Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MizantropiaOdraza1994

Jak wielu znacie metalowców i czy ich lubicie?

Polecane posty

Gość gość
Tak myślałam,że Underground się nie spodoba,ale chciałam tylko,żebyś wiedziała,że też zdarzają im się utwory z użyciem gwary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wszystkich,kogo to obchodzi:-) Nic nie mam do Ślązaków, ani do gwary.Ludzie źle ich oceniają, ale to wynika z nieznajomości historii i kultury regionu,ale nie to nie na temat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wracając do tych metali - w sumie nikogo nie powinno dziwić, że teraz nie ma jednego sposobu ubierania się. Od momentu kiedy metal powstał jako subkultura ludzie jednak wykorzystali resztki swojej kreatywności żeby nie trzymać się tego samego przez 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie ma żadnego obowiązującego sposobu ubierania :P wydaje mi się że o ile kiedyś, jeszcze w latach 90 taki strój najczęściej oznaczał chęć jasnego postawienia sprawy i pokazania światu - "patrzcie, należe do subkultury METALOWEJ!" dziś jest raczej kwestią gustu tzn "lubie te klimaty, ta estetyka mnie wychowała, to chcę z niej czerpać inspiracje". :) to i nie ma ortodoksyjności, bo skąd miałaby się brać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i w tym wypadku czepianie się zakupów w rockmetalshop jest bez sensu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem tu tylko na chwilę. Może w środę wczesnym wieczorem zajrzę na dłużej. Niby czemu bez sensu, skoro to sklep dla tępych gimbusów, chcących szpanować drogimi ciuszkami, a w ich głowach jest tylko pustka? Kasia, Twoje pokolenie po prostu boi się chodzić po metalowemu i tyle, a Ty się zasłaniasz jakąś kwestią gustu Pamiętaj, że kiedyś gdy przynależało się do jakiejś subkultury, trzeba było się liczyć z tym, że można od kogoś silniejszego z innej oberwać. Po drugie, czemu Twoje śmieszne pokolenie jest zdziwione białymi adidasami, a zarówno gimbotraszerów (i nie tylko ich) z kolei bulwersuje to, jak ktoś nosi spodnie moro camo metro wpuszczone w takie thrasherskie białe adiki, zamiast jeansów? I gdzie ta "kwestia gustu", o której tak piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A hanysy do gazu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ludzie źle ich oceniają, ale to wynika z nieznajomości historii i kultury regionu,ale nie to nie na temat:)" Hanysy to po prostu bardzo roszczeniowa grupa społeczna, uważająca, ze wszystko IM się należy, poza tym, to fanatyczni antypolacy, dlatego są tak nielubiani. Do tego, najwięcej patologii, jest właśnie na Górnym Śląsku.:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to pokolenie chodzi ubrane dużo bardziej "radykalnie" niż to z lat 80. I tak, to jest głupie. Zachowujesz się jak stara baba w oknie która nie zna ludzi, a ocenia ich jako pustych bo ubierają się w rzeczy które jej się nie podobają. Sama noszę dużo ubrań firm których ciuchy sprzedaje rockmetalshop. Ani nie uważam się za osobę pustą, ani za tępą gimbusiarę. To nie jest "szpanowanie", po prostu te ubrania mogą się podobać. I nikogo to nie szokuje, wziąłeś kiedyś pod uwagę, że białe adidasy wyglądają po prostu brzydko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kasia, Twoje pokolenie po prostu boi się chodzić po metalowemu i tyle, " Nigdy nie spotkałam się z "baniem się chodzenia po metalowemu", większość znanych mi metalowców w moim wieku, jeśli nie chodzi tak teraz(coraz cześciej nie, ale część trzyma się mocno wizerunku), to chodziło tak w jakimś okresie swojego życia :D co zauważyłam, to to, że sporo po pójściu na studia zmienia swoją stylówę na niemetalową. "Po drugie, czemu Twoje śmieszne pokolenie jest zdziwione białymi adidasami, " Nie spotkalam się, wręcz pare lat temu dużo było gadki o tym, że "Glany to obuwie dla