Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama Pi

LIPIEC 2017 czy sa jakies mamy z terminem na lipiec?

Polecane posty

Gość justa912
Ona123 słuchaj ja dalej bardzo się boję ze coś się stanie :( mam taki lęk w sobie ze poronie albo coś. Następna wizyta za dwa tygodnie wtedy idę z badaniami ktore mi zleciła i zobaczymy ile fasolka urosła;) jak na razie czuję się tak sobie. Na początku nic nie czułam a teraz od tygodnia mnie ciągle mdli i mi nie dobrze. Nie wymiotuje ale boli tak jakby żołądek. Nie mam na nic smaku totalnie :/ bolą piersi zwłaszcza sutki. Ale najgorsze są mdłości tak wszystko stoi w gardle :/ ciężko mi aż w robocie wytrzymać nie wiem jak długo pochodzę bo nie uśmiecha mi się na konferencjach wychodzic bo mnie mdli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apolonia112
I ja podpinam się do tematu. W zeszłym tygodniu dwie kreski na teście a w środę wizyta u ginekologa. Z netu termin wychodzi na 9-10 lipiec :) Strasznie się martwię co będzie bo już kiedyś poroniłam dwie wczesne ciąże a do tego mam dziecko z autyzmem. Kiedyś czytałam, że jest duże prawdopodobieństwo, że drugie dziecko też może mieć autyzm... Także cały czas stres... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolii
dzien dobry:-) tu gosckoli pisalam ,że w niedziele będę testowac,ale zrobilam to dzis. dwie ladne kreseczki. :-) miesiaczke ostatnia mialam 11.10. cykl ostatni byl dlugi bo 36 a poprzednie 28 bo bralam duphaston, a ten cykl taki bo juz odstawilam dupka(zalecenie nowego lekarza) i troszke sie poprzesuwalo. z moich obserwacji owulacja byla 30-31.10. wiecie moze jak w moim przypadku lekarz obliczy wiek ciazy.? tez od ostatniej miesiączki? za 2,lub 3,dni zrobie jeszcze jeden test i wtedy zapisze sie do lekarza, myślę że tak przed samymi świętami,bo chcialabym żeby juz serduszko bilo. byłby to pięknyprezent dla calej rodziny. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolii
dzien dobry:-) tu gosckoli pisalam ,że w niedziele będę testowac,ale zrobilam to dzis. dwie ladne kreseczki. :-) miesiaczke ostatnia mialam 11.10. cykl ostatni byl dlugi bo 36 a poprzednie 28 bo bralam duphaston, a ten cykl taki bo juz odstawilam dupka(zalecenie nowego lekarza) i troszke sie poprzesuwalo. z moich obserwacji owulacja byla 30-31.10. wiecie moze jak w moim przypadku lekarz obliczy wiek ciazy.? tez od ostatniej miesiączki? za 2,lub 3,dni zrobie jeszcze jeden test i wtedy zapisze sie do lekarza, myślę że tak przed samymi świętami,bo chcialabym żeby juz serduszko bilo. byłby to pięknyprezent dla calej rodziny. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku swieta spedzamy u tesciowej i tez myslalam, zeby wtedy powiedziec calej rodzinie, ale musze to jeszcze obgadac z mezem. Obawiam sie, ze moja tesciowa srednio sie ucieszy, jest jedynaczka i nie dociera do niej, ze fajnie jest miec rodzenstwo i ze to przedewszystkim dla mojej coreczki chce miec drugie dziecko. Taki glupi babol mi sie trafil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusiop
Kolii z tego wynika ze jesteś w 5 tc gratuluję termin pewnie na połowę lipca :) mam pytanie czy was też tak boli krzyż? Nie wiem czy to już od tego leżenia czy taka natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
No to dziewczyny gratulacje dla was :)) oby te święta były radosne dla nas wszystkich ;) ja dziś na wolnym wzięłam bo się rano strasznie źle poczułam :/ przy ubieraniu słabo mi się zrobiło i mało nie padlam:/ pierwszy raz mi się to zdarzyło. Do tego jakoś tak brzuch lekko pobolewa i się wystraszylam i zostałam w domu. Teraz polezalam i jakoś lepiej... Ale zauważyłam że wogole mnie dziś nie mdli jak przez ostatnie dni. Kurde dziewczyny tak się boję, mam nadzieję że z moją fasolką wszystko dobrze. Slyszalam ze jak objawy nagle ustaja to moze byc zle. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamajola
monka rak - ja też miałam ostatni okres 6 październiki, czyli można powiedzieć że jesteśmy na tym samym etapie :) dzisiaj powtórzyłam test i dwie krechy. kiedy wybierasz się do gina ? kwas foliowy biorę od lipca, a od listopada dodatkowo witaminy dla kobiet w ciąży doppel herz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Pi                  x
Apolonia - WIELKIE GRATULACJE :-) Koli - RÓWNIEZ WIELKIE GRATULACJE xox Apolonia - mój synek (4lata) tez jest ma spektrum autyzmu. Nie jest bardzo ciezkim przypadkiem, ale np nic jeszcze nie mówi I ma ograniczona komunikacje. Wiec zadaje sobie to samo pytanie co I ty... Dla pocieszenia napisze ci ze moja córczka (7) jest zdrowa I wszystko bylo w jak najlepszym porzadku. xox Koli - ja tez mam bardzo dlugie cycle, ten z którego zaszlam teraz w ciaze byl 40dniowy. Jak wiesz kiedy mialas owulacje to odejmij sobie 14 dni I podaj ostatnia date okresu jako ten dzien... Na pewno sie nie pomylisz! Ja tak robilam w poprzednich ciazach. Jezeli beda bardzo duze rozbierznosci to lekarz zrobi korekte na podstawie USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolii
dziekuje :) i dziekuje mamie Pi za podpowiedz z wyliczeniem terminu. Będę was tu odpwiedzać. GRATULACJE dla wszystkich MAMUSIEK. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Pi        x
Lusiop - mnie tez boli krzyz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Lusiop mnie tez pobolewa krzyż i brzuch ale nie jakoś mocno. Zauwazylam ze jak za dlugo leze albo siedzę to zaczyna ćmić. Justa nie martw się na pewno wszystko w porządku ja nie mam prawie w ogóle objawów jak wcześniej pisałam nie czuję się ciążowo aż przed chwilą test zrobiłam z rozcieńczonego moczu żeby sprawdzić czy jestem w ciąży i jak byk dwie czerwone krechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Pi                  x
Justa - mdlosci przychodza I odchodza... ja tez od kilku dniu nie mam mdlosci mimo ze tydzien temu mialam. Zaslabniecia i omdlenia sie zdarzaja we wczesnej ciazy :-) Na pewno wszystko jest w porzadku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
Dzieki kochane wiem że panikuje ale tak to jest w pierwszej ciąży. Słuchajcie a czy lekarz rodzinny może mi wystawić l4 płatne 100%? Bo dzwoniłam do mojej ginekolog przed chwilą i mówię jej jaka sprawa i ze chciałabym kilka dni odpocząć. A ona ze ona może wydać zwolnienie ale tylko po pełnej wizycie więc lepiej jak sobie na razie wezmę u rodzinnego. Czyli co musiałabym iść do niej zapłacić 130 zł i dopiero bym otrzymała zwolnienie... jak jest u was z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Moim zadaniem możesz spokojnie iść do swojego rodzinnego i powiedz po prostu że jesteś w ciąży bardzo źle się czujesz i nie ma Twojej ginekolog a nie dasz rady iść do pracy. Myślę że nie będzie z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, pisałam wczesniej jako gość, ale żeby było łatwiej założyłąm nick...przypomnę swoją syt. Ostatni okres 12.10, dwie kreski bete robiłąm kilka dni temu 197, więc jest 4 tydzien. Jestem po poronieniu zatrzymanym, więc baaardzo się boję, biorę duphaston i kwas foliowy wizyte u gin mam 27.11, pozdrawaim was wszystkie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka rak
Hejka ktoś pisał, że jest w 5 tyg i 4 dniu ;) ja też, wizyta u lekarza 18.11 :) dziś mialam mega dziwne uczucie, nie chciało mi się wymiotować, ale ucisk w żołądku i gardle I od paru dni momentami baaardzo mi zimno, w domu kaloryfer na maksa, a ja z bluzie pod kocem z polaru a mąż na krótkim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
Monka ja też na początku tak miałam z tym zimnem :) teraz przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka rak
justa bo juz sobie wmówiłam tarczyce :( ale mi tez przechodzi (chyba) a jakie macie humory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Bylam u lekarza dzis /mój 4t3d ginekolog odrazu powiedziała że troche za wcześnie. I tak powiedziała że jest piękne ciałko ciążowe macica pogrubiona i szukała pęcherzyka i znalazła taką malutka kropeczkę maciupką. Mam wizytę na 28listopada. Mówiłam że boli mnie ten brzuch i dostałam luteine 3 razy dziennie i 3razy dziennie nospe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Pi
