Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

A ja się w końcu zebrałam i zapisałam do dentysty i mieli jeden wolny termin bo ktoś zrezygnował i mam później jeszcze 4 wizyty z dnia na dzień i będę miała spokój później tylko kontrola jak skończę karmić malutką. A co do lekarzy to albo cham albo robi na odpierdziel, byłam u dentystki koło mnie bo mi plomba wypadła to przy wypełnianiu uszczerbała mi zęba obok i mam dziurę :( później robiła mi 7 w której coś mi wystaje, później 6 na nfz myśle z tylu jedna nie zaszkodzi i tak kanałowo to mnie pociśnie po kieszeni i co... plomba się po 2 dniach posypała i najgorsze że to weekand a baba pojechała na wakacje i odpuściłam bo myśle znowu coś zpie..oli :/ Później ciąża więc przerwa bo w pierwszych 3 miesiącach nie można robić zębów. W końcu dostałam się do gościa który robił mi zęba 9 lat temu i teraz czekam właśnie na wizytę do niego. Bardzo chcę zrobić wszystko przed porodem bo później jak się zacznie sypać to sztuczną szczękę będę zakładać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Noi zacielo sie na amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ...dzias ja mam jakies skurcze przez caly dzien :( ustaja jak leze ... dobtego jajnik mnie boli i mam takie bole jak na okres :/ bede sie musiala wybrac do lekarza jednak prywatnie bo na nfz mam dopiero 30tego :/ maz za to mnie zaskoczyl kupil bodziaki i kaftaniki nawet w rozsadnej cenie :) tylko za sukienke dal 60 zl :o ale jestbcudna to mu odpuszcze i tak jak na faceta ma gust :D takze zrobilam obiad troche ogarnelam i lezalam tylko na siusiu czy po cosbslodkiego to kuchni wstawalam lepiej dmuchac na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam w planach aparat ortodontyczny, ale trochę mi się przesunęło ze względów finansowych, a potem zrobiłam test ciążowy. ;ppp na szczęście, bo chyba musiałabym zdejmować ze względu na ciążę...? nie wiem w sumie. ja dzisiaj przysnęłam do 12 ; / dwa dni musiałam wstać po 6, żeby na 8 być na uni i pozałatwiać parę rzeczy, więc dzisiaj budzik na 10.50. Wyłaczyłam go i zwyczajnie dalej zasnełam... nigdy mi sie to nie zdarza. Generalnie dzień w plecy, tylko pranie i obiad zdązyłam zrobić. ; / Zauważyłam, że jestem ostatnio strasznie wyprana z energii, chyba ten mały wampir energetyczny wszystko wysysa. <3 dziewcyzny, wszystkim Wam dużo zdrówka życzę ;* PS a co do Dnia Kobiet, to udany był. ;D z różyczkami i czekoladkami. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Andzia jak jutro dalej bedziesz miala te skurcze to moze jednak wybierz sie do gina bo do 30 to daleko. Nie dziwie sie Twojemu mezowi mi jak sie cos bardzo podoba to tez nie patrzę na metke z cena;-) Dzisiaj troche poszalelismy ale to wszystko jest takie sliczne ze ciezko sie opanowac nawet moj maz sie wciagnal;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Bezka- powodzenia na wizycie:) milego ogladania:) moze Ci sie uda, bo moj to tak sie wiercil ze sie obraz rozmazywal, w 13tc lepiej go bylo widac jak w 23tc:) Andzia - dalej masz te skurcze??? Andzia, Gość1987 - to u Was szalenstwo na calego :) z tymi ciuszkami. Na mnie ceny w sklepach dzialaja paralizujaco :) a męża jakbym wyslala to by peenie siwy wrocil, bo jakby sobie wkrecil ze cos kosztuje 60zl a on musi tego 10szt kupić i oprocz tego cala reszte... Nie dzieki, juz raz nie spal pol nocy.. Potem sie okazalo ze w efekcie wizyty kolezanki, bo mowila ze za wozek dala 3 000zl!i on zaczal się o to martwic bo myslal ze wozki tyle kosztuja.. Alex- chociaż pospalas. To juz koniec z uczelnia czy jeszcze masz latanie? Teraz drugi semestr? U mnie nawet git. Cale 6h snu... Wkrecilam sie w szycie na tyle ze o 