Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama Pi

LIPIEC 2017 czy sa jakies mamy z terminem na lipiec?

Polecane posty

Gość Mama Pi                  x
Vendulina - jezeli masz termin na 1 lipca to Twoja ciaza jest najbardziej zaawansowana na forum :-) Ja próbuje nie fantazjowac za bardzo zeby nie zapeszyc ale musze powiedziec ze juz zaczynam sie zastanawiac czy chlopiec czy dziewczynka... Tylko blizniaki dwójajowe sa dziedziczne... ale ja tam zdecydowanie wolalabym miec 1 dziecko. Blizniaki to ogromne wyzwanie :-P oxo Ona123 - najwazniejsze ze sprawdzilas to z lekarzem i ze teraz wiesz co robuc jak cie boli brzuch :-) Co do snow - to ja tez mam dziwne sny. Bardzo realistyczne. Niektóre sa straszne. W kazdej ciazy tak mialam. Taka noc plena snow potrafi potwornie wymeczyc... oxo Kamila - w poczatkowej ciazy ciezko powiedziec - niektóre kobiety maja powiekszony brzuch od samego poczatku. Tak naprawde blizniaki na tym etapie sa miniaturowe i nie ma to wiekszego wplywu na wielkosc brzucha. Powieszkone brzuch w pierwszych tygodniach to skutek zatrzymania wody, burzy hormonów, spowolnionych jelit i delikatnie powiekszonej macicy. CZasem nawet jest tak ze ten poczatkowy brzuszek sie zmniejsza jak organizm przyzwyczai sie do hormonów i zaczyna ponownie rosnac na pózniejszym etapie. Ja w poprzednich ciazach takie prawdziwe zmiany w ksztalcie brzucha widzialam dopiero po 10 tygodniu... a dla innych i tak byly niezauwazalne :-) U kazdej kobiety jest inaczej - niezaleznie czy jest to jedno dziecko czy blizniaki :-) A chcialabys blizniaki? XoX Co do zwolnien lekarskich... W pierwszej ciazy nie wzielam jednego dnia zwolnienia mimo ze rozchodzily mi sie kosci macicy i bolalo jak diabli. Pracowalam do samego konca. Ale wiecie co, potem zalowalam. Gdybym wziela chocial kilka tygodni zwolnienia to mialabym wiecej czasu dla siebie, bardziej bym odpoczela i nie meczyla sie z ta miedinca. W drugiej ciazy bylam madrzejsza i wzielam chyba z 5 tygodni, kiedy czulam sie slabiej. A teraz zobaczymy... Lubie swoja prace i mam zamiar pracowac do konca ale jak sie bede czuc zle to poprosze lekarza o tydzien czy 2 zwolnienia. To jest zdecydowanie moja ostatnia ciaza i nie mam zamiaru sie mordowac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Pi - mam już dwójkę dzieci i to baaardzo odchowanych, syn 17 lat!!!i córka 11. Ja mam 38 jestem po rozwodzie. Ułozyłąm sobie na nowo życie jestem szczesliwa i bardzo pragniemy z partnerem mieć dziecko a to już ostatni dzwonek...no nie będę ukrywać ze wolałabym jednego maluszka, ale jak będzie ciąża mnoga..ojej....bedziemy szczęśliwi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
Dziewczyny a jak u was z jedzeniem? Ja nie mogę jakoś ostatnio nic mi nie wchodzi... totalny brak apetytu. Vendelina to chyba jesteśmy na podobnym etapie bo mi termin wychodzi na 2 lipca :) Kamila brzuszek faktycznie zaokraglony ale jak pisze Mama Pi to raczej zatrzymana woda. U mnie narazie nic nie zauważam hehe pewnie dlatego że ogólnie miałam taki wystający :/ Mama Pi to podziwiam Cię z tym l4 w pierwszej ciąży. Ja to jak się źle czuję to biorę jakoś chyba panikara jestem. Ale może jest to spowodowane tym że Ty mówisz że lubisz swoją pracę a ja tak średnio. Znaczy praca ok tylko szef nie zawsze :/ np jak w tamtym tygodniu mu powiedziałam o ciazy to zrobił grobowa mine i zapytał czy się tym chwale ? Wogole tak jakoś chamsko mnie potraktował nawet głupie gratuluję mu nie przeszło :/ za to jak chodzimy na spotkania to segregatory noszę ja bo on jako dyrektor chyba się wstydzi pfff :/ dlatego nie zamierzam denerwować siebie i dziecka takim palantem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilamila
Dziewczyny odebrałam wyniki badań i niepokoi mnie toxoplasma może ktoś pomóc mi w interpretacji? IgG ilościowo 0,1 a IgM jakościowo 0,242

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Nie znam się na toxoplazmozie ale wiem ze moja siostra jak była w ciąży i robiła to badanie to wyszło ze przeszla toxoplazmoze i ponoc to dobrze. Odebrałam wynik bety po 5 dniach ostatnia w czwartek 213 a dzis 2600 i co wy na to? Ja mam zawal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith833
Hej.Można dołączyć?ostatni okres 09.10. Testy ciążowe w niezliczonej ilości :-)pozytywne.Wizyta u gin (wiem wiem pospieszylam się i do teraz żałuję bo wkrwcam sobie różne historie)a 4t3d i oprócz pęcherzyka w jajniku i poeieksxonego endometrium 14 mm nic nie było widac:-(kolejna wizyta w czwartek.Nie mogę się doczekać.Denerwuje się za wszystkie czasy.Jakoś w pierwszej ciąży tak nie miałam.Mam 6 letniego syna.mam 33 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Edith oczywiście ze można:) widzę że poszłaś do lekarza w tym samym terminie 4t3d u mnie po paru minutach byl taki malusieńki pęcherzyk ale trzeba było długo szukać:) endo i ciałko ciążowe w jajniku piękne podobno. Ja wizytę mam 28 wcześniej mam nie przychodzić. Ja też w gorącej wodzie kąpana:) jak się czujesz? A i testy ja zrobiłam ich 6 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith833
Czuję się nawet ok.W pierwszej ciąży nie miałam żadnych dolegliwości.A teraz nudności mam.i ciężko mi w pracy 8 h wysiedziec bo w krzyzu pobolwwa.jakie miała Endo?dopiero 28?a który masz tydzień i dzień?obym znowu za wcześnie nie poszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Powiem Ci że nie wiem jakie dr powiedziała że piękne grubaśne:) ja jestem dziś w. 4t5d powiedziała żebym wcześniej nie przychodziła bo to nie ma sensu co tydzień chodzić i sprawdzać a to pęcherzyk a to zarodek potem serce. Muszę jakoś wytrzymać ten czas. A Ty dokladnie w ktorym tygodniu jesteś?mnie mdli od wczoraj. Porównania nie mam bo to moja pierwsza ciąża. Jesli chodzi o bol to mnie tak samo pobolewa w krzyżu i brzuch ale ja mam nospe i luteine. Tym bardziej na wspomagaczach bo starałam się prawie 3lata bylam stymulowana bo nie miałam owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith833
Aha no ja nic nie biorę i na szczęście udało się zaraz.i za pierwszym razem i teraz.Dzisiaj mam 5t2d.u lekarza bede w 5t4d Kiedy miałaś @?NO to jak pierwsze to dopiero pewnie nie mogłaś się doczekać.Takie wypragnione:-)mRtwie sie tylko zeby wszystko bylo ok.bo juz bym wszystko wiedziec chcialA.I koniecznie muszę z pracą zwolnić...bo napewno mi nie sluzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Ja ostatnią @miałam. 15 października a owulacje 27,28 października bo miałam monitoring cyklu brałam zastrzyki na stymulację. Pewnie ze juz się nie mogę doczekać dziecko wyczekane wymodlone:) bola Was dziewczyny piersi? Mnie bolą ale przy dotyku. Jak narazie moja ciąża jest najmłodsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Justa jesli chodź o Twoją prace to popieram Twoja decyzje w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith833
Tak bolą,przy dotyku właśnie albo jak chodzę po schodach.I cały czas mi coś "chodzi" po brzuchu (jakbu burczalo czy cos)Co do L4 też pójdę najszybciej jak się da,praca w korporacji nie sluzy:-/za duży stres,po co się narażać.W poprzedniej ciąży pracowałam do 9 miesiąca.Ale to była mała firma i przyjazna atmosfera.Tutaj nie mam takiego zamiaru. Wyczekuje do czwartku z niecietpliwoscia....Jak pomyślę to mam skurcze w żołądku.oby wszystko bylo dobrze. Ona Ty pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith833
