Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Gość druga ciaza32
Moja mama dzis byla u nas. Oczywiscie nakazala mi lezec i nigdzie nie wychodzic, bym nie musiala trafic na podtrzymanie do szpitala. Ogolnie zdzowiona, ze po co do lekarza, ze to zbedne, ze kiedys nie bylo usg i ktg i bylo dobrze. A zapomniala, ze sama miala zle termin ustalony, wody plodowe zielone a moj brat rodzil sie poprzecznie. Powiedzialam jej, ze dobrze, ze teraz monitoruja wysoka ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość na 12go
To Prawda,ale skoro mamy taka mozliwosc to po co sie denerwowac nie wiedzac?Dobrze,ze jest mama z Toba,na pewno doda ci otuchy i pomoze. Polecam ciasto czekoladowo buraczane z moje wypieki, robi sie je w 15 minut, mozna przygotowac z maluszkiem, zrobic babeczki,zawsze wychodzi:)jest mokre,czekoladowe,pycha!u nas dzisiaj bylo 18st,mozna bylo rozpiac kurtke,poluzowac szalik,cudowne uczucie:)Dzieki za rady co do nawilzania,sprobuje,Strasznie mam sucha skore na lydkach,mimo smarowania na mokro olejkami,peelingu kawowego...maci juz wszystko gotowe dziewczyny?ja koncze 33 tydzien,a przede mna sterta prasowania ubranek, Lozeczko zlozone, ale sypialnia do sprzatania, chcialam pomalowac,ale juz chyba nie ma sensu,okna umyc trzeba!mam ochote wyrzucac nieuzywane rzeczy,segregowac,wicie gniazda u was tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
MamaMM Dziękuję za odpowiedź dodałam do wczorajszej kąpieli oleju kokosowego i dziś już lepiej może to moja winna że ma skórę szorstka jak tarka bo kupuje płyn wspólny dla mnie i dla córki chwilowo to nazwy nie pamiętam ale jest on i w biedronce i w Rossmann prosta nazwa a z głowy wyszła czym myjecie dzieciaczki? Jeszcze jeden problem córcia mówi że ja pipusia piecze i nie wiem może też od tego płynu?? Pachnie też nie zbyt przyjemnie :-( myja ja sama zawsze trochę się bawi w wannie ale potem idę myje ale ta pipusia nadal pachnie nie ładnie co robić?? Korzystałam dziś ze słoneczka u nas na mazurach było 12 stopni poszłam po corke do autobusu trochę się po podwórku pokrecilam ogólnie z pół godziny może 40 min a po powrocie tak bolal mnie brzuch że szok sąsiadka mówi że mi sie już opuścił ja tego w sumie nie widzę ale czuję że mało miejsca ma bo strasznie boli każdy jego ruch w piątek mam wizytę a i tych czerwonych krwinek mało może coś przepisze mi no zobaczymy wiem tylko że chodzić to mi za wiele nie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Ruchy są intensywne silne i można zaobserwować np nogę :-) czuć jak te cienkie kończyny wyciąga tak się nie raz przeciagnie że się robie kwadratowa ja zaczęłam 33 tydzień ale do 2 kwietnia nie wolno mi rodzic mąż zabronił :-) więc trzeba dbać o siebie Jakąś mnie zgaga właśnie dopadła ble Dowiedziałam się jak to jest u nas w szpitalu po porodzie kładą dziecko na mamusie aż na 2 h a nie na 2 sekundy jak 6 lat temu potem do pokoju przychodzą pokazują co robić jak i codziennie myja trzeba dać pampersa i ubranko czyli dobrze ze mam tego sporo Nie mogę się tylko zebrać i zliczyć ile czego mam no ale może jutro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Mam wszystko oprocz lozeczka, ale jak by co wozek jest☺ nie no jutro musowo ten sernik bede piec. Ten plyn z Biedry i Ross to przypadkiem Luksja? Moja corka po nim miala brzydka, sucha skore. Ja tym Medidermem smaruje, jak jej sie tak robi. No i od czasu ospy corka myje sie mydlem dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Luksja właśnie byłam siusiu to sprawdziłam muszę chyba go zmienić już z pół roku używamy i taka szorstka ta moja córcia a mydełko to jakie kupić? Była