Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Franciszek

Serial Magda M. Czy Ally Mc Beal?

Polecane posty

Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

A ja nie mogę ogarnąć po co sama sobie przytakujesz i dlaczego nie rozumiesz, że ludzie mają różne perspektywy i różne potrzeby? Ta dalej swoje. Ja nie lubię kalafiorowej i nie wiem jak można ją lubić. No można. 

Masz potrzebę gnębienia osób, których nie lubisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Masz potrzebę gnębienia osób, których nie lubisz? 

Masz potrzebę wmawiania mi, że ją gnębię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość goscc napisał:

chyba masz mylne pojęcie o tym, na czym polega forum. my nie próbujemy zmieniac Magdy ani świata, niech ona sobie żyje dalej w swoim chorym świecie, fantazjuje, idzie prostą drogą pod same drzwi Tworek - myslę, że w życiu żadnej z nas to nic nie zmieni. forum jest od tego, by sobie pooceniać, popisać, wymienić się poglądami. nie wiem skąd wytrzasnęłaś wniosek, że my chcemy otrę zmieniać, albo mówić jej jak ma żyć. my jedynie oceniamy,że zyje w swojej bajce rodem z Magdy M. i tyle, a co ona z tym zrobi i czy w ogóle przyjmuje to do wiadomości to jest zupełnie odrębna kwestia, nie od tego jest forum.

Nie przegadasz jej. Nawet nie próbuj. Będzie tu sadzic swoje epistoły i filozoficzne wywody. No cóż. Może ma jakieś niespełnione ambicje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość goscc napisał:

chyba masz mylne pojęcie o tym, na czym polega forum. my nie próbujemy zmieniac Magdy ani świata, niech ona sobie żyje dalej w swoim chorym świecie, fantazjuje, idzie prostą drogą pod same drzwi Tworek - myslę, że w życiu żadnej z nas to nic nie zmieni. forum jest od tego, by sobie pooceniać, popisać, wymienić się poglądami. nie wiem skąd wytrzasnęłaś wniosek, że my chcemy otrę zmieniać, albo mówić jej jak ma żyć. my jedynie oceniamy,że zyje w swojej bajce rodem z Magdy M. i tyle, a co ona z tym zrobi i czy w ogóle przyjmuje to do wiadomości to jest zupełnie odrębna kwestia, nie od tego jest forum.

Pewnie, że tak. Mnie bardzo cieszy, że jest grono ludzi, którzy mają wrażliwość wykraczającą poza powierzchowny ogląd sytuacji. Są ludzie, którzy widzą coś więcej niż wózek. I fajnie zobaczyć, że jest nas więcej. Totalnie nie mam misji zmiany Magdy. Cieszę się, że ludzie stawiają na autentyczność, że wolą mówić prawdę niż zmyślać farmazony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asds

Ale my nie jesteśmy jedną osobą. Naprościej jest uznać, że jakaś wariatka wam truje, ale - o dziwo! - więcej osób ma takie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość asds napisał:

Ale my nie jesteśmy jedną osobą. Naprościej jest uznać, że jakaś wariatka wam truje, ale - o dziwo! - więcej osób ma takie zdanie.

Koleżanka z Tworek nadaje. Jednak przyjmujemy Cię z pełną akceptacją❤️

Idą ulicą paranoik i schizofrenik. Nagle paranoik mówi:
- Ty, chodźmy na drugą stronę, z naprzeciwka idą dresiarze, jeszcze nas zleją.
- Spoko, nie paranoizuj, idziemy dalej.
Zrównali się z dresiarzami, ci ich zaczepili, szast-prast-chlast - schizofrenik pozamiatał dresami ulicę, idą dalej. Paranoik pyta:
- Ty, ćwiczyłeś jakieś sztuki walki czy coś?
- Skądże. To proste. Ich było pięciu, a mnie - dziesięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghj
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Koleżanka z Tworek nadaje. Jednak przyjmujemy Cię z pełną akceptacją❤️

Tak trudno pogodzić się z faktem, że więcej osób ma problem z waszym p/i/e/r/d/o/l/e/n/i/e/m/? Smutne 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość ghj napisał:

Tak trudno pogodzić się z faktem, że więcej osób ma problem z waszym p/i/e/r/d/o/l/e/n/i/e/m/? Smutne 😞

I jeszcze agresja! Brawo! Przyjmuję z podwójną miłością❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość ghj napisał:

