Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MizantropiaOdraza1994

Jak wielu znacie metalowców i czy ich lubicie?

Polecane posty

Gość gość
co więcej, zespoły które wymieniłeś z definicji zaliczają się do metalu. Możesz ich nie lubić, ale to metal. I wreszcie - nie ma obowiązku znania się na muzyce. Nie ma obowiązku słuchania muzyki żeby nosić dane ubrania. To TYLKO ubrania, same ciuchy mogą się podobać. I większość osób która słucha metalu wcale się na nim nie zna. Jak twierdzę, że lubię czekoladę to też mam znać wszystkie marki i rodzaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słusznie twierdzisz gościu,ja też tak sądzę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ja lubiłam ten serial, gdy leciał w TV" Ja nadal lubię, a najbardziej odcinki z ośrodka Max w Jarnołtówku, czyli 241-243. "taki głupi że aż fajny :P" I to jest w nim pozytywne. "widząc mnie na ulicy uznałbyś mnie za "większość" nieposiadającą rozumu." Trudno powiedzieć, bo Cię nie widziałem. "Masz jakieś dziwne przekonanie, cholera wie z czego się wywowdzące i zaczynasz być uprzedzony w stosunku do ludzi których nie znasz bo dopisujesz im cechy jakie sam wymyśliłeś." Niczego sobie nie wymyśliłem. "co więcej, zespoły które wymieniłeś z definicji zaliczają się do metalu." Tak, zwłaszcza Limp Bizkit i Linkin Park.:D No ale jeśli ktoś czerpie wiedzę z chłammera, to się nie ma co dziwić. "I wreszcie - nie ma obowiązku znania się na muzyce." To co to za fani? "Nie ma obowiązku słuchania muzyki żeby nosić dane ubrania." Kiedyś za noszenie gadżetów zespołów, o których nic się nie wie, dostawało się po mordzie i traciło się je, a dzisiaj kupuje sobie taki małolat jakąkolwiek koszulkę, byleby była jakiegoś metalowego zespołu (mniejsza już z tym, czy jest, czy nie jest stricte metalowy), o którym nic nie wie, bądź zna jedynie z nazwy.:o "I większość osób która słucha metalu wcale się na nim nie zna." Ludzie nie utożsamiający się z Metalem, nie muszą, ale ktoś, ko się utożsamia, powinien się znać. "Jak twierdzę, że lubię czekoladę to też mam znać wszystkie marki i rodzaje?" To jest co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, mozna cos lubic nie znajac sie na tym. Poza tym sama ubran w rockmetalshop nie jest powiazana z zadnym zespolem, wiec za co chcesz mu dac w morde? LP to rock i nigdy nie slyszalam, zeby ktos mowil o nich metal I tak, wymyslasz sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta wasza "wiedza"jest taka płytka i powierzchowna.Koncert Linkin Park ostatni w Polsce był 25.08.15.w Rybniku,na stadionie naprzeciw szpitala psychiatrycznego.Jest tam niedaleko sklep muzyczny,z ciuchami,glanami,możesz się przebrać za kogo chcesz.Kupić gadżety dla fana jakiegoś zespołu można przy okazji koncertu,zawsze są stoiska z tym.Nawet torby na zakupy z logo zespołu widzieliśmy,ale to nie był Linkin akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pora kończyć temat,bo niektórzy najchętniej by kogoś pobili:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie, mozna cos lubic nie znajac sie na tym." Zgadza się, ale jak się z czymś utożsamiasz, to już zupełnie co innego. "Poza tym sama ubran w rockmetalshop nie jest powiazana z zadnym zespolem, wiec za co chcesz mu dac w morde?" Dawno tam nie zaglądałem, ale kiedyś były. "LP to rock" Że co? Kiedyś utożsamiano ich z Rapcore'em, podobnie jak Limp Bizkit, a jak jeszcze nie byli znani, to reklamowano ich jako następców RATM. i nigdy nie slyszalam, zeby ktos mowil o nich metal" To jeszcze mało w życiu widziałaś i słyszałaś, bo dla całej rzeszy kindermetali, to jest Metal. Poza tym w chłammerze pisali, że są zespołem metalowym, chociaż Mike Shinoda i Chester Bennington temu w wywiadach dla w/w szmatławca zaprzeczali. "I tak, wymyslasz sobie" Niby co? "Ta wasza "wiedza"jest