Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Marcowe mamy 2016

Polecane posty

Gość Mazia3
Hej dziewczyny:) mogę się dołączyć? Dwie kreski ale jedna blada wyszły mi we wtorek 21.07. Beta tego samego dnia 199.60, w piątek juz 980:) w tym tygodniu powtórzyłam test i juz dwie piękne tłuste kreski ;) pierwsza wizytę mam na 10 sierpnia i juz nie mogę się doczekać! Z obliczeń jestem w 6 tygodniu(5ty i 2dzien) termin mam najprawdopodobniej na 29marca:) Mam na imię Marzena, 24l. to moja pierwsza i wyczekiwana przez 6 cykli ciaza:) Z objawów to mam narazie tylko częste odwiedziny w wc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja byłam u endokrynologa i musze brać leki na tarczycę, cieszę się że już jest wszystko pod kontrolą. Linka82 mam podobne wątpliwości do twoich ale wierzę że będzie ok, tyle czasu czekałam na te malutką fasolkę Ana2504 ja zaczęłam kompletowac wyprawkę 2-3 trymestr i też zwracałam uwagę na wózki w stylu vintage ale oczywiście zwyciężył rozsądek i wybrałam wózek który jest lekki, łatwo sie składa i bez problemu mieści w bagażniku ale też był ładny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem fanką balsamów garnier, ale zakupię też mustele na brzuch i piersi na mnie bardzo dobrze działa, choć trochę droga. U mnie też wie o ciąży tylko mąż nawet córce jeszcze nie mówiliśmy ale ja mam dużą plotkarską rodzinę powiem rodzicom czy siostrze albo bratowej to zaraz wszyscy będą wiedzieć :D więc jeszcze trochę poczekamy żeby się upewnić że wszystko ok. Mazia3 witaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki. u mnie wie mąż, mama ,moje 2 siostry i po wizycie u lekarza powiedziała synowi. on ma 11 lat i jak lezalam w łóżku ledwo zywa i nie miałam siły na nic - bal się że jestem chora ,więc nie było wyjścia i trzeba było dziecku wyjaśnić co się dzieje.miłego dnia życzę wszystkim. ja dziś robię sobie dzień mama -syn...kino ,spacer ,może basen i gokarty - wyjdzie w praniu. buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazia3
Lena234 ojej współczuję Ci , moja mama jest pielęgniarka i przez kilka lat współpracowała z endykronologiem trochę się nasluchalam o tarczycy:( a te leki co musisz brać to nie będą mieć wpływu na dzidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena a jaki masz wozek? Mazia witamy. Jestem ciekawa co bedzie u ciebie widac na usg. Ja tez mam na koniec marca termin i ide na kolejna wizyte za 2,5 tyg - 18.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazia3
Karolina a kiedy byłaś na pierwszej wizycie? I było już widac wtedy maluszka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana2504
Ja miałam pierwsze usg gdy dowiedziałam się dopiero o ciąży i wtedy nic nie było widać czy po dwóch tygodniach mogę być spokojna ze zobaczę malucha ? To w poniedziałek też tak któraś miała może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kora1987 – 1 usg będę miała początkiem września, bo lekarka nie ma w gabinecie i muszę iść na prenatalne ok. 12/13 tygodnia. W poprzedniej ciąży płeć poznałam właśnie na 1 prenatalnych, ale dochodzi do pomyłek. Ana2504 – co do wózka w starodawnym stylu to polecam ROANA MARITĘ na dużych pompowanych kołach… uwielbiam ten czołg, daje radę w każdym terenie, zaspy śnieżne itp., ale jest dość ciężki i dużo miejsca zajmuje w samochodzie, więc do bloków bez windy się nie nadaje. Gondola duża, 80 cm, szeroka, ładnie się prezentuje, a i ma metalową siatkę poziomą na zakupy, więc w reklamówkach spokojnie wożę dość duże gabaryty i ciężary, bo tak to w tych nowoczesnych wózkach są takie zmatowane, małe siateczki. Ja mam 2 wózki dla synka – laskę z chicco i roana maritę… i zawsze jak mam wybrać się gdzieś na spacer to biorę roana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tarczycy, to mi się pojawiły problemy z nią po 1 ciąży... wpadłam w niedoczynność, schudłam w ciągu paru msc aż 28 kg z tej choroby. Od 1,5 roku biorę leki na nadczynność i ponownie zaszłam w ciążę i tarczyca zaczęła fiksować, wpadłam w niedoczynność i zaczęłam plamić. W tej chwili endo próbuje mi lekami