pozerów a nie dla metali!!!1111oneone" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Hanysy to po prostu bardzo roszczeniowa grupa społeczna, uważająca, ze wszystko IM się należy, poza tym, to fanatyczni antypolacy, dlatego są tak nielubiani. " To raczej niektórzy polacy są przeciw śląskiej kulturze. Często są aroganccy, jak ty :) nie wiem co ci tak przeszkadza, może to, że Górny Śląsk ma własną tożsamość i lokalną kulture, którą może się pochwalić, a twój Wrocław to miasto, którego historia i tradycja zaczyna się w 1945 roku? :) bo chyba nie uważasz że niemieckie Breslau, po którym Wrocław odziedziczył głównie ruiny budynków to to samo co zasiedlony od nowa po wojnie Wrocław :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą, ależ on żyje tym metalem, tą subkulturą. Ja jestem tutaj wyzywana od fanatyczek, a nie potrafiłabym tak jak on pisac ciągle o białych adidasach, ktore są jedyne słuszne i tak się tym emocjonować :P podziwiam pasję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeszcze takie pytanie. Czemu wywywacie tych ludzi co kupują drogie ubrania od pozerów. Czy oni na kogoś pozują? Może po prostu podoba im się estetyka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"o pokolenie chodzi ubrane dużo bardziej "radykalnie" niż to z lat 80." Tak, jasne. "Zachowujesz się jak stara baba w oknie która nie zna ludzi, a ocenia ich jako pustych bo ubierają się w rzeczy które jej się nie podobają." Po prostu takie są moje spostrzeżenia, a że nie grzeszę polityczną poprawnością, to już co innego. "To nie jest "szpanowanie", po prostu te ubrania mogą się podobać." Mogą, ale dzieci rockmetalshopu, po prostu lubią szpanować i tyle. "I nikogo to nie szokuje, wziąłeś kiedyś pod uwagę, że białe adidasy wyglądają po prostu brzydko?" Tak, ale zauważ, że od dawna małolaty uważają, ze jedynym słusznym obuwiem metalowca, są glany. "Nigdy nie spotkałam się z "baniem się chodzenia po metalowemu", większość znanych mi metalowców w moim wieku, jeśli nie chodzi tak teraz(coraz cześciej nie, ale część trzyma się mocno wizerunku), to chodziło tak w jakimś okresie swojego życia :D" Ja chodzę nadal, a Twoje pokolenie, to jak słusznie zauważył motm, za parę lat przestanie słuchać Metalu. Oczywiście w przeciwieństwie do wcześniejszych pokoleń. "sporo po pójściu na studia zmienia swoją stylówę na niemetalową." No ok, tutaj wypadałoby się już inaczej ubrać, ale kiedyś i tak wielu chodziło po metalowemu (pomijając sesje). Najsłynniejszy przykład: Peter z Vadera, gdy był studentem. "Po drugie, czemu Twoje śmieszne pokolenie jest zdziwione białymi adidasami, " "Nie spotkalam się, wręcz pare lat temu dużo było gadki o tym, że "Glany to obuwie dla pozerów a nie dla metali!!!1111oneone" :D" To chyba ci słynni gimbotraszerzy z lasta, nie wiedzący, że noszono nie tylko białe adidasy. Zresztą mało w życiu widziałaś, skoro dziwi Cię to, że coś takiego miało i nadal ma miejsce. A Ator mądrze gada! Lubię go słuchać. Dobrej nocy życzę, bo o 4:00 wstaję do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ja chodzę nadal, a Twoje pokolenie, to jak słusznie zauważył motm, za parę lat przestanie słuchać Metalu. Oczywiście w przeciwieństwie do wcześniejszych pokoleń." Przecież on pisał że metal to muzyka dla dzieci i się z niej wyrasta, a fani metalu po 30 nie istnieją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie po prostu lubią tylko ty po prostu tak sobie wmawiasz. chyba, że prowadzisz obserwacje w gronie swoich znajomych to nasuwa pytanie co ty do cholery robisz spędzając tyle czasu z gimnazjalistami. Dziwne jest też, że ty przyciągasz chyba więcej uwagi niż najbardziej wystrojone Emo. Ciężko mi uwierzyć, że nie możesz przekroczyć progu nie słysząc komentarza na temat swoich butów, a jeżeli to była jedna okazja to dziwne jest to generalizowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"To