Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ustawjacze

... i piąte w pamięci

Polecane posty

Gość gość
Te wafle ryżowe tez czasem jem ale sa koszmarne , wspolczuje ze musialas tylko takie jesc. Gdy czasem sie takiego schrupie to jeszcze przejdzie ale caly czas to ciezko. Zreszta zawsze cie podziwiałam za wytrwałość i cierpliwosc z dieta. Wlasnie wcinam Śmiej Żelki i juz prawie zjadlam wszystkie. Rano wypilam wode z cytryna, gdy przyszlam do pracy sok jednodniowy marchewka a teraz zelki. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DzieńDobry :-) Olii wczoraj Popatrzyłem na diety wg grup krwi :-) No umarłbym chyba z głodu ;-) Chleba ciemnego podobnie jak Kasia zupełnie nie trawię, pieczywo jasne zakazane, ziemniaki zakazane, makarony zakazane, nawet pieczarki ... ehh Oliinka poza chlebkiem orkiszowym i wafelkami ryżowymi też niewiele do ust może wziąć. Dobrze, że na Śląsku nie ma takiej tradycji obżerania się chlebem jak w innych regionach kraju, może tej straty nie odczuje. Ale pomidorki w odstawkę? Wynotowałem garść informacji: NIEWSKAZANE Kasia & H-g: Produkty zbożowe: pieczywo pszenne, wieloziarniste, pumpernikiel, otręby pszenne, płatki kukurydziane i wielozbożowe, makarony Warzywa: biała i czerwona kapusta, kukurydza, ziemniaki, brukselka, kalafior, pieczarki NIEWSKAZANE Olii: Produkty zbożowe: bułki kukurydziane, chleb z otrąb pszennych, wieloziarnisty, pełno pszenny, z mąki durum, mąka jęczmienna, pszenna, żytnia Warzywa: np. awokado, pomidory x PS Twoje awokado jako roślinka piknie wygląda, jednak musisz sobie Olii zdawać sprawę z tego, że jest bardzo toksyczna. Te wszystkie części zielone. Siostrzeniec uskubie, przeżuje, i może być różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii wczoraj "Okazało się, że ma jakiś taki dziwaczny model, że chleb piecze się w tej maszynie razem z tymi plastikowymi mieszadełkami w środku w środku." Nie mam rozeznania jakie są współczesne maszyny do wypieku chleba ale wtedy, kiedy pozyskałem swoją, wszystkie miały mieszadła zanurzone w cieście. Mnie to w niczym nie przeszkadza. Po wyjęciu gorącego chleba wyciąga się te mieszadełka i chleb się zasklepia. Maszyna robi coś co jest dość trudne do wykonania w inny sposób. Po wyrośnięciu ciasta, przed samym wypiekiem trzeba przerwać wiązania i jeszcze raz krótko wymieszać. No i dba o temperaturę przy samym wzroście ciasta. Nie rozumiem skąd takie uprzedzenie do drożdży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystko co jest potocznie określane mianem plastyk jest be. Są różne odmiany przeznaczone do spożywki, znoszące wysokie temperatury i nic z siebie nie wydzielające. Już bardziej obawiałbym się wyrobów stalowych. Stal z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku miała zupełnie inny skład chemiczny od współczesnej. Przez wiele lat dodawało się złom do surówki. W tym złomie jest wszystko, bo nie da się go dokładnie poselekcjonować. Dodatki uszlachetniające w postaci molibdenu, cynku, chromu, niklu, kobaltu etc. znajdują się już w zwykłej stali i to w sporych ilościach. A jak są, to przenikają do żywności. Blachy i formy do wypieku mają już w sobie cała tablicę Mendelejewa. Wole już tzw. plastyki ;-) :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drugi tez widze nie przejdzie. Chodzi o trujące brokuły, wpiszcie w gogel " niebezpieczne brokuły " K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiciu, pod filmikiem jest link do bloga gdzie jest opisane co i jak. Można skopiować i wydrukować. i kolejny chlebek: Chleb z Kaszy Jęczmiennej na Pamięć i Koncentrację https://www.youtube.com/watch?v=xgmH_29V1Qk Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na prąd Olinko :) Jadlam tez chleb gryczany ale nie polecam , nie byl smaczny a wręcz ohydny. Kiedys kupilam corce , cieszylam sie ze taki zdobyłam a jak spróbowałam to gorszego czegos w zyciu nie jadlam a i widzialam ze corce tez nie smakowal. Ona raczej unika chleba, takie nietypowe lubi ale wlasnie nie wszystkie . Pieknie wygladal ten gryczany ale to byla sama kasza zbita. Zaraz obejrze Olinko youtube :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Olinko :) zabiore sie w koncu sama za robienie chlebka :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ten moment już dobranoc wszystkim :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obelrzalam teraz o chlebkach z kaszy jaglanej i ryżu, bardzo prosto pani przedstawiła wykonanie, super sie oglądało :) i te przyprawy mnie zaciekawiły bo hak kupowalam gotowe to byly mdle bez smaku , bez soli i ziol a te napewno pieknie pachna i smakują :) I nie ma maki ani drożdży i szybko sie robi :) zaraz obejrze drugi K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te drugie chlebki tez super i dodała czarnuszkę ktora jest bardzo zdrowa na uklad pokarmowy i mowila ze nie mozna dodawac orzeszków do