Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Jula - tak mam zalecone relanium przed transferem i po, ale nie znałam jego właściwości medycznej, o której piszesz... Myślałam, że to tylko taki wyciszacz i uspokajacz ;)... To mnie zagięłaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoremiDo
Nadzieja ja zadzwonilam do lekarza bo bylam pewna ze to znow jakas grzybica/infekcja ale jak mu opisalam ze to 3-4 dni od brania luteiny sie pojawilo to kazal mi tego samego dnia przyjechac i na pierwszy rzut oka wiedzial ze to uczuleniowa reakcja (musi sie sporo roznic) i jak odstawilam to samo przeszlo. Czyms tam sie podmywalam i spalam bez bielizny. Nie bierz clotrimazolum na wlasna reke bo mozesz jeszcze zaszkodzic! mi lekarz w ciazy odradzal ten lek ze jak mozna sie obyc to lepiej nie brac, no chyba ze ostar grzybica x Kiciolka ta apteka w Łodzi to ROSA, ma 2 punkty blisko siebie (jak w jednym nie maja to podjeżdżasz do drugiego. Jeden jest na ul. Tatrzańskiej. Na pewno wygooglujesz. x Biedrona, Morela trzymam kciuki! x Hexe - przytulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonili z kliniki mam 6 zarodków, jutro będę wiedzieć kiedy transfer i jak się dzielą. Ja niestety w pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia 777
Hej. U mnie w marcu się udało na dwa tygodnie ciąża biochemiczne.... Od tamtej pory cisza...brałam clo po 3 miesiącach odstawilam. Monitoring był i niestety pęcherzyki mi nie pękają... Lekarka chciała mnie dać na przepchanie jajowodow... A potem dać clo. poszłam do innego lekarza powiedział że nie trzeba robić przepychania jajowodow... Zglupialam już. Mówił o inseminacji.. I moje podsumowanie lekarzy jest takie...Po co przepychac jak w marcu była ciąża... Po co inseminacja jak pęcherzyki nie dojrzewają lub nie pęka. Endometrium w owulacji zbyt cienkie... Czy dobrze myślę? Noe wiem do którego z tych dwóch lekarzy iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia 777 a brałaś coś na pękanie pęcherzyków?? mi nie pękały nawet po zastrzykach na pęknięcie i niestety potem mnie lekarz wysłał na laparoskopię żeby sprawdzić czy to nie endometrioza i niestety ta diagnoza się sprawdziła :( zależy jeszcze czy chodzi o zwykle badanie HSG czy laparoskopie, bo jak już to lepiej przepchac jajowody przy okazji sprawdzenia co tam w środku, bo samo "przepchanie" nie pomoże na niepękające pęcherzyki! szczerze to poszukałabym jakiegoś lekarz z prawdziwego zdarzenia (leczenia niepłodności), a tu co piszesz to bardziej za inseminacja bym była i 2 lekarzem, chociaż nie wiem jak badanie nasienia ma twój partner, bo IUI głownie ten problem rozwiązuje..... x Rafka to super wiesci!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kciuki zaciśnięte za dzisiejsze transfery! Będzie dobrze :-) x Hexe, tak strasznie mi przykro :'( Po przeczytaniu Twojej wiadomości totalnie mnie zmroziło... x Ja miałam prawie tydzień względnego spokoju, plamienie się zmniejszyło, nawet na działkę pojechałam. Aż do wczoraj wieczór... Poczułam nagle, że coś leci, wiedziałam, że to krew, po prostu wiedziałam. Po jednym takim "wypłynięciu" plamienia, ale już brązowe. Brzuch nie boli, wzięłam dodatkową luteinę i staram się wierzyć, że to krwiaczek albo torbielki, ale nie Kropek. Teraz czekam do czwartku na usg... Pewnie do tego czasu oszaleję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malena nie ma skurczy to najważniejsze i na pewno to krwiaczek, zresztą wczoraj wyczytałam ze na tym etapie jajo płodowe nie zajmuje przecież całej macicy i może sie z niej cos tam jeszcze złuszczać. Biedronka , Morela czekamy na dobre wiadomości :-) Basia 777 ja tez bylabym za lekarzem z kliniki leczenia nie płodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość morela
Dziewczyny ja juz po ;) niestety był tylko jeden zarodeczek;( ale to nic, mam już go w sobie i mam nadzieje ze zostanie;) oznaczony jako 1BB- dobra jakość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza82
