Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Julka wspaniałe wieści kochana. Tylko tak pomalu wracaj do normalnego życia nie forsuj się tam od razu. Bardzo się cieszę. Kochane miłego piątku. Wspaniałe,wspaniale,wspaniale więcej tych pozytywnych wieści Doremido, szmacioszka jak się czujecie przed wielkim dniem zbliżającym się wielkimi krokami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka super, że dostałaś zielone światło. Nie forsuj się teraz odrazu. Xxxx A ja myślałam, że taka wyjątkowa jestem i cała ciąża minie spokojnie. Niestety wczoraj nasz malutki strasznie się rozleniwił. Nie czułam ruchów od godz 16. Czekolada nie pomogła, poszturchiwanie Bąbla też nie. Więc po konsultacji z panią dr pojechaliśmy na IP. Zrobili ktg i wyszła tachykardia u Małego:( Nawet cesarkę rozważali :( Na szczęście kolejne zapisy prawidłowe. Przyjęli mnie na oddział i pewnie kilka dni zostanę na obserwacji:( trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka jaki były wartości w zapisie ze postawili taka diagnozę? Trzymaj się tam. Ze mną ostatnim razem byla dziewczyna w 38tc właśnie z tym samym przyjechala dzień przed planowana cc(a diagnozę znali od kilku tygodni, tylko kontrolowali) Wszystko ok bylo z dzieckiem . U mnie wartości na ktg były czasem szalone od 130 do 180 i nikt nie mówił ze to źle. X Julia no to fajno:-) wracasz do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia - super wieści.. Bardzo się cieszę, że w końcu odetchniesz na dłuższy czas :) Uważaj jednak na siebie... Super jednak, że możesz chodzić ;) x Zuzka - o rany! Trzymam za Was mocno kciuki, a możesz napisać coś więcej o co chodzi z tą tachykardią? Trzymaj się tam! x Nowaja - mój wynik wyjściowy wit. D to coś nieco powyżej 20, tak jak pisałam dwa miesiące przyjmowałam 2x 2000j. potem przez miesiąc 1x 2000j. Po pozytywnej becie lekarz kazał odstawić. Poza tym moim skromnym zdaniem to trochę dziwne, że lekarz kazał zrobić Wam tylko AMH i badanie nasienia, to są badania być może kwalifikujące do samej procedury IVF (tak było w programie rządowym, być może ustawa narzuca takie wymogi nawet w przypadku podejścia komercyjnego), ale my też pierwszą procedurę robiliśmy komercyjnie, co prawda nie obowiązywała wówczas żadna ustawa i mimo czynnika męskiego, lekarz kazał mi zrobić cały panel hormonalny i wymazy bakteriologiczne, zanim przystąpimy do IUI czy IVF.. x gość wczoraj - podobno drugiego dziecka dwoje ludzi pragnie tak samo jak pierwszego, a do tego jak dochodzi dodatkowo zmiana partnera to już w ogóle.. Piszę podobno, bo ja starałam się o pierwsze dziecko, a przeczytałam jedynie w "Rodzicach" bardzo fajny artykuł na ten temat. Polecam go znaleźć, na pewno jest z 2015 roku. Co do obaw o kwestie związane z całą procedurą związaną z in vitro, typu stymulacje, skutki uboczne, punkcja, wizyty, badania itp. jak się tego pragnie, to człowiek zniesie wszystko, a to nie jest naprawdę nic strasznego jak się wydaje. Ktoś pisał, chyba Nadzieja, że to głównie strach przed tym co jest nieznane.. Poza tym oboje partnerów muszą tego chcieć tak samo, a nie tylko jedna ze stron, żeby później podczas trwania procedury nie dochodziło do niepotrzebnych wątpliwości, czy niejasności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Zuzka1212 trzymaj się , niech dzidzia siedzi w brzuszku jak najdłużej. Julia dobre wieści, ale nie forsuj się, aby znowu nic się nie zrobiło. Kkiniaa84 chciałabym, aby było już po wszystkim, ale jest obawa przed nowym. Boję się zmian, które mnie czekają, czy dam radę, czy sobie poradzę. Oznak porodu brak, wczoraj ktg nie wykazało nic i w poniedziałek kolejna wizyta. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Elfika 30 na punkcję trzeba było być na czczo, bez makijażu i lakieru na paznokciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka jeszcze chwila i będzie po wszystkim a obawy czy dasz radę zapewne wszystkie ciężarne mają ale kochana ja wiem ze dasz rade bo silna kobitka z ciebie i będziesz jedna z najlepszych mam na świecie, wszystkiego się nauczysz, wszystko przyjdzie z czasem ;-) Kciuki za szybki poród trzymam. Zuzka1212 trzymaj się tam dzielnie, co prawda nie wiem co to tachykardia ale wierzę że wszystko będzie ok. Czy to się wiąże z jakimś niemiarowym biciem serduszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,19509273,wiemy-co-zamiast-in-vitro-bedzie-narodowy-program-prokreacyjny.html#BoxNewsLink#BoxNewsLink x Za pieniądze zaplanowane na in vitro będą uczyć kalendarzyka i edukować chłopców, że nie chodzi się w obcislych gatkach i dba się o dietę... Nosz....... absurd na miarę tego polskiego k****idolka.. Zazdrościć tylko tym co mieszkają w Częstochowie, Łodzi i Poznaniu...Ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novaja100
Czesc dziewczyny, dzis juz weekend huraaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia- super ! Jak ten czas szybko mija ;-0 Dbaj o siebie mimo dobrych wieści. Dziewczyny jaki jest prawidłowy wynik AMH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfica u mnie (Białystok) z kolei trzeba bylo być na czczo ale paznokcie mogły być pomalowane. Trzeba bylo zabrać to co do szpitala koszule, klapki,szlafrok. Wzięłam normalnie prysznic, antyperspurant, umylam ułożyłam włosy tylko sie nie perfumowałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Julia- ciesze sie baaaardzo! :) jest i dla mnie nadzieja ;) X Zuzka- trzymam kciuki, zeby maluszek pomieszkal u Ciebie jak najdluzej :) najwazniejsze, ze jestes pod kontrola lekarzy i na pewno wszystko bedzie dobrze :) X Alexvan- wynik amh zalezy troche od wieku... Generalnie, zeby leki do in vitro byly refundowane to wg nowej generacji musi byc min 0,7. Ja majac prawie 26lat mialam 0,93 i to swiadczy o niskiej rezerwie... Niestety ja mialam amh badane 4 razy i za kazdym razem wynik byl zupelnie inny wiec do prawidlowej oceny rezerwy wazny jest rowniez wynik usg (ilosc pecherzykow antralnych). X Zocha82- jak sie czujesz? Kiedy wracasz do walki? Trzymam kciuki za Ciebie caly czas!! X Dziekuje dziewczyny za dobre slowa :* nie jest lekko, ale dla malenstwa zniose wszystko :) leze dalej, staram sie nie stresowac i zobacYmy co czas przyniesie... Kolejna wizyta dopiero za 3 tyg. Wtedy tez bede miala usg prenatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Zuzka, na pewno bardzo się zdenerwowałaś, ale tak jak dziewczyny wierzę w to, że z Maluszkiem wszytsko dobrze. najważniejsze, że ejsteś pod opieką i w razie czego jest plan działania! kciuki! *Julia, ale z tymi ćwiczeniami, to Ty się jeszcze wstryzmaj ;) delikatnie wracaj do normalności :) *Biedronko, śmiech na sali z ta propozycją ministerstwa.... ech :/ żenujące wklejam Wam jeszcze jeden lin http://zdrowie.dziennik.pl/dziecko/artykuly/510873,katowice-koniec-rzadowego-in-vitro-ale-leki-wciaz-sa-dostepne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex, z AMH niedobrze, jak poniżej 1, niedobrze jak więcej niż 3,5, no ale też liczab pęcherzyków antralnych jest ważna ja mam 1,87 i wg jednej lekarki kiepsko, wg drugiej ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję kochane za dobre myśli!:) tachykardia płodu to inaczej podwyższone tętno (powyżej 160), chociaż tak jak piszecie to u mnie nie ma źle widziałam takich kilka wczoraj, chociaż za często nie patrzyłam. Dzisiaj już tych powyżej 160 nie było. Ale zostaję niestety, bo dodatkowo męczy mnie przeziębienie. Włączyli antybiotyk i rutinoscorbin. Żadnej paniki nie ma, więc raczej dla obserwacji te przyjemności;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novaja100