ustabilizować poziom, bo przy niedoczynności może dojść do niedorozwoju. Na szczęście zarodek korzysta sobie z ft3 i ft4, a to mam w normie, a tsh tylko informuje, że coś niedobrego się dzieje. Dziś mam wizytę, ale bez usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazia3 moja mama miała problemy w tarczycą więc też sie w domu nasłuchałam i jak patrzę nawet na forum to jest to dosyć powszechne schorzenie, dla dziecka jest całkowicie bezpieczne, wręcz konieczne - biorę hormon tarczycy identyczny z naturalnym w małej dawce Karolina_r22 ja mam zwykłego x-landera, mozę nie jest idealny ale sprawdził się w pierwszej ciąży teraz też bede go używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana2504
Marcowka dzięki wózki są prześliczne myślę że się w niego zaopatrzenie fajnie że mi podpowiedzialas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu22
Ja miałam pierwsze usg dokladnie w 5dniu 6 tygodnia i bardzo ładnie bylo widac fasolkę i jej/jego serduszko. Moja mama tez miała problemy z tarczyca. Z tego co rozumiem z wyników badan to moje wyniki mieszczą się w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana2504, no ja go uwielbiam :D buja nim dzidziora fajnie, miękko idzie... gondola fajnie wygląda, spacerówka mniej, ale chodzi o wygodę jazdy, nie telepie na chodnikach, jak przy piankowych kołach. Najlepiej, jak pójdziesz na żywo zobaczyć do sklepu :) Można sobie fajne takie koła retro dobrać do niego, ale ja mam standardowe grube, kolor mam taki beżowo-biały, gondolka z białej tapicerki, którą można myć i kupiłam go w bardzo dobrym stanie używany za 600 zł, a nowy by mnie kosztował 1500 ;) 3w1., więc zaoszczędziłam 1000 zł. To są te wózki co kiedyś były, na wahaczach, ale one się nie bujają na boki, a w przód i tył. Ludziska narzekają na budkę, że głośno chodzi, ale każdy wózek ma jakieś wady, ten jest ciężki do noszenia no i te gabaryty po złożeniu... ja mam combika to wchodzi, ale na wakacyjne wyjazdy, jak młody skończył rok to kupiłam wózek laskę z chicco. Drugi raz też bym kupiła roana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazia3
Ja mam wózek Smiki;) Jest bardzo mały i lekki. Dostałam od mojej siostry wiec się ciesze ze chociaż tego wiekszego wydatku unikne, w ogóle dostałam full rzeczy od niej po mojej siostrzency:) ale znając życie ja będę miała chłopca hihi:) a powiedzcie dziewczyny czy jak pójdę na usg między 7 a 8 tyg. to będzie już widac serduszko? Boję się trochę, że coś będzie nie tak. Widzicie mam dosyć dziwna historie- Od dwóch lat miałam regularną miesiaczke. Ostatni okres miałam 19.05. ale 25.05 trafiłam na tydzień do szpitala bo okazało się ze mam kamienie na nerce. Zrobili mi zabieg usunięcia ich laparoskopowo. Przyjmowała wtedy dużo leków, antybiotykow itp. W czerwcu nie dostałam okresu co mnie nie zdziwiło, myślałam że przez powyższą sytuacje poprostu mi się przesunie. Wiedziałam że nie miałam owulacji bo mierzyłam sobie temperaturę. Przyszedł lipiec i 04.07 dostałam coś jakby sluz płodny. I trwało to do wtorku 07.07. Wlasnie w te dwa dni bylo zblizenie. No ale pomyślałam że to nie są dni płodne, niby jak? Bez okresu i w piedziesiątym którymś dniu cyklu? Minęły kolejne dni. W końcu jak okres spoznia mi się 26 dni poszłam do gina. On powiedział ze mam grube endometrium i ze napewno za kilka dni dostane okres. Przepisał luteina codziennie przez 10 dni po jednej tabletce. Powiedział ze podejrzewa u mnie PCOS. Jakie było moje zdziwienie kiedy we wtorek 21.07 zrobilam( z głupot bardziej) test i wyszedl pozytywny tylko z jedną kreska jaśniejsza!  Poleciałam do apteki i zrobiłam innej firmy. Wyszedł tak samo. Tego samego dnia zrobilam bete hcg z krwi i wyszedl wynik 199.60  bardzo się ucieszyłam, ponieważ staraliśmy się z mężem juz od 6 cykli. Powtórzyłam bete za trzy dni i wyszedl wynik 980. A po tygodniu zrobilam jeszcze jeden test i juz były dwie piękne tłuste kreski ;) ale się rozpisałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam na usg w ostatnim dniu 5 tyg. I nie bylo jeszcze serduszka ale sama ciaze bylo widac. Bylo jakies cialko i w nim cialko zoltkowe. Ide teraz na koniec 8. W pierwszej ciazy bylam w 6 tygodniu i bylo serduszko widocznr i je slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana2504
