Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ustawjacze

... i piąte w pamięci

Polecane posty

Olii dziś "Ale za to jakie doznania zmysłowe... kiedy kawka byłaby traktowana jak rarytas... np. raz w tygodniu w niedzielę ;-) " Skoro suma nałogów jest stała :-D Hmm ... a kawa raz w tygodniu jako rarytas ... to czymże tu wypełnić pozostałe dni tygodnia? ;-) Oliinka oczywiście modlitwą i słodyczami, a H-g? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czym wypełnić ? Tak jak Olinka : słodyczami i modlitwą K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalezc sposob na picie kawy z czym innym niz z cynamonem. Tysiac sposobów. Na wszystko jest rozwiązanie. Ani ziemniaki ani kawa mi akurat nie szkodzą. Zreszta rzadko je spożywam. Nie zrezygnuję. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialo byc cynamon a nie kawa K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Czym wypełnić ? Tak jak Olinka : słodyczami i modlitwą x ... ale H-g'uś nie lubi słodyczy a modlitwy jeszcze nie wie, że lubi :) 🌻 Hehgość dziś "Skoro suma nałogów jest stała" x ... a tu kto o tym decyduje? :) ;) xxx "Hmm ... a kawa raz w tygodniu jako rarytas ... to czymże tu wypełnić pozostałe dni tygodnia? Oliinka oczywiście modlitwą i słodyczami, a H-g?" x ... a H-g kupowaniem słodyczy dla Olii i modlitwie żeby jej nie szkodziły :D ;) :P No... a na poważnie :) To właśnie mi się przypomniało, że jest kawa orkiszowa :) Pyszna i zdrowa kawa orkiszowa :) Muszę sobie ją kupić. Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coraz cieplej ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oli : "... a H-g kupowaniem słodyczy dla Olii i modlitwie żeby jej nie szkodziły smiech.gifoczko.gifjezyk.gif" A ja mialam napisac ( ale sie powstrzymałam ) ze slodycza bedzie Olinka dla tego Pana ;) :) Czyli kawe zastapic Olinką i modlitwą :) Dobranoc ludziki K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisalam coraz cieplej bo miedzy wami widze cieplejsza atmosferę :) ;) Ciekawe kto sie przyczynił ;) pa K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.07.25 Kiciu, upiekłam wczoraj te chlebki z kaszy jaglanej i ryżu. Zaczęłam o 19... a skończyłam przed 23... :) Papkę kaszy i ryżu gotowałam tylko 10 min bo wodę od razu wchłonęły. Wcześniej do gotowania dodałam pół łyżki soli na te 2,5l wody i dość jak dla mnie słone wyszły... Potem po ugotowaniu wymieszałam razem z tymi otrębami owsianymi i poleżało 20min razem. Potem musiało to jeszcze z pół godziny poleżeć i ostygnąć by móc w ogóle formować te kotleciki chlebkowe. Podzieliłam na pół w dwa osobne naczynia żeby przyspieszyć to stygnięcie. Masa dość stężała ale stała taka w sam raz na formowanie tych płaskich bułeczek. I zaczęło się poszukiwanie ziół prowansalskich w spiżarni bo w szufladzie okazało się, że się skończyły. I nie znalazłam ich. W sumie sama masa mi smakowała - taka dość neutralna w smaku więc jedną cześć zostawiłam bez dodatków a do drugiej dodałam kminek mielony z kminkiem całym. Fajnie szybko się wyrabia :) Robiłam większe kotleciki chlebkowe co by przyspieszyć i okazało się, że i tak musiałam piec na dwie blaszki bo na jednej się nie zmieściły jednak. Sporo z tego wychodzi. Przepis prosty jak drut ;) Ale... teraz dla mnie to one nie mają smaku niestety. Może z prowansalskimi byłby smaczniejsze. Po upieczeniu mi spakują jak ryż w środku i wysuszona troszkę gumowata jaglanka na zewnątrz jako skórka. Dość długo to się żuje ;) No cóż... brakowało mi jednak drożdży i smaku chleba :) Oczywiście zjem je ale jakoś smakiem mnie nie zachwyciły. Co prawda chciałam zrobić z ryżu brązowego ale na pierwszy raz zrobiłam tak jak w przepisie co by mieć odniesienie w smaku. Na drugi raz zrobię z ryżu brązowego bo jak dla mnie ma o niebo lepszy smak tzn. ma w ogóle jakiś smak bo biały ryż jak dla mnie smakuje mi jak mydło ;) Od dziecka nie lubię białego ryżu :) Bo właśnie jest mdły jak mydło ;) No... brakuje mi prawdziwego chlebka wypieczonego ze smakiem i zapachem chlebka :) Chociaż po przekrojeniu i posmarowaniu masełkiem było oki. Zdecydowanie wolę wafle ryżowe w smaku :) Lubię ich smak :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "A ja mialam napisac ( ale sie powstrzymałam ) ze slodycza bedzie Olinka dla tego Pana" Czyli kawe zastapic Olinką i modlitwą x Kiciu, no nie ma takiej Olii na świecie co by komu kolwiek mogła kawę zastąpić ;) Chyba jednak orkiszowa to jest lepsza alternatywa :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze odpisze Olince :) Olinko no bo wlasnie te chlebki maja takie dziwne smaki. Wlasciwie zadnego smaku nie maja. Nie wiem jak trzeba zrobic taki chlebek by byl smaczny :) Jadlam ryżowy i tez byl oblesny , gryczany rownie oblesny, jakies badzieiwie z czarnuszka tez ohyda i rzeczywiscie pozostaną tylko wafle ryżowe . Jutro jeszcze poczytam o tych chlebkach co zrobic by to to mialo zjadliwy smak. Mi bardzo sluzy bialy chleb najzwyklejszy , bardzo lubie z masłem i z pomidorem albo z szynka z kurczaka albo indyka. Dobranoc Olinko :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oli : "Kiciu, no nie ma takiej Olii na świecie co by komu kolwiek mogła kawę zastąpić oczko.gif Tego tez jeszcze nie wiesz Olinko :) Moze jest ktos komu zastąpiłabys wszystko :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "Mi bardzo sluzy bialy chleb najzwyklejszy , bardzo lubie z masłem i z pomidorem albo z szynka z kurczaka albo indyka." x Jak Ci służy to oki :) Ja muszę sobie znaleźć zdrowszą alternatywę co by czuć się dobrze po chlebie... najsmaczniejszy jak dla mnie i najzdrowszy jest jednak orkiszowy :) Po nim się super czuję i mam power i spać mi się po nim nie chce :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orkiszowa moze byc tak paskudna jak kawa inka zamist prawdziwej . Inka do bulki z masłem i żółtym serem na polu podczas wykopków - wspaniale pasowalo ale jako alternatywa do prawdziwej to nieciekawe zastępstwo ;) Nie wiem co wy postanowicie bo ja pije prawdziwa w dalszym ciagu bez zadnych dodatkow i nie przestane. Najwazniejsze by nie pic na czczo. Kolezanka w pracy dzis mi powiedziala ze jedna kawa dziennie to 9 minut dłuższe zycie i zaczęłyśmy liczyc ile dluzej bedziemy zyc ;) K K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "Kiciu, no nie ma takiej Olii na świecie co by komu kolwiek mogła kawę zastąpić Tego tez jeszcze nie wiesz Olinko x no wiem po sobie, że kawkę jest ciężko zastąpić :) tzn. 3 lata jej nie piłam ale do jej smaku tęskniłam :) potem po uzdrowieniu zrobiłam sobie i piłam ją cały dzień bo już to nie był ten smak :) zupełnie inaczej mi smakowała :) teraz znowu piję kawę ale to w pracy żeby się obudzić... ale teraz chcę sobie ją zamienić co by mi na wątróbkę nie wpływała tak destrukcyjnie :) 🌻 "Moze jest ktos komu zastąpiłabys wszystko" x ... nie chciałabym :) to nie jest zdrowe ;) Ale wiem, że jest Ktoś kto może wszystko każdemu zastąpić :) Tylko, że też mamy cieszyć się tym co dane jest nam z ziemskiej natury to czemu nie? :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "Orkiszowa moze byc tak paskudna jak kawa inka zamist prawdziwej" x Lata wstecz piłam kawę orkiszową. Jak dla mnie pyszna jest :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko poczytaj o kawach zbożowych. Moga byc bardzo szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko to bedzie wiadomo kiedy jadłaś chlebek orkiszowy bo wtedy bedziesz dluzej na kafe :) skoro dziala tak ze nie chce sie spac :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "Inka do bulki z masłem i żółtym serem na polu podczas wykopków - wspaniale pasowalo" x Kiciu... pamiętam za dziecka kiedy bułka z dżemem to było coś wyjątkowego u Babci na wsi na wakacjach. Nawet Mama się dziwiła, że u Babci zjadamy chleb z masłem i