Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość Gość Kasiur88
Kurcze cieply nie cieply ciezko okreslic w srodku jest taki cienki polarek :) wszystko wyjdzie w "praniu" jak malego do niego wsadze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Cześć dziewczyny , Czy Wy też macie bóle podbrzusza ? U mnie którąś noc występuja bóle podbrzusza które bolą bardziej niż na okres... trwają około 5-7 minut i przechodzi nie wiem co mam robić czy jechac gdzieś to skontrolować ? Czy na tym etapie jest to normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpewniej to silne przepowiadacze, skontroluje szyjkę jak nic się nie dzieje to się nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasiur88
Dziewczyny ratunku... Dopadla mnie chyba jedna z najgorszych dolegliwosci ciazowych :( hemoroidy :( mama mnie pocieszyla ze dostala w pierwszej ciazy i tak co jakis czas powracaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annka_167
Jeśli to Cię pocieszy to mam to samo od tego tygodnia ... Zaparć nie mam a to dziadostwo i tak się pojawiło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
wróciłam od lekarza i w ciągu niecałych dwóch tygodni Szyjka skróciła mi się z 2.9 do 1.72 muszę leżeć plackiem wizytę u swojej ginekolog mam we wtorek pani ginekolog u której teraz byłam powiedziała mi że ona by mnie wysłała do szpitala boje Się że infekcja pęcherza nie została wyleczona i może przez to skraca mi się Szyjka w poniedziałek idę na badanie moczu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Kasiur88 mnie również męczą, kup nagietek i niby można robić nasiadówki, ale ja sobie do wanny wlewam i w tym siedzę :) Jestem po usg, wszystko jest dobrze, pokazałam lekarzowi kartę informacyjną po tej sytuacji z pasami bezpieczeństwa, uważa, że synek nie ucierpiał. Potwierdzilo się, że usg nie jest zbyt dokładne w pomiarach. 1.09-ok. 1900g, 15.09- niecałe 1700, a dziś wyszło 2100 +/-300g, więc to chyba zależy od ułożenia dziecka, sprzętu, lekarza. Mały jest od tygodnia ciągle główkowo, więc chyba już tak zostanie do końca :) i termin z dzisiejszego usg to 10.11, ostatnio był 1.11, wiec ja juz sama nie wiem, chyba bede się posługiwać tym z OM :) Tatuś kupił kombinezon. Sam. Śliczny. W smyku, ale na 74 cm. Chyba trochę przegiął. Zostawić, czy wymieniać na 68 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Fif, trzymaj się, wypoczywaj, leż, już niedługo, rzeczywiście zmiana jest znacząca, ale spokojnie, oby nie postępowało dalej. Badz dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasiur88
1003 dziekuje za info jutro z rana lece kupic :) a co do rozmiaru 74 to ja bym wymienila chyba ze to taki jesienny to na wiosne bedzie jak znalazl ;) pamietam jak syn sie urodzil mial 55cm a kombinezon wiosenny na 56 wygladal na nim smiesznie... po prostu sie w nim topil ;) teraz kombinuje ile kuba mial msc jak taki rozmiar nosil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Gosc1003 ja bym wymieniła na mniejszy. U mnie było tak że dzieci urodziły się na 59 i 58 cm a rozmiar 74 nosiły między 7-9 miesiącem. Fif, odpoczywaj dużo, może to poprostu fizjologiczne skrócenie szyjki, trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Fif odpoczywaj i się nie stresuj Gość1003 super, że wszystko ok z małym, a kombinezon ja bym wymienila w maju raczej się nie przyda ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
Ja dzis znow zawitalam u dentysty; ( i koncu po probach leczenia tego zeba dalam go wyrwac. Na fotelu prawie zemdlalam tak mi sie slabo robilo... nie wiem czy to z nerwow... ale narazie ulgi w bolu nie czuje bo teraz boli mnie dziaslo ktore dodatkowo jest zszyte. Mam nadzieeje ze szybko przejdzie; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Dzieki dziewczyny, to wymienie, tylko musze jakos paragon znalezc, bo chcialabym zeby nie zorientował sie ;) Kasiur, lec, lec, swoj kupiłam chyba w tesco, juz nie pamietam, ale to grosze, a widze roznice :) Zawsze jeszcze gastroenterolog polecał mi na to ekhm zaciskanie i rozluznianie zwieraczy, kilka razy dziennie, zeby poprawic przepływ krwi, bo u mnie to problem juz sprzed ciazy i odrzucenie wszystkich perfumowanych papierow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Hej Kobietki. Byla u mnie polozna na wizycie ;) zapoznalysmy sie, opowiedziała o róznych rzeczach. Wiec zadowolona jestem. Dokupilam koszule do porodu i po porodzie oraz bielizne do karmienia. Wczoraj popakowałam torby do szpitala juz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Kasiur88