Tak trudno pogodzić się z faktem, że więcej osób ma problem z waszym p/i/e/r/d/o/l/e/n/i/e/m/? Smutne 😞

Oooooo. Wyszło szydło z worka siostry miłosierdzia 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Oooooo. Wyszło szydło z worka siostry miłosierdzia 😂😂😂

Przyszła nas dystansu uczyć 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscc

włazi takie coś na forum, czepia się, że oceniamy schizofreniczną babkę kiepską, a sama nas wyzywa i ocenia, mówiąc, jak mamy żyć 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość goscc napisał:

włazi takie coś na forum, czepia się, że oceniamy schizofreniczną babkę kiepską, a sama nas wyzywa i ocenia, mówiąc, jak mamy żyć 😄

 

Ludzie, więcej dystansu, ciepła, miłości, tolerancji, bo się zaraz tak wku_wię, że was będę wyzywać😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Pinezka napisał:

Nie bardzo rozumiem skąd obrończynie moralności wysnuły wniosek, że skoro jest się zorientowanym w działalności Otry i jej kłamstwach, to trzeba jej poświęcać 24 h na dobę? Ja na oglądanie (a właściwie przeklikiwanie) jej filmików, oraz pisanie na forum poświęcam jakiś kwadrans dziennie i wystarczy mi to, żeby być w miarę na bieżąco. Jest to część mojego wolnego czasu, który z pełną świadomością przeznaczam na guilty pleasure 🙂 Gdyby Madzialena w tej chwili usunęła konto na YT i w ogóle wyparowała z powierzchni ziemi, nic by to w moim życiu nie zmieniło, ponieważ nie żywię do niej żadnych uczuć - ani pozytywnych, ani negatywnych. Czasem wkurzy mnie jej zachowanie czy opowiadane przez nią głupoty, ale tak samo wkurzy mnie kierowca, który mnie ochlapie wodą z kałuży albo gołąb, który mi nasra na płaszcz. Czyli chwilowa emocja, która za chwilę mija bez śladu. Przeceniacie wpływ, jaki Otra ma na swoich widzów (chociaż ona pewnie by napisała: hejterów).

A skąd Ty wysnułaś wniosek, że chodzi o Ciebie. Ja pisałam o osobach, które otwarcie zarzekają się, że nie cierpią Magdy, Ty twierdzisz, że nie żywisz do niej żadnych uczuć. Więc jakim cudem połączyłaś kropki i wyszło Ci, że może chodzić o Ciebie. Skoro Magda to dla Ciebie guilty pleasure to spoko, ale ja nic nie pisałam o takich osobach. Nie kazałam nikomu przestać jej oglądać czy się wypowiadać. Odniosłam się do osób, które otwarcie piszą jak bardzo jej nie lubię, że nie mogą wręcz na nią patrzeć. Tobie jest ona obojętna, a są tu osoby, które nie mogą obok niej przejść obojętnie. Wyszukują kanały, które ona ogląda, wyłapują tam jej komentarze i odpowiadają jej jak bardzo jej nie cierpią, jak nie mogą na nią patrzeć. Więc zastanawiam się jaki ma to cel? Nienawidzisz kogoś, wkurza Cię jego widok, jego gadanie, a mimo to usilnie śledzisz każdy krok tej osoby. Chociaż nie musisz, bo te działania tej osoby nie mają wpływu na Twoje życie. Nie robią Ci krzywdy, nie odnoszą się do Ciebie. Ty po prostu nie lubisz tej osoby, jej świata, jej zachowania, wkurza Cię to. I dlatego postanawiasz sobie, że będziesz wszędzie tam, gdzie ta osoba. Żeby pisać jej jaka jest beznadzieja, jakie jej filmy są nudne, jak zaklina sobie rzeczywistość. Nikomu nie zabraniam oglądać i komentować Magdy. Takie rzeczy sami ludzie sobie tu dopisują. Ja o niebie, oni o chlebie. Po prostu nie widzę sensu w tym, żeby uprzykrzać kobiecie życie, tylko dlatego, że się jej nie znosi. Może i żyje w zakłamaniu, ale co z tego? Może czyjaś sąsiadka wie, że mąż ją zdradza, ale udaje, że tego nie widzi, bo tak jej wygodniej. I co teraz trzeba za nią biegać po wszystkich sklepach, przystankach autobusowych i krzyczeć, że mąż ma kochankę. A my nie godzimy się na taką obłudę i prawda ma wyjść na jaw? Ja odnoszę się tylko do komentarzy, które są faktyczne pełne nienawiści, które kipią złością i chęcią dokopania Magdzie, bo żyje sobie w swoim świecie. Jeśli ktoś tak się nie zachowuje, to nie rozumiem po co się unosi i na mnie naskakuje? Jeśli ktoś uważa, że ma prawo prześladować drugiego człowieka na każdym kroku i cieszyć się tym, że wbija go w ziemię, to jest dla mnie smutne. Ale pamiętaj, że ja nie uogólniam i nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Tylko piszę o konkretnych zachowaniach, a niektórzy tutaj odwracają kota ogonem i próbują zarzucić mi coś, czego nigdy nie napisałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ludzie, więcej dystansu, ciepła, miłości, tolerancji, bo się zaraz tak wku_wię, że was będę wyzywać😂

