Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość K

Grzech Fatmagül 7

Polecane posty

Gość gość
Stefa Skoro już wyszłaś z ukrycia - to oficjalnie witamy Cię w naszym forumowym gronie. Zapraszamy do pisania. Nie wszyscy jesteśmy humanistami (ja też nie ), więc się tym nie przejmuj i pisz to, co Ci w sercu gra. Wszystkich nas łączy Engin i to jest najważniejsze. Pozdrawiam serdecznie GRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
Jeszcze jeden promyk słońca w dzisiejszym odcinku – Fatmagül prosi Kerima, żeby szybko wracał z posterunku, a on, mimo zdenerwowania i przykrych okoliczności, uśmiecha się i bierze ją za rękę. Wyznanie miłości ośmieliło ją, nie waha się zakomunikować mu, że chce, by on był blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozdrawiam wszystkich, chętnie czytam wasze wypowiedzi, dziękuję za nie. Dzisiaj najbardziej podobało mi zdanie napisane przez barnaby :".........ona chciałaby, żeby Kerim był jej pierwszą i jedyną miłością". Ja też bym tego chciała, ale czasu się nie cofnie. Mira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
GRA-Dziękuję za klip.Bardzo mi się podoba! > Trzy razy przez lewe ramię ... Otwieramy już 60.stronę i nadal (?) potrzebujemy tylko trzech postów pisanych ,, w ciemno''aby strona się otworzyła:) Byłoby pięknie gdyby było tak zostało !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
Kasiu, pomyślałam to samo, nie jest źle (tfu! przez lewe ramię). Miro, dziękuję :). Bardzo miło jest dowiedzieć się, że jest nas więcej. Gość Stefa, pozdrawiam i witam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia54
Dobry wieczór :). Agnese, Elfiku jestem zdumiona, że zapamiętałyście od kiedy jestem na forum. Sama byłam ciekawa kiedy pojawiłam się jako Basia i poszukałam – to było 24 września 2016. Forum znalazłam gdzieś tak w maju 2016 i od tej pory namiętnie czytałam co inni piszą, a wypowiadać się zaczęłam (anonimowo) w okresie wakacji 2016 :). KO, dobry humor Ci dzisiaj dopisywał :). I mnie też, gdy czytałam Twoje streszczenie. Dziękuję serdecznie :). Cyt. „Uciekał, aż o mało nóg nie pogubił! ... I wcale dobrze nie biega, jak wciskał na nabrzeżu Nil, bo zasapał się po kilkunastu krokach!!!! ... Ale teraz ma okazję potrenować i polepszyć swój czas! ... Ma towarzysza, który z nim potrenuje! .... To piesek, a nawet spory pies znudzony siedzeniem za płotem przyłączył się się do nocnego biegu i stara się dorównać Erdoganowi!!!! ... (Wybaczcie! Ale ja kibicuję pieskowi!!!! ) ...” „.... Ale przed Deniz musi zachować pozory, przecież ona jest dyskretna !!! .... (Tak, dyskretna inaczej!!!!! ) ...” No a w tym momencie to już pokładałam się ze smiechu: „Murat powiedział o Erdoganie -łachudra! ... (Czyżby nas czytał? ) .....”. „A Selim udawał, że go tam nie ma! ... Schował się wcześniej w samochodzie, gdy Kerim zaczął bić Erdogana ... (Takie to wsparcie miał Selim na myśli, chciał nagrzać samochód???!!! ) ....” Oj widzę, ze to samo podobało się również i Kasi :). Cyt. „Rozumiem to w ten sposób, że ona chciałaby, żeby Kerim był jej pierwszą i jedyną miłością.” Barnaby ja też tak chcę to rozumieć i myślę, że właśnie to swoje pragnienie Fatmagul nam przekazuje :). Co do zachowania Deniz w pełni się zgadzam z Twoją krytyką. Witam nową/nie nową członkinię naszego forum – Stefę :). GRA, pewnie nie możesz doczekać się już powrotu do domu, ale pewnie i obawy masz, jak to będzie. Ale najgorsze już na pewno za Tobą :). Elfiku, życzę poprawy zdrowia u Mamy. Kasiu, cieszę się, że jesteś aktywna na forum i dobry humor Cię nie opuszcza. Trzymam kciuki za możliwie najszybszy powrót do domu. Barnaby, mam nadzieję, że po niedawnym sforsowaniu nogi jesteś już w lepszej formie. Michale, KO, Agnese i wszystkich pozostałych serdecznie pozdrawiam i już dzisiaj znikam, bo mam jutro ciężki dzień. To ilu nas jest? KO, Kasia, Barnaby, GRA, Michał, Elfik-11, Agnese, Stefa, , Mira, ja . Czy kogoś pominęłam? Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś trochę później Dobranocka , bo się nie wyrobiłam. Ale przygotowałam . W pierwszym klipie wcześniejsze, ale lubiane przez nas fragmenty GF i specjalnie dla Kasi - rosyjska piosenka " Moja piękna Róża ", którą śpiewa Filipp Kirkorow : "https://youtu.be/2T7DBAM3KOo W drugim klipie znowu dużo wspomnień z GF i turecka piosenka "Burada biri bar" czyli "Ktoś tu jest", którą śpiewa Yashar Ipek : "https://youtu.be/RXrbic4FskA W trzecim klipie zdjęcia Engina i krótka piosenka "Masallah diyelim " (?), którą śpiewa Mustafa Ceceli : "https://youtu.be/zWZY4Bnqku8 I na koniec - teraz trochę dla odmiany - piękny kolaż zdjęć Engina z dawno nie oglądanego Olene Kadar. Prawdopodobnie arabska piosenka ( tak tytuł rozpoznał tłumacz) " Tamally Maak Amr Diab" - (cokolwiek to znaczy - bo nie chciał przetłumaczyć ) : "https://youtu.be/agfoa5ej1wI Dziś późne Dobranoc .... No albo dla niektórych będzie już Dzień Dobry. GRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro, Fatmagul chciałaby, żeby Kerim był jej pierwszą i jedyną miłością, my tu wszyscy pewnie też (chociaż wtedy nie oglądalibyśmy tego pięknego serialu), a najbardziej chciałby tego Kerim. On ma z tym największy problem. W którymś odcinku „szpitalnym” powiedział do Fatmagul, że nigdy nie zapomni, że Mustafa był jej pierwszą miłością, a Mustafa nigdy nie zapomni, że się od niej odwrócił. Nie mogę się z Wami rozstać, ale dobranocka GRA będzie chyba na dzień dobry. Dziękuję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
Już o tym kiedyś rozprawialiśmy - jak to możliwe, że tych dwoje mieszkało w jednej niewielkiej miejscowości i nie spotkali się, a jak spotkali, to nie zauważyli. Jak można minąć Kerima?! W scenach z Ildiru widać w tle tubylców, a Kerim bez takiego tła jest Księciem Orientu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>KO :), po ciężkim dzisiaj dniu bardzo poprawiłaś mi humor. Twoja relacja z maratonu Erdogana i czworonoga ubawiła mnie. Też kibicowałam pieskowi ;). Cyt. "W Holdingu .... Wszystko stoi na głowie, nic im się nie udaje, czyli nareszcie jest prawidłowo!" ;). "Mustafa uciekł i pobił ludzi Yasara - jak dla mnie, to mało ciekawe ;) ;). Erdogan nie odbiera, ma wyłączony telefon - kolejna wiadomość równie bezużyteczna " :) :) - super streszczenie. Dziękuję. >Barnaby :), podpisuję się pod tym, co napisałaś o Denis. Świetny, mądry komentarz. Denis zachowała się, jak rozpieszczona jedynaczka. Ona chce wiedzieć, ma prawo, bo jest z rodziny. No i co z tego?! Przekroczyła dzisiaj granicę taktu i gościnności swoim nachalnym zachowaniem. O ... tej, to nawet pisać nie będę. KO już ją dobrze podsumowała. > GRA ;), pewnie już tęsknisz za Swoim domkiem. Cieszę się, że jest poprawa i wkrótce wrócisz do Siebie. Niestety idzie zima i będziesz musiała szczególnie uważać. >Kasiu ;), czy zwerbowałaś już koleżanki niedoli z sali i zostaną fankami EA? > Witaj Stefa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmira
Basiu54 , ale moze gdyby powstal serial o pieknej, czystej, jedynej i niepowtarzalnej milosci Kerima i Fatmagul z troche zmienionym scenariuszem , na przyklad Kerim ratujacy Fatmagul z rak g****icieli i gdy wszyscy odsuwajacy sie od niej jako tej ktora sama spowodowala ta sytuacje, bo prowokowala g****icieli i Kerim - bohater oczyszczajacy ja z zarzutow ,dajacy jej ochrone, opieke, rozwijajacy w niej poczucie wlasnej wartosci. Moze nie bylby to wcale taki zly romans? Pozdrawiam . Mira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
