Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

...gdy w modlitwie się do mnie zwracacie, Ja z wami modlę się do Boga

Polecane posty

W dniach 22-23.09.1941 odbywa się konferencja "specjalistów" od spraw kościelnych. W materiałach z Tej konferencji używane jest wyrażenie "końcowy obrachunek z Kościołem". Gestapo planowało - po zwycięstwie III Rzeszy - oskarżyć Kościół o zdradę stanu. Reichsleiter Martin Bormann w piśmie okólnym do gauleiterów z 09.06.1941 pisał : "Wszelkie wpływy przeszkadzające w prowadzeniu narodu przez fuhrera z pomocą NSDAP lub mające temu zaszkodzić, muszą być udaremnione. Coraz bardziej należy odwracać naród od Kościołów i ich organów, proboszczów. Nigdzie nie należy pozwalać Kościołom na zyskanie ponownego wpływu na kierowanie narodem. Musi on być bez reszty i ostatecznie złamany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to ze podnosili reke w geście pozdrowienia to tak robiło Setki dyplomatów przed wojną (w tym polskich) w ten sposób się witało, ponieważ był to zwyczajny i oficjalny sposób przywitania w Niemczech. hitler był wyznawca reinkarnacji i walczył z katolicyzmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
Zdania na temat reakcji Watykanu w trakcie wojny są podzielone. Nigdy nie dojdziemy do prawdy. Na pewno papież mógł zrobić coś więcej, ale bał się o własną dupę. Nie zareagował też w sprawie ustaszy. Obecny papież jest podejrzewany o współpracę z juntą. Wokół Watykanu przez cały czas pojawiają się jakieś kontrowersje. Dla mnie istotne jest to, co Watykan robi teraz. Tresuje od małego ludzi na swoich wyznawców, wyciąga od nich pieniądze na każdym kroku, szerzy pogardę i nietolerancję wobec innych religii, nagina treść Biblii dla własnych potrzeb itd. Że nie wspomnę o wszechobecnej pedofilii, jakiej nie ma w żadnej innej religii. A jeśli Hitler wierzył w reinkarnację, to chyba nie zrozumiał o co w niej chodzi. Inaczej nie postępowałby w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hitler dobrze rozumiał prawo silniejszego tak to rozumieja hindusi bez tej otoczki dla europejczyków jakiej nie ma w żadnej innej religii pedofilia jest wszędzie zrobili nawet badania i wyszło ze najwiencej pedofili jest wsród świadków jehowy potem protestanci i katolicy Albert Einstein: Jedynie Kościół stanął w kategoryczny sposób na drodze kampanii Hitlera prowadzącej do zdławienia prawdy. Przedtem nigdy nie miałem jakiegoś specjalnego zainteresowania Kościołem, ale teraz czuję wielką sympatię i podziw, ponieważ jedynie Kościół miał odwagę i wytrwałość stać po stronie intelektualnej prawdy i moralnej wolności. Z tego powodu zmuszony jestem wyznać, że to, czym kiedyś pogardzałem, teraz w pełni chwalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak działa demon ze wypacza prawde przedstawiajac jako kłamstwo teraz to samo robi oczerniajac polske jako to polacy zabikli żydów w obozach koncentracyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co więcej, pojawiają się coraz to nowe zarzuty, (np. podpisanie konkordatu z Hitlerem, który dla laików ma być dowodem na współpracę, a był faktycznie umową mającą zagwarantować ochronę katolikom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najświętsza Maria mówi , że kocha każdego bez wyjątku , a szczególnie zniewolonych przez dalekowschodnie religie by czym prędzej wróciły i schroniły się w jej miłosiernych matczynych ramionach . Najświętsza Maria pragnie by jak najszybciej u niej się schronili zarówno przed opętaniem jak i zagrożeniem karą Bożą , a przed tym tylko Maryja potrafi i chce was ochronić . Prosząc codziennie na modlitwie o pociechę jej Niepokalanego Serca można uratować się przed lękiem i trwogą współczesnego świata pełnego niepokojów a tylko miłość jej serca potrafi leczyć depresję i lęki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
