Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość Annie84
Darkness możesz wpisać na YouTube "ćwiczenia dla kobiet w ciąży" i wyskoczą Ci filmiki, dobry jest tez rowerek stacjonarny, no i oczywiście długie spacery, ale na spacery przecież chodzisz regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1313
Cześć:) Dzieki za miłe słowa:) Transfer miałam 26lutego, i tak ,dwóch zarodków mam 36 lat i tak zdecydowała moja dr.:) jestem cały czas w szoku:) 2 tyg. temu na wizycie pani dr. nic nie widziała"macica pusta" troche mnie podłamały te słowa, kazała sie nie marwić ale wiecie jak to jest,mały dołek... tydzień później na wizycie zobaczyła jeden pęćherzyk ale jeszcze pusty , więc juz nadzieja ożyła, a teraz w ten wtorek czyli po kolejnym tyg. patrzy i mówi o jest dzidzia i slicznie serduszko bije..iii oo jest i druga:)) i tez jej serduch boje:) normalnie taki szok ze myslałam że z fotela spadne ze szczęscia:)więc teraz niedowierzanie i juz nie moge kolejnego wtorku sie doczekac zeby sprawdzić czy nadal tam są:)) Jejku tyle mysli kłębi mi sie w głowie,o niczymi innym myslec nie moge, na pracy sie skupic... Ściskam Was mocno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alexvan - pisałam o antybiotyku bo moja koleżanka rodziła ostatnio i okazało się, że ma cmv, mimo wcześniejszych badań.. Nie wiem jak to możliwe, ale najwidoczniej możliwe i nie podali jej antybiotyku przed porodem, przez co w szpitalu była ponad tydzień bo długo czeka się na wyniki, a mały musiał być pod obserwacją.. Ostatecznie go nie zarazila, ale strachu się najadła, najważniejsze to wiedzieć przed porodem.. O tym mówiła nam też ostatnio położna na szkole rodzenia. Nie wiem skąd gość czerpie wiedzę.. Ale jak cos tu piszę to jest to potwierdzone.. x Annie84 - my właśnie po wizycie. Ja mam niedomykalność zastawki mitralnej i wg mojego lekarza (który nie jest zwolennikiem cc) niedomykalność mitralnej, arytmia i tachykardia nie są wskazaniami do cc, ale on nie jest zwolennikiem cc i dlatego.. Być może inny da skierowanie. Mój pracuje na borowskiej jakby co ;) dziś pytałam go o siebie czy są wskazania do cc i ani ivf, ani wada serca i nadciśnienie nie były wskazaniem.. Moje ciśnienie to 136-138/85. Jak będzie trochę gorsze w trakcie porodu to wtedy dopiero cc ;) x A mój Maluch waży 2200.. Nie ma za wiele miejsca. Szyjka długa i zamknięta i nic nie wskazuje na wcześniejszy poród.. A tego bałam się najbardziej.. Zaczynamy juz wizyty co 2 tyg.. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I już wiem dlaczego były problemy z usg ... podobno kremy na rozstępy zostawiają warstwę, przez którą głowica ma problem uzyskać dobry obraz (bynajmniej mojej bratowej tak powiedział jej gin) ... zapomniałam o tym ... następnym razem brzucha smarować przed usg nie będę o Gość - nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, że w ciąży trochę się tyje ... o Annie84 - właśnie wróciłam z takiego ... dzisiaj może nie długi, bo tylko 5km, ale za to tempem jakim chodziłam przed ciążą ... zmęczyłam się trochę, ale Małemu chyba nie przeszkadzało, bo macica nie stwardniała ... jak to pisze, właśnie daje o sobie znać ... super uczucie, kiedy tak codziennie po kilka razy "puka od środka" :D o Ania1313 - dbaj o siebie ... tobie za bardzo szaleć nie będzie można ... ale kibicuję, aby te dwa serduszka biły pięknie, a Maluchy rosły tak jak trzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