DoReMiDo moje kondolencje :( TO na pewno ze stresu. Julia, nie martw się tym. Skądś znam to ciągłe wymyślanie powodów blee :( ananasowa, kiciolka dzięki, że pytacie. Dziś o wiele lepsze wieści. Już piszę poniżej :) Biedrona Morela będzie dobrze. TRZYMAM KCIUKI!! Czekam na relacje po. Hexe, Aexewl też myślę, że nigdy, przenigdy nie chciałabym być w ciąży i ją stracić! Rafka 6 to idealnie!!! Już zaciskam kciuki za transfer i ciążę! Basia koniecznie klinika niepłodności. Malena, nie możesz iść dziś na wizytę, byłabyś spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś pojechałam przed wizytą na badanie (powiedzieli no prolemo ale położna była zdziwiona, że jestem przed bo nikt tak nie robi). No i odebrałam wyniki z piątku, które mnie uspokoiły bo był wzrost estradiolu i progesteron 0,4. Nowe wyniki pokazały estradiol 1557 i progesteron 0,55. Dr powiedział, że jest super i z tego powinno być 10 komórek. A przy USG wyłoniło się sporo komórek na jednym jajniku. Kilka powyżej 20 mm i 3 na prawym, ale małe dr powiedział, że może z nich też coś być, z resztą drugi jajnik wyrobił podwójnie normę :) Mam punkcję w środę o 9:00!! Tak strasznie się cieszę, że wszystko OK i że już niebawem punkcja! Co prawda w środku czuję poddenerwowanie ale to trudno. Dr dawał Wam relanium przed punkcją czy tylko przed transferem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam że mam pcos i z tąd te utrudnienia w pekaniu pęcherzyków... Myślę że nasienie ok bo w marcu była ciąża ale pewnie się nie utrzymała bo ja mam przy owulce za małe endometrium... Jutro ginekolog ten drugi. Przyniosę mój cykl owulacyjny jaki miałam robiony u tamtej lekarki.. Ciekawe co powie. Jako jedyny powiedział że mam spora nadrzerke... Inni mówili że jest mała i cisza. A ten od razu wymaz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja78
Morela ja mialam podaną podobną blastkę bo 2BB i embriolog powiedział ze jest dobrej jakości :-) to teraz ananas i relaks :-) dostałaś zwolnienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość morela
To super, że to dobrej jakości, niby lekarz mówił ze okej, ale nie wiedziałam czy mnie pociesza tylko czy mówi prawdę ;p teraz wybraliśmy się na obiadek, a o ananasie juz mężowi mówiłam;p a zwolnienie dostałam bez problemu, pani w rejestracji odrazu się mnie spytała czy zwolnienie chce, i że mogę wziąć nawet na 2 tygodnie! ;p ale wzięłam do końca tego tygodnia ;) Całuje Was wszystkie!!! No i czekam na wieści od mojej kompanki biedrony;) Nadzieja, a jak Ty się czujesz? W którym jesteś tygodniu? Przechodziłas tez te trzy " wizyty" weryfikacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MH1
Dziewczyny chwilę mnie nie było a tu jak zwykle tyle się dzieje.... ```malena5 dużo wypoczywaj. nie przemęczaj się. tylko spokój. będzie dobrze. jeśli będziesz krwawić wiesz co robić. ```Tosia kochana trzymam za Was kciuki. Moim zdaniem to powinno być Twoje ostatnie podejście w miejscu, w którym się leczycie. Twoja historia dla mnie jest przerażająca. A podejście osób, które mają Was leczyć pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście trzymam kciuki, żeby w końcu wszystko się udało niezależnie od miejsca jakie wybierzecie. ```Rafka 6 to idealnie! trzymam kciuki! ```Iza82 ja miałam relanium przed punkcją i przd transferem. Przed punkcją tylko 1 tabl, a przed transferem w dniu transferu i 2 lub 3 dni później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
```gość morela nie ma znaczenia jakiej klasy jest zarodek. wiele razy tutaj panowało zaskoczenie i z moich obserwacji im wyższa klasa tym rzadziej ciąża. ```Iza82 trzymam kciuki za środę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mh1 a brałaś relanium jeszcze w domu czy już w klinice przed punkcją? Dziękuję za kciuczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Hexe,Kochan, ściskam Cie bardzo mocno i bardzo współczuje. Życzę Wam duzo siły i żeby ten czas niedobry szybko minął :/ Morela - Ty juz w dwupaku wiec trzymam kciukasy dalej :) Biedroneczko jak TY sie masz?? rafka - wspaniałe