Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

say-my-name

Wkładki domaciczne?

Polecane posty

Gość martaskrzat
Witam! Mam pytanie zastanawiam się nad założeniem wkładki domacicznej, czy jest to bezpieczna metoda dla mnie. Czy nie ma później powikłań, kiedy chciałabym zajść w ciąże. czy tą wkładkę po kilku latach się usuwa, czy jak to sie odbywa. Proszę o odpowiedź kobiety, które stosują tą metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martoskrzat, może przejrzyj sobie dodatkowo stronę www.ladyinsert.pl - tam jest trochę o tej metodzie antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette82
Witajcie:)mam juz wkladke juz 3lata zostalo mi jeszcze 2lata do zdjecia wkladki,martwi mnie ze okres spoznia mi sie o tydzien,mialam usg i nieznacznie sie obnizyla ale na kontroli u gin lekarz powiedzial ze nie powinnam zajsc w ciaze,:)nie wiem co mam myslec pradzcie a mam nova t380 zawsze przed mieiaczka mialam obfita twarz krostami teraz nie mam ani jednej,nie pobolewa brzuch przed okresem a dostawalam co 15,16dni okres odpiszceie na moj email ok wazne sa dla mnie opiniedoswiadczonych kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczonakobieta
Miałam Mirenę przez 5,5 roku, byłam b. zadowolona i dzisiaj jestem w stanie powiedzieć,że główna jej wada, to to,ze uzależnia....po jej wyjęciu żadna inna antykoncepcja mi nie odpowiada. Chyba znów zdecyduję się właśnie na nią , pomimo niemałych kosztów. Przy jej stosowaniu miałam pełen komfort psychiczny, dobre samopoczucie fizyczne i ten cudowny brak okresów, który nie krzyżował żadnych planów wyjazdowych i innych. Pozdrawiam i namawiam. Naprawdę jest mało kobiet niezadowolonych z tej wkładki, niektóre właśnie źle znoszą brak miesiączki, bo czują się babochłopami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozytywy sa w cenie, bo ja czasem jak czytam o skutkach ubocznych Mireny, to mi skóra cierpnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaika
MAM WKŁADKĘ MIRENA OD TRZECH LAT , JEŻELI CHODZI O ASPEKT KOMFORTU PSYCHICZNEGO TO JEST ONA BEZKONKURENCYJNA ,PRZETESTOWAŁAM ZWYKLA WKŁADKĘ Z MIEDZIĄ ORAZ PIGUŁKI ANTY ,SKUTKIEM UBOCZNYM SĄ OBJAWY NAPIĘCIA PRZEDMIESIĄCZKOWEGO , MIMO IŻ SAMO KRWAWIENIE JEST BARDZO SKĄPE I WYSTĘPUJE OK. RAZ NA TRZY MIESIĄCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o proszę, czyli jednak się pokusić o Mirenę i nie zaśmiecać nadmiernie głowy skutkami ubocznymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirynda123
ja mam mirenę od dwóch tygodni.nic mnie nie boli,czuję się jak narazie komfortowo.mam nadzieję że to się nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirynda123
po jakim czasie mirena działa antykoncepcyjnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Mirene juz drugi raz,i nie mam zamiaru z niej zrezygnowac! Byly pigulki,wkladka z miedzia ale Mirena jest bezkonkurencyjna. Cena jest dosc duza,ale przeliczajac wydatki na podpaski,tampony,nowa bielizne itd.zwraca sie koszt po tych pieciu latach. Komfort psychiczny gra takze wielka role.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majusia82
Witam!Z tego co wyczytałam gdzieś tu na forum to Mirena zaczyna działać natychmiast.Nie wiem bo coś mi sie okres spóźnia i chyba będą nici z założenia mojej Mireny;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirena działa już nastepnego dnia jesli jest załozona podczas miesiączki, w innym dniu cyklu lepiej a. wykluczyć ew. ciążę, b. używać jeszcze dodatkowego zabezpieczenia, na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirena załozona podczas okresu działa już następnego dnia,a le można ją zakładać i w każdym innym dniu cyklu tylko wtedy trzeba się zabezpieczać nawet przed, żeby nie zakładać podczas istnienia już ciąży (jest okres, to wiadomo, ze nie ma ciąży)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majusia82
Witam Was drogie Panie!Wczoraj ginekolog założył mi Mirene.Generalnie nie było to zbyt miłe uczucie ale dostałam zastrzyk na uspokojenie i było mi wszystko jedno.Dzisiaj czuje się dobrze chociaż pobolewa mnie odrobinkę brzuch ale zresztą to chyba normalne po zabiegu.Zapłaciłam za nią wraz z założeniem 780 zł(630 Mirena a założenie 150zł).Znalazłam również stronę z telefonem gdzie można zamówić wkładkę po mniej więcej takiej cenie www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=79103&page=5. Napisze Wam więcej po następnym zakończeniu cyklu i w ogóle jak trochę jej "poużywam"...haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boncurka