dżemem :) A w domu... przez cały rok nikt u nas za dżem nie chciał się chwycić :) Kiedy był kupiony to po jednorazowym otwarciu stał i stał i aż był do wyrzucenia... Jednak ****** świeże powietrze robi swoje :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I znowu miałam iść wcześniej spać ;) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobranoc Kasiu :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobranoc H-g :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadnych substytutów! :-D Kawa ma być kawą a chleb chlebem :-) Ten z drożdżami dodatkowo suplementuje w wit B12 x Zastąpienie kawy Oliinką na pozostałe dni tygodnia? ... no, no ... :-) i modlitwa w pakiecie i słodkości ;-) :-) x Dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PS: I w temacie diety wg grupy krwi... i pytania: "A co na to nasza dr Dąbrowska?" - dobre pytanie :) Dzisiaj rano wstałam i przypomniało mi się, dosłownie zaraz po wstaniu z łóżka, że przecież to dr Dąbrowska w swoich filmikach mówi o aglutynacji krwinek czyli ich zlepianiu się w tzw. kompleksy immunologiczne. I to jest powodem różnych tam powodów schorzeń. Nawet z tego tematu pisała swoją pracę o tym. W tych swoich filmikach mówi o tym. Muszę je jeszcze raz zobaczyć co by uszczegółowić wiedzę pod tym kątem :) Ale wynikałaby z tego, że można wszystko jeść :) Bo przeca ten post właśnie te zlepione komórki krwi usuwa :) I przez to leczy różne stany zapalne i przyczyny różnych dolegliwości... Hmm.... :) cdn :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj PS Oliinki :-) Ja mam duszę eksperymentatora, więc już przeszedłem na to nowe żywienie :-) Z mojego trzustkowego vademecum wykluczyłem produkty gryzące się z grupą krwi. Tylko chleb orkiszowy sam będę musiał sobie wypiekać, bo ten kupny wydaje mi się podejrzany. Na dzisiaj mam jakiś żytni z etykiety a ze składu jednak pszenno-żytni. oj kombinują piekarze, kombinują ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko Wlasnie Jego mialam na mysli :) Taka sama mysl :) nie pisalam o czlowieku :) na poczatku chwilowo o czlowieku myslalam z krwi i kosci a pozniej o Nim :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko pisalas kiedys ze mialas takie bóle jak ja pod żeberkiem. U mnie bylo to tak ze jak dotknelam żeberka to ono mnie bolalo a ostatnio z lewej strony a dzis boli żeberko po srodku. Wczoraj bylam u lekarza i lekarz powowdzial ze to nerwobóle. Watroba trzustka woreczek wszystko dobrze. Teraz wiem ze to chyba napewno nerwobóle bo mostek mnie boli ;) czyli mam bole żeber. Olinko a czy mialas robione badania ostatnio wątróbki ? :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko chcialam jechac dzis nad morze ale obejrzalam pogode minuta po minucie i caly czas beda chmurki . Moze 1 i 2 bedzie pogoda na pływanie. Kocham byc w wodzie. Coraz bardziej wchodze na głębokość, moze jakis pływak ze mnie bedzie ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
By chlebek byl dobry to musiałby byc dodatek maki . Te wszystkie chleby w sklepach to mieszanka roznych mąk . Teraz szukalam dla Olinki i przewaznie orkisz jest tylko dodatkiem w produkcji chlebka a nawet teraz znalazlam przepis orkiszowego chlebka z marchewka i cukinią i podobno dzieci nawet go bardzo lubią :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zauwazylam, ze ludziom puszczają nerwy na wczasach . Wyładowują sie na dzieciach. Kazdego roku nad morzem to samo. Zamiast odpoczywac psychicznie rozkręcają sie na maksa w dręczeniu rodziny. Zawsze znajdzie sie ktos na kilku metrach kwadratowych kto wykancza plażowiczów i tak za kazdym razem. Lepiej nie zwracac uwagi ale nie zawsze sie da, najlepiej sie gdzies ulotnić albo zasnąć. To takie plażowe trole ;) albo kobieta albo facet, dzieci zawsze fajnie sie bawią a obrywają nie wiem za co albo pary jeżdżą po sobie. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×