00.30odlozylam. Wczoraj bez skurczy.. Wydaje mi sie ze w wiekszosci skurcze to efekt naszych nerwow i stresu, wiec czas calkowicie sie wyluzowac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Gosc czerwiec27 jesli chodzi o dziecko to tracimy glowe kompletnie;-) Ale to taka pierwsza euforia i przy zakupie nastepnego rozmiaru bedzie wiecej rozsadku;-) Ja cos nie moge spac w nocy budze sie po kilka razy nie moge zasnac. Do tego dzisiaj wizyta u gina i strasznie sie denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę łowy udane,tylko pozazdroscic ją już prędko się nie wybiore,ale to nic bo mam już tego wszystkiego tyyyle że wystarczy ;) teraz przynajmniej się zorientowalam co trzeba wziąć dla dzidziusia do szpitala , zdziwil mnie laktator ręczny - nie mam i nie zamierzam kupować ,siostra przywiozła mi elektryczny,a i tak nie jest wiadomo czy się przyda. Bezzka ją prowadze ciążę państwowi, wizyty mam umawiane na godziny i poślizg jest do 30 minut (wydaje mi się zecto normalne) że skierowaniami i w ogóle zależy po prostu na kogo się trafi ,bo w styczniu dokładnie 13 miałam wizytę i dostalam skierowanie do dermatologa panstwowo - kolejka była na 20 kwietnia ale przyjęła mnie od ręki bardzo miła pani doktor. Prywatnie niestety wszystko kosztuje a też nie zawsze jest się traktowanym należycie, mnie czeka jeszcze po wyjściu że szpitala wyjazd na badania za które musiałaby naprawdę słono zapłacić a tak moja doktor prowadząca popytala i dostane skierowanie i badanie będzie refundowane. Wszystko zależy od ludzi. Goscczerwiec27 mój też się przejmuje kosztem wszystkiego,bo dwoi się i troi żebym miała wszystko jak sobie wymarze w końcu to moje pierwsze dziecko,ale ją na szczęście nie mam parcia żeby wszystko było nowe, dużo kupilam w lumpie,jeszcze więcej pożycza mi siostra :) można trochę odetchnąć. Gosc18czerwiec jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc1987 to obie czekamy na wizyte, ja mam w poludnie i odliczam, juz niedlugo.. GoscCzerwiec no mam nadzieję ze mała pokaze swoją buzię zreszta nasza pani dr dosc dlugo robi usg i zawsze stara się nam pokazac jak najwiecej wiec jestem dobrej mysli :) najbardziej martwię sie co mi powie o tym wyniku glukozy, juz jestem nastawiona na diete bezcukrowa no ale okaże się. Tak w ogole piszesz o tych maskotkach, szkoda ze nie da się tu wrzucic zdjec zebysmy mogly zobaczyc Twoje dziela! Dziewczyny piszecie o leczeniu zębów, ja bylam na przeglądzie w styczniu, teraz mam przyjsc na kolejna kontrole jakos przed porodem. W ciąży bardzi wazne jest zeby wyleczyć wszystkie zęby bo moga byc źródłem bakterii które moga zagrażać dziecku. Tylko troche dziwi mnie ze dentysci robią kanałowe w ciazy. Bo nie dosc ze znieczulenie trzeba dac porzadne to jeszcze przecież zrobic rtg zeby sprawdzic czy nic nie zostalo w zebie i czy wypelnily sie dobrze korzenie. A bez rtg to troche takie srzelanie ze moze poszlo ok. No coz chyba debtysci wiedza co robia, moze lepiej zrobic kanalowe bez rtg niz miec bolacego zeba z bakteriami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różefi ja też uważam, że to jak się zostanie potraktowanym to kwestia człowieka. Ta dermatolog wczorajsza chyba się minęła z powołaniem. Mam swoją alergolog do której chodzę państwowo. Kiedyś chodziłam prywatnie, sama zaproponowała przejście na nfz. Kolejki do niej są takie, że ludzie czekają po 2 lata bo jest naprawdę świetna. Jak zadzwoniłam mówiąc, że jestem w ciąży i zależy mi na zmianie leków (mam astmę sezonową) to bez problemu przyjęła mnie po kilku dniach. Do takich ludzi się chce wracać, bo traktują pacjenta normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - kochana, jak tylko