Witam! ja mam wkładke T380 od 3 m-cy, pierwszy raz w zyciu. załozyłam ja zaraz, jak to bylo mozliwe po urodzeniu pierwszego dziecka.mam zaufanie do swojego lekarza-jest naprawde super. co do wkładki to ON pokazywal mi ja i przy mnie otwierał i zakładał- mam nawet ksiazeczke od niej. zakładanie jest troche nieprzyjemne, ale atmosfera była zartobliwa, wiec nie bylo zle. mam troche bardziej obfitsze krwawienia i dłuzsze, ale BEZBOLESNE! lekarz mowi, ze cos za cos...i ja sie z tym zgadzam! jak narazie, z tak krótkim doswiadczeniem- POLECAM!!!!! O mirenie tez slyszalam, ale jest droga, ta mnie w sumie kosztowala 580 zł (z kontrola po załozeniu), ale jestem zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey:) ja mam pytanko czy są tutaj kobiety które nie rodziły a mają już założoną wkładkę? proszę napiszcie jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jest, to znaczy? zakładanie jest pewnie trochę mniej komfortowe, bo trzeba rozszerzyc szyjkę, ale podejrzewam, że samo posiadanie jest zbieżne z ródkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazzzz
Witam jestem zainteresowana tematem wkładek domacicznych ale mam wątpliwość wynikającą z faktu że mialam ciąze pozamaciczną czy załozenie takowej wkładki jest w stanie zapobiec takiej sytuacji.szukam odpowiedzi na to pytanie czytajac wiele wypowiedzi aczkolwiek na razie nie jest to w żaden sposób potwierdzone. Bardzo prosze o wypowiedz w tej sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela19
Z tego co wiem jak czytałam na innym topie to mozna zajśc w ciąże pozamaciczną mając wkładke-ale to tylko nielicznym się zdaża.Tak pisało tam, no prawdopodobieństwo zawsze jest jakieś.Ale z drugiej strony jak masz wkładke nie musisz martwic sie czy pamietałas zarzyc tabletke masz spokój na 5 lat!W każdej ulotce o wkładce pisze ze daje ona 99% pewności.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina5252
czy mogą uzywac tego kobiety ktore nie rodziły?? mam 19 lat i nie moge przyjmowac hormonow wiec pozostaje tylko wkładka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey:) ja mam 23 latka i wkladkę mam od roku. Nie rodziłam, a wcześniej brałam tabletki anty. Teraz mam założoną mini wkładkę która uwalnia miedź, jestem bardzo zadowolona!!! Tylko boje się abym nie miała później problemów z zajściem w ciąże...ale lekarz powiedział że nie powinnam mieć problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela19
Jak się nie rodziło jeszcze to lekarze nie zalecają wkładek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zalecane jest, zeby to była pierwsza stosowana metoda, ale ogólnie można, można dobrac odpowiedni rozmiar tradycyjnej (miedzianej), albo wybrać Mirenę (hormonalną) - zawsze można sobie na spokojnie porozmawiać z lekarzem o odpowiedniej opcji (zastanówcie się co z tymi, które rodziły przez cc - przecież ich szyjka macicy jest w takim samym stanie, jak u nieródki, prawda? a im się już zakłada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredzioszka
witam, zalozylam dzisiaj mirene, i mnie boli podbrzusze, jak nie wiem co, wzielam nospe,mam krwawienia i nie wiem czy to normalne? jeszcze nie mam dzieci, mam 26lat, jets to jedyny srodek anty,ktory moglam zastosowac ze wzgledu na chora watrobe.zalozenie nie bolalo, poniewaz mialam znieczulenie,a teraz boli;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moż ebyć normalne pierwszego dnia, bo macica tak reaguje na ciało obce, ale jeśli silne bóle będą się jeszcze jutro utrzymywały, to dzwoń do lekarza - nawet jeśli miałby Cię tylko uspokoić, to warto - po co denerwować się normalnymi objawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Jutro mam mieć założoną wkładke Mirenę i boje się jak diabli.Mam już troje dzieci-3 letnią córcie i prawie roczne bliżniaki i nie planuje już wiecej dzieci. Zakładam ze wzgledów zdrowotnych,nie moge brać tabletek bo mam wycięty woreczek żólciowy i wątroba mi szwankuje po tabletkach. Zobaczymy jak to bedzie jutro....ojojoj.... strach bierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×