darkness ale ja pytam poważnie. Bo chyba "trochę tycie" to wziął pod uwagę lekarz,przecież srednio 10-15 kg na plusie nie stanowi nadwagę w ciazy. Wiec o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Annie gratuluję Darkness dobrze, że wszystko ok. To prawda o tych kremach, u mnie też zawsze był problem na usg. Aż prowadzący dr wzywał ordynatora i mówił , że coś nie tak ze sprzętem a był nowy. Ordynator, że pacjentka otyła, weź inną głowicę. Jeśli chodzi o butelki, to przetestowałam kilka i mojemu Juniorowi najbardziej odpowiada Medela, bo ma wąski smoczek i może ją ładnie ustami objąć. Tommee Tipee ma szeroki smoczek i ciężko mu go dobrze złapać, a Lovi bezkolkowa nie jest też rewelacyjna. A tak naprawdę dziecko samo zdecyduje. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Ania1313 gratuluję podwójnego szczęścia :) * darkness77 a Tobie syneczka gratuluję :) i nie odchudzaj się ;) To na pewno przez ten krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania1313 - super.. Raz jeszcze gratuluję :) x Polecam Wam warsztaty "Bezpieczny Maluch". Akcja ogólnopolska, więc w wielu miastach prowadzona.. Co prawda połowa to reklamy, ale można wynieść też wiele dobrego.. Np. moja położna ze szkoły rodzenia mówiła bardzo fajnie o laktacji.. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu nie obraź się, ale to nasze kg i Tobie nic do tego :-) na razie nie mam problemu z poruszaniem, wiec wierze ze jest okej do tych 15kg o których piszesz jeszcze mi daleko na szczęście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morela15
Biedrona juz niedługo nasza kolej;) ja miałam ostatnia wizytę 25.03 i mój synek ważył 2160 wtedy, wiec tez juz ma mało miejsca-co zresztą czuje;) następna wizyta 22.04 i dopiero wtedy będę miała wizyty częściej. Gratuluję wszystkim dziewczyna udanych podejść;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie84
Aleczka widzę ze bedziemy rodziły w podobnych terminach, ja wg usg mam termin na 20 lipca a wg transferu 26, razem bedzie raźniej. Co do kilogramów to ja sie raczej martwię, ze nie tyje i marzę o dodatkowych, a tu nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo bardzo się rozpisałyście..odpisze tyle i nadrobię ile sie da bo córcia dzis ne spokojna .. X Golf psikałam tylko octeniseptem, niczym nie smaruje bo b.ładnie sie goi. Ale jesli chcesz to zapytam koleżankę bo smarowała i zachwalała.. X Ewa karmie nadal pól na pól. Mleko to bo takie dawali w szpitalu, pytalam dr.czy zmienić to mówiła ze nie. karmienie wychodzi srednio co 2-3 godziny (okolo 10 na dobę) i zjada 60-90 ml. Do każdego mleka daje 5 kropel Delicol a od wczoraj 3 razy dziennie Infacol na bóle brzuszka. Nie martw się my tez się siebie uczymy i cały czas ogarniamy :-) X Darkness gratki:-) mówiłam ze będzie chłopiec:D najważniejsze ze zdrowy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Morela - ojejj różnica tygodnia a wagi podobne. Mój to jakaś kruszynka będzie ;) za 2 tyg mam wizytę bo od 36-37 tc muszą być częściej.. Wtedy będziemy mogły porównać wagi maluchów ;) Ciekawa jestem.. Ja mam wizytę 21.04 w rocznicę ślubu ;) Główka jest już ułożony do dołu, po lewej stronie brzucha ma kręgosłup, a po prawej ręce i nogi, a już oczywiście schizowalam że kopie tylko z prawej.. Teraz wiem dlaczego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też już główka był w dół ostatnio i dr powiedział, że już tak raczej zostanie bo nie ma miejsca by się przekrecil ;) podczas tamtej wizyty to był dokładnie początek 33 tygodnia, a dzisiaj zaczynamy 35, trochę się boje ze jakiegoś olbrzymka będę mieć;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dziś po wizycie 7 pęcherzyków estradiol 1 420 i punkcja w sobotę rano. Troszkę mam już piętra. Nela40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness gratuluję synka! Te przeczucia na forum się sprawdzają :) Jeśli chodzi o ćwiczenia to słyszałam o warsztatach Edyty Litwiniuk, ona działa z Lewandowska ale nie wiem czy ma coś na you tube. Xoxo Biedronka na tym etapie różnica tygodnia to tylko 0,2kg, może też niedokładnosc pomiaru. Oczywiście życzę Ci Kruszynki, łatwiej urodzić :) Ja się dowiem za 2 tygodnie ile mój Królewicz waży bo dzisiaj wizyta bez usg. Xoxo Dr powiedział że szyjka długa i zamknięta, ale mieknie troche, czyli przygotowuje się do porodu. Ogólnie to w ogóle nie liczę ruchów i jakos mega spokojna