macie tyle ze możecie sobie pozwolic na takie szaleństwo to czemu nie :) ja wariuje w ciuchach, gdybym nie miala takiej opcji pewnie siedzialabym na necie szukajac perełek:) mamy oszczednosci ale ja zawsze wole cos miec na czarna godzine, a dwa ze nie wiadomo tez jak u meza w pracy czy sie uspokoja czy nie, wiec wiadomo- dzialamy ostroznie:) nie martw sie wizyta, bedzie dobrze! Ty masz usg co wizyta to zobaczysz maluszka:)) sama radosc! Daj znac po wizycie:) Rozefi- ja tez nie mam wymogow ze musi byc nowe, gdybym miala dzieciata siostre to bym pozyczyla od niej, a tak od kuzynek nie chce nic. Wole kupic uzywane i miec swoje niz zyczac... Czekam tylko na wypłatę z zus i zaczne na necie jakies zakupy porodowo butelkowe, bo na kwiecień szykuja sie wydatki typu prenatalne i okulista (wizyta+okulary do wymiany) wiec tez nas troche to pocisnie. Dziewczyny... Powiedzcie mi, ile trzeba kupic np tych podkładów porodowych?? Ile tych majtek jednorazowych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc1987 trzymam za was mocno kciuki, nie denerwuj się wszystko będzie dobrze :) U nas właśnie była wizyta ,ordynator mnie zbadał i powiedział że jutro mogę iść do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Bezka - te maskotki sa mele bo to ozdoba do zaslonek. Jak skoncze to gdzies moze wrzuce. Póki co maz szykuje sie zeby mi laptopa do życia przywrocic:) zrobilam juz żabę, zolwia, kraba, wieloryba i koncze rybe :D wciagnelo mnie na dobre... :) Co do zębów, czekam.. Narazie poki co z dzieciatkiem jest wszystko git, a z leczeniem w 3trymestrze zdania podzielone wiec moze jakos wytrwam.. Po porodzie za to zrobię to hurtem, tak zeby przed ewentualna druga ciaza miec zrobione. Chociaz z moimi zebami szalu nie ma, psuja sie na potęgę.. Raczej geny bo rodzice to samo, za to mąż ma zeby jak z żurnala, malo kiedy do leczenia, ja co ide to słyszę 7-8 :/ oby małym odziedziczyl uzebienie po ojcu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Rozefi to super wreszcie do domku rowny tydzien Cie trzymali;-) W domu maz sie Wami zaopiekuje i rodzina pewnie tez;-) Bezzka ja wizyte mam dopiero o 19 wiec sie jeszcze nadenerwuje:-( Moja gin jest chora i musialam sie zapisać do innego lekarza prywatnie wiec tamten mi pewnie zrobi usg tylko dopochwowe zeby szyjke zmierzyc. Ale inny lekarz i stres dodatkowy. Bezzka ja musialam miec tego zeba zrobionego bo plomba wypadla i strasznie bolal. Nie robila mi zdjecia rtg ale za to dwa razy kanaly czyscila. Tak mi wlasnie tlumaczyla ze zdjecia zrobic nie moze dlatego kanaly dwa razy czysci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi cos jednak gardło złapało...wczoraj cały dzień "walka"...na szczęście dzisiaj już trochę lepiej. Córka nas zaraziła jakimś przedszkolnym wirusem...bo połowa przedszkola chora :( I najlepsze jest to, że córcia kaszle tylko, ja mam bolące gardło a mąż tylko katar. Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty! I nie ma się co stresować! Różefi to super, że jutro możesz już wyjść :) gośćCzerwiec27 już nie pamiętam ile kupowałam...ale ze 3 opakowania chyba miałam na wstępie...majtek miałam na pewno jedno opakowanie po 5 szt jednorazowych. i Ze 2 szt tych siateczkowych...tych jednorazowych w ogole nie używałam. Siateczkowe sporadycznie w szpitalu bo odczuwałam dyskomfort przy ranie... Co do wrzucania zdjęć w necie to zawsze można wrzucać fotki na któryś z darmowych hostingów zdjęć...np zapodaj.net , fotosik.pl Poźniej na forum wrzucamy link do zdj i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