A macie może tak jak szybko wstajecie z kanapy czy z pozycji leżącej jakby kolor w okolicach jajników?mnie czasem jak zajmuje to się wyprostować nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith833
Ona co do Twojej bety to jak.dla mnie to.pięknie przerasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith833
Co ten słownik wypisuje.Kolka w jajniku jak się szybko podniosą,tak jakby kluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila - Twoje dzieciaczki są już naprawdę odchowane :-) Super że ułożyłaś sobie życie i na nowo i ze będziecie mieli wspólnie maleństwo :-) Baaa... może nawet 2 sztuki :-) :-) Czy te wyniki toksoplazmozy masz oba z '+'? To znaczy - czy są dodatnie? x0x Justa - z tą pracą to głupia byłam :-) W każdej ciąży są takie momenty że człowiek czuje się zmęczony albo słaby i musi przystopować. Tylko ja jestem trochę taki pracoholik i czasem mi ciężko :-) Na szczęście mój obecny szef jest spoko ale jakbym miała takiego co mnie wkurza (nie daj Bóg każe mi nosić swoje teczki!!!) to bym się nie zastanawiała nawet przez sekundę :-) 0x0 Ona123 - beta przyrasta pięknie! 0X0 Edith - gratuluję!!! I witaj w naszym gronie :-) Im nas więcej tym lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie że ja zrobiłam tylko 2 testy :-P W piątek zrobię trzeci żeby zobaczyć czy się przesunął tydzień ciąży. W piątek jestem też umówiona też do GP - czyli lekarza pierwszego kontaktu. Każe mi nasikać do pojemnika, zrobi mi test z moczu. zważy, zmierzy ciśnienie i pogratuluje ciąży!!! Tak się zaczyna ciążę w Irlandii :-) :-) Przy trzeciej ciąży nie widzi się lekarza i USG do 20 tygodnia!! Ja idę prywatnie bo mam ubezpieczenie w pracy więc jest szansa że będę miała USG do 10 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Edith..ja też czasem tak mam że mnie zakuł jajnik i powiem Ci że myślałam ...napewno torbiel po stymulacji,ale jak byłam u lekarza 2 dni temu to jedyne co mam na jajnikach to ciałko ciążowe ,żadnych torbieli nic.Widocznie tak musi być.Ja pracuje jako fakturzystka w hurtowni i myśle jeszcze troche popracować i też na zwolnienie, nie będe się narażać. Mama Pi ja bym tam chyba nie mogła mieszkać ;) zawału bym dostała do czasu usg :) ale ponoć jak już kolejne dziecko to człowiek trochę bardziej opanowany,wiem po siostrze która ma troje dzieci:) Nie wracacie już do Polski? Ktoś się mnie pytał czy mnie jeszcze brzuch boli ale moja skleroza nie pamięta kto :) powiem wam że odkąd biorę większą dawkę luteiny i tą nospe 3 razy dziennie to mnie aż tak nie boli wiadomo nieraz zaboli troche ale wydaje mi się ,że coraz to mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
Dziewczyny dzięki za wsparcie :) fajnie usłyszeć ze dobrze robie a nie tylko krytykę albo ze leniwa jestem... ona123 - beta idealna :) super przyrasta spokojnie, ja też miałam przyrosty ponad 200% i ciąża pojedyncza :) Kurde obydwie nie możemy się już doczekać tego 28.11 :) Witam nowe mamusie :) oj 2017 będzie urodzajny :P dziewczyny naprawdę nie martwcie się ze nic jeszcze nie widać na usg. Ja równie panikowalam bo nie było nic widać, potem był tylko pecherzyk... a teraz jest zarodek i serce :) niestety potrzeba czasu jak ze wszystkim... co do bólu piersi - mnie też bolą a najbardziej rano jeszcze w łóżku. Ciężko się przekręcić :/ potem jakoś bol się zmniejsza ale dalej sa takie napięte. Mi ginekolog powiedziała że jak bolą piersi to jest ok. Mnie teraz mdłości minęły zostały tylko bolace piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