jestem o tą swoją ciążę od 2 miesięcy. Mały ciągle się wierci więc nawet nie zdążę się zmartwic że się nie rusza bo ciągle go czuje ostatnio. Ale od tygodnia wyczuwam skurcze. Napina mi się macica, robią się takie gule po obu stronach brzucha i po chwili puszcza. Zakupiłam znowu magne b6. Lekarz powiedział że jak będzie tak częściej niż 10 razy dziennie to żebym dała mu znać. Chyba muszę trochę wyluzować z pracą :/ i ogarnianiem pokoju małego. Po badaniu lekarz powiedział że wszystko jest ok i jeszcze nie rodze :) Dziś mam 31 tc więc lepiej by było jeszcze nie rodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Annie to fajnie masz rację, że razem raźniej. Aczkolwiek mi na ostatniej wizycie po wymiarach Alicji wyszedł termin 8.07 wiec wiesz... różnie to bywa :-) i ciesz się ze kg nie przybywa. Jeśli z maleństwem wszystko okej to najważniejsze taka widocznie Twoja uroda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie84 mówią że poród naturalny lepszy dla dziecka. Wydzielają się wszystkie hormony w dziecku co i u matki - endorfiny i oksytocyna. Ale zdrowie mamy jest bardzo ważne podczas porodu i jak są wskazania to chyba lepiej cc. Xoxo Ja nadal tak mam ze nie boję się porodu. Jakaś dziwna jestem. Ciekawe kiedy włączy mi się strach :) Wydaje mi się że ze znieczuleniem nie będzie bolało. Pewnie dlatego że nie wiem co mnie czeka. Bardziej boję się ze będę musiała mieć cc. No i boje sie karmienia. Ostatnio mieliśmy zajęcia z położną laktacyjna na szkole rodzenia. U mnie na liście nakładki na sutki i inne gadżety a ona mówi żeby tego nie używać bo mogą pogorszyc sprawę. Ze zranione brodawki to wina złego przystawienia i żeby przystawic w obecności położnej laktacyjnej jak ktoś się obawia. U mnie w szpitalu na szczęście jest taka opcja. Podejrzewam jednak ze jest to tylko tak proste w teorii. Pokazała nam tez kilka metod karmienia. Xoxo Zocha fajnie że udało się bez scratchingu. Może pomogła inna obstawa leków? Może prolutex który zawsze tak chwalę :) Tak się cieszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka szczęśliwa będzie ta Wasza rocznica w tym roku. Nasza w czerwcu, też taka będzie :) Rok temu kilka dni przed rocznica dowiedziałam się ze 3 transfer się nie udał, a klinika nie ma środków. Jak to wspominam to łzy same napływają do oczu. Xoxo Alexvan mi dopiero dzisiaj dr zlecił cytomelagie wiec nie pomogę z wynikiem. Swoją drogą trochę późno to u mnie zlecił. Xoxo Ania1313 niesamowita ta Twoja historia. Czyli przyjęły się 2 zarodki czy jeden ale się podzielił? Xoxo Kiciolka a jak tam Twoje bliźniaki się mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golf a jak Ty się czujesz? Lucy ja też miałam mega wzdęcia na początku. Zwłaszcza wieczorem. Po pierwszym trymestrze mija :) Nela40 daj znać jak tam kolejny podgląd? Sylka szyjka się szybciej skraca bo może jeszcze mięśnie dna macicy nie doszły do siebie po poprzedniej ciąży, ale u Doremido przy pierwszej był ten problem. A w końcu doniosila do końca i mały wcale się nie wybierał na świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się zacina, pisze i pisze i nic nie rusza. Miśka a Ty kiedy polowkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Durne pytanie ale rozumie ze jedno karmienie bebiko i jedno twoje prawda nie tak ze mieszasz twoje z bebiko bo spotkałam się i tak?My też trochę tak trochę tak a mleko Enfamil i brzuchy bolą i do tego pojawił się śluz z krwią ale już jesteśmy po konsultacji pediatry i mamy obserwować może to jakaś nietolerancja ale ja już prawie nic nie jem moja waga to minus 2 kg tego co było przed ciążą ale mogę i wodę sama pić abym widziała ze Niunia się nie męczy .Delicol tez stosujemy i od dziś espumisan.MOŻE źle zrobiłam bo zmieniłam mleko bo w szpitalu było bebilon myślałam że dobrze robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, od wczoraj swędzą mnie nogi, zaraz pojadę na próby wątrobowe, bo