raczej niektórzy polacy są przeciw śląskiej kulturze." Dziwne. Większość nie ma nic przeciwko śląskiej kulturze i tradycji, tylko przeciwko ich antypolonizmowi. Co innego Zagłębie Dąbrowskie, ale to prastary konflikt. "Często są aroganccy, jak ty :D" Odezwała się ta, która nie jest arogancka.:D "nie wiem co ci tak przeszkadza, może to, że Górny Śląsk ma własną tożsamość i lokalną kulture, którą może się pochwalić" To mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi antypolonizm. Zapewne wiesz, że przed wojną Śląsk miał autonomię, ale śmieszne Hanysy tego nie wiedzą. "a twój Wrocław to miasto, którego historia i tradycja zaczyna się w 1945 roku? :D" Polski Wrocław istniał w późnym średniowieczu. "pisac ciągle o białych adidasach, ktore są jedyne słuszne" Nigdzie nie pisałem, że są jedynie słuszne. "Czemu wywywacie tych ludzi co kupują drogie ubrania od pozerów." Nic takiego nie powiedziałem, po prostu dzieci rockmetalshopu, to coś w stylu hipsterów. Chcą być fajni, ale nie są i tyle w temacie. "Przecież on pisał że metal to muzyka dla dzieci i się z niej wyrasta, a fani metalu po 30 nie istnieją :)" Ale głównie po to, by się z Tobą podroczyć, do czego sam się przyznał. A teraz dobranoc, bo zostało mi nieco ponad 5h snu i znów będę niewyspany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie po prostu lubią tylko ty po prostu tak sobie wmawiasz." Niczego sobie nie wmawiam i nie muszę się zadawać ze smarkami, żeby mieć własne spostrzeżenia. "Ciężko mi uwierzyć, że nie możesz przekroczyć progu nie słysząc komentarza na temat swoich butów, a jeżeli to była jedna okazja to dziwne jest to generalizowanie." Po prostu w du/pie byłaś, gó/wno widzałaś. Często pokolenie urodzone w latach 90-tych dziwnie się patrzy na białe adidasy, bo uważa, ze glany są jedynym słusznym obuwiem. Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale skąd możesz wiedzieć po co kupują te rzeczy? Nie wierzysz, że komuś mogą się te ubrania podobać? Ja tego typu ciuchy kupuję bo lubię, więc gdzie w tym jest pozerstwo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz to naprawdę zachowujesz się jak emo. "Wszyscy mnie krytukują...krzywo się patrzą. buuuuu" Masz taki kompleks, że aż sobie wmawiasz patrzenie na swoje buty? Naprawdę myślisz, że kogoś interesują twoje adidasy, takie jak nosi masa innych ludzi? :D I tak, oczywiście, w d***e byłam g****o widziałam i chociaż sama jestem z tego pokolenia, które dawno z gimnazjum wyrosło i nawet nie zwróciłabym uwagi na butki ani nie zastanawiała się nad tym to na pewno krzywo się patrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cuchnąca padlino z 22:10idź sobie do gazu,jak masz ochotę i nie obrażaj Ślązaków :-PTakiej śmierdzącej hołocie przeszkadza metal,ubrania z Rockmetal Shop.ogólnie wzystko,pewnie MOPS zasiłku na czas nie wypłacił.Ciekawe,co jeszcze głupiego wypierdzisz nie na temat:-oPrzepraszam autorko,ale mnie to gówienko w*******o:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz nie na temat,ale roszczeniowi są górnicy i to tępa hołota,która zjechała z całej Polski i nie da zamykać kopalni,chociaż ten pieprzony węgiel nikomu niepotrzebny w takiej ilości jak się wydobywa,państwo dopłaca do tego dziadostwa.Mowy nie ma,żeby taki jeden z drugim coś zmienił,przekwalifikował się.To ta hołota psuje krajobraz i powietrze na Śląsku,patologia straszliwa.Na blokowiskach strach wyjść z domu,bo wrócisz z nożem plecach.W takim Rybniku 11latek pchnął 14latka nożem,smarki 13 i 9lat odurzone dopalaczami,Żory,Jastrzębie,Knurów to tragedia.Na blokowiskach mieszkają przyjezdni,no to kto rozrabia?Paru głupków cyrk robi i jakąś autonomię sobie wymyślili,narodowość śląską,ale inni się z tego śmieją.Gorzej będzie jak zacznie banda goroli zawadzać,nikt ich siłą w tych blokach nie trzyma,niech wracają skąd