Mało która religia tak niewoli ludzi jak katolicyzm. Maryja chroni ludzi przed karą bożą?! Kiedy ktoś w oczach sprawiedliwego Boga zasługuje na karę, to nie ma dla niego ratunku. Maryja ma tu tyle do gadania co Żyd za okupacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bog nie karze za zycia!!! Sa i inne religie np.jehowi czy prawoslawni.A swoja droga ty nic nie robisz Tathaglatabarta ze siedzisz caly dzien i piszesz o religiach? To jest twoj sens zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
merkaba Cytat Einsteina, który podałeś został podobno włożony w Jego usta. Podobno sam Einstein w marcu 1947 stwierdził, iż treść tego cytatu drastycznie wykracza poza wszystko to, co mógłby uznać za swoją wypowiedź. Jest to przykład manipulowania faktami dla własnych korzyści. Kościół swoje, a jego przeciwnicy swoje. Teraz już nie poznamy prawdy. Trzeba się skupić na tym, co Kościół robi obecnie. A robi ludziom pranie mózgu, tresuje ich od małego na swoje wiernopoddańcze owieczki, każe sobie za wszystko płacić i nastawia ludzi wrogo do innych religii. Zwłaszcza ten przepych powinien być dla ludzi ostrzeżeniem. Jeśli ktoś każe sobie płacić za duchowe nauki, to te nauki na pewno nie pochodzą od Boga! Czy Jezus brał pieniądze od swoich uczniów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co wg ciebie Bóg posłał syna swego Jezusa na ziemię , by wziąwszy nasze winy umarł za ludzkość na krzyżu? Po to by zdjąć z nas karę wieczną . A w ewangelii Jezus mówi słowa : " ... Kto wierzy we Mnie , choćby umarł to nie zginie , ale żyć będzie na wieki w Niebie ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
gość Akurat teraz nie mam nic ciekawszego do roboty, więc otwieram ludziom oczy. Bóg nie karze za życia? To skąd na świecie tyle bólu i cierpienia? Niby co to jest? Nagrody? Ludzi trzeba uświadamiać, że ich cierpienie jest właśnie karą za grzechy, zamiast straszyć ich smażeniem się na patelni po śmierci, bo kto w to dzisiaj wierzy? Kiedy ludzie zauważą korelację miedzy grzechem a cierpieniem, może opamiętają się i przestaną grzeszyć. Wtedy świat stanie się lepszy. Kiedy wmawia się ludziom, że kara spotka ich dopiero po śmierci, nikt się tym nie przejmuje, bo przeciętnego człowieka interesuje tylko Jego doczesne życie. "A co będzie po śmierci,tego nie wie nikt." Dlatego nauki Kościoła są tak szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
gość Akurat kwestionuję to, że Bóg przysłał tu Jezusa aby odkupić nasze grzechy. Jezus przyszedł na ziemię do grupki wybranych przez siebie uczniów, którzy zasłużyli sobie na zbawienie. Miał ich przeprowadzić przez ostatni etap ich ziemskiego życia. Jeśli wziął na siebie czyjeś grzechy, to były to grzechy tylko tych uczniów. Reszta to już wymysł Kościoła mający na celu przyciągnięcie jak największej liczby wyznawców. Któż nie chciałby należeć do religii, w której można zrzucić winę za swoje grzechy na faceta, który umarł 2000 lat temu? Czy to nie wygodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewni ze Bóg nie kaze my grzeszac sami sciagamy cierpienie jeszcze na tym zyciu przez grzech kture naleza do demonów pierwsze objawy to lęki choroby psycziczne mysli samobujcze horoby nieszczescia to sa fakty bo ja cierpie za grzechy i ty takze bedziesz cierpiec kazdy kto grzeszy ten bedziej cierpiał widac ze walczysz po stronie zła jestes sługa besti z apokalipsy demony walczyły przez wieki z kosciołem rzymianie zucali na pozarcie lwom i krzyzowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potem islam walczył z kk nastepnie nasoneria i rewolucje ciekawe ze były tylko katolickich krajach portugalia francja chiszpania meksyk rosja i to maryjnych potem napoleon uwieził i zabił papierza stalin i hitler takze walczyli z kk Dachau pełnił funkcję głównego obozu dla