niemowlakiem to wszystko używałam bambino szampon mydełko oliwke nie szkodzilo nigdy a teraz to już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wolę ostatnio stać, nawet przy garach, niż leżeć albo siedzieć. Tak mnie kręgosłup boli jak siądę, sofa w moim domu nagle jakaś niewyprofilowana kompletnie. Najwygodniej mi jak stoję, albo leżę totalnie na płasko na twardym materacu w sypialni. Inaczej ma-sa-kra. Za 3 tyg robię baby-shower 5 osób, to sobie postoję przy kuchence :D Nieno serio komedia, nie wiem jak siąść przy kompie żeby nie bolało x.x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Mi niewygodnie na dluzsza mete i lezec i siedziec i stac i chodzic☺ wiec rozumiem doskonale. Mydlo Bambino kupilam. No i po zelach pod prysznic Dove jest ok, mi tez sluza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
U mnie w okolicy pampersy z lidla mają bardzo dobra opinie i przy najbliższej okazji kupie już rozmiar 2 wyprobuje różne aż trafię na odpowiednie a mleko bebiko, będę chyba zmuszona kupić od razu bp mój biust nie jest zbyt pokaźny wątpię że coś w nim będzie Synek od kilku nocy budzi mnie cały dzień się wierci i jeszcze w nocy spać nie mogę jak się tak rozciąga jeszcze muszi wytrzymać do 2 kwietnia a potem niech się dzieje wola boża :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eviii
gośćAnia27lat - ja też kupię jakieś mleko na start, w razie czego, ale rozmiar biustu nie ma żadnego znaczenia przy karmieniu piersią. Rozmiar tworzy przede wszystkim tkanka tłuszczowa, a za produkcję mleka odpowiedzialne są gruczoły. Znam kobiety z małym biustem, które karmiły i karmiły i takie z pokaźnym, które twierdzily, że nie mają mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
do kąpieli starszaka od jakiegoś czasu używam białego płynu niwea i skonczyły się problemy z suchą skórą, sama też ostatnio mu podbieram :) Tej nocy się wyspałam, prawie nie wstawałam, nie bolało mnie wszystko w środku. Może dzięki spacerom? Rano byliśmy na pobraniu krwi, potem ponad 2 godziny w lesie (łącznie z wejściem na wieżę widokową), a po południu jeszcze raz półtorej godziny. Nogi i biodra mnie bolały, byłam padnięta, ale nocka super. U nas malowanie w końcu w ten weekend ma być, łóżeczko głęboko w piwnicy jeszcze, ciuszki poprasowane, torba niespakowana, kosmetyki do kupienia. Dzisiaj nawet nie planuję nic dodatkowego. Zwykłe sprawy: pralka, zmywarka, lidl, pepco, obiad i spacery i zabawy z synem wystarczą, bym miała dość. Czyli nicnierobienie i siedzenie w domu :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Cześć :-) wczoraj było u nas 20 stopni na słońcu! Poszaleliśmy Trochę, rano na pobranie krwi, po drodze kawa u brata, szybki obiad, synka zostawiliśmy u moich rodziców i pojechaliśmy na kontrolne usg. Maluszek wcale nie taki mały, podobno może mieć nawet ok 2700g, a to kurczę 35tc! Liczę na pomyłkę, ostatnio lekarz też wagę trochę zawyżył. Ale z drugiej strony, gdyby miał urodzić się szybciej to na plus, bo wagowo na wcześniaka by nie wyglądał i byłby silniejszy. Ułożony prawidłowo do porodu, tętno ok, ostatnio miał przyspieszone. A ja ze skróconą szyjką, odchodzącym czopem, ale bez rozwarcia. Także daję radę :-) Starszak tak się wyszalał u dziadków, że usnął w aucie o 17.30 i spał do rana! :-) Wszystko dzięki temu, że coraz więcej przebywa na świeżym powietrzu. Dziś już też byliśmy na pół godzinki i po obiedzie też się wybieramy. Goscna12go- uwielbiam mojewypieki! Hitem jest u nas piernik staropolski i sernik tradycyjny. :-) I chyba okien myć nie będziesz? Chcesz już na porodówkę jechać? :-P GoscAnia27- a może coś z kosmetyków Ziaja? I