przyszli.Będzie mniej patologii i roszczeniowych strajkujących nierobów:-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widuję dużo metali,ale są to przeważnie osoby młode,nawet bardzo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"ale skąd możesz wiedzieć po co kupują te rzeczy? Nie wierzysz, że komuś mogą się te ubrania podobać?" Owszem, są ludzie, którym to się podoba, co nie zmienia faktu, że to sklep dla kindermetali. Ja tego typu ciuchy kupuję bo lubię, więc gdzie w tym jest pozerstwo? :D" No tak, ale Ty to nie większość i rozum posiadasz. "Masz taki kompleks, że aż sobie wmawiasz patrzenie na swoje buty?" Jaki niby kompleks? Pytałaś, to napisałem i tyle. "Naprawdę myślisz, że kogoś interesują twoje adidasy, takie jak nosi masa innych ludzi? :D" Przecież pisałem, że chodzi o małoletnich fanów, którzy nie wiedzą, jak się kiedyś nosili metalowcy, a nie ogół społeczeństwa, a to różnica. Dla jasności, tu nie chodzi o to, że kogoś dziwią, tylko że dziwią kogoś, kogo dziwić nie powinny. "I tak, oczywiście, w d***e byłam g****o widziałam i chociaż sama jestem z tego pokolenia, które dawno z gimnazjum wyrosło" Ja jestem z tego pokolenia, które szło ośmioklasowym systemem i nawet moje najmłodsze kuzynostwo, które też już dawno wyrosło z gimnazjum twierdzi, że właśnie tamten system był lepszy. "i nawet nie zwróciłabym uwagi na butki ani nie zastanawiała się nad tym to na pewno krzywo się patrzę." No ale Ty wiesz, jak się kiedyś noszono, ale większość pokolenia urodzonego w latach 90-tych, nie. "Takiej śmierdzącej hołocie przeszkadza metal" Jak może mi przeszkadzać, skoro słucham zapewne dłużej, niż żyjesz? "ubrania z Rockmetal Shop" Bo to sklep dla tępych kinderów, myślących, że Korn, SOAD, Slipknot, Rammstein, Linkin Park, Limp Bizkit, Nightwish, to Metal, myślących, że jak kupią jakieś drogie ciuszki, to będą zaj/ebiści.:o Nie nie są i nie będą zaj/ebiści.:o Wiedzy o muzyce też żadnej nie posiadają, mimo iż w obecnych czasach jest to łatwiejsze, niż za moich czasów, bo wolą mieć wspomniane drogie ciuszki z rockmetalshopu. Kiedyś liczyła się wiedza, a dopiero później ubiór. ",pewnie MOPS zasiłku na czas nie wypłacił." Tak się składa, że pracuję i to w dwóch różnych miejscach, w jednym od poniedziałku do piątku, w drugim 2 razy w tygodniu wieczorem. "Teraz nie na temat,ale roszczeniowi są górnicy i to tępa hołota,która zjechała z całej Polski i nie da zamykać kopalni" Tu się zgodzę, tylko czemu w większości godajom, a nie mówią? "To ta hołota psuje krajobraz i powietrze na Śląsku,patologia straszliwa.Na blokowiskach strach wyjść z domu,bo wrócisz z nożem plecach.W takim Rybniku 11latek pchnął 14latka nożem,smarki 13 i 9lat odurzone dopalaczami,Żory,Jastrzębie,Knurów to tragedia." Dodałbym Katowice, gdzie jest spory odsetek napaści i kradzieży. "Paru głupków cyrk robi i jakąś autonomię sobie wymyślili,narodowość śląską,ale inni się z tego śmieją." Właśnie tych RAŚ-ów właśnie obok tych roszczeniowych oszołomów, nie trawię najbardziej. Np. przewodniczący rybnickiego RAŚ, Paweł Polok stwierdził, że Polska to "bękart wersalski", więc jak ich tu lubić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej Jarosław, bo to było w 2011. A tak w ogóle to zastanawia mnie, czemu hanysy nie lubią "Świętej Wojny"? Nigdy nie odbierałem tego serialu jako atak na śląskość, zwłaszcza że grał tam w/w działacz RAŚ, oraz jego ŚP ojciec Józef Polok, który był znanym propagatorem śląskiej kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widząc mnie na ulicy uznałbyś mnie za "większość" nieposiadającą rozumu. tak właśnie tworzą się stereotypy. Masz jakieś dziwne przekonanie, cholera wie z czego się wywowdzące i zaczynasz być uprzedzony w stosunku do ludzi których nie znasz bo dopisujesz im cechy jakie sam wymyśliłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×