Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

przypominam nie prowadzamy dzieci za zabawy halloween

Polecane posty

Gość Bofoelo
@gość 08:59 Inna sprawa że nie wierzę w czyściec. W Biblii mowa że tam nie ma zmysłów ani poznania, mowa też by nie mówić kto pójdzie do nieba a kto do piekła bo nie wiemy jaki był stan duchowy w sercu człowieka w momencie śmierci. Bóg zdecyduje, a nie ludzie i ich pieniądze. Darów bożych nie można kupić. Jeden taki mag próbował i go apostoł tymczasowo oślepił. A zbawienie to też przecież dar. Dar łaski. Tak przynajmniej mówi Biblia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
@gość 08:59 W Maryję Wieczną Dziewicę też nie wierzę. W ST i w NT mowa że małżonkowie powinni współżyć, i że Józef nie obcował z Marią DO CZASU narodzin Jezusa, a święta to ona stała się gdy otrzymała Ducha Świętego w dzień pięćdziesiątnicy. Agdy ktoś wspomoiał o matce i braciach Jezusa (w sensie cielesnym) to Jezus w sensie duchowym powiedział że matką, bratem i siostrą są mu ci którzy pełnią wolę Ojca jego (Mateusza12, 46-50).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
@gość 08:59 Zatem w sensie cielesnym Maria była matką Jezusa człowieka, ale w sensie duchowym nie była matką Jezusa Boga. Jezus Bóg został przyobleczony ludzkim ciałem. Żadna kobieta nie wydaje czyjejkolwiek duszy na świat. To ciało każdego człowieka pochodzi z danej kobiety (m.in. dlatego kobiety są tak ważne, acz w małżeństwie nie o robienie dzieci chodzi). Ale to Bóg Ojciec animuje ciało zsyłając doń duszę. Ojciec Święty ten w niebie, bo tu na ziemi nie mamy tak nikogo nazywać (Mateusza 23, 8-10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
@gość 08:59 I co? Nadal wyglądam na księżulka? A co powiesz jak Ci powiem że seks jest święty (ten między małżonkami, ale nie ten sodomowy). Takie święto to moźesz i 100 razy dziennie obchodzić jeśli tylko dasz radę. A halloween? Coż, to jest obchodzenie, praktykowanie pewnych zachowań których nikt nie jest w stanie Ci zabronić. Wolna wola. Ale to kala co wychodzi z człowieka a nie to co doń wchodzi. Oglądając film nie kalasz się, inaczej bilboardy z paniami w bikini by kalały każdego kto spojrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w haloween 10-tkom majtki jakby same opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
@gość 08:59 O filmach piszę żebyś nie nazywano mnie świętoszkowatym. Bo kala to co wychodzi, to jak reagujesz i jak postępujesz, co praktykujesz, a halloween wywodzi się z gusłów, z pogańskich rytuałów. Jak obejrzysz Gwiezdne Wojny i pojarasz się klimatem to się nie skalasz. Chyba że tylko tym będziesz żyć resztę zaniedaaując. Ale jeśli zapiszesz się do związku wyznającego jedizm to się skalasz. Nie mówiąc już o tym że dziwniejsze niż wyznawać np. politeizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
08:59 Jasne, obchodząc halloween nie praktykujesz tego religijnie, ale to co wywodzi się z religijnych praktyk zamieniasz na zabawę (przypomina to zabawianie się we wróżby w Andrzejki). Nawet cosplay'owanie na targach growych tak nie wygląda. Bo postaci fikcyjne to postaci rzadko wywodzące się cudzych wierzeń. I nikt z cosplayów nie traktuje tego jak jakiegoś wyzwolenia, tylko jak zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
08:59 Weźmy takie pastorałki. Dziś te dzieciaki obchodzą halloween. Wtedy robiły to NIBY dla Boga, a teraz dla kogo obchodzą halloween skoro to i to wywodzi się z przekńań religijnych. Pastorałki dla Boga to halloween dla kogo. A jeśli halloween dla siebie to widać pastorałki też obchodzili dla siebie a nie dla siły wyższej. Inna sprawa że nie uznaję pastorałek, bo ich obchodzenie nic nie daje a nauczyło zabawy w przebieranki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