może to cholestaza... A tak w ogóle witam z rana. Dzisiaj kończę 39 tc, szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki - macie rację, najważniejsze, że wszystko ok i Młody rozwija się prawidłowo ... z usg tp 16.08 ... ciekawe jak to będzie w rzeczywistości. Ucieszyła mnie też informacja, że łożysko I stopnia, czyli się nie zestarzało :) o Pytanie do mam i tych, które już kończą kompletowanie niezbędnych akcesoriów ... co sądzicie o tym modelu?? http://www.sklep-tosia.eu/angelcare-monitor-oddechu-cyfrowa-niania-ac40_p1224 o gość - uwielbiam wprost osoby anonimowe tak bardzo "troszczące się" ... wrrrrrrr ... o co chodzi? musiałbyś gościu zapytać lekarza. Odszyfrowałam wyraz, wiec napisałam co oznacza ... Zaczynałam ciążę z BMI w normie, aktualnie mam +8, więc wydaje mi się, że przybieranie na wadze ok, skoro końcówka 5 miesiąca, a lekarz twierdził 1,5 - 2kg na miesiąc jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja78,bylabym wdzieczna :)octenisep.kupilam x julia,czasem mam twardnienie a potem puszcza.Wiem ze szykuje do porodu.Czasem boli mi brzuch jakbym miesiaczke dostala. Dzis juz jest 38tc wiec ciaza donoszona ufff a tak chciala sie przyspieszyc na swiat. Zostalo mi jeszcze ponad tydzien i juz cesarka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewap, mleko podawane w szpitalu też niewiadomo jak działa na maluchy w dłuższym używaniu, bo dzieci są tam krótko. Także niestety jego wybór to zawsze jest w ciemno, trzeba próbować. Najbardziej zbliżony do mleka matki jest bebilon , enfamil, hipp. Z diety mamy to chyba najlepiej zacząć eliminować jedynie nabiał, a nie wszystko bo wtedy trudno stwierdzić co może być przyczyną dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Darkness, to prawda z tym, że nie wolno smarować brzucha przed prenatalnymi, bo powłoka na brzuchu utrudania badanie. Lekarz mi to dwa razy powiedział. i tez były problemy z badaniem u mnie, i tez usłyszłąm, że tkanka tłuszczowa - a ja wtedy miałam 53 kg i rozmiar 36 :D problemem moze tez byc brzuch pokłuty od zastrzyków. bardzo się cieszę, że z Towim Maluchem wszytsko ok :) niech rośnie zdrowy! * Julia, 31 tydzien?! jak, kiedy? niesamowite jak ten czas przyspieszył! *Zocha, to zupełnie normalne, że człowiek nie wierzy, jak już w koncu się udaje:) bo to kosmiczne przeżycie! ja nawet teraz łapię się na tym, że to do mnie tak do konca nie dociera:) duzo dobrego Ci życzę! *Basik, cieszę się, że dr RB podjeła decyzję o stymulacji od razu. leki te same czy wprowadza coś innego? mocno zaciskam kciuki za owocną punkcję, a nastepnie transfer! *ALex, mam nadzieję, że badanie wykluczy cytomegalię, a jeśli nie to, lekarz już temu zaradzi. czekam z Tobą na wizytę serduszkową :) *Biedrona, ja własnie wczoraj byłam na warsztatach "Bezpieczny maluch" - rowniez polecam - wielce cennych inforamacji nt pierwszej pomocy i bezpiecznego podrozowania. *MAłaMii, odezwij się, proszę :( *ja czekam na wizytę i doczekać sie nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedronko może ty mylisz paciorkowca z cytomegalią, bo przed porodem podaje się mamie antybiotyk, żeby nie zaraziła maleństwa paciorkowcem, jak jest cc to raczej nic nie grozi natomiast na cytomegalię nie ma leków, jest owszem jeden antybiotyk, ale od zarażenia nie uchroni dziecko i słabo działa, w zasadzie nie na tą chorobę. gancyklowir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julia83 mam nadzieję, że córeczce na świat także nie będzie się śpieszyło ;) xxx Dziewczyny jeśli miałybyscie wybór rodzić naturalnie czy mieć cesarkę to co byście wybraly>? Ja już wiem troszkę jak wyglada cc teraz różniło by się tylko tym że miałabym tylko znieczulenie miejscowe-poprzednio całkowicie pod narkozą. Chciałabym rodzić naturalnie,bo to jest takie normalne, że urodzić trzeba,ale boję się i mam obawy że nie wytrzymam bólu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×