Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

Z tego co wiem, to gospodarka hormonalna stabilizuje sie po 3 miesi膮cach od odstawienia tabletek 馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Antiope
Ciesze sie z wami dziewczyny :) ja tez juz po pierwszym - od odstawienia tabletek- krwawieniu, bylo koszmarnie ale przezylam;) Co do zabezpieczania sie to nie wyobrazam sobie gumek,(jestem uczulona na latex)choc wiem ze mozna zam贸wic w aptece dla "alrgik贸w", to nie umie sie przekonac,narazie stosunek przerywany i wcale sie nie boje, moj chlopak nawet ostatnio stwierdzil ze chcialby zostac tatusiem wiec moze juz nie wr贸ce do tabletek... Aha i powiedzial ze bez tabletek jestem kochansza podobno juz nie wlancza mi sie "agresor" a jak u was z samopoczuciem psychicznym??

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zdezorientowana
ostatnio moj organizm jest kompletnie zdezorientowany! rzucilam palenie (4mies temu) i pigulki (3tyg temu) nie wiem jakie objawy zmian w moim organizmie mam przypisywac odrzuceniu papierosow a jakie odrzuceniu pigulek. ale zauwazylam na pewno jedno: ze mam cholernie tluste wlosy!!! troche przytylam i mam dziwne uczucie pelnego brzucha (przytylam tez) -jak zjem choc odrobinke to jestem taaaak najedzona jakbym zjadla konia z kopytami-nie wiem czemu pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 BULINKA 22
Dawno mnie nie bylo ale zupelnie nie mam czasu! Zdezorientowana, jak ja obilam przerwy to mi tez strasznie przetluszczaly sie wlosy. teraz od kilku m-cy (gdy bola mnie lydki i cos jest nie tak) to tez mi sie szybko przetluszczaja:( ale odstawiam pigulki bo dluzej nie wyrobie...tylko nie wiem czy jeszcze m-c wytrzymam czy juz nie:( brzuch tez mi wysadzalo podczas tych przerw. powodzenia:) dostalam prace i troche boje sie odstawic, ze bede sie jakos zle czula i w pracy nie wyrobie:( ale trudno!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 12345
Ja tez mam uczucie peczniejacego brzucha!jest ogromny jak balon!ale to nie ciaza:-) no i mialam takie uplawy ze o JEZU!ciagnaca sie galareta!i normalnie az brzydko powiem zwisala mi miedzy nogami kiedy chcialam sie wysiusiac!poprostu cos obrzydliwego!no i troche czuje sie gorzej ale mam nadzieje ze to minie po pierwsze normalnej miesiaczce!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 BULINKA 22
Ja sie zdecydowalam ....... na 90%, ze przestaje juz brac pigulki. zostalo mi jeszcze 9 tabletek. denerwuje mnie juz ten bol lydek, zyly mi coraz badziej wystaja, pekaja naczynka, mam powiekszone wezly chlonne i guzka w piersi (te 2 ostatnie nie wiadomo czym sa spowodowane bo USG wyszlo dobre...) no i nie wspomne o celulicie ktory jest wszedzie!!!!!!!!!!! mam juz dosc. tylko jak ja sie bede kochac;((((( no i jak przezyje te bolesne miesiaczki:( ale musze przestac bo moj organizm zwariuje chyba:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 12345
do Bulinki 22- nie przejmuj sie!ja odstawilam i myslalam ze lipa z sexem!ale sa globulki i gumki!a tak偶e spirale( do ktorych nie jestem pewna) lekarz mowil ze jest ok i zaklada sie nawet tym co nie rodzily.No ale sama nazwa SPIRALA mnie denerwuje i odstrasza!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 12345
do Bulinki 22- nie przejmuj sie!ja odstawilam i myslalam ze lipa z sexem!ale sa globulki i gumki!a tak偶e spirale( do ktorych nie jestem pewna) lekarz mowil ze jest ok i zaklada sie nawet tym co nie rodzily.No ale sama nazwa SPIRALA mnie denerwuje i odstrasza!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
U mnie po odstawieniu pugu艂ek - PRYSZCZE, PRYSZCZE I JESZCZE RAZ PRYSZCZE :P :o