duchownych z Kościołów chrześcijańskich (katolickich, protestanckich i prawosławnych). Wedle szacunków Kościoła katolickiego, ok. 3 tys. (2794, w tym 1773 z Polski) zakonników, diakonów, księży i biskupów katolickich zostało zesłanych do Dachau. Przez dwa miesiące więźniem obozu był prawosławny patriarcha Serbii Gabriel V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat Einsteina byl wydrukowany w Time'' 23.XII.1940 r. Moskwa dążyła do zdyskredytowania papieża, używając oryginalnych dokumentów watykańskich związanych z Piusem XII. Miały być one sfabrykowane i przedstawione w „odpowiednim” świetle przez ludzi Zachodu. Były szpieg KGB Ion Pacepa z rumuńskiej Securitate, (który w 1968 r. zbiegł na Zachód), zeznał , że na początku 1960 r. Chruszczow zatwierdził i osobiście nadzorował, plan moralnego zniszczenia autorytetu Watykanu w Europie Zachodniej. Pacepie zlecono wykradzenie dokumentów z archiwów papieskich, które następnie miały być odpowiednio spreparowane. Swoje sensacyjne zeznania Pacepa zamieścił w 2007 r. w artykule dla amerykańskiego pisma „National Review”. „Zmarli nie mogą się bronić” – głosiło jedno z roboczych haseł KGB. Operacja „Seat-12" miała na celu podważenie autorytetu Kościoła poprzez przylepienie mu łatki antysemityzmu. Trzeba przyznać, że zakończyła się pełnym sukcesem. To, co zrobiono z Piusem, to najgorszy przypadek zamachu na dobre imię człowieka w historii. W latach 90 - tych ubiegłego stulecia karierę robiła, z kolei książka Johna Cornwella, zatytułowana „Papież Hitlera”. Autor twierdził, że dotarł do nieznanych faktów z życia Piusa XII. Tak naprawdę było to głównie powielenie propagandowego produktu Sowietów z lat 60 - tych. Obecnie autor wycofał się z tez w niej zawartych, przyznał, że nie miał podstaw do jej napisania, a kierował się jedynie chęcią łatwego zarobku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie „papież antysemita” i cały Kościół ocalił ok. 800 tys. Żydów – taką sumę podał Pinchas E. Lapide na podstawie badań przeprowadzonych w Instytucie Yad Vashem. Argumentu, że papież milczał, kiedy Hitler wysyłał ludzi do komór gazowych, nie przyjmowało także wielu historyków żydowskich. Skąd wiadomo, ze sztuka powstała z inspiracji sowieckiej? Ujawnił to niedawno były generał Securitate Ion Pacepa. To rumuńskie służby, działając z rozkazu Sowietów - plan zatwierdził Nikita Chruszczow - dostarczyły Hochhuthowi spreparowane, obciążające Piusa materiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego Sowietom tak zależało na zepsuciu dobrej opinii nieżyjącego papieża? Bo Kościół katolicki uważali za jednego ze swoich głównych wrogów. Watykan reprezentował wszystko, czego komuniści nienawidzili i czego się bali. I chyba mieli rację, bo w końcu inny papież - pański rodak, Jan Paweł II - odegrał wielką rolę w obaleniu tego systemu. Operacja „Seat-12" miała na celu podważenie autorytetu Kościoła poprzez przylepienie mu łatki antysemityzmu. Trzeba przyznać, że operacja ta zakończyła się pełnym sukcesem. To, co zrobiono z Piusem, to najgorszy przypadek zamachu na dobre imię człowieka w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerykanie nie chcieli przyjąć Żydów? Przecież doskonale wiedzieli, I co wyrabiają z nimi Niemcy. Tak, a mimo to nie kiwnęli palcem, Choćby statek „St Louis" z 900 niemieckimi Żydami na pokładzie, który I w 1939 roku został zawrócony z Ameryki do Europy Nie muszę panu mówić, co się stało z jego pasażerami. Wychwalamy dziś Roosevelta, który był obojętny wobec losu Żydów, a nienawidzimy Piusa XII, który robił wszystko, by ich ratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest chyba jednak łatwo iść wbrew opinii niemal całego swojego narodu? Ależ to jest mój święty obowiązek właśnie jako Żyyda! Muszę bronić pamięci tego wielkiego człowieka, który nie był Żyydem, a mimo to uratował tyle żyydowskich istnień. Przecież Pius XII wcale nie musiał tego robić, Jego zadaniem była ochrona katolików i Kościoła. A mimo to tak silnie, bezinteresownie zaangażował się w pomaganie żydowskim bliźnim. Zdradzę zresztą panu, że ja też mam mocne plecy. Swego czasu spotkałem się z najważniejszymi rabinami Rzymie i w Izraelu. Przedstawiłem im, jakie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
