Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość RZSowa
Monika na katar sa krople prenalen bodajże sie nazywają. Może weź apap. Nie zaszkodzi a może pomoże. Radosna mój synek ciągnie cyca 10 min i zasypia. Nie jestem w stanie go zachęcać do dalszego karmienia bo on poprostu nie chce więcej. Na więcej budzi sie w ciagu godziny. Wczoraj miałam wizytę poloznej o 8mej rano jak jeszcze wszyscy spaliśmy. Dzis mały ma tydzień i mysle o spacerku ale pogoda nie dopisuje. Szwy z krocza jeszcze mi nie odpadają. Ale juz nie krwawię. Przy karmieniu podkladam sobie duży wacik bo czasem coś się uleje pomarańczowego. Wydaje mi sie ze dużo jem. By miec pokarm. Ale boje się o swoja wagę. Dzis maż idzie na popołudnie do pracy wiec kapanie musze zrobić sama. To została jeszcze Monia i Edyta . Powodzenia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa dasz rade! a moze maluszek sie poprostu najada przez te 10 minut? takie malenstwo chyba duzo niepotrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Monika to właśnie przy infekcji tętno dziecka moze byc takie wysokie! Jak ja tak mialam na ktg to od razu się zapytali czy gorączki nie mam czy nie jestem chora! To wtedy o kaszlu powiedziałam.no i szpital! Z toba to samo piwinni zrobic! Przez to.moja tez miała antybiotyk pare dni! Mnie dzis polozna mala do piersi pezystawila ale ona juz leniwa zaraz usypiala. Zastoje mi sie porobily i reka wyciskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
A my juz w domku! Wykapane i pachnace ............bilirubina spadla i nas wypiscili ! Wszystko dobrze! Dzis o 15 syn zobaczy swoja siostre na zywo juz soe boje co powie! Trzymajcie kciuki! :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łucja1988 nie polecam kupować używanych, koleżanki synek tak się zaraził jakąś bakterią mimo, że wyparzała laktator 2 razy :( Karmienie piersią zazwyczaj przynosi trochę trudu na początku ale warto się starać jak najdłużej. Ja nie miałam mleka przez 24h a bardzo chciałam karmić. W szpitalu odciągałam lakatorem ręcznym z Chicco, tzn próbowałam podkręcić laktacje w czasie jak synek spał i nie był przystawiony do piersi i w końcu się udało :) a lakator sam w sobie jest bardzo poręczny i wygodny, do tego delikatny, że nie podrażniał mi sutków :) bardzo go polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis reka 35ml nakapałam w 20-30 minut. Zaraz znowu bede się produkować. A jutro do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia zaniepokoiłas mnie tym bardziej ze mnie coś przeziębienie bierze ale mam nadzieje ze będzie ok. Pije dużo herbaty z cytryna i syrop dla ciezarnych. Gorączki nie mam, wczoraj w szpitalu tez nie mialam. Dostałam tez lek na opryszczkę i mam nadzieje ze nie zdąży się rozwinac bo nie mam siły się już martwic. Jakoś pod górkę mi ostatnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia super ze juz jutro do domu u Edyty to chociaz porod sie zbliza a u mnie cos cisza…ale czekam spokojnie, najgorzej ze cala ciaze bylo wszystko ok a teraz ciagle jakies problemy wyniakaja boje sie bardzo o maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia będzie dobrze. Ja tez panikowalam z ta wysypka u starszej córki ze akurat przed porodem ja zlapalo. I na poród tez czekałam i czekałam aż się to plamienie nagle pojawilo. Przyjdzie czas i na ciebie. A maly chyba jakby się najadal w 10 minut to by chyba się nie budził tak szybko. Ja dystrybutorów w tych piersiach nie mam. Nie produkuje mi się tak szybko.dzis to pomyślałam ze on to pije jak jest to pierwsze mleko pod ciśnieniem. A potem jak juz musi trochę siły w to włożyć to juz mu się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSOwa dziekuje, mam taka nadzieje ze bedzie dobrze. normalnie przeciez takie rzeczy sa niegrozne a w ciazy to się czlowiek o wszystko boi. pozamykalam dzis okna na noc, wlaczylam inhalator, gardlo plucze woda utleniona wiec mam nadzieje ze zadne przeziebienie sie nie rozwinie. goraczki, ani kaszlu nie mam, jedynie lekki katar. z opryszczka walcze lekami, ponac sa mniej grozne dla dziecka niz sama opryszka, mowil lekarz ze nawet w I trymestrze przepisuja teraz to juz mam taki etap ze ani sie nie ciesze, ani nie czekam nie wiadomo jak tylko sie poprostu boje :( moze to tez po tym co zobaczylam w szpitalu. jak maly sie nie urodzi to w sobote podejde na ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
zapomnialam Wam jeszcze napisac ze od wczoraj mam sluz podbarwiony na brazowo, widocznie czop sluzowy odchodzi u mnie niejednorazowo tylko czesciowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika jak czop takiego koloru to poród blisko. Mi to albo przezroczysty odchodzil albo w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
