Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zaczynam 2 rok medycyny

Polecane posty

Gość gość
"gość wczoraj powodzenia dasz rade! jak skończysz medycynę to będziesz kimś oczko.gif" Dziękuję miły Gościu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZDAŁAM! zdałam! ZdAłAm! Adzłam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aAndzell
Wiec pogratulowac :) powiedz mi jak dlugo trwa staz i rezydentura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aNgee
Pogratulowac :) powiedz prosze jak dlugo trwa rezydentura ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"aAndzell dziś Wiec pogratulowac usmiech.gif powiedz mi jak dlugo trwa staz i rezydentura?" Dziekuję :) Staż dla ludzi studiujących teraz na 5 i 6 rok będzie trwał 13 miesięcy a osoby obecne teraz na 1,2,3,4 roku miały nie mieć stażu. Jednak nowy minister chce przywrócić staż, ale niewiadomo jeszcze co i jak. Czekamy na ustawę, rozporządzenie :) A specjalizacje to od 4 do 8 lat, tak mi się wydaje. Nie interesowałam się tak dokładnie, przede mną jeszcze tyyyyyle lat do specki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gella22
Dzieki za info. Podpytalam Cie bo to dla mnie wazne. A taki lekarz rezydent to ile moze zarobic np w Szczecinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Gella22 dziś Dzieki za info. Podpytalam Cie bo to dla mnie wazne. A taki lekarz rezydent to ile moze zarobic np w Szczecinie ?" Może chcesz wybrać na medycynę? :) Na zarobkach się nie znam, rezydent ma narzuconą płacę "z góry" i jest to chyba 3170 zł. Ale może dorobić sobie dyżurami, przychodnią może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ulallalalaaa jakie metafory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W życiu rezydent tyle nie zarabia, chyba żyjesz w innym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dwie koleżanki ukończyły w tym roku medycynę (6 lat, teraz robią specjalizacje) i pamiętam jak mi opowiadały, że jest ciężko itp ale dały rade wiec i Ty dasz! ;) po Twoich wpisach tutaj sadze, ze będziesz sympatyczna lekarka i taka z powołania a nie dla kasy ;) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przypadkowy
Gratuluję. Widzisz, strach ma wielkie oczy, a dajesz radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość wczoraj W życiu rezydent tyle nie zarabia, chyba żyjesz w innym świecie." No jednak jakieś kilka żyć się znajdzie... Przecież nie wymyśliłabym sobie takiej kwoty ot tak, jak wcześniej napisałam pensja rezydenta jest narzucona "z góry" czyli z ministerstwa. Niedowiarku Ty jeden... x "MINISTERSTWO ZDROWIA RZECZNIK PRASOWY Warszawa, 19.06.2009 roku Ministerstwo Zdrowia informuje, że zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2009r. o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz.U. Nr 40, poz. 323), podwyższone wynagrodzenie ustalone rozporządzeniem z dnia 23 kwietnia 2009r. w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizację w ramach rezydentury (Dz.U. Nr 66, poz. 560) przysługuje od 1 stycznia 2009r. w następującej wysokości: • w pierwszych dwóch latach rezydentury – 3 170 zł • po dwóch latach rezydentury – 3 458 zł W dziedzinie medycyny uznanej za priorytetową: • w pierwszych dwóch latach rezydentury – 3 602 zł • po dwóch latach rezydentury – 3 890 zł. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie uznania dziedzin medycyny za priorytetowe (Dz. U. z 2009 r. Nr 84, poz. 709 ) należą do nich: 1 anestezjologia i intensywna terapia; 2 chirurgia onkologiczna; 3 epidemiologia; 4 geriatria; 5 ginekologia onkologiczna; 6 kardiologia; 7 kardiologia dziecięca 8 medycyna pracy; 9 medycyna ratunkowa; 10 medycyna rodzinna; 11 neonatologia; 12 neurologia dziecięca; 13 onkologia kliniczna; 14 onkologia i hematologia dziecięca; 15 ortopedia i traumatologia narządu ruchu; 16 patomorfologia; 17 pediatria; 18 radiologia i diagnostyka obrazowa; 19 radioterapia onkologiczna; 20 rehabilitacja medyczna; 21 stomatologia dziecięca. Jednocześnie informujemy, że w Ministerstwie Zdrowia trwają intensywne prace nad przygotowaniem nowych kalkulacji kosztów i aneksów do umów rezydenckich, co jest niezbędne do przekazania jednostkom szkolącym rezydentów środków