Glupia kafeteria z mojej wypowiedzi wstawilo tylko 1 zdanie o weekdzie. Sprobuje jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novaja100
Biedrona, ja mam zrobic tylko amh i wynik nasienia maz bo to nasza pierwsza wizyta i sama zapytalam sie asystenki dr co mamy przyniesc (nie chciala, isc bez niczego). Ona powiedziala, ze dr pewnie zaleci wszystkie badania ale na poczatek wynik nasienia meza przyda sie do rozmowy (2 innych lekarzy stwierdzilo ze wynik jest tak zly ze nawet iui nie wchodzi w gre wiec jak dr l to takze potwierdzi to bedzie bezgledna jasnosc;) a moje amh to zeby zobqczyc ile "czasu" mamy . Moje ostatnie amh to chyba jak nic nie krece 2,9. Mam nadzieje, ze to ok i ze duzo sie nie zmienilo. Alex...chyba przy okazji odp na Twoje pyta tj gdzie jestesmy z leczeniem , jak widzisz jeszcze ńigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja78 i Miska, jeszcze nie wiem. Czekam na wynik, lekarz stwierdzil, ze mam mala rezerwe jajnikowa w sirpniu na podstawie usg, ale nie przypominam sobie czy mialam badane, wiec sama przy okazji zleconych badan sobie to zrobilam i czekam. Dodatko jak bede jechac w nast tyg do Poznania sprawdze sobie poziom komorek NK ( ogladalam wczoraj program na TLC, o dziewczynie, ktora miala non stop poronienia i problemy z zagniezdzeniem, ze max do 9 tyg ciaza sie rozwijala i zaczelam sie zastanawiac , czy moze mam ten sam problem ) bo jutro maja zamkniete a ja mam wizyte na 10.40, wiec napewno bede musiala sie pokazac w nast tyg to polacze jedno z drugim) Ananasku-bylas na powtornej becie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia, Szmacioszka u mnie cisza....boli podbrzusze i kręgosłup....staram sie "rozkrecic" porod ale chyba skonczy sie na tym ze nic sie nie zacznie i jutro stawiam sie w szpitalu. Wyniki krwi i moczu mam ok. Crp 4....niby norma do 10 ale zawsze mialam blizej 1 ....pewnie w weekend beda obserwować....może zaczną rozkręcac od pon? Ale to tylko gdybanie....chyba zaczynam sie denerwować ta niepewnoscia i czekaniem....mam nadzieje ze mały dzielnie sie tam trzyma! Już jestem go bardzo ciekawa! Emocje duze bo płacz (powod niewiadomy) na zakrecie :) Axel amh po 1 laparoskopii w wieku 29 lat mialam 3,14. Lekarz ocenil ze ladnie. Najlepsze jest do 5. Powyzej jest chyba podejrzenie o pcos. Zuza trzymajcie sie tam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowa - ale się cieszę :) super przyrost :D ... życzę aby Maluszek dobrze się zadomowił :) o Gość z 21 stycznia - mam syna z 1 małżeństwa, z drugim partnerem o dziecko walczyliśmy niemal 7 lat. Też targały mną emocje, musiałam M... dużo tłumaczyć. W końcu zdecydowaliśmy się na ivf w ubiegłym roku. Nie żałuję podjętej decyzji. Udało się w trakcie pierwszej procedury, z ostatnim z 4 zarodków które uzyskaliśmy. Aktualnie rozpoczęliśmy 11tc ... zaczynam się cieszyć . Mam nadzieję, że podejmiesz właściwą decyzję i spełnisz swoje marzenie :) o Julia83 - super wiadomości, tylko nie targnij się od razu na jakiś np maraton sprzątania :P o Nadzieje78 - powiedz Kochana, czy prenatalne miałam darmowe? Ponoć po 35 roku życia należą się na NFZ jak psu zupa. Nie wiesz, czy skoro chodzę do lekarza do gamety, to powinni mi to zrobić za darmo na miejscu??? o Zuzka1212 - tachykardia to szybsze bicie serca, często niemiarowe, można