Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Marcowe mamy 2016

Polecane posty

Gość Mazia3
Ja tez nie mam żadnych objawów(odpukać)! :) a co do imion to dla dziewczynki podoba mi się Julia i Nikola a dla chłopca Dominik i Miłosz ;) dziewczyny w 7tyg zobaczę juz serduszko?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam malo objawow. Tzn tylko bola mnie piersi i spac mi sie chce. Brzuch po duphastonie przestal bolec. Ale wymiotow brak jak na razie. Dzis sie przespalam po pracy i jak sie obudzilam to zrobilo mi sie niedobrze ale nie wymiotowalam. Teraz czekam na pizze. A mowilam ze nigdy wiecej... Cos nam cyfrowy polsat nie dziala pisze brak polaczenia z antena. Wszystko jest ok bo m sprawdzal i dzwonilismy do polsatu mowili ze tp nie ich wina i nie wiem co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina_r22
Ostatni post to moj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo 123
U mnie już 10 tydz też mam na 1 marca jak kora. Ja mam już 2 chłopców więc to oni wybierali imiona dla braciszka wybrali Karolek a dla sioszczyczki Amelka mi osobiście to najbardziej podoba się Franio co do córeczki to nie myślałam chodź bardzo bym chciała teraz córunię ale śmieję się z męża że on wykupił monopol na synów bo mój aniołek w niebie też synek Kubuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Hej będzie widać serduszko w 7tyg:) Margo a który dokładnie masz dzień. JA mam 11 tydz 1 dzień. Dziwi mnie fakt ze napisałaś ze masz 10 tydz a na 1 termin jak ja;) ja też się dobrze czuje, tez czasem zapominam ze jestem w ciąży ale mąż mnie szybko strofuje. Co do Polsatu może antena lekko się przesunęła i straciła syg. Idę spać bo ledwo patrze na oczy, dzidzia juz lubi spac:) fajnie, że jesteście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja marcówka, mam problem z logowaniem. Tak mi się brzuch powiększył, że wyglądam, jak w 5 msc ciąży! Musiałam nawet pracodawcę poinformować, bo tak go widać. Pewnie to wynik mojej opony, wzdęć i tego, że to kolejna ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo 123
Kora ja ostatnią miesiączkę miałam 25 maja idę w połowie sierpnia do lekarki to będzie wiadomo co i jak tak mi obliczył kalkulator więc głowy sobie nie dam urwać ale jak byłam ostatnio to lekarka wyliczyła na 1. 03. Też się dobrze czuję nawet mdłości nie mam przy chłopakach to było mi niedobrze a teraz gdyby nie piesi i brak okresu to zero objawów a i brzusio urósł. Nawet moja teściowa powiedziała że zaczyna być widać a że szczupła jestem to się uwydatnił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
margo 123 - 2 chłopaków :) to teraz będzie Księżniczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margp to moze dziewczynka ja tez nie msm zbytnio mdlosci i licze na dziewczynke. Z synrm wymiotowalam regularnie kilka razy dziennie od poczatku fo 12-13 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie? ja jest jakaś regularność pomiędzy tym, że się wymiotuje i rodzi się chłopca, a braku wymiotów dziewczynkę? Mnie z kalendarza chińskiego wychodzi córa... Ja widzę, że schudłam jeszcze od początku ciąży, bo wczoraj bez problemu zmieściłam się w jeansach, ktore mnie uwierały. Marcówko na kiedy masz termin, że brzusio taki wydatny? Ja poinformuję pracodawcę pewnie dopiero w 4mcu albo na początku 5-go (nie chcę żadnego L4, czuję się bardzo dobrze - no chyba, że ulegnie to zmianie) ;) Miłego, słonecznego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana2504
Ja na zwolnienie idę od środy tyle że moja praca bardzo nie sprzyja ciąży jest ciężko stoję pod namiotem i sprzedaje po 1 zimno ciepło mokrno sucho trza stać po 2 stres związany z obowiązkami i okropnymi klientami są paskudni a do tego noszenie po 15 kg worków non stop za duże ryzyko będę sobie w domku odpoczywać aż do rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazia3
