Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nicola987

Operacja tarczycy

Polecane posty

Gość gość smutna
Ja mam euthyrox 100 raz dziennie a szwow na zewnątrz nie mam nic nie widac sa chyba w środy czy jak jeden miałam wyciągnęli mi z drnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam polowe usunietej tarczycy wiec napewno bede miala mniejsza dawke. Ja mialam od drenu szew ktory byl usuniety w czwartek i mam jeszcze jeden ktory jutro zostanie usuniety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
A ha jak mi sciagala dren to i szew bo czułam a wizyta za mc więc nie mam szwow do ściągania. A cieszysz sie ze masz jeden plat usunięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Kurczę dziewczyny rano soe budzę w jednym miejscu mam czerwone i zgrubienie nieschodzi ono jest jakby twarda grudka pod boje sie miała jakas z was podonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iwa
Gosc smutna tez tak mialam w miejscu gdzie był dren. Rana będzie się ciągle zmieniać, mnie prof zalecił myć delikatnie szarym mydłem i chodzić jak najwięcej z odkryta rana po domu. Wychodząc na dwór chroncie ją przed zimnem i zakładajcie opatrunek. Jak strupki odpadna -u mnie to było po ok miesiącu od zabiegu - można smarować maścią na blizny. Nicola co u Ciebie? Szwy wyciągnięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Ja mam ta gule na środku rany nie gdzie dren ale byłam u dr co operował i ze norma aż się popłakałam ze stresu tak mnie moja dr rodzinna nastraszyła ja w domu chodzę bez opatrunku jak wychodzę zakładam psikam octaniseptem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicola987
Smutna ja mialam sciagany szew od drenu na drugi dzien po operacji..ale od blizny byl jeszcze jeden szew. Wydaje mi sie ze blizny sa rozne ja nie mam zadnego zgrubienia. CZy ciesze sie ze usuneli jeden plat?? z jednej strony tak a z drugiej troche sie boje abym nie musiala miec drugiego zabiegu..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwa..U mnie nie nawet ok szczerze myslalam ze bedzie gorzej.. Szew mialam wczoraj sciagany czekalam w kolejce az 5 godz poniewaz byl tylko jeden chirurg a wypadl mu jeszcze jakis zabieg i wiadomo pierszenstwo z Izby przyjec maja. Nastepna kontrolna wizyta 22 lutego. Blizny swojej nie widzialam ale Pan dr i kazdy kto widzial blizne mowi ze jak zagoi sie to sladu nie bedzie puki co niema zadnej opuchlizny i dobrze sie goi..:) Usunelam tarczyce to teraz czeka mnie wizyta u ginekologa boje sie co tam sie z nowu dzieje ledwo wyszlam ze szpitala i juz lekarz..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Mnie tez czeka ginekolog ze względu na to plamienie ale Se poczeka jeszcze trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ide we wtorek piniewaz w czasie okresu mam brązowy śluz pierwsi raz mam cos takiego w tym mies. Musze skontrolowac co to jest bo boje sie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Juz sie tak nikola nie nakręcaj wyluzuj widzę dosłownie siebie wszystko w czarnym scenariuszu bedzie ok daj znać co i jak a jak rana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę juz nakrecilam sie bo sie martwię..najpierw guz operacja a teraz nie wiadomo co się dzieje.. Dzisiaj pierwszy raz widziałam bliznę. Jestem mile zaskoczona blizna jest mala cieniutka strupka prawie niema slad będzie w sunie nie widoczny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
U mnie troszkę widac ale wisi mi to oby było ok kiedy będziesz miała wyniki histopatologiczne. U ginekologa bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iwa
Nicola, moja blizna z ręki profesora jest niemal niewidoczna, jeśli ktoś nie wie że miałam zabieg to nie zauważa. Jak się czujecie? Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Ja ogólnie ok się czuje troszkę po operacji chodziłam spięta schylona i tak mam ścięte mięśnie ze ciężko mi je rozluźnić starasz się ruszać dużo Glowa i chodzić wyprostowana. Tylko mnie martwi to ze glos miałam ok a teraz mi się zmienił mam chrypę czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicola987