GRA, wczorajszy tytuł „Boş çerçeve" to może być „pusta ramka”, może chodzi o metaforę pustej ramki na zdjęcia. Dzisiejszy „Maşallah diyelim” – „Podziękujmy Bogu” (za Engina – chyba na pewno). Maşallah to (wywnioskowałam z kontekstu) „Dzięki Bogu”. Mustafa Bulut! powiedział to Hatun, gdy spotkał się z nią po jej operacji i zobaczył, że ustąpił paraliż. Ömer mówi tak do Elif, gdy widzi jej zdjęcie jako pulchnej dziewczynki w jej mieszkaniu w Rzymie. Komplement godny faceta, który strzelał do dziewczyn kulkami z papieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
GRA-Dziękuję za całą dobranockę a za tę rosyjską piosenkę ,którą mnie dedykowałaś , szczególnie:) Naprawdę jest piękna a do tego te fragmenty GF... W ok. 1:40 gdy Fatmagül mówi Kerimowi,że nie boi się zostać z nim sama bo cóż on,, sam" mógłby jej zrobić ... znowu ścisnęło mi serce. Słuchałam i oglądałam kilka razy:) A Dağhan, po dłuższej przerwie, jest jeszcze przystojniejszy! Jak to jest w ogóle możliwe ??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 23:35 to ja Elfik ;). (Jestem zmęczona, przez nieuwagę dałam "Wyślij") > Cześć Mira :) > Przede wszystkim chciałabym Wam bardzo podziękować za wszystkie te budujące, miłe słowa oraz życzenia zdrowia dla mojej Mamy ;) ;) ;). Elfik "11"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobranoc, spokojnej nocy :) Elfik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Elfiku:) Koleżanki niedoli były fankami (??) EA ale wtedy gdy leciał serial GF. Teraz trochę je" poszczułam" ;) bo wcześniej nie widziały ani Mustafy B , ani tygryska ?! Chyba je trafiło :P he,he... >> Dobranoc wszystkim i .....pięknych snów życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barnaby Dzięki za pomoc w tłumaczeniu. Niestety, ten mój "tłumacz" z Googla jest trochę kulawy. Często mi robi psikusy. Szczególnie przy jezyku tureckim - ale jak wiemy to nie jest łatwy język. Albo nie chce w ogóle tłumaczyć, albo podaje do jednego tekstu różne wersje. A ja niestety nie jestem językoznawcą. Robię co mogę, czasami sama kombinuję. Słowo "Mesallah" przetłumaczył mi kiedyś jako "Halo". Wydawało mi się to trochę dziwne, bo skojarzenie było właśnie takie, jak podałaś , no ale czegoś trzeba się trzymać. Dzięki za pomoc. Dobranoc GRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry wieczór! Barnaby - dzięki! Jak już pisałem - to Wy wyzwalacie moją kreatywność. Noc służy tylko wyciszeniu (telefony nie dzwonią...). ;) Podzielam Twoje zdanie odnośnie Deniz - zachowała się z gracją słonia w składzie porcelany, co skwapliwie wykorzystała Muka... Jak już pisałem, niezbyt lubię Deniz... KO - widzę, że nie podoba Ci się ta scena, ale doceniam inwencję i poczucie realizmu u Twórców, którzy nie zapomnieli, że u uwięzionego na wiele godzin Erdogana nerki i pęcherz działają normalnie... ;) A scena sprintu z psem - cudo! Żartobliwa, ale nie obrażająca inteligencji widza! Elfiku - dużo zdrowia dla Twojej Mamy! Dbajmy o Mamy, tylko jedne je mamy! Stefa - witam już nieanonimowo! ;) Mira - witam ponownie! Wychodzi na to, że jestem młodszy stażem, forum zacząłem czytać chyba w grudniu 2016 r., a pierwszy wpis popełniłem bodajże 17.01.2017 r. (jeszcze to sprawdzę). Pozdrawiam! Michał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaby
GRA, proszę bardzo :). Ja niestety mam takie skrzywienie, żeby drążyć nieznane słowa i zwroty w obcym języku. Elfiku, zaglądaj choćby po to, żeby odetchnąć od obowiązków. Kasiu, masz miłe współlokatorki. O Mustafie nie słyszały?! Tylko jak go zobaczą, niech nie przesadzają z adoracją. Od uwielbiania szaleńca mojego ukochanego jestem ja :). Dobrej nocy, pięknych snów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm... Już tak późno, a KO jeszcze nie ma? Dziwne... M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli można, wyjaśnienie z mojej