Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy 6scio latkow, czy zostawiacie dzieci na drugi rok w pierwszej klasie?

Polecane posty

Gość Modliszka22
Żal mi Was i Waszych dzieci. Od małego prześcigacie się w wychwalaniu swoich dzieci, czego to już nie umieją, chociaż ledwo wyrosły z pieluch. A teraz raptem biedne dzieci nie są gotowe, żeby pójść do 2 klasy jak normalne dziecko. Hipokrytki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nienormalni i do tego hipokryci to politycy którzy mieszają w głowach i dzieci i rodziców. Moze za chwile zlikwiduja gimnazja i rocznik 2009 bedzie wybieral szkole srednia i zdawal egzaminy w wieku 14 (bo poszedl rok wczesniej) a nie 15 lat? Poswiecimy ten rok aby później nie żałować To tylko 1 rok a przed nim cala edukacja Zostawiam w I klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam straszną zagryzkę.... posyłam syna raczej dalej ale generalnie jestem przeciwko tej durnej reformie. syn radzi sobie bardzo dobrze, jest jednym z najlepszych w klasie, płynnie czyta, super pisze.... ale emocjonalnie klapa. Dziś sie okazało że jego pani zachorowała i mają zastępstwo... na te wieśc od razu się rozpłakał i na siłę wpychałam go do klasy. Strasznie mnie to dobiło.... każda zmiana sprawia że jego poczucie bezpieczeństwa jest zachwiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie z tym to przez nasz gupi rzad my rodzice nie wiemy co robic czy robimy dobrze czy zle...zlikwiduja gimnazjum to co takie jeszcze male dziecko ma sobie w liceum poradzic....?? Lepiej teraz poswiecic rok niz potem tękać i załowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem mamą chlopca ze stycznia 2010 roku, ktory na 90 % pojdzie do 1 klasy w tym roku. Jestem tym samym w szoku, ze dzieci z rocznika 2009 chcecie zostawic w 1 klasie na drugi rok.Jaki w tym sens ? Uwsteczniacie dzieci na sile. Moj syn jest emocjonalnie slabo rozwiniety, dlatego wlasnie pojdzie do szkoly. Z materialem da sobie rade, pora nauczyc sue innych rzeczy. Dzieki nieracjonalnym zachowaniom rozhisteryzowanych rodzicow moje mlodsze dziecko nie ma szans na edukacje przedszkolna. x uwielbiam takie wypowiedzi zero doświadczenia w temacie tylko klepanie ozorem. Przeczytaj sobie swój wpis w drugiej a najlepiej w czwartej klasie. Jestem pewna że sie pod nim nie podpiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jeśli do końca marca złożę podanie o pozostawienie dziecka w kl 1, to czy będę mogła np. w czerwcu zmienić zdanie i je wycofać? i posłać dziecko do klasy 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że tak, nikt Ci tego nie zabroni, tak samo jak nikt nie może Ci zabronić zostawić w pierwszej klasie np jeżeli zdecydujesz o tym w sierpniu. Ja tak robię nie wypełniam teraz niczego. Nikt nie może mnie do niczego zmusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, nie możesz później zmienić zdania - poczytaj na stonie MEN (chyba w poradniku dla sześciolatków w szkole - pytania i odpowiedzi), ponieważ dziecko nie będzie oceniane, a więc nie będzie podstaw do klasyfikowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez planuję zostawić dziecko jeszcze raz w 1 klasie. Długo się gryzłam, ale w końcu zdecydowaliśmy że nie idzie dalej. Co do tych rodziców którzy posyłają sześciolatki do szkoły - zawsze było tak że kto czuł że dziecko się nadaje, to posyłał wcześniej. Wszystko zależy od dziecka. My posłaliśmy dzieci z rocznika 2009 dlatego że taki był obowiązek, a teraz sytuacja jest inna i niech posyłają do 2 klasy dzieci Ci którzy dalej są pewni że to dobre dla ich dziecka. Ja uważam że moje dziecko skorzysta na powtórce 1 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez nie chcialam posylac szybciej prubowalam w poradni odroczyc ale niestety nie udalo sie tera mam szanse i zoostawiam tak jak mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy zostawiając dziecko nie zrobimy mu krzywdy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co w waszych szkołach proponują nayczyciele-wychowawcy? U mnie mowia ze najlepiej byloby zostawic wszystkie 6 latki na jeszcze jeden rok w I kl. aby dojrzaly emocjonalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas jak sobie radza dzieci z nauka to mowia zeby szly dalej chyba ze sobie nie radza to mowia lepiej zostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnie dni bylam pewna ze zostawia ale dzis po rozmowie z wychowawczynia juz nie wiem odradza mi to mowi ze corka sobie naprawde swietnie radzi...zżyla sie juz z klasa. Klasa fajna duzo dziewczynek z jednej wioski lubia sie. I nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas proponowali zostawić wszystkich w pierwszej klasie na kolejny rok, ostatecznie zdecydowalo sie na to chyba dwoch rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zrozumiałyście-rząd zlikwiduje gimnazjum i będzie 8 klas podstawówki,tak jak dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież nie wiadomo czy gimnazjum zostanie zlikwidowane na 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasza pani dyrektor mówi, że dla tego rocznika 1 klas w przyszłości drzwi uczelni będą stały otworem! Że dziwi się ze tak mało 6-latków tych zdolnych nie idzie do szkoły. U nas zapowiada się mała klasa - poniżej 10 dzieci, idealne warunki do nauki, syna już zapisałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie waham caly czas i sama wkoncu nie wiem co robic...czlowiek normalnie gupieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W naszej szkole pani dyrektor powiedzialja,że jeśli bedzie poniżej 12 dzieci,to pierwszej klasy nie będzie.Wtedy trzeba bedzie dzieci umieścić w innych szkołach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W szkole na wsi musi być 7 uczniów, a w miastach chyba 11 - jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Mag78 Ja swoje dziecko zabrałam w 2 klasie, właśnie ze szkoły muzycznej do "normalnej", bo dziecko było/ jest jeszcze niedojrzałe do szkoły, a po chwili okazało się , że można powtarzać 2 kl, żałuje że zabrałam ze szkoły muzycznej, bo dobrze sobie raziło z instrumentem, jednak podejście wychowawczyni w nowej szkole jest o niebo lepsze niż w SM, mimo to chcę żeby powtórzyło 2kl i wniosek składam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn poszedł do 1 kl.jako 7 latek,teraz jest w 2 kl.,ma prawie 9 lat.Chyba nie może powtórzyć 2 kl.bo pani dyrektor powiedziała,że drugą klasę mogą powtarzać uczniowie,którzy rozpoczęli nauke jako 6 latki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wychowawczyni odradza mówi lepiej niech idzie dalej oceny same 5 6 czy warto jednak zostawić na kolejny rok.......?????? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem mamą 6-latki,która idzie do 1klasy od września.Uważam,że zostawianie dziecka tylko dla zasady, bo pan dyrektor chce, jest bezsensu. Wy i my musimy patrzeć na dziecko obiektywnie, podnosić mu poprzeczkę i wymagać. Obecnie nie ma programu nauczania jakim my szliśmy, jest on dopasowany do dzieci młodszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn poszedł do 1 kl.jako 7 latek,teraz jest w 2 kl.,ma prawie 9 lat.Chyba nie może powtórzyć 2 kl.bo pani dyrektor powiedziała,że drugą klasę mogą powtarzać uczniowie,którzy rozpoczęli nauke jako 6 latki. x ile wy razy chcecie te biedne dzieci kiblować?? na pewno wam za to kiedyś podziękują jak szkoły skończą przed trzydziestką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo 6-latki, program jest dostosowany dla dzieci młodszych tylko w klasach 1-3, od 4 klasy jest ten sam stary program dla dzieci starszych. Mieli go zmienić, ale czy zmienią skoro znowu mają chodzić do szkoły dzieci 7-letnie? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego moje dziecko bedzie powtarzać pierwszą klase.Wypełniłam deklaracje w tamtym tygodniu i spytałam panią sekretarkę czy jeszcze jakieś dzieci będą powtarzały pierwszą klasę? A ona odpowiedziała,że narazie nie,ale do końca marca jest jeszcze troche czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka idzie do 2 klasy, bo sobie radzi i emocjonalnie i pod wzgledem nauki, ale jakby sobie nie radzila, to zostalaby w 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1204
W klasach 4-6 podstawa programowa też jest uproszczona i przygotowana dla dzieci, które rozpoczynają naukę jako 6 - latki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×