Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość meeg3232
Inga jakie hormony bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkj
NO podobno w pierwszej ciąży trochę później rośnie brzuszek :) ja raczej nie jestem z tych najszczuplejszych,bo 65kg przy 163cm ale moja przyjaciółka jest 10kg chudsza i u niej jiz bardziej widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
kjkjkj ja bylam w Gyncentrum. ul. Żelazna 1. Jest tam na prawde fajnie. Z reszta nabyta renoma i dobre slowa droga pantoflowa nie biora sie z nikad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
No i antybiotyk, doszło zapalenie migdałów. Trochę się dziś przeforsowałam i brzuch mnie pobolewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
O kurcze. Powiem Wam, że mnie czasami boli brzuch -tak jakby kluje ale czytałam ze to niby dlatego ze macica się rozrasta. I zauważyłam taki dziwny ból jakby skurcz w momencie jak podnoszę ręce do góry i staje na palcach. Wczoraj zdejmowalam coś z wysokiej półki i zlapal mnie ten bolo skurcz i się trochę przestraszyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Ja niestety mam krwiak na łożysko ...niby od 4 tyg byłam na podtrzymaniu bo w 2 miejscach odklejala się Kosmowka ..leki i leżenie..po ostatniej wizycie lek.pow. że już się bardziej nie odkleja tylko mam się oszczędzać..a wczoraj pobolewa mnie brzuch i zaczęłam krwawic,w szpitalu okazało się że na lozysku jest krwiak i powrotem leki na podtrzymanie i leżenie plackiem :(zazdroszczę Wam tego że możecie normalnie funkcjonować i nie lekcewazcie boli podbrzusza tylko odpoczywać obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viradaa
hej dziewczyny, myslalam, ze ktos skasowal watek a tu znow znalazlam:) ja tez mam zdiagnozowana subkliniczna niedoczynnosc tarczycy ale biore na razie jod i jesli a nastepnych badaniach TSH mi sie nie obnizy to musze zaczac brac hormony (eurythox). troche sie tym stresuje czy nic nie bedzie z maluszkiem, ale poki co jest OK:) Juz 10 tc, za 2 tyg mam wizyte , wtedy poprosze o zaswiadczenie i poinformuje pracodawce. W tej ciazy mam mdlosci caly dzien ale znow zaczelam pic kawe, dwa kubki z rana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viradaa
@meeg3232: trzymaj sie! dobrze, ze jestes pod opieka lekarzy, moze wraz ze wzrostem dziecka sytuacja jakos sie ustabilizuje...trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Biorę leki na niedoczynność tarczycy, która wyszła mi w ciąży i to mi tak podkręciło metabolizm. Współczuję tego leżenia. Ja mam remont łącznie z kuciem w ścianach więc mam wszędzie siwo i mam co robić. Mnie jak czasem zaboli przy kichaniu, kaszlaniu albo szybkim wstawaniu to aż się zwijam. No i co rano boli mnie kręgosłup, czuję ucisk jakiegoś nerwu coś jak rwa kulszowa. Strach się bać co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiiinia91
Mnie tez boli jak się szybko podniosę, tzn dostaje takiego skurczu, ja od lekarza rodzinnego dostałam tabletki na tarczyce 25, ale jak poszłam do endokrynologa-ginekologa to kazał mi brać podwójna dawkę, żeby szybciej uregulować stan tarczycy, w poniedziałek mam drugie usg mam nadzieje ze wszystko jest prawidłowo bo nie byłam 3 tyg, najchętniej na usg bym chodziła co tydzień i sprawdzała czy nic się nie dzieje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćA
Meeg współczuję Ci tego co zapewne przeżywasz. Jesteś pod opieką lekarzy i trzymam kciuki żeby krwiak się wchłoną i wszystko skończyło się dobrze. Strasznie nerwowa się zrobiłam od kąd jestem w ciąży, stąd też zapewne i te bule brzucha. Dziś pilnuję dodatkowo 3- letnie bliźniaki. Jeszcze trochę i powiem szwagierce że sama z czwórką dzieci nie zostaję, bo bliźniaki to istne diablątka, do których nic nie dociera a ja potrzebuję trochę spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Bierz sobie no-spe na bóle podbrzusza.Ja dzisiaj bardziej krwawie niż wczoraj a mój lek.w Poznaniu na szkoleniu i będzie w pon.a w szpitalu zwiekrzyli leki i leżeć...trafilam na takiego młodego nie bardzo przyjemnego gin.ktory mowi"no jest krwiak i zagrożenie ciąży ale to z takimi rzeczami do szpitala jak my nic nie zrobimy jak ciąża ma pójść to pojdzie"i tyle wiem:( Szlag mnie trafia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
goscA współczuję Ci z taka gromadka bo ja też teraz jestem bardziej nerwowa i z 2 czasem wychodzę z siebie i staje obok i tej mojej Chopinie się obrywa,może faktycznie powiedz szfagierce że już nie masz cierpliwości bo dobrze ci to na pewno nie zrobi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,myślicie,ze moge zafarbować sobie włosy?Farbuje je na blond i mam już mega odrost.za 2 tygodnie mam imprezę w firmie męża i chciałabym mieć włosy odświeżone.To już bedzie prawie 2 trymestr,wiec moze nie ma już takiego zagrożenia,ze opary z farby zaszkodzą dziecku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