książki, cyt. " Maşallah - słowo chroniące przed urokiem, używane, gdy kogoś lub coś chwalimy. Inşallah - Mam nadzieję ( gdy mówimy o planach na przyszłość)." Elfik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Michale, pewnie KO dzisiaj procenty zmogły :) - te matematyczne ;). ELFIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie ;) Dziwnie dziś wyszło, że mnie prawie nie było. Trochę lekcje, trochę życie mnie zatrzymało i duże zaległości w KPA przymusiły mnie do oglądania odcinka, zamiast być na forum, wybaczcie :) Piątek już blisko, a tu pusto w streszczeniu było ;) A tam weny trudno szukać, czy w dzień, czy w nocy, pustka w głowie. Mam jeszcze pytanie o KPA ;) Na Facebooku z napisani pl, ani na ok.ru nie działają odc. 46-49! A Wy gdzie oglądacie ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wreszcie się doczekałem! KO - już myślałem, że będę stał na warcie noc całą! ;-) A Ty zamiast być tu z nami to Kiepskie Patrzydło Analizujesz! ;-) ;-) ;-) Dobrze, że nasz Elfik mi towarzyszy i żartując nie pozwala zasnąć! A tak na serio, to dziwnie pusto bez Ciebie, gdy tak znikasz bez zapowiedzi na 10 godzin! Przyzwyczailiśmy się do Twojej ciągłej aktywności i obecności! ;-) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z racji, że godz. już trochę późna pozwolę sobie na zbiorowe podziękowanie wszystkim za miłe, budujące słowa. Dziękuję! :) Cieszę się razem z Wami, jeśli streszczenie poprawiło komuś humor :D Swoją nieobecność stram się nadrobić streszczeniem, nie tylko długością, ale o treścią ;) > Witam Stefę :) Już nie anonimowo ;) > Kasiu! :) Wspaniała wiadomość! Oby wyniki były tylko pozytywne :) > Barnaby :) Dobrze, że mi przypomniałaś o GF3, bo przez usunięcie GF4, którego jest mi badzo żal, miałam wrażenie, że to w tym zaczynałam pisać ;) W wolnej chwili zajrzę na GF 3 :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej! Michał, Ty jeszcze na warcie ?! :D Wiedziałam, że sprawdzisz czy kampka działa i gdzieś nie zabłądziłam ;) A z KPA to ja, już tylko odcinki do końca odliczam ;) Skoro zaczęłyśmy, trzeba skończyć, a moje poczucie obowiązku tak mnie odciąga czasem od forum :( Też wolałabym pisać z Wami, niż z KPA się męczyć ;) No i skrót - rewelacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barnaby, O Deniz, również uważam tak, jak Ty. Dobrze zna turecki, a nawet jeśli nie , to zachowanie Fatmagul i Meryem tłumaczyło wyraźnie NIE! Nawet Chińczyk by zrozumiał, że trzeba odpuścić i dać rodzine spokój. > No trudno, ale wyobraziłam sobie wyciąganie na ulicę zapierającej się, warczaej, gryzącej, szarpiącej się Sukaddes z willi. Nie oddałaby tego tak łatwo, to pewne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro, fajnie, że jesteś :) Ja nie mam nic przeciwko by Engin i Beren zagrali razem w nawet podobnym serialu ;) A gdyby to postać Beren walczyła o wybaczenie u postaci Engina ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barnaby, :) Pięknie opisałaś te dwie naj.... sceny z odcinka :) Cyt. „....że ona chciałaby, żeby Kerim był jej pierwszą i jedyną miłością.” Chyba nigdy wcześniej Fatmagul tak, jak w rozmowie z Deniz nie mówiła o znajomosci z Kerimem. Cyt. „... Wyznanie miłości ośmieliło ją, nie waha się zakomunikować mu, że chce, by on był blisko.„ Kerim trzymał ją za rękę, a ona wcale nie chciała jej puszczać. A wcześniej zapytała - Czy Kadir nie może jechać sam na posterunek? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba strona ;) GF Hacer się ukrywa. Dobrze zrobiła, ale długo tak się nie da. I tym bardziej mi jej szkoda. Nie zrobiła nic złego by ukrywać się jak przestępczyni. Ona chce chronić tylko swoje dziecko. Tak, to tylko jej dziecko, bo Mustafa już pokazał, że nie warto nazywać go ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×