Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość gość1003
Dopiero dziś zaczęłam się zastanawiać, co z lewatywą? W szpitalach wiem, że nie proponują jak kiedys, ale niektóre kobiety stosują jeszcze w domu. Warto, nie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Gość 1003 poszalałaś:-):-):-) U nas nie proponują lewatywy a nawet odradzają. Ja miałam dwa razy indukowany poród więc wcześniej wiedziałam, że najpewniej następnego dnia urodzę i dostawałam biegunki:o przynajmniej obyło się bez wpadek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
U mnie ze stresu też pewnie pojawi się biegunka, jak zawsze. Ale zaczynam się już stresować zbliżającym się porodem i nie wyobrazam sobie zaliczyc wpadke przy partnerze. Podobno z bólu jest wszystko jedno, ale jednak wolałabym miec ten komfort psychiczny, ze chociaż nad tym w czasie porodu zapanuję... Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Mnie dziś dopadły chyba bóle przepowiadające. Obudziłam sie z bólem brzucha i pleców. Bołał mnie cały brzuch + podbrzusze i dodatkowo dół pleców. Brzuch twardy. Juz nie wiedziałam co robic, to wzielam nospe. Przeszło trochę. Ale ttoche nie spokojna jestem ;( Nie zauwazyłam zeby czop odszedł ani wody odeszly. Bo przez mysl przeszło mi ze mogą być to bóle porodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Przyszła mamo, miewam podobne sytuacje, wiele dziewczyn mowi, ze tak odczuwa przepowiadajace. Podobno jesli ciepla kapiel to wyciszy, to jest ok. Najwazniejszy spokoj i odpoczynek, zeby nie rozkrecic tego przypadkiem, chociaz to trudne, wiem po sobie :) Kiedy masz wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
W piatek dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurczę dzięwczyny, wróciłam od gina i z małym wszystko książkowo, wody ok, łożysko czyściutkie i świeżutkie:-) mały idealnych rozmiarów, serduszko mu bije jak dzwon. Tylko znowu gin powiedział że skurcze przepowiadające którym towarzyszy duszność są dziwnym objawem i mam obserwować czy jest to u mnie reguła i trzeba będzie zrobić EKG:-( być może to nic wielkiego ale lepiej dmuchać na zimne zwłaszcza że miałam rano podwyższone ciśnienie:-( na szczęście spadlo ale mam kontrolować. Gin powiedział że jeśli tych bolesnych skurczy jest więcej niż 5 na dobę to trzeba zachować czujność bo mogą skracać szyjkę. Samo twardnienie brzucha przy chodzeniu czy wstawaniu jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
To wyżej to ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Basiu a ile ma obecnie Twoja syzjka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Basia a gin nie mowiła ile przed porodem pojawiają się skurcze przepowiadające? Ja cos czuje ze urodze wcześniej. Zauważyłam nawet ze boli mnie w kroczu jak np podnoszę nogę pod prysznicem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
przyszla_mama ja też mam takie same objawy ... brzuch to caly czas twardy, szyjka skrócona. Własnie odebrałam wyniki moczu i mam leukocyty a ile... nei napisali jutro znowu musze oddac mocz bo chcialam z osadem aby mi wykonali a widze ,ze zrobili bez ehhh.......jutro wizyta az sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Dziewczyny, dzis caly dzien bole podbrzusza i silne bole w kroczu, nie wiem jak to zrobie, bo moja lekarka ma komplet na jutro, ale musze sie do niej dostac... I ze 3 razy zrobiło mi sie przy tych skurczach tak słabo... Masakra :( A ze wizyta dopiero 6.10 to nie moge czekac... Widze ze coraz wiecej z Nas ma takie dolegliwosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