mi i synkowi bardzo pasują. Tylko nie wiem co mają w asortymencie dla kilkulatków. Dziewczyny, ja ostatnio słyszałam, że niektóre sklepy wycofują bebiko. Nie wiem co jest na rzeczy. Przy pierwszym synku, gdy przeszliśmy na mm, to właśnie na bebiko i było ok. A teraz sama nie wiem co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Sernik juz sie piecze. Z piersiami, to prawda. Ja mam wielkie a z corka pokarmu zero i wielkie problemy. Nie zapomne, jak tesciowa mi dowalila "masz takue duze piersi i nie karmisz?". Teraz mam jeszcze wieksze, ale jak nacisne sutek, to pojawia sie siara, wiec nadzieja na karmienie jest☺. Dla corki mialam kupione Bebiko i jej sluzylo. Kosmetyki Ziaja dla dzieci maja w Hebe albo czesto w galeriach sa typowe sklepy Ziaja. Mam ten sluz, malo, ale jest. Do tego w nocy nachodzily mnie co pol godz bole delikatne krzyza, takie po 10 sekund. Pojde jutro sie wbic, niech lekarz oceni. Bo maluch naprawde mi duzo sie rusza teraz, to sa juz bardziej przesuwania, wybrzuszenia i wedrujace raczki/nozki, ale czesto. I teraz nie wiem, czy naprawde sie oszczedzac, czy nie. Nie chcialabym odlogiem w domu siedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
Gość Ania 27 Płyny na sls i slse wysuszają i podrażniają. 90% kosmetyków drogeryjnych je zawiera. Niestety bywają także w kosmetykach dla dzieci. Marki takie jak Nivea niestety jadą na wyrobionej od lat opini ale składy masakryczne- oleje mineralne, donory formaldehydu, pegi, silne konserwanty. Ble. Zlikwiduj silny detergent, krótka kąpiel w 37st C z dodatkiem nirafinowanego oleju kokosowego, migdałowego lub lnianego, albo kąpiel z siemieniem lnianym lub płatkami. Posmarować potem balsamem bez świństw i szybko jej przejdzie. Pochwa może piec, swędzieć po tak silnym detergencie. Porównaj sobie początek składu płynu do naczyń Ludwik Aqua, SODIUM LAURETH SULFATE, SODIUM CHLORIDE,COCAMIDOPROPYL BETAIe... z żelem do mycia np Luksja creamy: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMM
Dziewczyny czy któraś z was też zaobserwowałem opuszczenie brzucha? Jakoś łatwiej mi się oddycha. Nie pamiętam jak to było w pierwszej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaMM Pisałaś kiedyś, że kosmetyki babydream mają dość dobry skład. Ostatnio pròbowałam się doszukać informacji na żelu do mycia od ktòrego miesiąca można stosować i niestety nic nie znalazłam. Czy można ten żel stosować dla noworodka? Pytałam nawet Pań, ktòre pracują w Rossmanie i nic nie wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Dziękuję dziewczyny sprawdzę wszystkie etykiety zanim wybiorę płyn dla córki wczoraj miała czerwona ta pipusie umylam corke sama mydłem już nie lalam płynu zobaczę jak się prezentuj***ambino mam w domu dla synka przygotowane to wezmę a drugie kupie jemu. Dziś to trochę chłodniej u nas na corke czekam wieje ale wiosna pachnie, już się chce bratki kupić :-) mam gdzie stawiać to sobie w piątek kupie na poprawę nastroju w razie jakby lekarz miał źle wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Jeśli chodzi o biust to wiem że rozmiar nie ma znaczenia ale "życzliwi" mówią że z takim biustem to wiele nie zdzialam coś mi tam leci bardzo bym chciała karmić ale boję się że jak za bardzo chce to nic z tego nie będzie Jesteśmy po obiadku chyba zajrze wreszcie do ubranek muszę sprawdzić co mam a czego mi brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Bylam dzis na wizycie rowno mam 33 tydzień i nieznaczne skrocenie szyjki...prawdopodobnie przez to ze maly ma glowe o 3 tyg wieksza niz wiek plodowy. Waga 2360g nie mały i tez pewnie glowa tak zawyza. Gin stwierdził ze jeśli wczesniejsze usg byly prawidlowe to moze taka ta główka byc. Istnieje jakies wskazanie do cc jesli obwod glowy i brzucha bedzie sie roznily o 4 cm. Ale.odnośnie tej szyjki.. mam lykaz asmag b6 i wytrzymac chociaz 3 tygodnie. Czy szyjka moze sie z dnia na.dzien skrocic np o połowę czy to idzie bardziej plynnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszecie o pieknej pogodzie, a u nas wiatrzycho i pizga deszcz. Wstawac sie rano nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