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja tez odstwilam tabletki. juz (a moze dopiero) poltora miesiaca nie biore. na poczatku tez mialam straszne pryszcze, ale to przeszlo. poza tym, to pierwsza miesiaczka byla okropna. ledwo co sie ruszalam i byla strasznie obfita. ale ja, prawde mowiac, chce je brac znowu. tylo musze zrobic badania, bo bolaly mnie lydki, ale juz przestaly, wiec dochodze do wniosku, ze ten bol byl spowodowany zmiana tabletek. Bulinka > hm... ja na Twoim miejscu nie zastanawialabym sie ani chwili dluzej, tylko odstawilabym tabletki. bol lydek to bardzo powazna sprawa! mozesz miec zakrzepowe zapalenie zyl, ktore dlugo i bolesnie sie leczy! a przyjmowanie tabletek sprzyja rozwojowi choroby... nie chce Cie straszyc, ale odstawienie juz (tzn. wyrzucenie tych 9 tabletek) byloby chyba rozsadnym posunieciem.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 BULINKA 22
jeszcze tylko 2 tabletki i koniec. troche sie denerwuje! no ale pozyjemy zobaczymy:) miejmy nadzieje ze bedzie dobrze!!!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 a boicie sie ze zajdziecie od
razu w ciaze???

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Bior臋 tabletki dok艂adnie 15 mies臋cy i chcia艂abym zrobi膰 sobie dwumiesi臋czn膮 przerw臋 (aby troch臋 odsapn膮膰 od tabs贸w, no i nie ukrywam-moj facet wyjecha艂 na okres wakacyjny). Mam pytanie w zwi膮zku z tym: po jakim okresie za偶ywania tabletek powinno si臋 zrobi膰 przerw臋 i czy dwumiesi臋czna przerwa w ich za偶ywaniu ma jakikolwiek sens? Prosz臋 dajcie zna膰, bo nie wiem co robi膰...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zosie艅ka
a czy jesli pierwsza miesiaczke (nie krwawienie z odtsawienia0 po odtsawieniu tabletek dostalam dokladnie wtedy kiedy mialam dostac to znaczy ze przy nastepnej tez nie bedzie problemow?? bo slyszalam ze moze byc tak ze pomimo tego ze pierwsza jest w terminie to kolejne moga sie psozniac nawet 2 miesiace

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 BULINKA 22
Jak odstawie to przez jakis czas (napewno) bedzie zero seksu! poza tym nie wiem czy zaufam gumce, kremom i stosunkowi przerywanemu... Anik25, ja juz sama nie wiem co z tymi przerwami. robilam je raz w roku na m-c. po 2,5 roku zrobilam na 2 m-ce i zaczal sie problem i dlatego teraz je dostawiam bo juz nie wyrobie! Zosienka, jak ja robilam przerwy to dostawalam okres raczej regularnie (z opoznieniem 2 dni). nie wiem co etraz bedzie jak przestane brac piguly na dluzej:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 BULINKA 22
Dzisiaj ostatnia pigulke wzielam! denerwuje sie. mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i nie bede sie jakos zle czula i nozki zaczna lepiej wygladac! pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Bulinka wszystko bedzie w porz膮dku. N贸偶ki przestana pewnie bole膰 :) Ja czuje sie 艣wietnie od kiedy nie biore tabletek, humorek wr贸ci艂 i w og贸le... miodzio :) No i wakacje ju偶 s膮! 呕y膰 nie umiera膰 :) Pozdrawiam 馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 BULINKA 22
zdarzylo mi sie cos dziwnego... zawsze dostawalam okres na 3 dzien po odstawieniu pigulek (czyli poniedzialek ok. 18;00), a teraz dostalam dzisiaj rano!!!! czy cos jest nie tak czy tak moze sie zdarzyc... i nie sa to pierwsze 3 opakowania

