Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Choroba i gorączka dziecka wyprowadziła mnie z równowagi,mam wyrzuty sumienia

Polecane posty

Gość gość
Że jak sobie nie da? Kobieto z lekami nie ma dyskusji, na co czekasz aż gorączka do 40 urośnie? Nie chce po dobroci to strzykawka na siłę, po policzku i powoli żeby się nie zakrztusila. Antybiotyk cały dzień w małych dawkach?? Tej co to napisała chyba się pogorszylk. Mam dwójkę małych dzieci, leki przyjmują codziennie, też nieraz były histerie ale 4 latkowi juz mozna wytlumaczyc, musisz być twarda i konsekwentna bo to chodzi o jej zdrowie a nie Twoje fanaberie. Musisz wziąć lekarstwo i już. Nie ma dyskusji. Musisz sama wiedzieć jakichkolwiek argumentów użyć. Nie krzyczy tylko najpierw spokojnie spróbuj wytłumaczyć, powiedz że wiesz że ja bardzo boli, ale jeśli nie weźmie to będziesz musiała dac jej na sile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 21:45 Popieram w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie córka tak wymyslala jak dostala raz antybiotyk jak mala byla. Podawałam dawkę do skutku. Raz musiałam podać przy krzykach i płaczu 3 razy po podałam zwymiotowała podałam zwymiotowała podałam przyjelo.po 8 godzinach ten sam cyrk. Leków nie można podawać caly dzień w malych porcjach.musi byc odpowiednia dawka podana, dostosowana do wagi dziecka i po następnych 8 czy 9 czy 12 godzinach zalezy jaki lek następna dawka w calosci.leki przyjąć dziecko musi nie ma gadania i kompromisów. Moja raz takie cyrki robila nie popuściłam .jak zachorowała znowu juz wiedziała opcji nie ma połknąć musi bylo juz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecku trzeba tez mimo wszystko okazać trochę zrozumienia,nie tylko cały czas na nie fuczec.Akurat angina paskudna jest,zwłaszcza ropna.Moja córka nigdy nie miała problemów z lekami,ale jak ja dopadła ropna to cuda wianki ćwiczyliśmy żeby lek wzięła,bo tak ja bolało.Autorko uważaj na gorączkę,moja miała nawet ponad 40 stopni i wtedy najlepiej czopki(chwila płaczu,ale przy wysokiej temp lepiej czopki).No niestety macierzyństwo to nie tylko przyjemności :)Tłumacz córci dużo,ale nie ustępuj,robisz jej krzywdę,chociaż intencje masz dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka Juz nie wiem co robić,obłożyłam mała okładami,lekko ubrałam,założyłam mokre skarpetki ale gorączkę ma wysoka,mierzylam jej teraz to ma 39 stopni,śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dałaś jej to lekarstwo? Na spiku nie da rady? Co masz syrop czy czopki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wziela dwa łyki syropu z herbata (ale całej dawki nie wypiła :O) mam czopki,ale nie wiem czy sie nie obudzi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I uważaj z tymi okładami zimnymi, dziecko może być gorące ale jak goraczka rosnie to sie odczuwa jako dotkliwe zimno. Wiem co mowie bo moje dziecko przez mniej więcej rok miało co 3-4 tygodnie 5 dniowe gorączki dochodzące do 40 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiego syropu? Nie wiem co masz ale może spróbuj zaopatrzyć się np w Ibum forte, jest bardziej skoncentrowany, mniej się podaje Strzykawka i strzykawka po policzku, tam nie ma kubków smakowych i nie da rady wypluć, słuchaj doświadczonej koleżanki :D tylko nie na spiaco żeby się nie zakrztusila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nurofen pomarańczowy. Słucham doświadczonej koleżanki :D W nurofenie mam ta strzykawkę,może ja lekko przebudze i wtedy jej podam? A może jednak włożyć czopek?Obudzi sie to trudno juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys byl juz podobny temat ze dziecko leków nie chciało Gardło przestanie bolec to zacznie jeść. Myślałam ze starsze dzieci nie maja juz takich fochów Zawsze tak leki nie chciala brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona nie choruje,znaczy nie chorowała,ze dwa razy była lekko przeziębiona ale wystarczyła inhalacja,krople do nosa i było po chorobie. No mam nadzieje ze jej szybko przejdzie.Zobaczymy co jutro lekarka powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam kiedys ze należy schladzac okladami w pachwinach. Spróbuj dać nurofen forte ba spaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naszykuj do strzykawki brakujaca część dawki, chusteczkę, picie, idź do niej, przebudz ja lekko ,niech usiądzie i daj strzykawka, chustka pod brodę trzymaj żeby nie ufaflunila czegoś, daj jej Popic jak wezmie, strzykawka musisz wyczuć w jakim tempie jej podać, te 2-3 ml pewnie będziesz dawać to możesz w miarę szybko wpuścić żeby nie zdążyła zaprotestować, musisz być opanowana i zdecydowana. Jak już dałaś syrop to czapek zostaw na taką okazję, jakby jej po syropie nie spadało albo za godzinę znów narosla gorączka, moja też leży koło