na zwiększenie wynagrodzeń zasadniczych, z wyrównaniem od dnia 1 stycznia 2009 r., do uregulowanych rozporządzeniem poziomów. /-/ Jakub Gołąb" x W internecie cała masa ludzi, którzy nie wiedzą nic na dany temat ale będą się kłócić o swoje pseudoracje a na koniec cię jeszcze oczernią i obrażą. Ja nie wiem, ale czerpią chyba z tego przyjemność aby wbić komuś "szpilę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość wczoraj Moje dwie koleżanki ukończyły w tym roku medycynę (6 lat, teraz robią specjalizacje) i pamiętam jak mi opowiadały, że jest ciężko itp ale dały rade wiec i Ty dasz! oczko.gif po Twoich wpisach tutaj sadze, ze będziesz sympatyczna lekarka i taka z powołania a nie dla kasy oczko.gif powodzenia!" O, dziękuję, nawet nie wiesz jak cenne są dla mnie takie komentarze :) Pozdrawiam serdecznie. x "gość przypadkowy dziś Gratuluję. Widzisz, strach ma wielkie oczy, a dajesz radę usmiech.gif" Dziękuję :) Jakoś się udało! Dzięki, że tak często do mnie zaglądasz, pozdrawiam znad książek :) x A dzisiaj? Siedziałam do 2...wejściówka zaliczona i to na 5! :) Byłam też na pole dance. Poszłam do innego studia i jest MEGA. Instruktorka wspaniała, studio nastawione na jakość nie ilość, więc opuszczam moje wcześniejsze poledance'owe miejsce i przeprowadzam się tutaj :) Tyle, że lekcje są dużo droższe, dwa razy droższe...ale warto...Świetna atmosfera na zajęciach i pełen profesjonalizm :) Ps. jutro chyba z łóżka nie wstanę, tak się na ćwiczyłam, że jutro moje mięśnie będą chorować... Wracam jutro do domku! :) Ale najpierw zaliczenie...i dopiero zaczynam się uczyć...ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś się zmieniło w grupie? Rozmawiasz z ludźmi od siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pandziocha
Super, że Ci się wszystko udaje :) Gratuluje! Jednak nie jest tak źle jak Ci się wydawało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
""gość wczoraj W życiu rezydent tyle nie zarabia, chyba żyjesz w innym świecie." No jednak jakieś kilka żyć się znajdzie... Przecież nie wymyśliłabym sobie takiej kwoty ot tak, jak wcześniej napisałam pensja rezydenta jest narzucona "z góry" czyli z ministerstwa. Niedowiarku Ty jeden... x "MINISTERSTWO ZDROWIA RZECZNIK PRASOWY Warszawa, 19.06.2009 roku Ministerstwo Zdrowia informuje, że zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2009r. o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz.U. Nr 40, poz. 323), podwyższone wynagrodzenie ustalone rozporządzeniem z dnia 23 kwietnia 2009r. w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizację w ramach rezydentury (Dz.U. Nr 66, poz. 560) przysługuje od 1 stycznia 2009r. w następującej wysokości: • w pierwszych dwóch latach rezydentury – 3 170 zł • po dwóch latach rezydentury – 3 458 zł W dziedzinie medycyny uznanej za priorytetową: • w pierwszych dwóch latach rezydentury – 3 602 zł • po dwóch latach rezydentury – 3 890 zł. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie uznania dziedzin medycyny za priorytetowe (Dz. U. z 2009 r. Nr 84, poz. 709 ) należą do nich: 1 anestezjologia i intensywna terapia; 2 chirurgia onkologiczna; 3 epidemiologia; 4 geriatria; 5 ginekologia onkologiczna; 6 kardiologia; 7 kardiologia dziecięca 8 medycyna pracy; 9 medycyna ratunkowa; 10 medycyna rodzinna; 11 neonatologia; 12 neurologia dziecięca; 13 onkologia kliniczna; 14 onkologia i hematologia dziecięca; 15 ortopedia i traumatologia narządu ruchu; 16 patomorfologia; 17 pediatria; 18 radiologia i diagnostyka obrazowa; 19 radioterapia onkologiczna; 20 rehabilitacja medyczna; 21 stomatologia dziecięca. Jednocześnie informujemy, że w Ministerstwie Zdrowia trwają intensywne prace nad przygotowaniem nowych kalkulacji kosztów i aneksów do umów rezydenckich, co jest niezbędne do przekazania jednostkom szkolącym rezydentów środków na zwiększenie wynagrodzeń zasadniczych, z wyrównaniem od dnia 1 stycznia 2009 r., do uregulowanych rozporządzeniem poziomów. /-/ Jakub Gołąb" x W internecie cała masa ludzi, którzy nie wiedzą nic na dany temat ale będą się kłócić o swoje pseudoracje a na koniec cię jeszcze oczernią i obrażą. Ja nie wiem, ale czerpią chyba z tego przyjemność aby wbić komuś "szpilę"." Jest to możliwe, ale na pewno nie dostanie tyle "na rękę" , bo jest to wynagrodzenie brutto. Nie chce Ci wbijać żadnych "szpil" ale znam rezydentów kilku i wcale nie są tak zachwyceni swoją pensją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To sa kwoty brutto. Ja jestem rezydentem 2 rok spec z kardiologii 2230 zl na reke w szpitalu od 7.00 do 17-20 codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczyna sie zarabiac wiecej niz 2-3 tys miesiecznie jak masz 40-45 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od 7-17,20. wtym 5 godz bajerujesz pielegniarki 2 dymasz je po windach i klozetach:-D :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przypadkowy
"gość przypadkowy dziś Gratuluję. Widzisz, strach ma wielkie oczy, a dajesz radę usmiech.gif" Dziękuję usmiech.gif Jakoś się udało! Dzięki, że tak często do mnie zaglądasz, pozdrawiam znad książek x Dzięki :) Jak tam dzisiaj poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie tam dymanie po windach i klozetach..;) to nie tak łatwo. Młody lekarz musi sobie zapracowac na opinie, wyrobić zdanie a skandaliczny sex w miejscu pracy by pogrzebal wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od 7-17,20. wtym 5 godz bajerujesz pielegniarki 2 dymasz je po windach i klozetach Ta jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejooo :) W domu ciężko mi idzie pisanie w temacie, dlatego tak często milczę. To pewnie dlatego, że tu w Łodzi czuję się samotna... x "Jest to możliwe, ale na pewno nie dostanie tyle "na rękę" , bo jest to wynagrodzenie brutto. Nie chce Ci wbijać żadnych "szpil" ale znam rezydentów kilku i wcale nie są tak zachwyceni swoją pensją usmiech.gif" Oficjalne wynagrodzenia, nigdzie nie napisałam, że netto, więc...żyjemy chyba w jednym i tym samym świecie co? A tamta wypowiedź nie była akurat stricte do Ciebie, tak tylko nawiązałam to ogółu internautów. A kto jest zachwycony swoimi zarobkami? Zawsze ludzie narzekają a na swoje "niskie" zarobki w szczególności :) x gość 2016.01.15 To sa kwoty brutto. Ja jestem rezydentem 2 rok spec z kardiologii 2230 zl na reke w szpitalu od 7.00 do 17-20 codziennie" Przecież nie pisałam, że netto. A dlaczego tak długo przesiadujesz? Czas pracy rezydenta jest chyba ściśle określony? x "gość 2016.01.15 Zaczyna sie zarabiac wiecej niz 2-3 tys miesiecznie jak masz 40-45 lat" Chyba nie trzeba być po 40 aby tyle zarabiać... x "gość 2016.01.15 od 7-17,20. wtym 5 godz bajerujesz pielegniarki 2 dymasz je po windach i klozetachsmiech.gifjezyk.gif" A propos tego to opowiadała mi pielęgniarka, że był na oddziale taki jeden lekarz bajerant :D x "gość przypadkowy 2016.01.15 "gość przypadkowy dziś Gratuluję. Widzisz, strach ma wielkie oczy, a dajesz radę usmiech.gif" Dziękuję usmiech.gif Jakoś się udało! Dzięki, że tak często do mnie zaglądasz, pozdrawiam znad książek x Dzięki usmiech.gif Jak tam dzisiaj poszło?" Zaliczyłam kolokwium :) dzisiaj się dowiedziałam a jutro w ramach nagrody idę na pole dance ale ostatni raz do starego studia, potem będę chodzić tam gdzie teraz ostatnio byłam :) x "BialaKotka 2016.01.16 Autorko tematu poradź cos na Pms. Meczy mniesmutas.gif" A cóż ja poradzę? :/ Mogę Ci opowiedzieć o cyklu Krebsa i o rodzajach włókien nerwowych ale to chyba na nic się nie zda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z nauką jestem w...możecie sami dokończyć, ale na pewno to będzie jakaś końcowa część przewodu pokarmowego... Dodatkowo mam teraz tyle zaliczeń, że do domu długo nie pojadę, a jak pojadę to nie ogarnę tego wszystkiego...już tęsknię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w grupie się coś zmieniło? Jest chociaż trochę lepiej? Widziałaś się ze swoim ukochanym jak byłaś w domu? Dużo masz zaliczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przypadkowy
Jestem tego samego zdania. Langsam aber sicher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Zaczyna sie zarabiac wiecej niz 2-3 tys miesiecznie jak masz 40-45 lat " no usmiałam sie szczerze, mam w rodzinie kilku 30-35 letnich lekarzy i zarabiaja po kilkanascie tysiecy miesiecznie, tylko nieudacznik lekarz zarabia wiece po 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×