Bank Watykański jest już wystarczająco skompromitowany. Zresztą on to mały pikuś wobec innego – w ogóle publiczności nie znanego - Amministrazione del Patrimonio della Sede Apostolica (APSA). Ta Administracja Dóbr Stolicy Apostolskiej działa dyskretnie, w ukryciu. Zarządza ogromnym kapitałem. Prokuratura włoska na razie na celowniku ma tzw. „Czarną kasę Watykanu”, a to jest rząd 600 lub 700 miliardów euro. Finanse Watykanu oplatają cały glob ziemski, niczym pajęczyna. Konta w APSA nie są na nazwiska, tylko anonimowe, numerowane. Scarano zwany „Don 500″, bo miał upodobanie jedynie do banknotów 500 euro, zarządzał działem APSA do specjalnych zadań (pranie brudnych pieniędzy, lokowanie w nieruchomościach na całym świecie, inwestowanie na giełdach). Prałat miał upodobanie do luksusu, w którym pławił się, jak pączek w maśle. Te konkretne interesy mają swoje źródło co najmniej od czasu Benito Mussoliniego. Watykan łupi wiernych i kręci lody wszelkimi zakazanymi metodami. Na świecie to największy koncern przekrętów finansowych. Czarny charakter rynków finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
+ koncern farmaceutyczny ktory wykancza ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tatha.. , celowo pominąłeś miliardy euro jakie inwestuje pewne sekta (...) w zniszczenie morale chrześcijańskich krajów . A ich wytypowani ludzie w sposób haniebny i fałszywy kończą seminaria i w Watykanie zajmują kluczowe stanowiska by zaraz , jak antychryst się tylko ujawni , chcą przejąć władzę nad światem . Mają plany by zaszczepić znakiem bestii całe narody . Napisz nazwę tej sekty bo ją dobrze znasz , a nie jest to kościół katolicki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
Niestety nie wiem jaką sektę masz na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
gość Koncern farmaceutyczny jak i cała medycyna, a nawet cała nauka to już zupełnie inny temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
Choroba kończy się w momencie, gdy wyczerpie się zła karma, która ją wywołała. Jeśli to Bóg uzdrawia ludzi, to po co w ogóle pozwala, żeby chorowali? Ludzie dają świadectwa samemu nie rozumiejąc co się z nimi stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze by sie zastanowili ze ida do piekła by zwrucili sie do boga i dla tego pozwala na chorobę i potem uzdrawia oczywiscie to nie on powoduje cchoroby tylko demony i to widac juz w starym testamecie ze gdy izraelici odchodzili od boga bóg dopuszczał cierpienie wojny niewole i tak dale ale gdy sie nawracali powoływal wyzwolicieli jak gedeon lub samson ktury sami wyzwalali z niewoli i po tem jezzuus powiedział gdy uzdrowił chorego wiecej nie grzesz zeby ci cos gorszego nie przytrafiły bo był opentany i gdy demon zostaje wyzucony z ciała i błaka sie i taki człowiek znowu zgrzeszy to demon widzi ze tenczłowiek znowu go zaprosił i idzie po nastepne demony o wiele gorsze od niego samego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tathagatagarbha
Za dużo bajek o demonach się naoglądałeś. To Szatan zarządza tym światem. Nie może jednak zrobić nic, na co Bóg nie wyrazi zgody. Rolą Szatana jest jak najdłuższe zatrzymanie nas na tym świecie poprzez różne pokusy. Szatanowi nie wolno pokarać chorobą kogoś, kto na nią nie zasługuje. To Bóg o tym decyduje, Szatan jest jedynie wykonawcą Jego woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×