mnie z gorączką, moi akurat obydwoje lekomani, kłócą się które pierwsze i chcą sobie nawzajem wyjadacze :D daj znać jak poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okłady to raczej na czoło i na łydki, w tym momencie w którym podajesz lek, wcześniej nie bo jest zimno-gorączka rośnie, dreszcze i telepanie, później nie ma sensu bo lek zadziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbyś miała nurofen forte to było wystarczyła połowa, nie wiem ile waży ale obstawiam że dajesz 5 albo 7,5 ml a tak 2,5/3,75 w Twojej sytuacji to roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Czopki jakie masz? jak podajesz nurofen to musza byc z paracetamolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mała wazy 16 kg,podałam jej syrop,wybudziłam ją,usiadła,ale w sumie nieświadoma była,łyknęła,ale taki odruch wymiotny miała,ale popila i zasnęła.Teraz jej mierzylam to ma 39,2,zobaczę za pol godziny. A czopki mam efferalgan. Kurczę mam nadzieje,ze jej zbije trochę przeciez taka gorączka to tez niedobra dla organizmu jest jak sie utrzymuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i widzisz. Najwazniejsze ze wziela, 39,2 to juz sporo, zmierz za pol godziny i potem za dwie. Czopki efferalgan sa bdb , a antybiotyk bierze? Bo po 1-2 dawkach goraczka powinna ustapic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie wiem,ze juz wysoka. Antybiotyku teraz juz nie dawałam,wieczorem próbowałam zanim sie położyła to nie chciała :(. Cieszę sie bardzo ze wzięła ten nurofen chociaż,dziękuje dziewczyny,pewnie nie wpadłabym na to żeby prawie na śpiocha jej syrop dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbije na pewno. Takich przypadków jak moja to raczej nie jest dużo.. wyobrażasz sobie co 3- 4 tygodnie 5 dni 40 stopniowej gorączki, bez kaszlu, kataru, w upalnym czerwcu, lipcu, sierpniu,która się ciężko zbija? Syrop typu forte zbijał jej gorączkę mniej wiecej o 2 kreski czyli 0,2 stopnia na jakies pol godziny i spowrotem to samo, lekarz zwiększył jej dawkę i równocześnie kazał dawać czopek i po takim zestawie 2-3 godziny znów to samo. Dziecko roczne, marudzace i wyjace Będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Antybiotyku też się nie powinno z niczym mieszać Jest antybiotyk summamed, trzydniowy, który się podaje raz dziennie, to coś dla Was jak mniemam ;) te posty jeden pod drugim krótko to moje wszystkie, zaczęłam o 21.45 :P Obiecaj jej coś za ten antybiotyk, spróbuj też strzykawka, może najpierw trochę sok*****strzykawka żeby zobaczyła jak to będzie wyglądać? Musisz ustalić czy lepiej od razu całość jej podać i Popic czymś czy popijac np po każdym mililitrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuje,nie wyobrażam sobie... Moja taka gorączkę ja pierwszy raz,pamietam ze kiedyś po jakimś szczepieniu miała stan podgorączkowy to ja juz sie bałam i do lekarki dzwoniłam :D ale nie kazała zbijać. Teraz wyjątkowo ta angina,ona dzisiaj cały dzień przysypiała i sie budziła,płaczliwa,rozdrażniona :O.A jakby miałobyc tak co 3 czy 4 tygodnie to do 30 bym była chyba siwa jak gołąb. Boje sie strasznie o nią,czytałam ze angina czasami daje powikłania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już na szczęście są w miarę opanowane, teraz za to co innego wyszło :/ właśnie teraz ma typowe przeziębienie, coś takiego jak i angina to jeszcze pół biedy, bo choć wiadomo od czego ma te gorączkę a jak usłyszałam, wie pani takie gorączki bez żadnych innych objawów nigdy nie wroza nic dobrego, to nic fajnego Mam 5 latka i 3 latke 30 mam dokładnie, Siwa jeszcze nie jestem :)choć oprócz tego się rozwodze Zajrze jutro napisz jak poszło z antybiotykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy antybiotyk zinnat.Zobaczymy co jutro nasza lekarka powie,chciałabym żeby może zmieniła ten antybiotyk,wolałabym oszczędzić jej zastrzyków,bo wiadomo ze to stres i ból. Myśle ze lepiej jej podawać na raz i żeby popila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje Ci ślicznie! Fajna kobietka z Ciebie :).Zdrowka dla maluchów! I wszystkiego dobrego dla Ciebie!Dziekuje raz jeszcze,jutro napisze. Idę sie położyć,dopóki mała śpi.Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje i dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a niech dostanie na dupsku wbitą igle , dopiero posmakuje co z czym się je. będzie mieć nast. razem porównanie co to znaczy antybiotyk / syrop a co to znaczy otrzymać szczypiący zastrzyk . Ja się tam z moją nie certolilam jelsi nie chciała przelknąc dużej tabletki ( faktycznie duza była )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też prawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie dziecko powinno otrzymać w pierwszej kolejności antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×