taka płytka i powierzchowna." Po czym to wnosisz? "Jest tam niedaleko sklep muzyczny,z ciuchami" Teraz niestety sklepy muzyczne stawiają głównie na gadżety, a nie na płyty (CD i winyle) i kasety (tak, jeszcze są rzeczy, które wychodzą na kasetach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie pisalam o powierzchownej wiedzy :) I o jakim urozsamoaniu mowisz? Ktos stwierdza "slucham metalu", nie lubi sie na tym znac, Co do LP - sprawdzilam, zaliczaja sie do nu-metalu, czy metalhammer ma racje. Swoja droga lubie ten zespol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja dalej nie wiem za co mam dostac w morde od troo metala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie pisalam o powierzchownej wiedzy u:)" Wiem i trochę mnie dziwi, że jeszcze nie przyzwyczaiłaś się do tego, ze próbuję cytować parę osób w jednym poście. "I o jakim urozsamoaniu mowisz?" O utożsamianiu się z daną subkulturą. "Ktos stwierdza "slucham metalu", nie lubi sie na tym znac" Jeśli słucha, bo lubi, to ok, ale jeśli uważa się za metalowca, to już nie jest ok. "Co do LP - sprawdzilam, zaliczaja sie do nu-metalu, czy metalhammer ma racje." Często był i jest tak szufladkowany, choć obecnie rzadziej. Zresztą Nu "Metal" to nie Metal".;) "A ja wolę taką ciężką muzykę od Linkin Parku. :P" I prawidłowo, bo Sarcófago to kvlt.:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znowu, to, że tobie się coś nie podoba, nie znaczy, że możesz wymyślać nazwy. Nu-Metal to odmiana metalu czy tego chcesz czy nie. Co do bycia metalem - nie każdy się tak o to spina. Są ludzie którzy bardzo niepoważnie do tego podchodzą, tzn. "mam długie włosy i słucham metalu no to jestem metalem". Nie jarają się tym tak jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"znowu, to, że tobie się coś nie podoba, nie znaczy, że możesz wymyślać nazwy." A czy ja coś teraz niby wymyśliłem? NIE, więc o co chodzi? "Nu-Metal to odmiana metalu czy tego chcesz czy nie." Nu "Metal nigdy nie był uznawany za podgatunek Metalu. No chyba że przez kindermetali, wśród których te Korny, Slipknoty, Coal Chambery, Linkin Parki, Limp Bizkity, były wielbione.;) "Są ludzie którzy bardzo niepoważnie do tego podchodzą, tzn. "mam długie włosy i słucham metalu no to jestem metalem". " Wiesz, dzisiaj liczy się lans, a w latach 90-tych (o 80-tych już nie wspominając) taki bałby się ubrać po metalowemu, a długie włosy wcale nie muszą oznaczać, że ktoś słucha Metalu (czy też Rocka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przez kogo nie był uznawany za podgatunek metalu? Korzystając z Twojego argumentu - skoro ludzie którzy zajmują się przemysłem muzycznym uznają to za podgatunek metalu to jest to podgatunek metalu :) A Korn to jeden z moich ulubionych zespołów :) I znowu...o jaki lans ci chodzi? Strasznie sobie coś wmawiasz...to ty starasz się "wyglądać jak metal" za wszelką cenę. I jak ktoś ma długie włosy plus słucha metalu to przez innych zostanie uznany za metala. Pewnie sam siebie też się tak określi, co nie znaczy, że będzie do tego poważnie podchodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"przez kogo nie był uznawany za podgatunek metalu?" Przez metalowców NIGDY nie był uznawany za podgatunek Metalu. Zresztą Nu "Metal" najczęściej jest tworzony przez alternatywne dziwadła i śmiesznych białych murzynów. "Korzystając z Twojego argumentu - skoro ludzie którzy zajmują się przemysłem muzycznym uznają to za podgatunek metalu to jest to podgatunek metalu :D" Korzystając z Twojego argumentu, nie ma takiego podgatunku, bo nazwę wymyślił Jonathan Davis, na określenie muzyki Korna. Z kolei bodajże Corey Taylor wymyślił termin Violence Metal, na określenie muzyki Slipknota. "I znowu...o jaki lans ci chodzi?" O noszenie koszulek, bluz i/lub naszywek zespołów, o których się