Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

say-my-name

Wkładki domaciczne?

Polecane posty

Hej Dzisiaj wieczorem juz będę po wszystkim.Jeśli chodzi o koszty to sama mirena -650 zł plus założenie 400 zł.Koszmar:(,no ale cóż jak trzeba to trzeba.Cena u mnie w mieście wahała się od 630 do 850 w pięciu różnych aptekach.Jaka różnica szok!Mam stresa że hej..... Napiszę jutro jak będę po wszystkim i podzielę się wrazeniami hi hi hi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już po wszystkim! Moje wrażenia?Nie jest tak strasznie jak wszyscy mówią.Jeśli kobieta przeżyła poród naturalny,to założenie wkładki to pikuś... Ja akurat miałam dwie cesarki więc tak jakbym wcale nie rodziła i twierdzę ze nie taki wilk straszny. Oczywiście troszkę jest nieprzyjemnie przy zakładaniu wziernika,ale potem już sie przyzwyczajasz no i wprowadzenie mireny,tak jakby lekkie ukłucie i skurcz macicy.To troszkę bolało,ale bez przesady.Bez znieczulenia miałam zakładaną i moim zdaniem nie jest wcale potrzebne chyba że ktoś naprawdę czuje taka potrzebę.Kwestia indywidualna.Poradził mi brać profilaktycznie no-spę 3xdziennie,aby skurcze macicy nie dokuczały.To jest tak jak po porodzie obkurcza sie macica,ale nie tak mocno boli,poprostu take bóle miesiączkowe.Za tydzień mam na usg i jeśli będzie wszystko ok, wtedy dopiero można używać do woli:):):) NAPRAWDĘ NIE JEST TAK ŻLE,KOBIETA ZNIESIE WSZYSTKO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak poza tym to czuję się o 1000 zł lżejsza...:( To chyba najgorszy ból...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem doskonale z tymi pieniędzmi....ech, to ja sobie spokojnie czekam na okres i podbudowana Twoim przykładem śmigam odważnie na \"instalację\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumma
mam pytanko? Mam założoną wkładkę już trzy miesiące ale dzieje się coś chyba dziwnego mam upławy krwawe i brzydko pachnące czy to normalne czy kttóraś z Pań miała coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie mam, więc moja opinia nie będzie miarodajna, ale nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, więc może najrozsądniej będzie zwyczajnie przejść się do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hejka! Musze powiedzieć,że jak w poniedziłek dostałm okres to już we środę po założeniu zniknął.A dzis mam lekkie krwiste upławy,ale to na początku chyba normalne.Mireny wcale nie czuję-rewelacja,nawet bóli brzucha.Czekam tylko teraz na usg we środę.Pozdraiwam wszystkie czekające na......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka79
Witam!!!Poradźcie mi kochane, czy warto założyć wkładkę?? Do tej pory byłam na tabletkach (dwoje dzieci). Zresztą jeszcze się odezwę.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warto, ja też po i krwawienie ustało w zasadzie następnego dnia po założeniu, teraz jakies resztki, też zero bólu, pełen komfort, ja za to usg mam w czwartek i też będę sprawdzała ułożenie tej swojej wkładki, polecam na dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka79
narazie czytam na ten temat i sama niewiem. Ale jeśli założę to z waszych opinii najlepsza jest ta z hormonami. A właśnie czy komuś nie posłużyła (tzn. czy któraś z was musiała ją wyjąć ???) bo jakby nie było to spory koszt. I dlaczego najczęściej musicie (to do tych które usuwały) je usuwać(powody)??pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz powiedział mi, że w Mirenie chodzi o to, jaki ma się poziom własnych hormonó, bo bardzo czułe organizmy wychwycić mogą nawet tak maleńką ilość hormonu, ale ogólnie działa ona miejscowo i hormonu w ciągu tygodnia jest wydzielane tyle ile mają dwie pigułki antykoncepcyjne (czyli 5 dawek hormonu mniej), więc najważniejsze to nie usiłować łączyć wszystkiego z obecnością tej wkładki, ale jednak być czujnym - poczytaj w temacie "Klub Mirenowiczek", tam jest nas sporo i są tam różne przypadki przygód z Mireną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka79
ok.poczytam jak tylko znajdę chwilunie, a narazie jestem wykończona pracą i małe trochę świrują (pewnie je zbiera choroba).pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka79
Wiedziemko jak masz chwilę napisz mi proszę jak trafic na tę str. K.Mirenow. Dziękuje z góry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenka640
Witam dziewczyny mam takie pytanko mam wkladke od 2 mies.mam od wczoraj lekkie krwawienie a wsumie plamienie i spoznia mi sie okres 1 dzien zazwyczaj mam tak co33 regularne niewiem czy tak moze sie dziac moze ktos juz mial podobny problem POZDROWIONKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdadanka
czy wkłądki sąna recepte??? moj gin polecił mi kupić wkładkę 380T, zasuwam do apteki a tu niespodzianka- poproszę recepte! 3 lata lemu nie była potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenko, podobno mogą być zawichorwania z miesiączka podczas stosowania wkładek przez jakiś czas gdadanko, wkładki miedziane nie są na receptę, wymagana jest ona tylko przy wkładce hormonalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenka640
dzieki za odpowiedz i czekam co bedzie dalej pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenka640
dzieki za odpowiedz i czekam co bedzie dalej pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdagdana
ale cholera nigdzie bez recepty dostać nie moge:( gina mojego nie ma wraca dopiero w pon, a wtedy mam założyć wkładkę buuuu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balik
czy 700 zl za wkładkę to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balik
Założenie 2 usg cena wkładki wszystko razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może spróbuj kupić w aptece internetowej (a lekarz nie ma u siebie w gabinecie?) hmm, zależy za jaka wkłądkę, bo u mnie np. założenie wkładki miedzianej 200 zł, wkładka od 50 do 150 zł, a jedno usg 50 zł, więc razem najdrożej wychodziłoby 400 zł (chyba, że usg ma być 2, wiec 450 zł) natomiast Mirena to 350 zł założenie, 650 zł wkładka i 50 zł usg, zatem 1050 zł, czy też z drugim usg 1100 zł tak to wygląda u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mroofka1881

