Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ustawjacze

... i piąte w pamięci

Polecane posty

Oliinka "Ostatnio kilka dni nie włączałam radia bo inni dzwonili i o tym co się aktualnie dzieje w W-wie i sejmie informowali mnie na bieżąco ;-) " Tylko nie pisz Oliinko, że Cię to ekscytuje! :-) Jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, jestem po stronie PIS, zresztą już od czasu, kiedy ta partia się zawiązała :-) x "Żyjemy w czasach ostatecznych ..." Prawdopodobnie. Jeżeli chodzi o mnie osobiście, nie robi to na mnie większego wrażenia. Zwykła zmiana stanu skupienia, z jednego na inny :-) Oba mi się podobają :-) Wrócimy sobie do domu :-) Bardziej byłoby mi żal młodego pokolenia, koniec wycieczki zanim na dobre się jeszcze zaczęła . x " no nie szukam na to czasu... broję cały czas :-) ;-) " I się wyjaśniło w końcu dlaczego Olii musi ciągle biegać do spowiedzi :-D Ja bym chyba musiał sobie jakieś grzechy na siłę powymyślać ;-) a że to też grzech, więc jeden już by był :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii dziś "Dlatego właśnie Pan J/ezus zawsze nam przebacza na spowiedzi ( ...) Tutaj tez mi musisz uwierzyć na słowo ;-) " Podróże kształcą i niedawno spotkałem się z czymś co podważa Twoje stwierdzenie. Ale to nie na forum. Przy okazji napiszę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz wiem, turecka wyglada jak polsks maślana tylko jest brazowa i ma w srodku rodzynki i jest pyszniutka. Taka bym zjadla . Hg nam zrobi i wysle ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg "Podróże kształcą i niedawno spotkałem się z czymś co podważa Twoje stwierdzenie. Ale to nie na forum. Przy okazji napiszę ..." Hg a czy ja tez bym mogla przeczytac? :) :) :) 🌻 K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii dziś "Dziękuję :-) " Ależ nie ma za co! ;-) x Kasia dziś "turecka wygląda jak polska maślana tylko jest brązowa i ma w środku rodzynki i jest pyszniutka" Dokładnie jest taka jak opisałaś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys Hg w szczecinie na wyszynskiego byl taki maly kiosk i tam pani miala i ja soecjalnie jezdzilam do niej po taka bułeczkę :) Teraz tez chyba sa na Manhatanie na rynku i nie wytrzymam i pojade jutro :) Dziekuje ze mi przypomniales :) robilam z mama chlebek, przypominał chałkę :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko a orkiszowy kupuje w Bagietce ale nie wiem czy Bagietki tez sa u was :) To taka sieć piekarni . Kolo mnie na pętli jest piekarnia Wozniak ale to chyba tylko sieć szczecinska :) tez orkiszowy maja pyszny K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicia dziś "Hahahaha Olinko moja by sie wsciekla gdybym zalozyla jej te tipsy , ona by je ściągnęła , ona swoje szarpie ze zlosci" Moja by ubiegła całą sytuację z tipsami i rozszarpała tego co na taki pomysł głupi wpadł :-D U weta, kiedy chcieli ją dokładniej obejrzeć, tak się zjeżyła, że wypełniła sobą cały kontener ;-) Warkotem tygrys by się nie powstydził. Wet z pomocniczką założyli grube rękawice i podali mnie trzecię parę, żebym w niej kota przytrzymał. Powiedziałem im, żeby bardziej martwili się o siebie, nie o mnie, ja sobie na pewno poradzę :-) Wyszedłem z akcji bez najmniejszego zadrapania a wetki będą długo jeszcze wspominać wizytę mojego kociaka :-D To miłe i przyjacielskie kocie ale niech nikt nie próbuje z nią coś zrobić wbrew jej woli :-) x Kasia dziś "Hg a czy ja tez bym mogła przeczytać? " Załatwione! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia dziś "Hg a czy ja tez bym mogła przeczytać? " Załatwione! oczko.gif" Dziekuje hehe :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg "U weta, kiedy chcieli ją dokładniej obejrzeć, tak się zjeżyła, że wypełniła sobą cały kontener oczko.gif" Hehe mialam wizualizacje , musialo to fajnie wygladac . Moja ma taki kontener ze zawsze kazdy weterynarz pytal gdzue go kupilam , ze taki wspanialy i niektorzy chcieli bym kupila do gabinetu im . Kontener ma wysuwany spod i jest bardzo praktyczny, nie trzeba kotka ciagnac z kontenera , tylko sie wysuwa . Dostalam go razem z kocica od byłego wlasciciela w szwecji , tam maja praktyczne wszystko . W szczecinie trzech weterynarzy i w tamtym moim miescie jak bylam to chwalono kontener. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii dziś "A oprócz przepisu tu jeszcze masz i doświadczenie To powiesz mi co i jak " Chętnie podzielę się doświadczeniami :-) Minęło sporo czasu od ostatnich doświadczeń, więc muszę sobie poprzypominać. Z tego co pamiętam wypiek chleba to gra niuansów. Najistotniejszym było właściwie trafić w ilość drożdży. Moja waga kuchenna ma rozdzielczość 0,1 gr i to było dla mnie sporym ułatwieniem. Co do orkiszu. Na początku dodawałem do mąki chlebowej w ilości do 20%, 30%. Skończyło się na 100% :-) Czyli wniosek z tego taki, że ta mąka doskonale zastępuje mąkę chlebową w wypieku. Ale jak już wspomniałem - mam maszynę do wypieku chleba, spore ułatwienie. Nie podjąłbym się wypieku w inny sposób. Łatwo o