Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny, też o to pytałam moje położną, a nawet dwie :) nie pierzemy kombinezonow i kocykow, i tak będą miały zaraz kontakt ze światem zewnętrznym:) nie robimy sterylnych warunków, pierzemy tylko to co bezpośrednio do ciała. Nowe pościele wystarczy przeprasowac jeśli bardzo się chce :) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do rozstępow to ja niestety mam codziennie przynajmniej kilka nowych. Piersi całkowicie w rozstępach, podbrzusze już zbiera pamiątki :-) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
No wlasnie moja babcia mowi tak jak polozne- zeby nie przesadzac. Moja mama za to zeby prac wszystko, co tylko sie da, najlepiej i bude wozka, torbe do szpitala i nowy materac ;) Jeszcze Jasia mam w brzuchu, a juz wariuje od miliona dobrych rad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie nie kochana, spokojnie:) nie pierzemy wszystkiego. Mi wręcz powiedziano, że to niewskazane. ;-) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zresztą, każdy robi jak uważa :-)ale ja z moimi dwoma psami jestem przyzwyczajona do tego, że dom nie jest sterylny. A świeżo uprane niedrapki już dwa razy z pyszczkow wyciągałam ;D więc jest wesoło MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
No tak, ale masz przynajmniej pomocnikow w przygotowaniach :) Skoro pieski w domu, to musi sie Mały uodparniac, a one oswajac z nowym członkiem, poki co tylko tak moga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ile macie kocykow ? Macie kupiona koldre do lozeczka czy bedziecie orzykrywac kocykami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam kołderkę i lekki kocyk polarowy ale nie minky. :) zastanawiam się nad poduszka headcare MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Mam kołderke, ale to na pozniej, naczytalam sie o smierci łozeczkowej za duzo. A teraz dwa kocyki minky (jeden do gondoli malutki i wiekszy do lozeczka), dwa polarkowe, ale cienkie, nieco grubsze niz pieluszka flanelkowa i dwa takie z pepco, sredniej grubosci. I dwa rozki i mysle ze na poczatku bedzie w tym spac, zeby sobie nie naciagnał na buzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Ta podusia ma super opinie :) Maly ulozony jest ciagle po lewej stronie, ktora podskakuje jak ma czkawke, zastanawialam sie jak to wplynie na kształt głowki i ogolnie tendencje do ukladania ciała po porodzie. Ale tak samo martwie sie jak nospa, ktora przyjmuje wplynie na napiecie miesniowe u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Ja tam prałam wszystko. Tylko łóżeczko i wózek nie zmiesciło się do pralki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Ja też zastanawiam się nad tą poduszką :) u mnie w brzuchu 89 cm , rozstępów póki co brak , pewnie po porodzie będzie wysyp :D Jak się dzisiaj czujecie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Ja mam kołderkę, boki zwijam pod materacyk zresztą kocyk tak samo. Jeszcze się nie zdarzyło by któreś z dzieci się przykryło kołderką. Dziewczyny miałam w nocy straszny stres, ktoś chyba się pomylił i próbował wejść mi do mieszkania, szarpał klamką. Myślałam że zawału dostanę! Dobrze że drzwi były zamknięte. Na szczęście szybko sobie poszedł i tak myślę że ktoś do sąsiada szedł i się pomylił:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
O matko Basiu , to musiałas mieć niezle w gatkach ja bym dostala zawału ! Ja od kilku dni w ogole spac nie moge... budze się koło 1 i leże do 4-5... chyba już się stresuje.. sama nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Basiu ja to bym się bała. Niekoniecznie to pomyłka musiała być. Może ktoś sprawdzał czy drzwi są zamknięte. Uważaj tam na siebie i drzwi zamykaj ;) bo taki stres dodatkowy nie jest potrzebny w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Zamykam na wszystkie spusty. Cykora miałam strasznego, najlepiej że mąż sprawdził ze nikogo nie ma, orzekł ze ktoś się pomylił i poszedł spać:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscxy
Dziewczyny które nie jesteście przekonane do kolderek zachęcam do zainteresowania sie spiworkiem, poduszka naprawdę jest super ale proponuję się wstrzymać z zakupem do porodu i zobaczyć jaką dzidzia ma główkę bo są różne rodz tych poduszek, mój pierwszy urodził się z tyłu z płaska główka i całe szczęście poduszka pomogła. Co do śmierci lozeczkowej to polecam monitor oddechu, mój mąż wybierając elektroniczną nianię natknal się na komplet z monitorem właśnie, 2 lata temu kosztowało nas to ok 500zł ale do dzisiaj śpimy spokojnie. Wiem że są opinie ze to się samo włącza i wyje alarm, nam to też odradzali ale jak sie kupi lepszej firmy to działa bez zarzutu! :-) Zresztą mój syn przez pierwsze dni był w inkubatorku wg lekarza tak na wszelki wypadek, no i dobrze bo okazało się ze parę razy zapomniano oddychaniu i gdyby nie ten szpitalny aparat to cienko to widzę.. A tak na marginesie to jak sie włączył alarm to młody sam się ocknal i znowu zaczerpnal powietrza. Dlatego ja jestem bardzo wielkim fanem monitorów oddechu. A będziecie pobierać krew pepowinowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej , mam termin na 27 listopada , ale boje sie porodu , to moj pierwszy . Czy to naprawde tak boli? Jak dlugo goi sie krocze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Akurat u mnie śpiworki się nie sprawdziły, dzieci nie tolerowały niestety, co do zespołu SIDS i monitorów oddechu polecam artykuł https://pediatria.mp.pl/prawidlowyrozwoj/rozwojfizyczny/57412,smierc-lozeczkowa-jak-zminimalizowac-ryzyko-jej-wystapienia Nasza pediatra odradzała monitor, ale to wszystko zależy od dziecka. Faktem jest że wszyscy boją się SIDS mimo że zdarza się rzadko. Pamiętam jak sama się tego bałam i nadal się boję ale staram się podchodzić do tego racjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
A powiedzcie Kochane czy slyszalyscie o czyms takim jak plan porodu? Macie juz spisany? Czy we wczesniejszych ciazach mialyscie, czy był prespektowany przez połozna? Bo róznie pisza w necie. Moj gin nic nie wspominał o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
U nas jak idziesz do porodu to z położna wypełnia się plan porodu. Tak różnie to z jego realizacją bywa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
gość dziś witaj serdecznie. Wiesz boli ale jeśli w Twoim szpitalu jest dostępne Zzo to nie będzie źle. Ja nie miałam ale da się przetrwać. I nie bój się pierwszego porodu. Mój drugi poród był dwa razy dłuższy i lżejszy od pierwszego mimo że oba indukowane a dzieciaki dosyć duże i właśnie marze by trzeci był jak ten pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Miało być cięższy a nie lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
ja sie zaczynam stresować cesarki.. za równy miesiąc jak dotrwam do terminu bede już w szpitalu... Ale i tak czuje , ze szybciej się rozpakuje :) Ciekawe która z nas pierwsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Ja obstawiam gość1003:-) potem karole, Belle i Ciebie Fif:-) takie przeczucie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
A o mnie zapomniałas? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Przyszła mamo Przepraszam:-) napewno wszystkie urodzimy niedługo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Ja to boję sie porodu coraz bardziej. Tym bardziej ze nie umiem oddychac :( i caly czas leze. To ciezko mi bedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Nie przejmuj się, ja mam dwa porody za sobą i dalej nie umiem oddychać:-) co więcej nie umiem przeć:-) nie wiem kiedy. Na szczęście są położne i one doskonale wiedzą co jak i kiedy:-) będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Basia na Ciebie zawsze mozna liczyć :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×