No wlasnie, chcialam kupic Babydream, bo tez czytalam dobre opinie, a na opakowaniu nie ma oznaczenia, od jakiego wieku. Wzielam wiec Hipp do ciala i wlosow, tez ma dobre noty, akurat byl w promocji i napis, ze od pierwszego dnia zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Widzicie, dopadly nas czopy, skracajace szyjki. Ide jutro sprawdzic, co ze mna. Powinien mnie przyjac, nie? W mojej poprzedniej przychodni tak bylo, ze ciezarna ma prawo przyjsc z biegu, jesli sie cos dzieje i wejsc nawet bez kolejki. Z corka w zaawansowanej ciazy pomylilam termin wizyty, przyszlam dzien pozniej i lekarz bez problemu mnie przyjal, nawet nie musialam czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Zliczylam wreszcie garderobe Maluszka dość mało tego Pajace na 56 1 szt na 62 6szt na 68 8szt, body dl rękaw 56 1 szt 62 2szt 68 3szt body krótki rękaw 56 4szt, 62 3szt 68 6szt 74 2szt rampersy 62 1szt 68 2szt polspiochy 62 1szt 68 4szt muszę jeszcze dokupić kilka rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
gośćAnia27lat, faktycznie niewiele tych ciuszków, ja na 68 nawet jeszcze nie sprawdzam, to jeszcze tyle czasu do tego rozmiaru Też nastawiam się na ziajkę, mają płyn do kąpieli, maść pośladkową i oliwke od 1 dnia życia. Jutro zaczynam 33tc i mam wizytę. Byłam prywatnie 2 tyg temu, szyjka miała 2,4cm, dostałam luteinę. Jestem ciekawa, jak to teraz wygląda. Dodatkowo mały miał tylko 1350g, niewiele przybrał, więc jestem ciekawa, jak jest teraz. mamaMM o ile pamiętam, to brzuch obniża się na 2tyg przed porodem, albo krócej. Obniża sie do poziomu z 32tc mniej więcej. Ja mam tak nisko teraz, że chyba o kolana mi się oprze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_last_minute
Masaya, dopiero doczytałam, że nie polecasz. Jutro zagłębię się w temat. Jeśli chodzi o karmienie, to wielkośc piersi oczywiście nie jest gwarantem powodzenia/niepowodzenia. Ale z dużymi moim zdaniem zdecydowanie łatwiej jest karmić. Ja karmiłam małymi i zawsze na siedząco, nie potrafiłam inaczej przystawić. Koleżanka "miała czym", kładła się, obok kładła cycka, potem dziecko i karmili się na śpiocha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Mama_last_minute- nie no, ja właśnie jestem za Ziajką :-) To jakiś gość nas podczytuje i chce mnie od produktów tej firmy odwieźć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na 68to dziecko ma z 4-6miesiecy. Tych ubranek to trzeba miec duuuuzo wiecej....dzieci ulewaja,przesikuja sie .No chyba ze ktos chce prac non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Fakt mam mało ale prawie wszystko kupiłam sama, jestem zmuszona odwiedzić wyprzedaże i kupić więcej a brać rozmiar 56? Czy od razu 62? Mam jeszcze dresy jeansy ale to na wyjście gdzieś z corka to miałam tyle że połowy nie ubralam dostałam chyba że 4 worki a teraz nikt nie miał takiego gestu trzeba sobie radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Mam teraz skurcze Braxtona ale kurcze nawet co 10 minut i przechodza na krzyz, nie bola, to takie dretwienie. Ale czy to nie za czesto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×