08:59 Wczoraj aniołek, dziś diabełek. Nieraz z aniołkiem pod rękę. Jak w tych komiksa gdzie diabeł i anioł są spokrewnieni, co ma być oczywiście żartobliwe w założeniu. Inna sprawa że diabły i anioły rzeczywiście są "spokrewnione", tylko nie mają ze sobą już (od upadku) nic ze sobą wspólnego. Jak chcecie obchodzić haloween to wasza sprawa. Ale jeśli go bronicie to nie dziwcie się że ktoś ma inaczej w głowie. A przecież są nawet ateiści którym halloween nie pasuje. Co do kalania to przecztajcie Marka r7,w15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleofobowy
@gość 08:59 Dziwne że współcześni ludzie (cywilizacja, nauka, technika, i takie tam ^^) że ludzie wierzą we wróżby, horoskopy, zabobony, medaliony, medaliki, krzyże na szyi z figurami, ale już w Boga nie wierzą, albo wierzą, tylko nie w takiego któremu miałyby się takie rzeczy nie podobać. Też nie jestem katolikiem, ani księdzem ;) i stary też nie jestem bo daleko mi do 40-tki, acz 26 kat nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo wartościowy wątek, dziękuję za te informacje, jednak czasem mozna tu przeczytac coś ważnego. O tej satanistce nie słyszałam, ale zawsze uważałam Halloween za obrzędy satanistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleofobowy
Cóż, jak chrześcijanin wierzy w Boga to ma urojone, ale cała reszta może robić co chce bez wyszydzania. Wierzyć w horoskopy, zabobony a nawet moc w zakonie Jedi. I nikt nie zauważa że to wszystko dawno opisała Biblia, że nastaną pogańskie czasy i że chrześcian będą prześladować, w taki czy inny sposób. A będzie jeszcze gorzej. Inna sprawa że z niektórymi poganami mi bardziej po drodze niż z niektórymi chrześcijanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
Synu fubu nie martw się, lepiej być ateistą niż wierzyć w Boga i nie postępować zgodnie z Biblią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biblia i koran to beznadziejnie głupie książki. Tylko księgi hinduizmu i buddyzmu są prawdziwe - reinkarnacja. Jakby bóg żydów czy arabów był jedyny to sam wynalazłby papier pod swoje zasady, a nie pożyczał go od ludów "pogan" czyli Azjatów. Ci co stworzyli papier mają pierwszeństwo w pisaniu o sile wyższej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Letni będzie wypluty (Objawienie 3, 6). Inna sprawa że będą poganie którzy wejdą do nieba (Rzymian 2 oraz r15,wers12; Galacjan 5, 14) i chrześcijanie którzy nie wejdą (Rzymian 11, Ew.Jana 15,1-7; Mat.r7,w19 kontra Jakuba 5, w7; Filipian 1, 10-11; Ew.Jana 15,4-6). Więc czy Biblia to takie g****o? Mamy ją żreć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleofobowy
Ale tak w ogóle to Ty synu fubu wierzysz, czy uważasz (jak wolisz bo to semantyka) że wszechświat powstał z niczego, czy może jest holograficzną projekcją? Ale skąd się to czy to wzięło? Niezależnie od teorii to skąd się to wszystko wzięło? Czy wszechświat jest odwieczny? Bo naukowcy twierdzą że nie. Nawet jeśli mielibyśmy cykl umierania i odradzania wszechświata to np.jaka jest przyczyna istnienia takich a nie innych praw fizyki? Nie musisz wierzyć w Boga ale te wszystkie naukowe teorie nie mają odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleofobowy
A tu (https://www.everystudent.com/journeys/nothing.html) jeszcze raz wyżej podany link gdzie autor pyta czy kiedykolwiek nie było niczego. Lubię takie rozmyślania nad którymi wielu ateistów debatuje a nie zbywa tekstem "wymyślony bożek". Acz chwali się brak wyzwisk. Bo to byłoby nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naukowe teorie nie mają odpowiedzi ale te książkowe tym bardziej. Pozostaje życie w niewiedzy. Nawet hinduizm uznaje że żadnej prawdy nie można przyjmować za prawdę ostateczną czyli hinduizmu też nie można za takową uznawać. To jest mądrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście uznaję tunele czasoprzestrzenne o rozmiarach mniejszych