No to monia małymi kroczkami zbliża się coś wielkiego! Mój obudził się i byl przy piersi 10 minut! Dodac należy ze nie bylo to intensywne ssanie. Po odbiciu nie chcial juz ssać dalej. Leniuszek z niego. A teraz leży w łóżeczku i pomlaskuje. Nie wiem czy wam pisałam ze u małego w pokoju gra radio. W związku z tym ze dziecko powinno słuchać rozmów i się do głosu ludzi przyzwyczaić ustawiliśmy mu radio maryja;) tam ciągle gadają. Śmialam się z mężem ze będzie świętym bo ciągle różańca słucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się bałam ze upaly będą jeszcze ze mla na krótko bedzie się ubierać a tu juz jesienne powietrze. I w co tu na wyjście ubrac? Bo ja cienkie ubranko przygotowałam. Chyba jeszcze spodenki i bluzę trzeba ubrav.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa a nie wystarczy ze slyszyrozmowy wasze i jak wy do niego mówicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Mussis ja tez nie miałam cieplejszych rzeczy na wyjście wiec zalożylam na pajacyka wiekszy o rozmiar kaftanik i półśpiochy. A radio gra by tłumić właśnie nasze glosy i dźwieki z mieszkania. Bo corka potrafi nagle krzyknąć itp. Młody bardzo reagowal na najmniejsze dźwięki a tera słyszy w jednym tonie dzwieki z tego radia. A my oczywiście do niego mówimy jak nie śpi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Hej dziewczyny, mnie pogoda tez zaskoczyła bo mam większość letnich rzeczy dla malucha. Mam tylko jeden gruby pajacyk. Ciekawe czy w ogóle mały zdąży te letnie rzeczy poubierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Misia ani Ty ani malutka nie dostajecie już żadnego antybiotyku? Maz Was dzisiaj odbiera? Super ze będziecie już w domu we czworke,miłego i spokojnego weekendu Wam życzę. Cieszcie się sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ja tez zawiedziona jestem pogodą. Dziś u mnie slonecznie. Cale niebo niebieskie ale temperatura niska. Musze malemu kupic jakąś bluzę najlepiej z kapturkiem. Planuje juz od kilku dni jechać po dodatkowe ciuszki dla niego ale jak on tak śpi po trochu to nie mam kiedy. Dzis moze go troche poweranduje a jutro na spacerek jak będzie slonecznie. A u Edzi cicho, z pewnością rodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja starsza siostra wymyslila ze mnie dzis z mama odwiedza a dowiedziałam sie tego od mamy i mamie powiedziałam ze to średni pomyśl tak zaraz po wyjściu odwiedziny! Dwa tygodnie w szpitalu bylam to mnie nie odwiedzila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa może kup małemu ubranka przez internet? Ja na pewno tez będę musiała coś ciepłego dokupić ale to jak już się mały urodzi. Przez to ze jest tak zimno to właśnie się przeziębiłam w tym szpitalu. Byłam tam cały dzień, kładli mnie na ktg przy otwartym oknie a pewnie byłam osłabiona to mnie wzielo. Muusia to może zaproponuj im żeby przyszły w niedziele albo poniedziałek-w końcu jest długi weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia tez sie taka słaba czułaś przy tym przeziębieniu? Bo głowa mnie boli i nie mam na nic sily. Miałaś przy tym goraczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny urodziłam. o 10.05 na świat przyszedł na świat marek z wagą 3900 edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Edyta super, gratuluje Ci. Jak poród? Duży chłopczyk :) no to tak jak myślałam zostałam tylko ja na końcu. A u mnie coś cisza, skurcze przepowiadające ustaly. Wcześniej miałam biegunkę i ból brzucha jak na okres a teraz od kilku dni nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaaa1988
Dziewczyny, jak chodzi o kp i poranione sutki, to polecam mega maść Maltan - u mnie bardzo szybko była poprawa stanu sutków i ulga! Oprócz tego wietrzenie piersi. Gdy tylko mogłam to chodziłam po domu bez bluzki, bez stanika - dostęp powietrza pomaga się goić. Oprócz tego do każdego karmienia zakładałam osłonki na sutki z Chicco - są w 2 rozmiarach, więc pasują na każdą wielkość brodawki. Ulga niesamowita i maluszek może wisieć przy piersi nawet godzinę, a i tak Cię nie boli ;) Oczywiście przestałam używać, gdy sutki się zagoiły. I początki kp są trudne i burzliwe, ale pamiętajcie, że mleko mamy to najlepsze, co dziecko może dostać do jedzenia i jeśli macie możliwość - to karmcie, a za parę dni/tygodni naprawdę będzie łatwiej i przyjemniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćedyta
Hej monika900 nie zostałas sama jeszcze ja mam terminie 22.08 a ty na kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popekalam trochę bo to jednak prawie chłopak 4 kg się urodził. edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Edyta ale dałaś radę!!dlugo poród trwał? Ja termin miałam na wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwszy skurcz o 3 w nocy a urodziłam 5 minut po 10 edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×