Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ustawjacze

... i piąte w pamięci

Polecane posty

Gość gość
H-g cd. "Chyba najwyższy czas odkurzyć maszynę i upiec własny chlebek, którego już ze dwa lata nie było" x Maszyny do chleba nie mam. Moja siostra, taką sobie zakupiła i stwierdziła, że woli tradycyjnie bo na raz piecze dwa chlebki co by starczyło na jej rodzinkę. Czasem przywoziła swój chlebek ale ze wówczas miałam alergię to nie mogłam go jeść. Po uzdrowieniu smakował mi każdy jaki jadłam niezależnie czy biały czy ciemny czy bułka czy week... Ponad trzy letni post zrobił swoje ;) A teraz nie wiem czy to moje kubki smakowe się buntują czy piekarz przesadza z solą ale okazuje się, że chleb jest mi za słony. I już miałam się zabrać za pieczenie a tu znalazłam chlebek orkiszowy 100% z mąki orkiszowej i śrutu orkiszowego i na zakwasie orkiszowym. Tyle, że oczywiście pakują do niego słonecznik w ilościach sporych by bylo obciążenie i to już nie bardzo mi się podoba... 🌻 "Piekłaś Olii kiedyś samdzielnie chleb?" x Piekłam :) Tylko, ze bez drożdży i bez zakwasu wtedy. Jeszcze lata wstecz przed alergią piekłam chlebek z płatków owsianych i otrębów owsianych. Muszę ten przepis odnaleźć :-) W tamtym czasie też znalazłam super orkiszowy chlebek w jednej piekarni w innym mieście ak dojeżdżałam do pracy tak wszystkim smakował, że ludkom w pracy też kupowałam go po drodze :) Ostatni raz piekłam w 2013 przed Wielkanocą orkiszowy 100% Na poscik :) Z dwóch składników - mąka orkiszowa + woda :) Nawet ziarno orkiszu sama mieliłam w domu co by mieć pewnośc co do 100% składu mąki :) Wychodzi taki twardawy cos a'la pumpernikiel Mnie smakował :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg : Olince przypatruję tym bardziej te Jej anielskie skrzydełka przypominają mi skrzydła samolotu bojowego F-35 stealth smiech.gifoczko.gif" Hg a ty lecisz za nia takim samym samolotem i ostrzeliwujesz ja tak samo. Uzupełniacie sie i nie jestes jej dłużny a jest tez tak ze ty pierwszy strzelasz do niej. Ona chyba ma wiecej dziur w swoim bombowcu niz ty. A z wczorajsza DRWiną miala racje. Przywaliłeś jej niezły pocisk w jej anielskie skrzydełko. I jestem tego swiadkiem jakby co ;) ;) :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko podobno im mniej składników do takiego chlebka tym lepiej . Taka pani ba swoim blogu widzialam przepis to użyła tylko maki wody sól i cos jeszcze i to koniec i miala duzo pozytywnych komentarzy. A co do pumpernikla to ja bardzo lubie :) Od dzuecka lubilam :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "W takim razie nie miala cie za co przepraszac" x Miałam :) Tekst o głupolu dotyczył żartów H-g jakobym uszkodziła biednego raczka... I głupol był również w tonie żartobliwym :) Tyle, że mój post o drwinie nie był żartem i H-g od razu to wyłapał :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia dziś "Każdy by wczytał się tak jak ja jeśli chodzi o tamten post i bardzo dobrze go odebrałam" Hehgość wczoraj ---> w związku z tym NIE WYRAŻAM ZGODY na zaszufladkowanie niewinnych igraszek wizualizacji w pojęcie: DRWINA (...) Proszę ładnie przeprosić! :-) x Kasia dziś "Może twoja bo moja tak mnie gryzie ze raz jej za przebił mi palec do kości" Nieokiełznana dzikość w relacjach z człowiekiem jednak wygrywa nad pozornym spokojem i ułożeniem ;-) x Kasia dziś " ... a ty ze stu 100 moich postów odpiszesz może na kilka " Ale za to "nic nie przeoczę" ;-) :-P Musisz zrozumieć Kasiu drugą stronę. Olii ma sporo zajęć i tylko z rzadka Jej się udaje odprężyć na necie. Mój luzik trwa przez zimę i wtedy mam czas na wszystko. Od wiosny nienormowany czas pracy miesza mi się z czasem wolnym, więc przyjemności (czytaj : forum) tylko z doskoku :-) Czytam uważnie, odpisuję pobieżnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko ja bardzo dobrze czuje sie po jasnych buleczkach i jasnym chlebie , po ciemnym troche nie bardzo. Dzisiaj bylam taka glodna ze zjadlam pol jasnego chlebka i nic mi nie bylo. A gdy zjem ciemny , czy to razowy na zakwasie czy drożdżach to zawsze cos nie tak. Mysle ze cos dodaja do nich , jakies ciemne barwniki i wszystko sztuczne moze daja. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oli : Tyle, że mój post o drwinie nie był żartem i H-g od razu to wyłapał usmiech.gif" I dobrze ze nie byl żartem bo Hg drwił . Sama odczulam drwinę , bo ja rowniez drwiłam. I to my powinnismy cie przeprosic.tyle na temat K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123456890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nawet w żartach nie uzywam takich slow i koniec tematu juz o glupolu. Tym sie roznimy ze nie uwazam takich slow i wiecej o tym pisac nie bede . K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i zawiecha na maksa , popchne i ide spac. I jeszcze ta minuta trwa jakby to bylo pol godziny K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii dziś To ja mam pomysł :-) Skoro siostra maszyny do chleba nie używa, pożycz ją od niej :-) Jest sporo zabiegów przy chlebku np. przerywanie i maszynki doskonale to potrafią zrobić, w końcu mają elektroniczny programator, czujniki temperatury etc. Wielokrotnie próbowałem chleba z tzw. samodzielnego miejskiego wypieku. Za każdym razem bardziej to zakalec przypominało niż prawdziwy chleb :-D Oczywiście wiejskie chleby, przygotowane przez wiejskie gospodynie są piekarniczym cudem :-) Lata doświadczeń i wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie. Przytaszcz Olii tę maszynę od siostry, ja przydźwigam swoją z piwnicy i będziemy wspólnie piec :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oooo strona dziala a wczesniej postow nie widzialam . Dobranoc ludziki , piszcie sobie , jutro mam wolny dzien i chyba .... zaszaleje ;) Nie bede pchac strony , zaraz sie zatnie napewno. Dobranoc ludziki , milej nocy i snow hehe :):):) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehgość dziś Jeśli siostra już komuś jej nie dała to byłby dobry pomysł :) Chociaż tradycjnie to jednak tradycyjnie :) I na prądzie chleb podobno wychodzi inny niż na gazie piekąc w piekarniku. Też znikam spać :) Dobranoc Kasiu & H-g Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOBRANOC Olii :-) Trzeba mieć niezły piekarnik żeby udało się chleb upiec, na tradycję przyjdzie czas, maszyna do chleba też potrafi nauczyć pokory ale tu służę swoimi doświadczeniami ;-) Przez półtora roku (oczywiście tylko w warunkach domowych) chleby były wypiekane dzień w dzień :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka Kiedy człowiek jest zalogowany nie trzeba czekać całej minuty na wysłanie posta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Olinko ja bardzo dobrze czuje sie po jasnych buleczkach i jasnym chlebie , po ciemnym troche nie bardzo. x Korżawska mówi, że właśnie nie każdemu służy ciemny chleb bo jest ciężkostrawny. I służy tylko silnym i zdrowym przewodom pokarmowym. Biały jest lekko strawny i dlatego zalecany dla tych co im tam coś niedomaga przy trawieniu. A ja np. mam tak, ze po białym pszennym mam niestety senność i ociężałe myślenie. Znalazłam przycznę :) Wg diety wg grupy krwi dla mojej grupy krwi właśnie pszenica źle się trawi. To samo po słoneczniku i kukurydzy. I po takich właśnie co się źle trawi przybiera się na wadze. xxx "Dzisiaj bylam taka glodna ze zjadlam pol jasnego chlebka i nic mi nie bylo." x To fajnie się masz :) Ja przez kilka lat żyłam na waflach ryżowych co by spawnie myśleć bo po zjedzonej bułce w pracy miałam mgłę umysłową czy inaczej - tępotę umysłową ;) xxx "A gdy zjem ciemny , czy to razowy na zakwasie czy drożdżach to zawsze cos nie tak. Mysle ze cos dodaja do nich , jakies ciemne barwniki i wszystko sztuczne moze daja." x Znalazłam chlebki bez drożdży do samodzielnego pieczenia :) Jutro Ci je prześlę. Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehgość wczoraj "To ja mam pomysł Skoro siostra maszyny do chleba nie używa, pożycz ją od niej" x Dzisiaj dzwoniłam. Okazało się, że ma jakiś taki dziwaczny model, że chleb piecze się w tej maszynie razem z tymi plastikowymi mieszadełkami w środku w środku. Trochę dziwnie tak piec z plastikowymi łopatkami chleb w środku ;) Póki co wstrzymałam się z pożyczeniem. Może uda mi się od razu tradycyjnie... W sumie jak ciasta w piekarniku się pieką to chleb też powinien :) U Ciebie też tak w maszynie do pieczenia chleba jest? Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrej nocy Kasi & H-g :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PS.: Hehgość wczoraj Ciekawostka Kiedy człowiek jest zalogowany nie trzeba czekać całej minuty na wysłanie posta x Czyli już wiemy kto będzie przerzucać stronki ;) Olii.n :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plastikowe mieszadelko ;) kto robil te dziwaczne urzadzenie . Przypomnial mi sie kurczak w różnie parowym. To dlatego nie pachnial i nie smakowal jak prawdziwy kurczak z rożna . Dopiero bedac w szczecinie dowiedzialam sie ze robia je nad morzem w rożnach parowych, rowniez dziwaczne urzadzenie. Lepiej Olinko nie rob chlebka w tym bo jakies szkodliwe substancje moga sie wydzielać :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oli :Znalazłam chlebki bez drożdży do samodzielnego pieczenia usmiech.gif Jutro Ci je prześlę." Bardzo chetnie, upieke w uniwersalnym moim piecu ktory mam od niedawna , wszystko mozna w nim robic a kurczak z rożna jest super z tego pieca :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×