A ja wam opowiem dziewczynki moja historie z przed 3 lat chyba. Mialam umowiona wizyte u laryngologa w medycynie pracy (firma ma podpisana umowe z 1 placowka). Wyczekalam sie w kolejce, nastala moja kolej, wchodze. Grzecznie powiedzialm dzien dobry a lekarka rzucila na mnie okiem i wykrzywila twarz. Mysle o co chodzi. Usiadlam bo cos pisala no i czekam. A ona zaczela do mnie wyskakiwac z tekstami ze musiala mi sie jeszcze raz przyjrzec bo myslala ze w szaliku przyszłam, ze kto to widzial takie spódnice krotkie wkladac (ja 22 lata, spodnica trochę nizej jak połowa uda), ze my kobiety chodzimy z golymi d****i prowokujemy facetow a pozniej zdziowione ze sa na nas g***ty! Na poczatku mnie zatkalo ale jak odzyskalam mowe to się zaczela awantura. Juz nie będę opisywac co jej nagadalam ale odmowila mi badania. Lekarz NFZ odmówił badania. Zadzwonilam do firmy, powiedzialam jaka sytuacja, usiadlam na korytarzu i czekalam. Przylecial jakis fagas w garniaku, wszedł do gabinetu i po 10 min sluchania jego podniesionego glosu, zostalam poproszona do gabinetu. Zbadala mnie w zupelnej ciszy. Wypisala papiery i nawet sie pol slowem do mnie nie odezwala. W tej sytuacji juz wolalabym isc prywatnie. A z innej beczki. Powodzenia na badanich dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy któras z Was w badaniach moczu miała Kryształy szczawianu wapnia? jakie były zalecenia od lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goscczerwiec27 czekamy na link ;) ją się do dentysty wybieralam jak sójka za morze i teraz już się raczej nie wybiore no chyba że na przegląd jedynie. Raczej mam mocne zeby i już nie pamiętam kiedy musiała leczyć ostatnio to dwa lata temu wymieniałam plombe że srebrnej na białą a tak to nic się nie dzieje ,u nas lepiej żeby mój synio miał ząbki po mnie a nie po tatusiu ;) Gość1987 nie denerwuje się, my wszystkie ci tu kibicujemy i czekamy na relacje, pojdziesz sprawdza szyjkę, zobaczysz dzidziusia jak się wierci i będziesz spokojniejsza :) Jaga to was podzieliło przeziębienie :/ każdemu po równo echh to taka marna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Jaga- a tych podkladow?? Ja sie w tym gubię na calego... Podklady czyli np bella mama tak? I ile ich??? Czyli jednorazowe nie wiadomo czy sie sprawdza, a siateczkowe sa wielorazowe??? Masakra, czuje sie w tym jak "Andzia w pomidorach" :/ A z linkami wiem o co chodzi tylko zrobie to jak skoncze i moj trupi komp nie bedzie juz trupem :)) Mam nadzieje - powiem Ci ze tez bym jazdy zrobila... Ja czesto chodze w miniowkach i na obcasach i za przeproszeniem w d***e mam czy ktos ma z tym problem czy nie. Uważam ze nogi to moj atut i ze nie jestem starym baleronem, a najważniejsze ze dobrze sie czuje. Wiadomo teraz to jedynie ciuchy jak na grubasa i plaskie buty.. :) ogolnie co do kiecek to baby robia najwiecej szumu, bo jak facet jest normalny to oko zawiesi i tyle a jak psychiczny to i do kobiety w zimowej kurtce potrafi sobie zwalić... Psychiki ubrania g****icielowi nie naprawia. Ja z przykrych lekarzy to mialam dermatologa, na wlosy dal mi cynk w tabletkach, pytanie o rozstepy olal, a na zaskorniki na nosie powiedzial ze nic nie widzi. Bylam na nfz, prywatnie jest wspanialym lekarzem. Znalazlam dobra derm na nfz, przy wywiadzie i pytaniu o to czy bylam u derma powiedzialam jej jak bylo, zgadla nazwisko od razu.. Kobitka zaradzila na wszystko :) bardzo sympatyczna, pół rodziny zaczelo do niej chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie napisałam tam że chodziło mi o podkłady. 