Ona123 ja pytalam o twoj brzuch :) hehe przyznaje się :P to dobrze może faktycznie brakowało Ci tej luteiny. Słuchajcie kobietki a jak wygląda u was sprawa z sluzem ? Kurde bo u mnie cały czas jest taki biały, mleczny a teraz cos kilka dni stał się lekko żółty i ciągnący podobny do owulacyjnego. Hmm zbliża się termin mojej drugiej miesiączki (ponoć w terminach miesiaczek zdarza się najwięcej poronien nie wiem czy to prawda, Tak czytałam że może też wystąpić plamienie ) :/ boję się ale na razie nie p anikuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Justa ja Ci dam poronienie!!!:) nikt tu nie będzie ronił nawet nie ma takiej możliwości.Uspokoiłyście mnie z tą betą bo powiem szczerze że się trochę przestraszyłam ,ale przecież ona do tego poziomu rosła od czwartku a wczoraj był wtorek ;)Jeśli chodzi o Twoja prace to jak przeczytałam co się tam dzieje to aż się wkurzyłam. Bardzo dobrze,że poszłaś na zwolnienie.Jeśli chodzi o śluz to ja go mam bardzo mało niewiem czy to przez luteine bo biorę dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith833
Mama Pi ja podobnie jak Ona nie dałabym rady tyle czekać,chociaż gdybym innej możliwości nie miała ti bym musisla:-)Ale ile nerwów by mnie to kosztowało.Dzisiaj dla odmiany wstalam z okropnym bolem krzyża.Nie mogłam się wyprostować...Właśnie szykuje się do pracy.Jutro już lekarz,mam nadzieję że się coś dowiem bo dobrze że mam jasne włosy bi chyba osiwialam:-D co do śluzu też mam biały raz kremowy raz wodnisty.często mi się zdarza patrzeć czy to nie plamienia:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
Edith no to czekamy razem z Tobą na tą wizytę :) chyba wszytkie takie niecierpliwe jesteśmy ja już normalnie nie mogę wytrzymać do 28. 11. Niby tylko trzy tygodnie między wizytami a ciągnie się strasznie. Ona123 teraz już możesz być spokojna naprawdę beta jest książkowa :) ja jeszcze parę dni i jadę na badania żeby mieć już wyniki dla lekarza. A powiedzcie chodzicie do Pani czy Pana ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
Ja leczyłam się u Pana on mnie stymulował ogólnie to był mój 8 lekarz. Teraz kiedy jestem w ciąży chodzę do Pani bo ten lekarz co mnie stymulował miał bardzo dobre opinie jeśli chodzi o osoby które mają problem z poczęciem,a jeśli chodzi o prowadzenie ciąży to nie najlepsze.Justa ja to jak rano wstaje to się ciesze że kolejny dzień za mną i bliżej do 28. Ty to chociaż serduszko już słyszałaś.Który u Ciebie jest juz tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
U mnie 8 tydzień dokładnie 7t3d. Ja chodzę do Pani jakos od roku profilaktycznie i tak zostało. Człowiek głupi nie może się przemoc iść do faceta :/:p jak przyjdzie do porodu to mogę nie trafić na Panią hehe:P pewnie wtedy bedzie mi już wszystko jedno. Swoją drogą panicznie się tego boję ale naszczęście mam jeszcze czas żeby o tym myśleć:) a tak zapytam ile macie lat kochane mamy i skąd jesteście? To tak żeby się bliżej poznać bo pewnie spędzimy ze sobą długie 9 miesięcy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa912
P.S. zapytałam a sama nie napisałam. A więc mam na imię Justyna jestem z Rzeszowa, mam 25 lat i to będzie Nasze pierwsze dziecko o które staraliśmy się z mężem 8 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
To ja zaczne pierwsza ;) 25lat jestem z Kielc woj.świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith833
To nie wiem czy mój 5t4d nie będzie za wczesnie...obym znowu się denerwować nie musiała.Edyta z woj.slaskiego:-)33 lata.druga ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 123
edith wiesz co ja bym poczekała jeszcze z tydzień bo jak jeszcze serduszka nie bedzie to bedziesz znow za tydzien musiala isc. Wiem ,że to nie ładtwe tak sobie czekać bo sama jak patrze na kalendarz to aż mnie złość ogarnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×