Karola wspolczuje :( przeszlam to na poczatku 8msca w 1 ciazy :( przyszla mama szybka jestes ;) u mnie polozna dopiero przychodzi po wyjściu ze szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Dziewczyny, wczoraj usg i nic niepokojacego, a dzis bol w podbrzuszu, w kroczu, plecy. Co prawda miałam wczoraj dosc aktywny dzien, dzis od rana to samo, nie chce panikowac, ale nie podoba mi sie to... Zawsze w weekend i gdy jestem caly dzien sama cos musi sie dziac niepokojacego... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Gosc 1003 ja mialam takie same dolegliwosci ale skrocila mi sie szyjka a Twoja ile wczoraj mierzyla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam takie same dolegliwości, boli podbrzusze, plecy, kości miednicy. W poniedziałek mam wizytę dowiem się ale to pewnie znowu ta szyjka :/ MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Dziewczyny a ja mam tak ze jak chwile postoje lub pochodzę to brzuch twardzieli na kamień i towarzyszy temu pobolewanie. Też tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Ponad 3 cm, napisze pozniej ile dokladnie, ale skraca sie podobno adekwatnie do wieku ciąży, bez powodow do niepokoju. Leze juz dzis plackiem, a tyle rzeczy miałam zapalanowane. U mnie brzuch twardy przy kazdej aktywnosci, coraz czesciej mysle, ze juz niedlugo zobacze mojego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
To bardzo ladna dlugosc jak na ten czas jest ok :) ja nie wiem dlaczego tak nagle u mnie sie skrocila w tak szybkim czasie :( od wczoraj mam zalamke.... mam nadzieje ze uda mi sie jeszcze dotrzymac te 4 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
Dziewczyny mam takie troche dziwne pytanie. Czy podczas tych skurczów przepowiadajacych teardnieje wam tylko brzuch i ewentualnie bol przy tym? Bo moje skurcze od jakiegoś czasu wygladja tak ze czuje ze zaczyna mi twardniec brzuch i w tym momencie zaczynam czuc jak takie goraco uderza mi do klatki piersiowej a czasem az promieniuje do samej głowy. Przy tym robi mi się strasznie duszno i serce jakby przyspiesza. I czuję taka ciezkosc w klatce piersiowej. Jak skuurcz mija to wszystko sie ucisza chociaz nieraz duszno mi jeszcze z 10-15 min po tym. Powiedzcie mi proszę czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Karola: twardy brzuch, ból podbrzusza, pleców i czasem mi się słabo robi, ale nie zawsze. Dziś jak mnie zgięło w pół na ulicy, to strach mnie obleciał... A czy Twoje objawy są normą- trudno powiedziec, najlepiej pytać specjalistów, bo kazda ciąza jest inna, a oni juz chyba wszystko widzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, jak sobie radzić z zaparciami? Próbowałam już kiwi, jogurtów, activi. Staram się uważać na to co jem i dużo pić, ale nie chce odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Karola, mi też robi się duszno podczas skurczu, też się tym martwię. Jutro mam wizytę to zapytam czy to normalne. Nie pamiętam tego z poprzednich ciąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
Basiu ja tez wlasnie nie pamiętam z poprzednich ciaz i dlatego troche to dziwne dla mnie. Ale ogolnie nawet bez skurczow prawie calymi dniami jest mi strasznie duszno ze musze przy otwartym oknie siedziec. Az sie slabo robi.. ja mam wizyte w piatek wiec tez o to zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Jak mija Wam niedziela? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Ja chyba złapałam wirusa od córki bo gardło mnie boli i katar się zaczyna. Leżę pod kołdrą, trochę przestraszona bo na tym etapie (35 tydz) to już lepiej nie łapać infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Gość Bella to Ty prawie na wylocie. Zdrowka duzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
U mnie też dziś zaczął się 35 tydzień :) Wpadłam w szał zakupów na allegro, kupiłam dziś przewijak, pościel, wypełnienie do niej jak Mały urośnie trochę, ochraniacz na łóżeczko, drugi rożek, prześcieradło do wózka i pokrowiec na przewijak, ręcznik, gryzak, 2 butelki, laktator z canpola ręczny, myślę, że na początek wystarczy, termoochraniacz na butelki, pojemniki do przechowywania pokarmu i fasolkę do karmienia, dwie koszule do szpitala, większą do porodu, którą pewnie wyrzucę i drugą mniejszą, bo mam tylko dwie rozpinane, które nadają się do karmienia, a nie wiadomo ile bedziemy w szpitalu... Nie pamiętam, czy coś jeszcze... :) Szukałam ładnej karuzeli, bez tandentych plastików, ale nie zdecydowałam się na nic, to samo z wanienką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×