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Do Bulinki 22
Nie panikuj!dobrze ze dostalas okres!ja juz nie biore tabletek ale czuje ze tyje!jak Wy macie?tez tyjecie od odstawienia?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 BULINKA 22
Ja narazie po prostu skonczylam moje ostatnie opakowanie, ale jak robilam m-czne przerwy to nie tylam, moze troszke mi sie brzuch "rozsadzal". ale ja nie tyje w ogole! kiedys przytylam ze 3 kg i widac bylo po mnie. ale stres chyba wplywa u mnie na to ze nie tyje... wiem ze dobrze ze dostalam okres ale troche pozniej niz zawsze...echhh pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 sana
Dziewczyny, porad藕cie mi co艣 Bior臋 Microgynon, mia艂am 2-mieseczn膮 przerw臋 z powodu b贸lu 艂ydek i widocznych 偶y艂, ju偶 o tym tu pisa艂am:) Od 2 dni znowu zacz臋艂am bra膰, a ten b贸l wr贸ci艂!!! jestem za艂amana:( Czy powinnam zmieni膰 tabletki?? a je艣li uwa偶acie, 偶e powinnam, to na jakie? czy ten ca艂y b贸l moze znaczy膰, 偶e w og贸le nie powinnam bra膰 tabletek anty?? normalnie za艂amka:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ja 2 tygodnie temu wzi臋艂am ostatni膮 pigu艂ke. Facet wyjecha艂 na p贸l roku (niestety) wi臋c postanowi艂am zrobi膰 sobie przerw臋. Dzisiaj czytam te wasze wypowiedzi i tak prawde m贸wi膮c jestem przera偶ona . Ja na razie chyba 偶adnych skutk贸w nie odczuwam , brzuch mam co prawda wyd臋ty (facet mi marudzi , 偶e powinnam go zgubi膰) , ale nie podejrzewa艂am , 偶e to od tabletek. Ale to ju偶 by艂o jak je bra艂am nawet mnie ten brzuch bola艂 cz臋sto i zrobi艂am sobie wszystkie badania , kt贸re nic nie wykaza艂y. Zobacz臋 co b臋dzie si臋 teraz dzia艂o. Kurcz臋 mam nadziej臋, 偶e nie bede mia艂a takich strasznych dolegliwo艣ci jak niekt贸re z Was. Za jakies p贸l roku chcia艂abym wr贸cic do tabletek , bo gumki , globulki i stosunek przerywany u mnie nie wchodz w rachub臋. Wi臋c pole dzia艂ania mam troche ograniczone. Bra艂am Harmonet , ale chcia艂am zmieni膰 , bo nie mia艂am po nim wog贸le ochoty na mi艂osne igraszki , ku wielkiemu niezadowoleniu mojego LOVE. Mo偶e kto艣 polecii艂by mi co艣...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mirra
W艂a艣nie podj臋li艣my z moim Lubym decyzj臋 o rzuceniu tabletek. Po prawie 5 latach brania zacz臋艂y si臋 skutki uboczne - zanik libido, stany depresjyne i apatia, dziwne otumamienie psychiczne. Mam jeszcze kilka tabletek i zamierzam odstawi膰 je na jaki艣 czas (trzy lata nie mia艂am przerwy). Problem w tym, co zrobi膰 by nie zaci膮偶y膰 !!!! Dziewczyny - jak zabezpieczacie si臋 przed ci膮偶膮 po odstwieniu pigu艂 ? Wiem, 偶e przez 3 miesi膮ce b臋d臋 "p艂odna jak kotka w marcu", ale kiedy ureguluje mi si臋 okres ?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 BULINKA 22
Gdybym brala nastepne opakowanie pigulek to zaczelabym po 8-dniowej przerwie w sobote. dzisiaj juz nie mam tak widocznych zyl:)wiem ze troche za szybko wysuwam takie wnioski ale mam obrzekniete nogi, czesciowo przez upal, a zyly nie wychodza:) ale nie wiem co to bedzie jezeli nie bede mogla brac pigulek z powodu bolu lydek... Sana, boje sie ze bede miala taka sytuacje jak Ty. kiedys tam sproboje znowu brac pigulki ale boje sie ze bol lydek wroci:( Tez jestem ciekawa jak zabezpieczacie sie (nie stosujac pigulek). ja jak robilam m-czne przerwy po prostu rezygnowalam z seksu, ale kilka m-cy..........nie wiem czy wytrzymam;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 BULINKA 22