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mroofka1881
Dopiro tu doralam:) witam Wszystkich. mam zalozona wkladke 2 miesiac, 2 miesiac mam okres o czasie, ale i drugi miesiac mam lekkie krwawienie 5- 6 dni przed okresem w sumie nie mam specjanego bolu i nie mialam jak zalozylam wkladke, ale razem z tymi krwawieniam okres trwa prawie 2 tygodnie no tak 12 dni i nie jest szczegolnie obfity. Bardzo niepokoja mnie te krwawienia. po 1 okresie bylam u gin. powiedzial ze wszystko dobrze ale krawiwien nie powinno byc Moga byc po okresie ale nie przed Nie wiem co mam robic. Jesli ktos mial podobna sytuacje prosze o odpowiedz. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 30
mam wkladke od wczoraj muliload375 ale pwoeim szczerze mam starcha przez 12 lat bralam tabletki i bylo wszytsko wporzadku teraz sama niewiem jakos nie bardzo wierze wta wkladke chociaz lekarz bardzo mi ja polecal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 30
mam nadzieje ze nie bedzie niespodzainki typu ciaza jedna dorastajaca corka mi wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majusia82
mroofka ja miałam podobne doświadczenia .pierwszy okres tzn.plamienia trwały jakieś 10 dni,drugi też cos koło tego a teraz miałam trzeci i już było tylko 7 dni i znacznie mniej.Tez sie bałam,że coś nie tak bo na początku to co chwilkę miałam jakieś plamienia ale teraz się uspokoiło i jest super...ten komfort uzależnia.Mam nadzieję,że u Ciebie będzie podobnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majusia82
zuzia nie bój nic...sama wkładka nie pozwala na to by jajeczko wszczepiło sie w błonę(no coś takiego...nie znam sie na fachowym języku).Czytałam o przypadkach ciąży ale to raczej z winy lekarza,który założył źle wkładkę albo po prostu wkładka wypada(ponoć sie to czuje).Ja dotychczas tez byłam zwolenniczką pigułek ale od kiedy mam mirenke to wiem,że nie zamienię tej metody na żadna inna(chociaż mam ja dopiero od końca marca czy jakoś tak)Miłego używania;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×