nie ma zielonego pojęcia ("ale są takie fajne i takie metalowe, więc się trzeba polansować"), najczęściej kupowanych w rockmetalshopie, za pieniądze rodziców. "Strasznie sobie coś wmawiasz..." To Ty sobie wmawiasz, że ja coś sobie wmawiam. "to ty starasz się "wyglądać jak metal" za wszelką cenę." Ja NIE STARAM SIĘ za wszelką cenę wyglądać po metalowemu, więc znów pudło. "I jak ktoś ma długie włosy plus słucha metalu to przez innych zostanie uznany za metala." Tutaj masz rację. "Pewnie sam siebie też się tak określi" I tak i nie. Zależy od osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiekszosc osob ktore nosza te koszulki jednak sluchaja tych zespolow. wiec przeczysz sam sobie. I wiekszosc tych ubran nie ma nazw zespolow. jaki test trzeba zdac zeby miec prawo okreslac co jest metalem? Mam znajomych metali ktorzy nie maja problemu z nunetalem, a pewnie starsi sa od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Wiekszosc osob ktore nosza te koszulki jednak sluchaja tych zespolow. wiec przeczysz sam sobie." Tak, ale zauważ że sporo osób z pokolenia współczesnych nasto- i dwudziestoparolatków, często nosi koszulki zespołów, "aby były metalowe" i nie ważne, czy dany wykonawca by im przypadł do gustu, czy nie. "I wiekszosc tych ubran nie ma nazw zespolow." Te firmy, które wymieniałaś, to jakiś kicz. "Mam znajomych metali ktorzy nie maja problemu z nunetalem, a pewnie starsi sa od ciebie." Wiesz, Nu "Metal" (no może poza Soulfly, który na początku był zespołem numetalowym, ale i tak lepszym, niż te Korny, Coal Chambery itp.) nie jest i nie był lubiany w środowisku metalowym, a to, że znasz ludzi mieniących się metalowcami, którzy tego słuchają, to nie znaczy, że należą do większości, ani że to ich najbardziej ulubiony podgatunek. No i dodajmy, że to, że nie mają z tym problemu, nie musi oznaczać, że lubią. Nu "Metal" jest lubiany, ale najbardziej POZA metalowym środowiskiem, no i wśród kindermetali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też uważam, że numetal to nie metal. Myślałam, ze to oczywiste, bo prawie każdy metalowiec jakiego spotkałam w życiu tak mówił i nie lubił takich zespołów, słuchanie Slipknota to zawsze był wyznacznik kindermetalizmu :P Może w UK są inne obyczaje, nie wnikam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje srodowisko nie decyduje o tym co mysli kazdy fan metalu na planecie. Twoje srodowisko to kilka dziadkow ktore wmawiaja sobie, co mlodziez mysli chociaz z nimk nie rozmawiali. I po cholere kupowac koszulke nie wiem....metallici jak taka sama za mniej jest w sieciowce? I dla ciebie to kicz, a dla mnie robienie z siebie bilbordu dla zespolu to pozerstwo. Tylko, ze ja bym ci "w morde nie dala", a ty mnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia, w uk jest mniej pozerstwa, ludzie sluchaja tego co lubia, a nie to co wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie się juz powoli nudzi kłócenie się z kafeterianami o metal i inne rzeczy. Z miesiąca na miesiąc wchodzi tu coraz mniej ciekawych osób, i coraz nudniejsze są te dyskusje :P Nawet ten temat czytam z coraz mniejszą ciekawością :P i coraz mniej chce mi sie tutaj wchodzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się nazywa zmęczenie tematu. Jak widzisz, nawet gadanie o metalu potrafi być nudne....chociaż nie, wróć, tutaj gadamy o koszulkach. O muzyce nawet nie będę próbowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