takiego chlebka. Jak to trzeba wiedziec co z czym zeby wlasciwie dobrac składniki by bylo to zdrowe :) Dziekuje Olinko , super proste sposoby i zawsze napewno chlebki sie udaja i woda na wierzch by byly chrupiące , dobrze wiedziec :) Dziekuje Olinko i milej nocy i milych snow Dobranoc K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, teraz czeka mnie przepychanka :( Brrr K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Padło na mnie teraz ;) Ale nie dam rady przepchac 9- ciu postow, no moze dwa jeszcze ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis sie dowiedzialam ze Teneryfa tez ma taki sam problem ze skora i przedstawiłam jej co robic a jej sie to tak spodobalo i przyjęła to z entuzjazmem :) Zadowolona ze bedzie jadla żelki :) Ona ma gorzej bo nie dosc ze swedzi skora ( tylko nie ma pręgów) to problemy ze stawami i ciagle rece ja bola , nie moze ich unosić w gore ani np wyciagnac je do tylu , przy roznych czynnościach domowych nie daje rady. Ja tego nie mam. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i zawiecha na maksa , to nie dwa czy trzy czy cztery ale chyba ze 12 bede musiala przerzucic ;) niezbyt ciekawe zajecie i powinien je wykonywać ktos kto jest zalogowany ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ostatni , juz nie moge, slabo mi soe zrobilo , ciezka robota K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisze tylko dobranoc i spadam K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobranoc :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie znowu dobranoc Olii??? ;-) Kasia te swoje powiedziała wczoraj! A teraz jest dzisiaj! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehgość dziś "Jakie znowu dobranoc Olii???" x Ładne i grzeczne dobranoc :) Uściski ;) xxx "Kasia te swoje powiedziała wczoraj! A teraz jest dzisiaj!" x O... to tu mnie złapałeś ;) Ale że "duch ochoczy ale ciało mdłe" to ja juz o też porze śpię :) To tyle byłoby na dzisiaj... kolorowych ;) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i doszło do tego ze bede tylko miec neta jak bede w domu :) Cos mi zjadło internet ;) i jestem uziemiona poza domem ;) Podobno te aktualizacje ktore robilam wyczerpały mi internet. Przynajmniej do konca miesiaca nie bede was meczyc swoimi dziennymi postami ;) wieczorem podłączę sie pod internet corki. Olinka zmeczona, dobranoc Olinko :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobranoc ludziki K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Olii 2017.07.24 "Znalazłam przycznę :-) Wg diety wg grupy krwi dla mojej grupy krwi właśnie pszenica źle się trawi. To samo po słoneczniku i kukurydzy." x Jestem cierpliwy i skłonny do eksperymentów, więc dokładniej się przyjrzałem diecie wg grupy krwi. Skoro dla zerówek da się zastąpić chleb pszenny orkiszowym, ziemniaki batatem, wtedy cała reszta to tylko drobiazgi, można jakoś przeżyć ;-) Moje pytanie brzmi: czy jest jakieś naukowe potwierdzenie badań dr D'Adamo ? A co na to nasza dr Dąbrowska? Mnie najbardziej zaniepokoiło umieszczenie cynamonu w "niewskazanych". To jak? Kawa w odstawkę?! Tego już NA PEWNO nie przeżyję :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehgość dziś "czy jest jakieś naukowe potwierdzenie badań dr D'Adamo ?" x Tak. Ów dochtorek ze swoim ojcem badali w warunkach laboratoryjnych reakcje poszczególnych grup krwi w kontakcie z danym jedzeniem. Chodzi o to, że każda z grupy grupy krwi inaczej reaguje na tą samą żywność. Jedna reaguje prawidłowa a inna powoduje, ze powstaje tzw. aglutynacja i co traktowane jest przez organizm jako dodatkowe obciązenie dla organizmu... Więcej się rozwinę jak się wyśpię ;) x "A co na to nasza dr Dąbrowska?" Hmm... No właśnie :) xxx "Mnie najbardziej zaniepokoiło umieszczenie cynamonu w "niewskazanych"." x U mnie również cynamon w zakazanych co nie znaczy, ze szczypta cynamonu mnie od razu powali ;) To samo mam z czarnym pieprzem... Używam :) Niewielkie ilosci nie czynią takich szkód jak ich większa ilość. Tutaj kieruję się logiką... chyba ;) xxx To jak? Kawa w odstawkę?! Tego już NA PEWNO nie przeżyję x Ale za to jakie doznania zmysłowe... kiedy kawka byłaby traktowana jak rarytas... np. raz w tygodniu w niedzielę ;) x Dobranoc :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olii "Ów dochtorek ze swoim ojcem badali w warunkach laboratoryjnych reakcje poszczególnych grup krwi w kontakcie z danym jedzeniem." OK. Chodziło mi o potwierdzenie badań przez inne laboratoria. Kwasy żołądkowe potrafią się skutecznie rozprawić z żywnością, tak na chłopski rozum. Nie wiem jaką metodologię zastosowano, wnikać nie mam ochoty i czasu. Wolałbym poszukać potwierdzenia lub zaprzeczenia w innych źródłach. Mam duży dystans do nowinek ;-) A zwłaszcza takich, które tyczą się diet ... Dobranoc :-) Turkusowo-niebieskich snów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×