Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MizantropiaOdraza1994

Jak wielu znacie metalowców i czy ich lubicie?

Polecane posty

Gość gość
nie znam ale sprawdzę :P Wczoraj mnie naszkło na within temptation. Taaaki kicz a taki fajny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffddfvdfvdfvdf
Kedzierski trzyma kabel usb w odbycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jednak rammsteina tłumaczyć się nie powinno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby dlaczego?Chodzi ci o obleśne fragmenty tekstów niektórych czy tak w ogóle?Teksty Rammsteina bulwersują niektórych,ale "Ich will" jest nieszkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego, że tracą przez to na wartości. Ciężko jest przetłumaczyć grę słów nie tracąc przy tym znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz, to tłumaczenie jest dla jaj, równie dobrze mogliby pozmieniać słowa i efekt byłby ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale gówniana muzyka buahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"bo większość osób power metal kojarzy wyłącznie z tymi nowymi - więc jak nie lubią power metalu to mówią o tym nowym :)" To prawda, choć np. taki Iced Earth jest nadal znany. Co prawda do klasycznego US Power, zaliczają się dwie pierwsze płyty, ale pozostałe też lubię, a ostatnia z ubiegłego roku, pozytywnie mnie zaskoczyła, ze szczególnym wskazaniem na tytułowy. Swoją drogą, dużo klasycznego Power Metalu, możesz usłyszeć na Keep It True, tylko że podróż z UK do Niemiec, to duży wydatek. "A ja słucham Sarcofago :P" I prawidłowo, ale Brazylia to nie tylko stara Sepultura i Sarcófago, ale także Attomica, Mutilator, Chakal, Korzus, Sextrash, P.U.S., Vulcano, Holocausto, Dorsal Atlântica, Mystifier, MX, Leviaethan, Torture Squad itp. "brazylijczycy są nieźli w metalu. " Nie powiedziałbym, że tylko nieźli, bo przecież scena środkowo i południowoamerykańska, po prostu miażdży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iced Earth to klasyczny power metal twoim zdaniem? Brzmią bardzo nowocześnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klasyczny na dwóch pierwszych, ze szczególnym wskazaniem na pierwszą z Gene'em Adamem na wokalu (przyznam, że nie przepadam za płytą "Days Of Purgatory" ze zremiksowanymi i częściowo ponownie nagranymi wersjami kawałków z lat 1989-1991 z Mattem Barlowem na wokalu). Późniejsze są już nowocześniejsze, chociaż w sumie to już na drugiej z Johnem Greely na wokalu, zaczęli eksperymentować, zwłaszcza w otwierającym "Angels Holocaust". Najbardziej znane płyty Iced Earth, to te od trzeciej wzwyż, więc w tym przypadku masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się w takie podziały nie bawię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MizantropiaOdraza1994 vel Kasiaszatanistka1994 psychopatko! Jak można słuchać metalu? Posłuchaj sobie czegoś bardziej wartościowego, a może otworzą ci się oczy i uszy! https://www.youtube.com/watch?v=sC0cvwnG0Ik Być może kiedyś ktoś wreszcie rozdziewiczy twoją ciasną cipcię ale żeby to się stało musisz przestać słuchać metalu bo inaczej nici z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawarte kopalnie Zalone szyby Zerwane liny Wygasłe huty Ino wiater zapach wynglŏ niesie Puste chałpy Smutek i lynk przed jutrym Strach przed życiym Ino chłōd I bōl To koniec Zaś pchajom Te życie Jak co dziyń Zaś pchajom W milczyniu Zaś pchajom Tã biydã W pokorze Zaś pchajom Te fury Na Richter W kopalni Co karmi Ich ôjcōw Co karmi Ich dzieci Ref: Kaj stary stoi szyb Kaj ôjcōw stoi dom Kaj richtich woniŏ chlyb Tam jŏ swōj Hajmat mŏm Kaj huty woniŏ dym Kaj fury pchajom zaś Kaj czŏrnŏ hŏłda jest Tam Hajmat świynty nasz (x2) Zaś pchajom Te fury Ze przodka Zaś pchajom Ze smutkiym Resztki wyngla Resztki siebie Resztki Ślonska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ref: Kaj stary stoi szyb Kaj ôjcōw stoi dom Kaj richtich woniŏ chlyb Tam jŏ swōj Hajmat mŏm Kaj huty woniŏ dym Kaj fury pchajom zaś Kaj czŏrnŏ hŏłda jest Tam Hajmat świynty nasz (x2) Kaj zastygły płomiyń dopŏlŏ sie Kaj gōrnik patrzy dziynnie śmierci w ôczy Kaj ludzie stojom wierni Tam Hajmat mōj https://www.youtube.com/watch?v=oJP1higuWcI Górny Śląsk > Polska :P Gwara Śląska > Literacka polszczyzna, pogódźcie się z tym. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hanysy to ścierwa i wewnętrzny wróg Polski.:o Jedyny słuszny Śląsk, to WKS Śląsk Wrocław.:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znasz może zespół Underground?Oni mają w repertuarze po polsku,angielsku i po śląsku utwory jak słynne "Nie poradza"i kilka innych.Też byli w Must be the music jak Oberschlesien,ale ludzie na nich niegłosowali,gwara wadziła i były głupie komentarze na forum programu.Są bardzo popularni w środowisku lokalnym,każdy koncert to pełny klub,Oberschlesien też :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypadek,oczywiście nie głosowali osobno:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znałam wcześniej tego zespołu, posłuchałam kilka utworów np. "Niyporadza"i średnio mi się podoba, troche nawet mnie nudzi :) szkoda, że wiele ludzi odbiera negatywnie gware śląską, ale sądze, że coś się zmienia, bo mam wrażenie że coraz wieksza liczba osób jest dumna z swojej małej ojczyzny, kultury regionalnej :) Teraz mam faze na Anaal Nakrath, mocne klimaty, ale melodyjne mimo to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej nie lubię mówienia, że gwara śląska jest "wieśniacka". Jak można mówić że gwara z regionu, który był już wysoko zurbanizowany i uprzemysłowniony w czasach, gdy większośc polski była wiejskim krajem opartym na rolnictwie i analfabetyźmie jest wieśniacka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedyś gwarą mówili tylko "robole", ludzie niewykształceni (i w sumie dalej tak jest, chociaż prawdziwą gwarą mało kto mówi), dlatego źle się kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój kraj jest tam, gdzie krwawo wchodzi Słońce Tam gdzie gniazdo ma Biały Orzeł Tam gdzie Bałtyk płacze jantarem Tam gdzie Tatry sięgają hen ku gwiazdom I biorę w dłoń garść pradawnej ziemi Użyźnionej przez krew moich Ojców Czystej niczym rosa o poranku I tak dumnej, choć cierpiącej wciąż Lecz mój kraj to ledwie cząstka Wielkiej pięknej ojcowizny ludów Każda jej część niby gałąź Wielkiej lipy stworzonej przez Bogów Nasza dumna ziemia-matka, silne i piękna niczym Wiosna Żyje wciąż i trwa, jak jej dumne syny - dęby I wciąż się złocą pola, i wciąż płyną rzeki Wiecznie bije serce słowiańskiego rodu I choć wieki straszne zwróciły nas ku sobie Gałęzie lipy naszej wciąż sięgają w dal A jej korzenie mocne, stare jak ta ziemia W którą wrosła niegdyś by móc kwitnąć wiecznie! Ze Słońcem w sercu, ze Słowem na ustach Słowianie będą wiecznie trwać! https://www.youtube.com/watch?v=CjE_kVvK04w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×