Ana pewnie, jest możliwość to trzeba korzystać :) a ja to dopiero mam dziwna sytuacje.. jestem juz na zwolnieniu ze względu na nerke od ponad trzech miesięcy. Teraz zaszłam w ciaze i myślałam o pociągnięciu zwolnienia od gina. Ale się zastanawiam czy to nie będzie dziwnie wyglądało? Do pracy nie chce wracać bo sprzedaje w Żabce, nie dość ze ta praca jest do pozna, do 23 to jeszcze większość weekendow, dużo podejrzanych typów tam przychodzi i musze dojeżdżać 40km. No i jeszcze na zmianie sama musze przyjmować i rozpakować palety z towarem obsługując jednocześnie klientow:( myślicie że lekarz na NFZ da mi zwolnienie czy tylko prywatnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_850
Dziewczyny należy wam się L4 i nie ma co ryzykować. Jeżeli praca nie sprzyja to lepiej w domku odpocząć. Ja od dwóch dni mam mdłości i zawroty głowy. Czuje się jakby mnie grypa brała czy coś, taka jestem zmęczona ledwo żywa. Mąż zabrał dziś synka do teściowej więc będę miała po pracy chwilkę dla siebie. ale pewnie wykorzystam ją na spanie . Ostatnio wzrosła mi ochota na sex strasznie, wy też tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margonia35
co do l4 to chyba to w ciąży się Ci lepiej oplaci bo jest 100 % płatne a to chorobowe 80% no chyba że ty masz 100 % bo to też zależy od choroby. ale i to w ciąży przysługuje ci 270 dni płatnego a chorobowe 182 :) to sobie przemysl ale mi się wydaje że lepsze to ciazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo 123
Dziewczynki nie ukrywam że fajnie by było teraz mieć księżniczkę tak też czuję że to chyba dziewczynka z starszym synem wiedziałam że to chłopiec od samego początku bo miałam ochotę na mięso i piwo Z Kubusiem od samego początku czułam się bardzo żle i tak w 16 tyg okazało się że jest bardzo chory i urodzi się martwy z Wiktorkiem już nie myślałam co będzie byle całe i zdrowe oczywiście teraz też najważniejsze żeby zdrowe było ale córunie bym bardzo chciała a czuję się bardzo dobrze ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana2504
Mazia3 jak najbardziej przejdź na l4 nie przejmuj sie sama mówisz ze nie lubisz tej pracy jesli jestes zatrudniona to weź wolne aż do porodu a potem rok na macierzyński a gdy się skończy Ty znajdziesz sobie o wiele lepszą prace zacznij szukać już 3 miesiące przed idź na jakiś kurs byleby nie wracać tam i tak pewnie Cię zwolnią ale co Ci zależy ? mogą to zrobić dopiero gdy wrócisz po roku o ile masz stałą umowę o pracę lub takaą na okres gdy Twój maluszek skończy już roczek czyli np na 2 lata lub 5 KORZYSTAJ taka praca jest bardzo niebezpieczna dźwigniesz coś i co ? Zabka ważniejsza od dzidzi ? pewnie, że nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja na razie bym chciała pracować, muszę tylko szefowej powiedzieć o ciąży żeby mnie w delegacje nie wysyłała, jeśli będę się dobrze czuła to wezmę l4 na ostatni trymestr żeby odpocząć przed harówką jaka nas czeka po porodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja też mam mega brzuch a to dopiero 9 tydzień. No ale ja nie zdążyłam zrzucić brzucha ani wagi po pierwszej ciąży i teraz jestem wielka :( wolę nie myśleć co będzie za 7 miesięcy. Lekarz na NFZ powinien zwolnienie wypisać a jak nie będzie chciał to należy trochę ponarzekać że praca ciężka, że w krzyżu boli czy coś ;) A L4 należy nam się jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierze któraś luteinę dopochwowo? U mnie ta tabletka po jakimś czasie trafia na bieliznę w postaci rozmoczonego proszku. To normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaLunka
U mnie termin na 10 marca, serduszko bije jak szalone. Problemem jest krwiak w macicy, więc jestem na zwolnieniu i leżę ile się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazia3