niż zna nauka, które są niewyjaśnione i poza czasem, one mają odpowiadać że nasza tzw dusza czy byt kurczy się do niewyobrażalnie małych rozmiarów i nim wędruje do kolejnego wcielenia stąd teoria że nic w naturze nie ginie. Teoretycznie nie można uznać że np rok 900 jest już za nami, on może być też przed nami, te czasy mogą się równoległe do naszych rozgrywać, a nam się wydaje że przeminęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle, że halloween jest starsze niż katolickie święta, więc nie mógł ktoś wymyślić tego święta na złość katolikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoleo
@syn fubu Czyli wiem że nic nie wiem. Czyli brak pychy że się wie więcej niż inni. Podoba mi się takie podejście ale nie zgodzę się ad argumentu ad papieru. Bo tak pierwszeństwo pisania na komputerach mieliby ci co kompy wymyślili i musielibyśmy tylko ich argumentom wierzyć. Co do Żydów i chrześcijan to nikt nie mówi że są wszyscy dobrzy. To trochę jak rozkład normalny w matematyce. A ci drudzy to szczególnie nie powinni być tacy jak opisano w Galacjan (vel Galatów jak ktoś woli Tysiąclatkę) 5, 14-17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
Żeby nie było to świadkiem jehowy też nie jestem (nie tylko nie księdzem) bo oni wierzą że w niebie będzie tylko 144000 a reszta na nowej Ziemi lub w piekle. Mimo że Jan napisał że przed tronem widział niezliczony tłum w niebie (Objawienie 7, 9) a Jan conajmniej do 200mln umiał liczyć (Oajawienie 9, 16).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W porządku ale bogowie religii dharmicznych nie mądrzyli się jak jahwe że to on wszystko stworzył bo jak widać na przykładzie głupiego papieru nie stworzył. Poza tym bóg żydowski przejawia ludzkie wręcz żałosne skłonności - zazdrościł Egipcjanom biżuterii i kazał swojemu ludowi nosić taką samą, a nawet im ją wykraść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
@gość 18:48 Nie chce mi się zagłębiać które święta są starsze. Tyle że właśnie o to chodzi że święto zmarłych ma korzenie w zaduszkach,a te były podobne do halloween które obecnie mają inną otoczkę (w sensie zabawową) ale korzenie są te same. To się nazywa proces dialektyczny. Przedstaw herezję (antyteza) atakując prawdę (teza) zaaranżuj debatę (synteza) by uchwalić jeszcze inną herezję (kompromis). Katolicy modlą się za zmarłych ale Biblia mówi co innego w 5Mojżeszowej (vel PowtórzonegoPrawa) r18,wersy9-12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
@sxn fubu Okej ale wg Biblii Bóg stworzył to co posłużyło za składową papieru oraz stworzł tych którzy ten papier stworzyli bo dał nam rozumy byśmy mogli ich sami używać. Wolną wolę. Więcej, ad Wieży Babel Bóg wyraźnie powiedział że jeśli nie pomiesza nam języków to nic dla nas nie będzie niemożliwe (Rodyaju 11, 5-7). Mielibyśmy dziś science fiction w realu. Ad Egipcjan się nie wypowiem bo za długo by szukać. Ale zauważ że jak Żydzi z biżuteri utopili cielca to też był zły i sporo Żydów za to pomarło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli bóg żydowski dał mi rozum abym mógł go używać to w pełni, i z całą jego świadomością stwierdzam że ów bóg jest zmyślony i nie istnieje jak Zeus, Prometeusz, Mars. Jest tylko postacią literacką i szanse jego istnienia są tak samo możliwe jak szanse istnienia jakiegoś boga Sikiwaki z Ameryki Płd. Tak mówi mi logika która też jest owocem używania rozumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bofoelo
@syn fubu Arka Noego to był moloch budowany100lat. Co ówcześni potrafili skoro i współcześni potrafią nie mało. A po pomieszaniu języków geny ludzkości przestały się mieszać rozdzieliły wg grup i powstały tzw. rasy, powoli doświadczając zubożenia genetycznego: http://www.christiananswers.net/q-aig/race-definition.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×