wiadomości :) Doremido - no ja tez mam nadzieje, ze wszystkie przykre sytuacje juz sie skończa, przytulam Griszanka - samych radośni dla Was i Karolka :))) wspaniale czyta sie dobre wieści :) choc sam poród nie był najprzyjemniejszy z tego co piszesz. Mi w szpitalach zawsze jest zimno jak mi coś robia...u mnei to raczej nerwy i panika ;) Wpadaj do nas i opowiadaj jak czas pozwoli jak kwitnie Wasze Szczescie :) Malena - trzymam kciuki,daj znac co u Ciebie wierze, ze bedzie dobrze :) Ja jestem dopiero w połowie ciązy na wadze jakies plus 5 kg a powiem Wam , ze męczę sie jak hipopotam ;)...do tego od jakichs 3 tygodni mam jakies przyspieszone tętno...tak raz na 3 dni tak mi skacze ze mam wrażenie, ze serce mi wyskoczy...czy któraś Ciężarówka tez tak miała? W poniedziałek lekarz i nie moge sie doczekac kolejnego podglądu :) ściskam Was wszystkie :) i współczucia dla Tych ktore sa z południa Polski bo ponoc dzis mieliście 36 w cieniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowa
*Morela, no!! przecierasz szlak udanych transferów:) inczej byc nie może:) kciuki!! jak się czujesz? podano CI zarodek z 3doby, tak? *Iza, dobre wiesci! w srode pojdzie wszytsko bez problemów i dolaczysz do grona szczesliwych transferówek :D *Biedronka, daj znaj, jak u Ciebie:) *Doremido, przykro mi z powodu wujka:( ciezki ten rok dla Ciebie! ale Maluszek wszytskie smutki i troski Ci wynagrodzi:) *Malena, a nie chcesz wczesniej na IP podjechac? *Gametówki ze Rzgowa, czy Wy dostałyscie acard po transferze? dziewczyny tu dzis rzprawiąły o pozytywnych skutkach łykania i tak sie zastanawiam, czy lekarze Wam to zalecili? *ja dzis odebrałam akt mianowania :))) zatem jest mianowana i mam 3 zarodki :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela u mnie jest wlasnie 12 tydzień :-) czuje sie lepiej brzuch czasem tylko zakłuje czy lekko pomuli, zdaje sie ze mdłości odpuszczają :-) ja nie bylam na żadnej wizycie weryfikacyjnej. W zaleceniach mialam zadzwonić w 14 dpt i powiedzieć jaki wynik testu i wtedy tez dowiedzialam sie ze mam 1 śnieżynkę. Umówiłam sie z dr, a ze odwołali wizyte z powodu wyjazdu ja poszlam do swojego lekarza na miejscu. Potem jak bylam w szpitalu w 6 tyg zadzwonili znów z kliniki zapytać czy ciąża jest żywa, pogratulowali i tyle. Do kliniki mam 200 km wiec juz chyba raczej sie nie wybiorę, bo najpierw bóle brzucha, szpital leżenie to nie mialam jak,a nadal sie oszczędzam poleguję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość morela
Czuje się dobrze;) trochę zamulona jestem po tym relanium ;p podali mi zarodek z 5 doby;) ja zdecydowałam się na takie weryfikację telefoniczne, że robię badania i oni do mnie dzwonią czy coś zmieniamy w lekarstwach czy nie. Dopłacić musiałam za to 180 zł, i idę trzy razy na badania hormonów... Nie wiem to wszystko jakieś takie zagmatwane dla mnie. Narazie mam rozpiske do 03.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
```Iza82 nie pamiętam dokładnie ale 1 lub 2 godz przed transferem. ```Griszanka zapomniałam o Tobie! kochana jeszcze raz gratuluję! cieszę się, że już wszytsko nabiera właściwego rytmu. oby tak dalej! ```PikiDiksi ja mam teraz 32 w cieniu a jestem z środka PL. tragedia. cały dzień spie i pije na zmianę. ni więcej nie jestem w stanie zrobić. wysoki puls często wiąże się z niskim ciśnieniem. u mie to normalne w taką pogodę. ```ananasowa ja jestem gametówka gdynia miałam acard ok 4 tyg - zakończyłam branie tydzień po pozytywnej becie. ```Nadzieja78 już 12tc? jak ten czas zap***ala! już powinny mdłości ustępować. oby tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Morela- pięknie teraz proszę wypoczywać by ładnie sie zagnieździł kropeczek. Biedronka- a jak u Ciebie? Hexe- strasznie mi przykro :(... Rafka- piękna liczba, napewno bedą z tego małe szczęścia. Doremido- Kochana, nie denerwuj sie, dbaj o siebie. Toosia- mi zawsze @ przychodziła 4dni po odstawieniu leków. Julia- uwielbiam Cie :) Nel ??? Demorela ??? Zocha82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Morela- pięknie teraz proszę wypoczywać by ładnie sie zagnieździł kropeczek. Biedronka- a jak u Ciebie? Hexe- strasznie mi przykro :(... Rafka- piękna liczba, napewno bedą z tego małe szczęścia. Doremido- Kochana, nie denerwuj sie, dbaj o siebie. Toosia- mi zawsze @ przychodziła 4dni po odstawieniu leków. Julia- uwielbiam Cie :) Nel ??? Demorela ??? Zocha82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malena5