Meeg3232 podejście tego młodego lekarza jest po prostu przerażające... ale niestety takie zachowania chyba często się zdarzają. Juz nie raz slyszalam od znajomych o różnych tego typu tekstach lekarzy do kobiet w ciąży. To jest po prostu straszne. Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze. MiaWillson co do farbowania włosów to ja miałam zamiar rozjasniac na wiosnę, ale chyba sobie odpuszczę :) podobno nie powinno się farbowac właśnie w 1 trymestrze. W sumie ciekawe jak to dokładnie jest bo czytałam, że zdania lekarzy są podzielone i nie ma czegoś takiego ze nie absolutnie nie można tego robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Ja jestem ruda i niestety ale daruję 1x w mięs.pytalam lekarza czy mogę i powiedział że jeżeli farba jest bez amoniakow itp to mogę więc może jakaś lekka farba możesz spokojnie. Ja wychodząc od lekarza wczoraj nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać...i teraz boję się bardziej niż przed wizytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ta moja farba to raczej taka mocniejsza,rozjaśniająca,stad moje obawy.za tydzień mam wizytę u lekarza,wiec chyba jego sie zapytam co o tym sądzi. Przykro mi,ze niektóre z was maja problemy ciążowe.Trzymam kciuki,aby wszystko było Ok! Ja poza niewielkimi nudnościami czuje sie naprawdę dobrze.zreszta każda moja ciąże przechodziłam bardzo dobrze i mam nadzieje,ze z tą tez tak bedzie do końca,czego i Wam wszystkim życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
W takim razie musisz zapytać żeby nie zaszkodzisz ...Niestety uroki ciąży...wielu rzeczy bie można dla dobra dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Ja w 1 ciąży nieświadomie bo dopiero był to dzień przed @ rozjaśnialam włosy u fryzjera, a że efekt mi się nie podobał to dzień później sama przyciemnilam w domu. Potem rozjaśnialam w 16tc, a przed porodem znów przyciemnilam. Teraz mam zeszłoroczne sombre do odświeżenia, ale poczekam na kwiecień maj, żeby dłużej wytrzymalo, bo z dziedzią będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Ja w poprzednich ciazach farbowalam ale farba nie trzymała się,po prostu splywala....niedawno farbowalam i też powiem szczerze ,że kolor nie trzyma się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Laski tez Was tak brzuchy bola? Jeju... jestem po posiadowie ze znajomymi i czym dluzej siedze tym bardziej ciagnal mnie brzuch i zaczal bolec w podbrzuszu. Jako jedyna nie pijaca rozwiozlam towarzystwo. Teraz leze, brzuch mam wywalony i zdalam sobie sprawe, ze to nie pierwszy raz kiedy bol az tak mi dokucza. Nie jest to na codzien, ale zdarza sie. Do lekarza ide w piatek. Co do farbowania - rozmawialam o tym z lekarzem w 1 ciazy. Z racji tego ze uzywam farb rozjasniajacych. Powiedzial, ze o ile na opakowaniu i w ulotce nie ma przeciwskazan to mozna smialo farbowac. Cala pierwsza ciaze farbowalam (1 raz na 2,3 mies.) i mala zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Madoro ...bili...tylko nie wiem czy to od tego ,że teraz macocha podnosi się i rozciąga czy od moich problemów.Biore 3x dziennie no-spe to forte i na chwilę przestaje i tak w koło od kilku dni. Ja mam d na usg prenatalne we wt.i ciekawa jestem co mój lek.powie o tym krwiaku i boli podbrzusze. Widać Wam już brzuszki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Przepraszam za błędy ale tel.mi zmienia słowa a nie popatrzyła..mialo byc"boli" i "macica"przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
czesc dziewczyny dołączam do was :) termin na 29.08. to bedzie moje ostatnie- czwarte maleństwo. mam 2 synow 6,5l i 15m oraz corke 3l. postanowilismy postarac sie o siostre dla corki i mam nadzieje ze sie uda. niestety skleroza nie boli dlatego prosze przypomnijcie mi czy na te pierwsze badania krwi z morfologia hiv itd musze byc na czczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Laura ...ja musiałem być na czczo do tych badań i gratulacje stanu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madera88
Ja mam jutro te badania i musze być na czczo :) pani, która zapisywala mnie na te badania powiedziała, że kobiety w ciąży nie mają obowiązku przechodzenia na badamia na czczo, ale akurat te badania musza być na czczo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeg3232
Mnie też tak powiedziano ale też powiedziała Pani,że dobrze jest być na czczo bo wyniki są dokładniejsze...ciezko w ciąży być na czczo bo nie wiem jak Wam ale mnie jest niedobrze i źle się czuje więc ciężko wystac w kolejce z głodnym brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prenatalne mam w piatek. Juz sie nie moge doczekac. Dzis sie wyspalam i brzuch nie boli. Tak. Widac mi brzuch. Ostatnie sni uwidocznil sie jeszcz bardziej. Dzis moj maz do mnie - faktycznie Ci brzuszek urosl - Kuzwa! Tak chodzbym nie wiedziala, ale na wadze nie przybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Dziewczyny a robiliście test Pappa? Zastanawiam się czy go robić, za 2 tygodnie mam genetyczne i ginekolog zasugerował ten test. Że niby dużo osób robi. Mi jeszcze nie przysługuje refundacja na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga130427
Ja robiłam Pappa, ale tylko dlatego, że miałam za darmo, bo dostałam skierowanie, od lekarza. Wcześniej nie brałam pod uwagę, że będę to robić bo to wg mnie tylko statystyki. Czasem wychodzą fałszywie dodatnie i potem dodatkowy stres. A co do bólu brzucha też miewam zwłaszcza jak się zbyt dużo nadchodzę czy sprzątam. Bardziej mi dokucza kręgosłup, rano ledwo umiem chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×