porażkę. Nie robiłem też chlebów na zakwasie. Chlebki zawsze wychodziły duże, puszyste, z chrupiącą skórką ... mniam :-) Doświadczenia wypiekami możesz rozpocząć od gotowych mieszanek zakupionych w sklepie. Później, jak już okrzepniesz, przejść na własne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia dziś Już po składzie widać że chlebek turecki to same pyszności : Z pamiętnika H-g: woda lub mleko 330 ml masło 2 łyżki sól 1 i 1/2 łyżeczki cukier 4 łyżki kakao 3 łyżki mąka pszenna (typ 550) 500 g orzechy 5 łyżek rodzynki 100 g drożdże 1/2 łyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oooo super przepisek :) Zapisze w zakładkach :) Kocham te buleczki tureckie K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 baran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg "Jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, jestem po stronie PIS, zresztą już od czasu, kiedy ta partia się zawiązała usmiech.gif" Oooooo :) żółwik :) tez po stronie PiS :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coraz gorzej z tym przechodzeniem stron K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dalej dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile jeszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te pchanie mnie dobija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadal nie ma i jak tu przetrwac do setki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg : "To miłe i przyjacielskie kocie ale niech nikt nie próbuje z nią coś zrobić wbrew jej woli usmiech.gif" Dzikuska z charakterem :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg : " no nie szukam na to czasu... broję cały czas usmiech.gifoczko.gif " I się wyjaśniło w końcu dlaczego Olii musi ciągle biegać do spowiedzi " Oli bardzo lubi chodzic do spowiedzi i dlatego broi zeby miala co opowiedziec księdzu ;) :) To pod drwinę podchodzi (moja wypowiedz) ;) ale Olinko nie gniewaj sie , my tylko tak :) niezłośliwe , prowokujemy cie do brojenia ;) zebys wlasnie miala z czym chodzic do spowiedzi , twoje furganie jest mile widziane :) bez tego temat juz by dawno zdechł :) :) wiec furgaj sobie do woli ;) no oprocz takich slow typu glupol ;) hehe K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia dziś " ... no oprocz takich slow typu głupol ;-) hehe " Kaaasia ... to "głupol" było wypowiedziane takim tonem, że od razu wybaczyłem :-D Tutaj trzeba się czasem wsłuchać, nie wystarczy tylko czytać :-) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicia "... ma prawo sie denerwowac ale Olinka zawsze mi sie kojarzyła z aniolem ..." Im dłużej się naszemu aniołkowi Oliince przypatruję tym bardziej te Jej anielskie skrzydełka przypominają mi skrzydła samolotu bojowego F-35 stealth :-D ;-) "O innym Śląsku na temacie nie bylo mowy, wiec tylko ten Śląsk skojarzylam " Było, było ... Kicia przegapiła! :-) Olinkę, żeby otoczyć, związać i porwać potrzeba więcej ludzi niż nas dwoje ;-) Czas na odświeżenie starych sojuszy i opracowanie skutecznej strategii ;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii " ... to ja poproszę jeszcze ząbki, które nie gryzą ... " A ja lubię jak kot gryzie :-) Ma łobuz nieprawdopodobne wyczucie siły nacisku i robi to bardzo delikatnie. Mógłby się wgryźć do kości a nie pozostawi nawet śladu, dla niego to zabawa a czasem okazanie czułości :-) Podobnie z twarzą. Wielokrotnie pacnęła po twarzy łapką ale nigdy z wysuniętymi pazurkami i ma to zakodowane od małego kociaka. Doskonale wie na co i na ile może sobie pozwolić. To nie maskotka, to myślące i bardzo inteligentne stworzenie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg " Kaaasia ... to "głupol" było wypowiedziane takim tonem, że od razu wybaczyłem smiech.gif Tutaj trzeba się czasem wsłuchać, nie wystarczy tylko czyta" W takim razie nie miala cie za co przepraszac . Dobrze wczytałam sie, w koncu pukałes przeciez do mojego snu o pomoc. Kazdy by wczytał sie tak jak ja jesli chodzi o tamten post i bardzo dobrze go odebralam . Jak ja odbieram post to moja sprawa Hg , takich slow nie uwazam i dlatego. Uraz z przeszlosci :) o czym zreszta pisalas . Skoro lubisz takie slowa to ok, wiecej wtrącać sie nie bede. W takiej sytuacji nie widze powodu by cie przepraszała. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg : "A ja lubię jak kot gryzie usmiech.gif Ma łobuz nieprawdopodobne wyczucie siły nacisku i robi to bardzo delikatnie. " Moze twoja bo moja tak mnie gryzie ze raz jej zab przebił mi palec do kosci . Dziekuj***ardzo za takie gryzienie i nie dziwie sie Olince ze sie boi zębów kota. A co do pazurow to cale dzieciństwo wygladalam jakbym sie cięła , cale rece podrapane pocięte . K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem Hg ze uwazasz ze zle odbieram posty ale wiesz ja przynajmniej odpisuje na kazdy :) ;) moze cos przeocze mimo woli ale staram sie zawsze kazdy prawie wasz post brac na powaznie :) a ty ze stu 100 moich postow odpiszesz moze na kilka ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×