Podobno udaje się wtedy najczęściej kiedy tego ściśle nie planujemy nie myślimy o tym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_ku91
Czytam Was codziennie. Ale nie wypowiadam się bo dostaje szału kiedy ucina moje posty. Ja czekam na środę bo wtedy mam wizytę i dowiem się o co chodzi właśnie z tarczyca i mam nadzieje ze z fasolka wszystko okej. Mamy już 7tc i 2d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_ku91
na ostatnim usg biło juz serduszko ☺ co do wózka mi się podobają bebetto ☺ a zakupy to już bym zaczęła robić ale czekam i chyba zaczniemy jakoś październik listopad żeby nie naraz wszystko bo zaraz święta i tez trzeba kupić prezenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_ku91
I znowu pisze na trzy razy :-) nie wiem gdzie się zalogować (przez telefon )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość March Mother
Witam nowe Mamy :) U mnie pełen szał w pracy, nie mam nawet czasu myśleć o ciąży ;) Żadnych nudności nadal nie mam, czuję się b. dobrze. Martwi mnie tylko, że nie mam w ogole apetytu - piłabym tylko :P Jesli chodzi o mnie, to o ciaży wie tylko mąż i moje najbliższe przyjaciółki (akurat byłyśmy 2 tyg temu na wyjeździe i nie wypiłam ani łyczka piwka i zaczeły coś podejrzewać). Rodzinę mam w innym mieście - Mamę poinformuję jak skończy się pierwszy trymestr, a później stopniowo reszte. Nie chcę póki co zapeszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze ale się tu dzieje:)witam wszystkich:) ja jak juz pisałam powiedziałam wszystkim najbliższym juz w 6 tyg taka byłam szczęśliwa, że nie wytrzymałam! Teraz się z mamą założyłam o płeć, ciekawe która wygra. JA mam niedoczynność i mi endokrynolog mówiła ze nie może być tsh wyższe niż 2,5. JA biorę duża dawkę 125 letrox. Zwiększyła mi zaraz na początku ciąży, bo wzrasta zapozapotrzebowanie. Mam 10 wizytę zrobię badanie w tyg i mam nadzieje ze będzie ok. JA tez planuje zakupy przez internet, wygodnie, taniej i większy wybór... ale poczekam z tym przynajmniej do października. Musze sobie kupić jakie spodnie bo jeansy mnie cisną w brzuch..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja na allegro fajne leginsy z wyzszym stanem za niskie pieniadze kupilam sobie ostatnio 4 pary. Widzialam tez na wiekszy brzuch ciazowr. Ja mialam wozek bebetto murano strasznie ciezji. Gleboki jeszcze ok. A spacerowka masakra ciezko sie rozkladalo. Skladalo itp. A ja non stop autem sie poruszam to chce lekku wozek. Mi sie podoba mutsy i mam jeszce dwa na oku ale chce je obejrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO DO wózków fajny ten wózek smiki taki leciutki, muszę też na niego pojrzeć w sklepie, w naszych okolicach jest sklep BAJKA i tutaj upatrzyłam sobie w internecie takie wózki -wozek-2w1-camarelo-carera wozek-shell-eko-kolory-2015 lub taki na alelgro wozek-wielofunkcyjny-solam-len-3w1- ja chce lekki wózek, taki żey szło szybko kładać do auta, ten mutsy co mi się podoba ma malutką gondolę i jest też dość cieżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
któraś z Was pytała ile brali tynkarze - więc odpowiadam - 15 zł za metr bez materiału, tynki maszynowe cementowo-wapienne, ale 2 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ją chyba bede chora,gardlo boli,nos zapchany...w mordę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linka82
Ten chory "gość" to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana2504
Czy która z was dziewczyny odczuwa ze powiększył jej się nieco brzuszek ? Wiem że to początek ciąży ale ja nigdy nie nalezalam do chudych dziewczyn szczerze mówiąc mam nadwagę i ze dwa dni do tyłu zauważyłam ze tam gdzie była przerwa między faldkami nagle jej nie ma brzuch zrobił się twardy i jednolity kurcze przecież to za wcześnie jestem w 7 tyg. Chyba że to trojaczki... :-) ps nie objadam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×