https://www.youtube.com/watch?v=d4YBX_-L738 Ciekawe czy ten rapujący metalowiec jest tru :P bo że metal połączony z rapem czyli numetal nie jest to już ustalone, ale czy metalowiec słuchający, sądząc po koszulce, Kreatora, ale mimo to rapujący może być tru metalem to jeszcze chyba nie dyskutowano tutaj. :D Swoją drogą to jest "piękne", ze nawet w komentarzach na youtube do piosenki nagranej dla jaj tru metale muszą się czepiać że ten co śpiewa nosi glany, a przecież mu nie wolno skoro słucha thrashu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem tacy tru metale są największymi pozerami - słuchają metalu żeby nie wypadać z roli, a nie bo po prostu lubią. I wymyślają sobie jakieś śmieszne zasady, jednocześnie próbując obrażać innych stawiając krechę między my-TROOO i oni nie-TROOOO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie lubię ludzi którzy mają ból d**y o sukces innych więc nie będę oglądała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Twoje srodowisko nie decyduje o tym co mysli kazdy fan metalu na planecie." Nie tylko moje środowisko. Ba! Nawet nie tylko w Polsce, bo przecież niechęć do Nu "Metalu" istnieje także na zachodzie i ma się dobrze. może nie tak, jak parę lat temu, ale jednak. Ty chyba mieszkasz na jakiejś zabitej dechami wsi, bo dziwi Cię nawet to, że różne subkultury się między sobą zwalczały, mimo iż to NIE JEST zjawisko czysto polskie, tylko narodziło się m.in. w UK, bo stamtąd pochodzi chyba najwięcej subkultur, a niechęć środowiska metalowego do Glam i Nu "Metalu", to dla Ciebie jakaś nowość. Nawet dziwi Cię coś tak oczywistego i naturalnego, jak konflikt pokoleń, który istnieje od zarania dziejów. "Twoje srodowisko to kilka dziadkow ktore wmawiaja sobie, co mlodziez mysli chociaz z nimk nie rozmawiali." I znów piszesz jakieś bzdury o wmawianiu sobie czegoś. To są po prostu moje obserwacje i tyle. "I po cholere kupowac koszulke nie wiem....metallici jak taka sama za mniej jest w sieciowce?" Gdzie Ty widzisz koszulki zespołów metalowych w sieciówkach? Może jeszcze powiesz, że są tam koszulki podziemnych zespołów?:D Tam NIE MA koszulek metalowych, a Metallica się nie liczy. "Tylko, ze ja bym ci "w morde nie dala", a ty mnie tak" To już Ty sobie dopowiedziałaś. Ja nie biję kobiet, bo tak robi tylko frajerstwo. "A mnie się juz powoli nudzi kłócenie się(...)" I mnie też. "Ciekawe czy ten rapujący metalowiec jest tru :P" O, Kuc Powszechny.:D Dawno gościa nie oglądałem, ale ten celowy sztywniacki akcent, zawsze mnie rozwalał.:D Co do coveru "Macareny", to słyszałaś w wykonaniu Brujerii, tylko że o marihuanie? https://www.youtube.com/watch?v=7y6OWW0YVHM "Kelthuz o Sabatonie :D" Wklejałem to w zeszłym roku w jednym z Twoich tematów, a tutaj na 7 stronie wklejałem, co sądzi Chmielu o Sabatonie. Co jak co, ale Sabaton przecież powiela riffy i w dodatku nie był pierwszym zespołem, poruszającym tematykę historyczną, czy też wojenną, jak to myśli większość fanów. Śmieszy mnie to, że ich fani porównują Monstrum do Sabatona, chociaż ten pierwszy istnieje dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w jednym z najwiekszych miast w uk. Z takich jakt ty ludzie sie smieja. Jestes zywym dowodem na to jak bardzo w tyle jest polska - kopiuja to co bylo w uk 30 lat temu :D teraz nikt takich podzialow nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dziwne wrażenie że ten konflikt subkultur w UK dotyczy lat 70 i 80. :P W Polsce dodatkowo lat 90 też. Mowa oczywiście o konflikcie subkultur związanych z szeroko pojętą muzyką rockową, bo dresy drwiące z metalowców i chcące ich bić, to coś, co faktycznie doświadczyłam w gimnazjum. :P Więc można żyć w dużym mieście i tego nie doświadczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, czyli bycie metalem, to oznaka bycia w tyle w UK? To ja już wole Polskę. Dobrze wiesz zresztą, że to co on mówi pasuje raczej do polskiej rzeczywistości w 1994 a nie dziś. Co nie zmienia faktu, że zdziwiłaś mnie teraz tym postem. Zresztą UK nie jest wyznacznikiem czegokolwiek, do Polski ta moda na bycie tru metalem w katanie z lat 80 przyszla chyba głównie z Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×