ja zaczęłam antki brać od 7 dc, a nie od 2 dc tak jak powinno zacząć się je brać i gin stwierdziła, że to za krótko i dlatego przedłużyła mi je jeszcze o jeden cykl.. Ale są dziewczyny np. Nadzieja, gdzie jej przedłużono antki tylko o parę dni a nie cały cykl, dlatego napisałam że zależy to indywidualnie od przypadku. x Morela – jak wpadniesz na forum ;) to napisz jakiej wielkości te pęcherzyki miałaś.. Jestem trochę zaniepokojona tym, że miałam tylko jeden podgląd i że już zapadła decyzja o punkcji na środę.. Pasuje mi jak nic żeby jutro przed punkcją był jeszcze podgląd.. No nic.. Może u mnie były równe pęcherzyki i gin stwierdziła, że po dodatkowych 3 dniach stymulacji ze zwiększoną dawką podrosną z 14 do 18 mm.. x Dziewczyny może zadam głupie pytanie ;) ale czy jak poda się pregnyl to od momentu podania zastrzyku pęcherzyki jeszcze rosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka mi się wydaje ze rosną gonapeptyl pilnuje aby nie pękły przed czasem a one dochodzą do siebie.. Twoje przez trzy dni na pewno uzyskają wielkość 18-20 mm przy takich dawkach będą zaiwaniały po 2 mm na dobę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julita to trzymam kciuki za ta betę ! Do lekarza wybierasz sie do Artemidy ? Który to będzie tc ? Jak się czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka a tak swoja drogą to ta Twoja pani dr.to musi byc bardzo pewna siebie i tego co robi. Jeden podgląd to nawet przy IUI mi sie nie zdarzył..ale piszę to po to żeby znaleźć dobrą stronę takiego postępowania. No i widzę , wie ze będzie jak należy :-) Czekam razem z Tobą na ta punkcje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten Gość w sprawie antkow to ja Zocha82 tylko zapomniałam sie podpisać, dzieki Dziewczyny za odp. Mysle ze msc to minimum. Zobaczymy. Biedrona- to juz punkcją niedługo ale tez bym była ostrożna z taką dr, mam wrażenie ze czasem oni działają szablonowo, a przecież każda z nas jest indywidualna i nie moze zdarzyć sie pomyłka. Iza- dasz radę, szybko minie. Julita- podziwiam za cierpliwość, ja do pon bym nie wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedronka- pecherzyki rosną ale nie pękną bo gonapeptyl hamuje. Zocha82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :* Nadzieja ja też próbuję się doszukiwać pozytywów tego, choć ciężko i tak jak pisze Zocha82 szablonowe działanie lekarzy nie zawsze prowadzi do sukcesu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Zocha, ja brałam miesiąc antyki, i w tym samym czasie od 15dc gonapeptyl codziennie. *Biedronka, pregnyl konczy dojrzewanie komórki jajowej, wiec mysle, że pecherzyki jeszcze na nim rosną. no a jesli nadal masz gonapeptyl, to na pewno nie pekna. przypomnij mi, kiedy masz wziac pregnyl? ja wczoraj wziełam ovitrelle, pecherzyki maja rozmiar 15-22, i przez dwa dni urosły, bo wczesniej miały 13-16mm *Dziewczyny, co do tego progesteronu, to moze byc tak, ze jak on rosnie przed owu, to rzutuje to na endometrium, kóte mimo ze ma odpowiednią grubośc, to mogło przyrastac nierównomiernie, a to obniza szanse na implantacje. dlatego lekarze przekładają na kolejny transfer *MałaMii, a jak Ty się zapatrujesz na podanie tych dwóch zarodków? widze, że lakarz jakby sam podjął decyzję, ale jakie są Twoje odczucia? *Kociolka, który masz dzien cyklu? antki na cały cykl? *Julia, ja mialam dokąłdnie takie same objawy, jak brałam antki rano, cały dzien byłam nie do życia :/ a wnocy przesypiałam wszytskie skutki uboczne ;) *Darkness, jak tam Twoje potłuczenia? lepiej dzisiaj? *Malena, odpoczywaj! *Morela, napisz w wolnej chwili, jakie rozmiary miały wczoraj Twoje pecherzyki. Kciuki niezmienne:) *Julita, jutro dostaniesz dobre wiesci:) *Iza, ja wczoraj zapytałam lekarke, jak się do punkcji przygotowac. Byc na czczo (bez wody), paznokcie niepomalowane ewentualnie bezbarwnym lakierem, makijaz nieteatralny, no i lepiej bez perfum. mam byc w swoim ubraniu. Najlepiej jakas koszulka i dól, który mozna zdjac,. *Ja wczoraj mialam dzien dola, ale dzisiaj juz troche lepiej. No trzeba cierpliwosci i byłoby zbyt pieknie, jakby wszytko psozło zgodnie z planem. mam tylko nadzieję, ze bede ładne komróki,a z nich zarodki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowa - pregnyl biorę jutro o 23.00, a w pt. pęcherzyki miały 13-14 mm. W pt. menopur 150j, a sob-niedz. 225j.. Wiem, że urosną na bank, tylko mimo wszystko chciałabym je podejrzeć przed punkcją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona, doskonale Cie rozumiem! szkoda, ze nie masz tego podglądu, byłabys spokojniejsza - jutro jak nic powinien się odbyc:/ jutro po punkcji dowiem sie, ile było komórek, w 3dobie poinformują o zarodkach, no i w 5, ile zamrazaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anansowa 3mam mocno kciuki za jutrzejszą punkcję:) :* Może rzeczywiście ten progesteron ma związek z endometrium...bo mój lekarz mi powiedział abym przyjecchała po @ bo musi sprawdzić moje endometrium...Szkoda,że nie mam tego transferu od razu we wrześniu....no ale tyle już poczekam...ważne,że mają mi co podać:) a co do dwójki zarodków...skoro ma to zwiększyć szansę na ciążę to nie będę przeciwko-zawsze chciałam mieć bliźniaki więc jak oba się przyjmną będę mega szczęśliwa:) No ale zobaczymy co lekarz powie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka a nie masz już możliwości wbicia się jutro na podgląd? Chociażby do innego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedrona,ja tak jak Ania poszlabym jeszcze raz do innego lekarza dla pewnosci dla siebie :) xananasowa trzymam kciuki za punkcje i beda ladne komoreczki. zadzwonia ci w 6 dobie ,nie 5.Ja tak mialam w pon.mialam transfer to byla 5 doba a 6 zadzwonili ile zamrozili:) Czuje ok.Odliczam do czwartku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×