mieć też uczucie kołatania, wzmożoną potliwość. To jest schorzenie, którego się nie operuje, bynajmniej tak mnie uświadamiał mój M... u którego wykryli tachykardię kiedy starał się o przyjęcie do policji (oczywiście to go wyeliminowało). Z tym się zwyczajnie żyje. Moze mieć charakter trwały lub napadowy (np sytuacja stresowa, wzmozony wysiłek). Mój M... ma 38 lat i do tej pory raz tylko zdarzyło się, że tak mu to dokuczyło, iż wylądował w szpitalu. Wypuścili go tego samego dnia, ale narobił stracha szefowi, bo prawie im zemdlał w biurze...mieli wtedy jakiś projekt do oddania i mój M.. się spinał, że nie da rady dokończyć na czas. Oczywiście skończył, ale szpital przy okazji też zaliczył :P To tak w kwestii informacji ... ale skoro kolejne zapisy były ok, to może po prostu z racji tego, ze ty się stresowałaś tą mniejszą liczba ruchów. Jesteś pod opieką i to najważniejsze. Nie nakręcaj się, tylko cierpliwie czekaj na rozwój wydarzeń. Wierzę, że wszystko będzie dobrze. o Ja przedwczoraj trochę przegięłam z dźwiganiem i później wieczorem czułam się fatalnie. Wczoraj totalne leniuchowanie, dzisiaj znów bieganina. Syn za bardzo wyciął sobie paznokcia na paluchu lewej stopy i byliśmy u chirurga. Ma zdjęty w połowie paznokieć i teraz stęka z bólu (poszedł się położyć). W sumie, to całe szczęście, że pokazał mi to dość szybko. Stwierdziłam, że moje życie nie może toczyć się zbyt spokojnie ... ciągle jakieś atrakcje. Teraz czekam na badanie mojego M... (serce oglądane przez przełyk - pisałam o tym) ... a później najprawdopodobniej czeka go zabieg wprowadzania jakiejś płytki przez żyłę do serca. Niby rutynowy zabieg, ale i tak się boję. Jak usłyszałam o tętniaku przepływowym, to mi się słabo zrobiło. I weź tu człowieku zachowaj spokój... o Jutro mój M... kończy 38 lat, zatem czeka mnie przygotowywanie imprezy ... Miłego weekendu dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia,dziekuje ze mnie pytasz:)U nas wszystko oki.Mala kopie.Czasami zeberka mnie bola jak spie.Jutro 27tc zaczyna.Za tydzien wizyta.Ubranka jeszcze nie mam.Siostra miala mi dac wiec czekam.Musze kupic komode dla malej.Wozek tez dostane od siostry.Wiec kupie tylko lozeczko:). Ciesze sie ze u ciebie krwiak sie zmniejszyl i dzidzia wszystko okej. Do lekarza jezdze do gamety.Mam 60km.Porod tez tam zamierzam rodzic ale to sie jeszcze zobaczy. xananasowa i jak tam druga beta?Piekna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ananasowa super super super ale kciukow nie puszczam. Ogladacie na tvn style In vitro-szczescie z probowki? ja ogladam jutro 4 czesc o godz.20.20 a w niedziele tez powtorka z soboty o godz.15.25 w tygodniu tez jest powtorka tylko nie wiem kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Zuzka moja Tosia ma zawsze ok 160 165 a mój lekarz nic na to czy to może chodzi tez o coś innego.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novaja100
Ananasowa, gratuluje piekngo przyrostu!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka1212
Darkness pamiętam Twoją akcję z M. Ale tu nie o mnie chodzi tylko i Bąbla. Ty siadaj na tyłku i nie szalej. Xxxx Golfik super, że rośniecie, oby tak dalej. Xxxx A najważniejsze dziewczyny to się nie stresować. Ja im więcej patrzę ma to ktg to to gorzej wychodzi! Nasze dzieciorki reaguję na nasze samopoczucie. I lekarz powiedział, że skoro ja jestem przeziębiona to i dzidziuś gorzej się czuje, więc uważajcie! Nie wiem o co chodzi. Może faktycznie za duże skoki. Rano było super, a teraz znowu kilka skoków 160 a nawet 90. Nie wiem czy tak ma być, będę pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×