Basiu a gin nie powiedzial jakie moga byc przyczyny tych dusznosci podczas skurczow? Ja mam wizyte w piatek. Troche boje sie tych dolegliwości czy tylko na pewno to nic zlego; ( a robi mi sie tak doslownie za kazdym tazem; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Karola właśnie on był zdziwiony i powiedział że te rzeczy to nie powinny iść w parze:-( mówił że ewentualnie jakieś problemy kardiologiczne mogą być ale jako że mam 31 lat i jestem w trzeciej ciąży to już dawno powinny wyjść. Kazał mierzyć ciśnienie i obserwować czy te duszności napewno są powiązane ze skurczami. I ewentualnie zrobić ekg. Mój gin jest trochę panikarzem i mam nadzieję że i tym razem będzie wszystko dobrze. A położna powiedziała że to najpewniej wina nerwicy ale po rozmowie z lekarzem całkowicie o tym zapomniałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Karola, przecież Ty też masz nerwicę! I to już oddzywała się w ciąży nie raz prawda??? Kurczę to może być to!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
MM a co u CIebie ? Wczoraj miałaś wizytę z tego co dobrze pamiętam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ból w kroczu jest normalny i wynika z działania hormonów :-)mam tak już od miesiąca, czasami nie mogę ruszyć nogą MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Dziewczyny a z tym bólem krocza to aż się boję co będzie dalej. Pamiętam w poprzednich ciążach pod koniec to miałam wrażenie jakby mnie ktoś normalnie dźgał nożem tam w środku:o i to też było normalne, wtedy pamiętam że chodziło o to że główka dziecka napiera na szyjkę macicy. Bardzo nieprzyjemne uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Mnie taki nagly bol zgina w pol, wiec wole to skonsultowac, wszystko razem: brzuch, plecy i krocze, jesli to normalne to ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Gość 1003 a czy przypadkiem nie obniża Ci się brzuch? Mi jak się obniżał w pierwszej ciąży to tak miałam, gin mówił że tak jest mniej więcej 3-4 tygodnie przed porodem. Ale nie pamiętam w którym tygodniu to się działo. A poród był indukowany w 41tc. Wiem napewno że to było mniej niż 3tygodnie przed indukcją. Ty jesteś w 35 tygodniu to by mogło na 38-39 tc wychodzić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Bardzo bym sie ucieszyła, gdyby to oznaczało ze urodze w ciagu miesiaca, jakos nie wyobrazam sobie doczekac do 42 tygodnia :) a brzuch wysoko poki co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
Basiu no wlasnie tez mam nerwice. Tylko ze ja ewidentnie czuje ta dusznosc podczas skurczu. I uczucie jakby mi ktos jeszcze kamień na klatce piersiowej położył. A po skurczu to mija... troche czytałam w necie o tym i niby znalazalam kilka wypowiedzi ze tak tez moze byc.. zobaczymy co mi gin powie w piatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Koniecznie daj znać. A tak poza tym jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Dziewczynki, szyjka skrocona i rozmiekczona, mam lezec, ograniczyc aktywnosc do minimum, jesli chce dotrwac do terminu. Usg mialam w piatek, wszystko szybko sie zmieniło. 4 tygodnie lezenia przede mna. Dzis bole w kroczu byly tak silne ze nie moglam dojsc od samochodu do gabinetu. Takze bol, bolowi nierowny. Dzidzius podobno dosc nisko. Nie straszyła mnie, wrecz pocieszala, ze wczoraj na dyzurze przyjeła dwa porody, blizniaki z 33tc i jedno z 34, wszystkie zdrowe. Ale moj niech siedzi grzecznie :) Po 37 mam juz sie nie ograniczac i działac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
To uważam na siebie. Jeszcze dwa tygodnie i luz:-) a to szyjka już całkiem zgładzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
*uważaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Jeszcze jest, ale od piątku poleciało ok 1-1,5 cm, wiec nie zostało wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Dziewczyny, ktore lezaly/lezą z szyjka, jak to jest? Lezenie tylko na plasko, zeby dziecko nie uciskało szyjki, czy na polsiedzaco tez jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×