Temat chyba zaczyna umierac smiercia naturalna ale napisze cos od siebie poniewaz jestem juz prawie 2 tygodnie bez pigulek. Wlosy wypadaj mi strasznie, ale przyczyna moze byc to ze przestalam brac tabletki na wlosy i pofarbowalam je. Od 3 dni tam mi w brzuchu "sie rusza" ze czasami czuje sie jakbym miala dostac okres... lydki bola ale lekko i nie jest to juz takie uciazliwe:) jest mi czesto slabo i niedobrze ale to moze byc spowodowane praca w dusznym pomieszczeniu. i to chyba wszystko:) nic takiego strasznego sie nei dzieje, przynajmniej narazie..... zobaczymy kiedy okres przyjdzie. pozdrawiam:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 26-latka
Co organizm to inna historia! Czas na moj膮: - bra艂am Femoden przez 6 lat. Nie robi艂am 偶adnych zamian na inne tabletki ani 偶adnych przerw. M贸j pierwszy lekarz m贸wi艂, 偶e przerw臋 powinno sie zrobi膰 po 5 latach ("powinno, co nie znaczy 偶e mo偶na ale nie trzeba"). Kolejny lekarz na moje pytanie czy po paru latach (a mija艂 ten 5 rok) powinnam zrobi膰 przerw臋 odpowiedzia艂: "Chce pani zaj艣膰 w ci膮偶臋? Nie? No wiec!" Odstawi艂am tabletki miesi膮c temu, bo za par臋 m-cy wychodz臋 za m膮偶 i wewn臋trznie czuj臋 偶e czas zostac mam膮 i wiadomo- chc臋 oczy艣ci膰 i wyregulowa膰 sw贸j organizm. Po tabletkach czu艂am si臋 znakomicie ale pewne skutki uboczne s膮 jak widz臋 (i czytam) nieuniknione: na pewno od tabletek by艂o: spadek libido i cellulitis. Co do tycia - prawie ka偶da z Was pisa艂a, 偶e przyty艂a, ja r贸wnie偶 (ok. 6 kg), jednak wydaje mi si臋, 偶e to przybieranie na wadze jest bardziej spowodowane tym, 偶e po prostu stajemy si臋 pe艂nowymiarowymi kobietami(wiecie o co mi chodzi). Zaczynaj膮c branie tabletek zwykle jeste艣my na granicy bycia dorastaj膮c膮 pannic膮 a kobiet膮. Dopiero grubo po 20 nasz organizm stabilizuje si臋 i czy z tabletkami czy bez mamy prawo uty膰. Co do tej depresji o kt贸rej pisa艂y艣cie - faktycznie, co艣 w tym jest ale znowu nie wiem czy to wina tabletek. Przez par臋 ostatnich lat leczy艂am si臋 na nerwic臋 l臋kow膮. Jak na razie wzssystko jest OK, ale jak wspomnia艂am nie wiem, czy to zas艂uga mojej terapii czy odstawienia tabletek. Pierwszy okres po Femodemie sp贸藕ni艂 si臋 3 tygodnie, by艂 sk膮py ale nic szczeg贸lnie mnie nie bola艂o itd. - by艂o jak zawsze. Stan sk贸ry ciut si臋 pogorszy艂 no i fakt, szybko przet艂uszczaja mi si臋 w艂osy. Zobaczymy, jak to dalej ze mn膮 b臋dzie. Wiecie, tak sobie my艣l臋, 偶e przed rozpocz臋ciem 艂ykania tabletek widzia艂o si臋 i s艂ysza艂o sie o samych plusach (opr贸cz najwa偶niejszego - czyli bezpiecznego sexu): regularne, nie tak obfite i bolesne okresy, zanik tr膮dziku, wog贸le - pewno艣膰, swoboda itd. Dopiero jak si臋 je bierze, zaczynaj膮 wychodzi膰 minusy. A organizmy niekt贸rych dziewcz膮t/kobiet mo偶e wog贸le nigdy nie bedzie tolerowa艂 tabletek anty. Tak偶e - nic na si艂臋!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja tez rzucam za miesiac bo mam jeszce 1 opakowanie niestety :-(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 siunka
ja przestalam brac od polowy maja, schudlam ponad 3 kg i swiat jest piekniejszy, mialam leki i totalnego beda, bralam prawie 3 lata i zmienialam bo ciagle bylo cos nie tak

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hej!mam 32 dzien po odstawieniu tabletek.od polowy cyklu cholernie bola mnie piersi a sutki sa bardzo wrazliwe..czy to normalne,czy moze oznaczac to ciaze?zabezpieczalam sie prezerwatywa ale nie ufam tej formie antykoncepcji no i teraz troche sie boje!!.prosze napiszcie cos;)pozdrawiam;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×