Smutna ja wynik z histopatologii jutro odbieram dzisiaj dzwonilam i wynik juz jest. A Ty kiedy odbierasz wynik?? Ja miałam chrypkę zaraz po zabiegu nim nie mogl mnie zrozumieć ale po tyg bylo juz ok. Kręgosłup i mięśnie bsrdzo mnie bolały mąż delikatnie mnie masowal bo niedalo sie wytrzymać. Glowa ruszam coraz wiecej ale jeszcze ostrożnie bo w środku wiadomo dluzej sie goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwa ja czuje sie nie zle wiadomo jeszcze uważam nie dźwigam nie schylam sie robię delikatne ruch Glowa bo boje sie żeby cos w środku sie nie podzialo bo w środku dluzej się goi. A co do blizny minelo dopiero 2 tyg a jest Malo widoczna taka kreska jakby kot podrapal:) jednak najważniejsi jest ginekolog i jutrzejszy wynik troche boje sie. A Ty po jakim czasie miałaś wynik? Sami dzwonili ze jest wynik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Nikola ja juz dużo robie jedynie nie dźwigam synka schylam sie Glowa ruszam dość sprawnie niz przed choc troche brakuje wynik jest jutro będę dzwonić po wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze przez kilka dni będę uważać. I tak jestem u mamy wiec mam wolne od wszystkiego okazja by odpocząć..:) udziela Ci informacji przez Tel?? U nas tylko powiedzą czy jest wynik czy nie. Ja dzisiaj dzwonilam i wynik jest juz do odbioru. Czuje lekki strach przed odbiorę wyników..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Dzwonilam do dr i powiedział że nic groźnego wiec jest wynik ok za dwa tyg do kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Widzisz Nikola ok jest jak po ginekologa co powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicola987
Nie wiem dlaczego jak pisze na tel to z calej wiadomosci na forum pokazuje sie tylko jedno zdanie. Super Smutna ze wszystko Ci wyszlo ok:) dobrze tez ze cala masz usunieta:) Mi napisali w wyniku tak: Lewy plat tarczycy z ciesnia. Fragment tarczycy o wymiarach 5x4 cm z guzkiem o sr do 15mm i kilkoma drobniejszymi. Hyperplasia nodularis glandulae thyreoideae. Wiem ze to nie sa zmiany rakowe ale nie wiem co to znaczy. Ginekolog nie przyjal mnie bo mial zabieg. Przyjmowal tylko ciezarne..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iwa
Dziewczyny, gratuluję wspaniałych wyników!!! Cieszcie się i szybko wracajcie do zdrowia. Ja po operacji miałam też przez kilka miesięcy problemy ginekologiczne -tarczyca niestety ma ogromny wpływ na babskie hormony wiec musicie uzbroić się w cierpliwość i wszystko wróci do normy. Starajcie się też ruszać jak najwięcej głową żeby się nie zrobiły przykurcze. Lepiej teraz ruszać głową póki wewnętrzne szwy trzymają, niż potem rozciągać przykurcze jak szwy się rozpuszcza. Tak mi zalecał chirurg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Iwa po ok tyg od operacji jak zobaczyl mnie moj tato jak chodzę spięta każą ruszać Glowa bo powiedzie ze później to rehabilitacja tylko wie co mowi bo miał 5operacji na kręgosłup szyjny. Tak wiec zaczelam i dobrze ze zwrócił uwagę bo juz mi ciężko ruszać głową ale juz zaczynam powoli jeździć autem i ciągle się rozkręcam z ta Glowa bo mam juz trudności. No ciekawe kiedy będzie miesiaczka u mnie moze być przez leki przeciwbólowe bo jak dużo biorę zawsze spóźnia się. Mnie tez niepokoi to ze po 2tyg dostaje chrypki czemu za duzo gadam czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejny raz pokazuje sie tylko jedeno zdanie z calej wiadomosci. Bardzo sie ciesze ze badania sa ok:) oby z ginekologia tez tak bylo.. Ty tez mialas problemy z ginekologia?? Bardzo dziekuje za rade ja malo ruszalam glowa bo balam sie zeby cos sie nie podzialo teraz wiem ze zle robilam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz jak zaczelyscie pisac o tym ruszaniu glowa to ruszam coraz wiecej tym bardziej ze kregoslup szyjny mam nie stabilny.. Duzo bierzesz przeciwbolowych?? JA bralam malo po operacji cos mi dawali w noc po operacji nie chcialam na drugi dzien ketanol a pozniej paracetamol i tyle w domu nic nie bralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o9 chrypke to nie mam pojecia..moze poprostu sie przeziebilas?? A po operacji mialas konsultacje laryngologiczna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×