Ale mi się przysnęło przez ten upał :-) Wchodzę na forum, a tam atak gości na Malenkę...ech... Tak łatwo wydawać sądy o kimś... Wszystko co teraz dzieje się w moim życiu nakierowane jest na dobro Maluszka i nie zamirzam się tłumaczyć co po co i dlaczego. Mam swoje lata, doświadczenie życiowe i kontakt z moim lekarzem. IP to nie zawsze jest rozwiązanie, dopóki nie ma krwotoku, bóli, to nie pomogą mi. Biorę komplet leków, który jest w stanie pomóc utrzymać ciążę, a progesteronu przyjmuję więcej niż dostałabym w szpitalu. Ostatnie co mi potrzebne to panika. Wiem kiedy jechać do szpitala, chociaż mam nadzieję, że tak się nie wydarzy. x Ja w Gamecie nie dostałam Acardu, a Relanium miałam tylko w dniutransferu, żeby rozluźnić macicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hexe - współczuję, niedawno też przeżywałam podobną sytuację :( dla mnie największy problem, to fakt, iż nie mogę o tym np opowiedzieć komuś w pracy, czy rodzinie ... jednak dużo osób cieszy się z niepowodzeń i życiowych dramatów innych. Jeśli masz z kim porozmawiać, to myślę, że to może pomóc. A tymczasem trzymaj się Kochana... o Ananasowa - podwójne gratulacje :) Acardu nie dostałam. o Kiciolka - Apteka Rosa, ul Tatrzańska 124B tel (42) 6430021 ... do tej jest chyba najbliżej z Gamety i w sumie dość prosta droga. W klinice były ulotki z wyrysowaną małą mapką. o Rafka22s - super ... kibicuje i pomyślności życzę. o A moja cierpliwość znów wystawiona została na próbę. Transfer odroczony "do odwołania" :( Dziś endokrynolog, krótki wywiad, USG z prędkością światła (ponoć tarczyca niejednorodna, chociaż bez guzków), zlecenie na kolejne badania (ft3, ft4, i anty TSH) jakby kuźwa od razu nie można było zrobić wszystko naraz :( Musiałam zrobić badania w Gamecie, bo zależy mi na czasie. Umówiłam też kolejną wizytę do endokr za 2 tyg. Odstwiam clexane i encorton, luteina zmniejszona do 2x1 tabl i to przez 10 dni, estrofem do 21dc - wiem, bo udało mi się dr dorwać na korytarzu i szybko porady mi udzieliła. Przerasta mnie to wszystko ... M ciągle " wieszczący swoją rychłą śmierć" , syn przeżywający bunt z dodatkiem lekkiego "załamania" ... ciągle "coś" odradzające crio ... i od jutra znów powrót do pracy ... Nie mam sił, płakać mi się chce, a muszę pokazywać jaka to ja twarda jestem ... Nie tak to miało wszystko wyglądać :( Zaraz otwiera wino i ostatnie wakacyjne popołudnie spędzę z kieliszkiem w ręku słuchając dobrej muzy ... Iron Maiden, Dream Theater, G3 ... bo cóż więcej mogę zrobić ??? o Pozdrawiam ciepło dziewczyny ... u mnie dziś duszno, temperatura w cieniu do 36st. Dobrze, że samochód ma klimę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
```Milita nie pamiętam czy odpowiedziałam Tobie w spr wózków. ja kupiłam mutsy active 07 używany. wiem, że nowe są mega drogie. doszłam do wniosku, że gondole zazwyczaj dzieci używają max 5-6 mcy, potem ok 3-5 mcy spacerówkę i przesiadają się na parasolki i pewnie ja też tak zrobię. nie było problemu żeby znaleźć używany wózek w dobrym stanie. rozważałam też zakup używanej gondoli i nowej spacerówki ze stelażem. ostatecznie kupiłam całość używaną. wyprałam i wygląda jak nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malena nie o sad tutaj chodzi,ale o rozsądek..... Naprawdę uważasz ze w kwestii ciazy można mowic o jakimkolwiek "doświadczeniu życiowym"?czytajac wasze wypowiedzi nasuwa sie jedno pytanie po ci wy wszystkie chodzicie do lekarza?Przeciez wszystko wiecie lepiej!I jeszvze te porady,zrób tak ja miałam inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×