Ona123 - w sumie to dobrze ze poszłaś bo dostałaś luteine... no i widzę że przekonała cię do Nospy :-) bo myśmy cie nie mogły przekonać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka rak - ja mam super humor (tak ogólnie), jedyne co to jestem płaczliwa (to znaczy - łatwo się wzruszam). Np płaczę na reklamach o świętach :-) :-) Na to też nie ma reguły. W pierwszej ciąży byłam cały czas zła (choć należę do spokojnych osób), a w drugiej byłam strasznie smutna... No i jak tu być mądrym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justa każda by chciała zwolnienie żeby trochę odpocząć. Skoro nie masz typowych wskazań do zwolnienia czyli np zagrożona ciąża silne wymioty itp to się płaci za przekręty jak pracować się nie chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
Monka u mnie humor ogólnie ok ale często się zmienia. Np bardzo szybko coś potrafi mnie wkurzyc, albo pierwszy raz płakałam na filmie. Wogole mąż się śmieje że mam chyba płacz na zawołanie. Ona123 fajnie że poszłaś do gin może faktycznie masz wskazanie żeby brać ta luteine. Mi co prawda moja nie dała a też mnie na początku bolał brzuch. Pójdziesz 28.11 czyli tak jak ja na wizytę :) Gościu - nie jest tak ze mi się nie chce pracować bo jak by tak było to od początku bym poszła na zwolnienie (moja sąsiadka która pracuje w zusie poszła na l4 w 5 tygodniu oczywiście ciaza zdrowa), które prywatny ginekolog daje bez trudności. Ja jednak chce jeszcze chwilę popracować ale jak mnie mdli, słabi czy wymiotuje to nie będę się męczyć tym bardziej że nie mam tam super warunków (np ubikacja na piętrze - jak Cię mdli to nie masz szans dobiec przez cały urząd ) po drugie mam stresująca pracę gdyż zajmuje sie projektami unijnymi i co drugi dzień siedzę na długich konferencjach z różnymi ludźmi. Też nie mam zamiaru wychodzić bo mi słabo, nie dobrze czy coś tam. A co do mojego l4 - lekarz rodzinny wypisal mi bez problemu na dwa tygodnie do wizyty u gin:) z oznaczeniem B czyli ciążowe :) Mama Pi a jak u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Justa wiedziałam że dostaniesz l4bez problemu. Mama Pi tak masz rację bałam się brać nospy bez konsultacji lekarza. Powiedzcie mi czy wy tez macie takie inne sny niż zawsze? Ja mam takie głupie bardzo realne sny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postanowilam, ze czas juz sie zalogowac. Termin wyliczylam sobie na 1 lipca, 23 listopada pierwsza wizyta u gina. troche sie stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
Vendulina witamy :) Ona123 mnie się coś tam sni ale np dzis już nie pamietalam rano co to było hehe :P Ale to fakt śni mi się coś ciągle;p ona123 i co boli Cię nadal brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendulina
Witam was wszystkie. To moja trzecia ciaza , mam 5 letnia coreczke, druga ciaza zakonczyla sie poronieniem. Teraz boje sie komukolwiek cos powiedziec, ale musze sie gdzies wygadac, bo chyba pekne. Tyle emocji, a ja nawet nie czuje sie bardzo w ciazy, poza tym, ze spac bym mogla na stojaco i sikam co 5 min, no i piersi mi przeszkadzaja. Pierwsza i druga ciaza to byly mdlosci prawie od poczecia a teraz - nic. Nie zeby mi tego brakowalo, ale dziwnie. No i oczywiscie wyobraznia podopowiada 1000 roznych powodow. Tak a propos wyobrazni: fantazjujecie juz o waszym przyszlym dziecku? o plci? imieniu? ja mam wlasnie jakies takie przeczucie na blizniaki co by bylo straszne i fantastyczne zarazem. Mam blizniaki w rodzinie, wiec nie jest to zupelnie niemozliwe. Zblizenie bylo w dzien owulacji, wiec szanse na przewidzenie plci chyba marne, trzeba bedzie poczekac jeszcze pare tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×