Dzięki za opinie dziewczyny :) tak właśnie zrobię! Dzidziuśka najważniejsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilona a to nie jest podobnie jakbys brala globulki dopocheowe? Ich resztki tez trafiaja po jakims czasie na bielizne. Ja biore duphaston w tabletkach. Pokykasz3x dziennie i po sprawie a z luteina sie meczysz. To to samo tylko duphaston nieco drozszy. Moja szwagierka dowiedziala sie tydz. Temu zr bedzie miala corke i tez nie wymiotowala na poczatku wiec moze to jakas zaleznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margonia35
ja biorę luteine dopochwowo od 2 tyg 2 razy dziennie i ciut brudzi bieliznę na bialo ale w sumie zdarzyło mi się to 2 razy przez te 2 tyg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linka82
Ją jestem na luteinie 2x dziennie,czasamina bbieliźnie są ślady,co do terminu to ostatnią @ miałam 27 maja,a termin porodu ustalony na 5 marca, jestem w 10 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Karolina duphaston wygodniejszy, muszę gina zapytać dlaczego akurat mi luteinę przepisał. No i jest jeszcze kwestia seksu, po jakim czasie od aplikacji tabletki można... ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak byłam w ciąży z córką nie wymiotowałam, jadłam wszystko co kwaśne i warzywa, teraz mam podobnie ale prawdę powiedziawszy to nie wierzę w takie przesądy. To jak się kobieta czuje zależy od stanu jej organizmu a nie płci dzidziusia. Wymioty są często przy niedoborach żelaza i innych witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze lekarz z marszu zapisuje luteine bo tansza. Mi chciala tez zapisac luteine a ja pytalam czy nie moze byc duphadton to mi powiedziala ze tak tyle ze on jest drozszy. Ile kosztuje luteina i za ile szt? Duphaston kosztuje u nas wnet 40 zl za 20 tabletek s trzeba go brac 3x dziennie wiec na tydzien opakowanie. A seks wogole wolno jak sie bierze tego typu leki? Ja sie nie zapytalam o to ale po tym brazowym sluzie nie pozwalam zblizac sie mezowi do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda i co z tym krwiakiem? Dostalas cos na wchloniecie? Ja miakam torbiel. 7 cm w pierwszej ciazy i nic z nia nie zrobili. Mam ja do dzis bo lekarze twierdza ze nie jest grozna a jak ja usuna to z calym jajnikiem i zostanie tylko jeden jajnik a nikt nie da gwarancji ze na drugim nie zrobi sie tez torbiel. Mam ja do dzis ale ma tylko juz 4cm. Podobno wyglada jak po stymulacji owulacji ale ja nigdy nic takiego nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na torbiele długo się Leczylam. Dziwi mnie ze nie dali Ci leków na nią żeby się wchłonela np orgamentril. Czasem obserwują bo są różne torbiele, czynności owe powinny się wchłaniac po paru cyklach. Skoro się nie wchłonela to dziwna sprawa. Z tym ze musieliby Ci usunąć cały jajnik to tez jakaś Przesada - chociaż nie chce się wymadrzac bo lekarzem nie jestem ale akurat miałam laparotomie i usunięto mi 10 cm torbiel, jajnik oszczedzono. JA mam endometrialne torbiele wiec paskudztwo jednym słowem. Oby Twoja podczas ciąży się wchłonela :) ja przed ciążą miałam wyłączone torbiele nie mogłam się starać z torbielami ale za to wyskoczył mi polip endometrialny w macicy i nie chciał na leki zareagować.. nie chcieli usuwać bo juz miałam swoją historię i żeby nie wzbogacić jej o kolejny zabieg kazali próbować.. udało się a po polisie śladu nie ma. Niech tak będzie z Twoja torbiela. JA dziś ma macie mdłości ze szok. Nie wiem od czego to zależy ze raz są a raz nie... Margo ja om mam 22 maja.. a w sumie jakie to ma znaczenie;) ważne z e by dotrwac do końca i żeby dzidzia była zdrowa; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linka82
Ja w pierwszej ciąży bralam duphaston,teraz biorę luteine jak zapytalam lekarza o różnicę to powiedział że nie ma żadnej tylko luteina jest od niedawna refundowana opakowanie 3,50zl - 30tabl. A macie apetyt?Ja gdybym mogla to w ogóle bym nie jadła,nic mi nie smakuje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×