3 opakowania na wstępie... tak bella mama np. Kurcze ale już nie pamiętam czy dokupował jeszcze kolejne...pamiętam, że krwawienie miałam tylko na początku obfitsze a później to już na normalnych podpaskach leciałam... gośćCzerwiec27 jednorazowe myślę, że powinny się sprawdzić...zwłaszcza przy porodzie sn... (mi po prostu żadne majtki nie służyły przez tą ranę, którą mi wszystko podrażniało) Jak się wybrudzą wywalasz...z tego co pamiętam są przewiewne...a tak to siateczkowe są wielorazowe ale trzeba prać...w domu wypierzesz ale w szpitalu odpada...z tego co kiedyś słyszałam to są i szpitale gdzie nie pozwalają kobietom używać żadnych majtek...żeby wszystko się tam szybciej goiło... Kuzynka która niedawno rodziła używała w szpitalu siateczkowych po cc i miała dosyć wysokie i nic tam jej nie podrażniało...dlatego też warto zwrócić uwagę czy są na tyle wysokie...muszę się dowiedzieć z jakiej firmy miała bo mnie raczej znowu cc czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) w nocy mi te skurcze przeszly chodz zasnac bylo ciezko :/ dzis zaczynam 25 tydzien :) bol jajnika tez przeszedl nie wiem moze mialam gorszy dzien :/ goscCzerwiec i co przeszlo Ci to byl pryszcz czy nadal boli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podklady maiala z 3 paczki bo mialam obfity polog :/ majtki siateczkowe z jakiej firmy kupujecie ? Nie pamietam jakie mialam ale xl ciasnawe byly a ja szczupla jestem raczej :/ babyono czy canpol z belli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Jaga-dzieki Kochana:) ja sie na tym kompletnie nie znam to tez nawet bym nie wiedziala ile czego :) hmm nie pozwalaja majtek to jak to sie odbywa niby??? Basen pod tylkiem kaza trzymac? Andzia-dalej czuje taka kulke jakby. Mnie to nie boli.. Nie wiem, chyba we wtorem przyjdzie mi sie ginka na samolocie wypytac co to. Najwyżej jak sie okaze ze to pryszcz to bedzie niezla beka :D U mnie dzis zdecydowanie spokojniejszy dzien. Nigdzie nie ide, obiad gotowy, siedze w wyrku i szyję, a pozniej moze wezme sie za prasowaniw garderoby Juniora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Dzieki dziewczyny;-) Rozefi dzieki za wsparcie;-) Odezwe sie po wizycie ale to juz bedzie bardzo pozny wieczor. Mam nadzieje ale trafilas na wrednego babsztyla dobrze ze jej awanture zrobilas i nie uszlo jej płazem. Pewnie byla zazdrosna bo sama ma koslawe nogi i nie moze mini zalozyc;-) Ja te wszystkie apteczne rzeczy zostawie juz na po swietach najwazniejsze ze synek ma wyprawke gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leżysz tylko z podkładem :D i chodzisz jak kaczka....z samym podkładem między nogami ;) Te kobitki, które nie miały majtek właśnie tak chodziły ;) Ja już pod koniec miesiąca zacznę coś zamawiać...jutro zaczynam 29 tydzień...czas leci. Nie chcę zostawiać wszystkiego na koniec. Zwłaszcza, że cc mogą zrobić mi wcześniej czyli nawet w maju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Jaga... O ja wymiekam... No to niezle jaja.. Nie wyibrazam sobie tego chodzenia bez majtek z podkladem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaga ja pytałam gin kiedy najwcześniej cc to w 39 tyg i się zastanawiam nad jedną datą ale może jednak to sn :P no to byś się załapała na maj :) ale tak czy siak będzie dzień dziecka i urodziny to będzie prawie na raz. Dziewczynki a kupowała któraś ręczniki z kapturkiem na allegro?? Chciałabym wiedzieć jaki materiał bo takie co mam dla córki to szorstkie trochę i myślę jej wymienić jak będę kupowała dla maluszka. Co do podkładów poporodowych to poszło mi 1 op ale używałam też ligniny szpitalnej czy jak to się nazywa. Rozefi super wiesci :) gosc1987 powodzenia daj znac po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O znalazłam gazetke z biedronki i za tydzien będą ręczniki z kapturkiem i zobacze sobie :) jeszcze jakieś ciuszki też tam widziałam i śliniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×