dla głupoty nie ma tolerancji ani przyzwolenia 8-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Oho, nawiedzona nadaje xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość goscc napisał:

włazi takie coś na forum, czepia się, że oceniamy schizofreniczną babkę kiepską, a sama nas wyzywa i ocenia, mówiąc, jak mamy żyć 😄

 

Ja nikogo nie wyzywam to po pierwsze. Moje wypowiedzi nigdy nie zawierały żadnych wulgaryzmów. Po drugie zwracam uwagę na zachowania, które przekraczają granice moralności. Ja nie chodzę za Tobą krok w krok i nie czepiam się wszystkiego co robisz. Odniosłam się do konkretnych osób, których zachowania są przesadzone. Nie pisałam o wszystkich oglądających i komentujących Magdę, więc nie wiem po co dopisujesz do tego swoją historię. Mnie nie obchodzi to jak Ty żyjesz. Co oglądasz, co jesz, z kim się spotykasz. Czy zarabiasz miliony czy masz w domu plastikową kasę fiskalną i bawisz się w sklep. Kompletnie mnie to nie interesuje. Zwróciłam tylko uwagę, że ludzie, którzy piszą, że nienawidzą Magdy, wyzywają ją na każdym kroku, nie powinni się na niej wyżywać i wyładowywać swojej frustracji.  Skoro czegoś takiego nie robisz, to nie rozumiem po co bierzesz moje słowa do siebie? Dla zasady? Żeby mieć czego się przyczepić? Może też brakuje Ci uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość goscc napisał:

dla głupoty nie ma tolerancji ani przyzwolenia 8-)

Dla osób mniej inteligentnych mam mnóstwo akceptacji. Mam przyzwolenie nawet dla twoich katechez, które są wewnętrznie sprzeczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość gość napisał:

Oho, nawiedzona nadaje xd

Chora osoba... Zmienia nicki i ciągle to samo pisze. Z jednej strony takich żal, a z drugiej - niech idzie do lekarza szybciutko, bo forum jest dla zdrowych ludzi, którzy gotowi są wymieniać się odmiennymi poglądami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Pinezka napisał:

No dobrze, ale czego w takim razie oczekujesz? Wchodzisz na wątek, na którym plotkuje się o jednej z youtuberek. Jest Ci jej szkoda, bo jest niepełnosprawna i nie podoba Ci się, że ludzie wypowiadają się o niej niepochlebnie. Wyrażasz swoją opinię. No i co dalej...? Uważasz, że Twoje wpisy spowodują, że ktoś przestanie plotkować? Że zmieni front o 180 stopni? Jaki jest Twój cel?

Przecież to gołym okiem widać, że próbuje wymusić myślenie i czucie na jej modłę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Te grupy o Bogusi i Otrze świetnie pokazały jedną rzecz - osoby, które pisały z prawdziwych kont, kóre wiodły fajne, ciekawe życia (dużo było tam prywaty) to zawsze wypowiadały się w jakichś kluczowych sprawach, ich komentarze były trafne i kutluralne. Pojawiały się rzadko. Np. tej dziewczyny z Czech. A z drugiej strony był fejkowe konta, które od rana do wieczora siedziały na tej grupie, wypisywały ciągle jakieś głupoty, wstawiały głupie memy, wszystko syzbko błyksawicznie komentowały. Śledziły każdy krok Bogusi i Otry. Doczepiały się szczegółów. Widac, że nie miały swojego życia. Żywiły się nienawiścią do Bogusi i Magdy, a hejtowanie ich i poklask innych hejterów, to jedyna uwaga na jaką mogły liczyć. Tak samo tutaj. Są spoko osoby, któe wpadną, naskrobią coś trafnego. Ale większość gotuje się we własnych sosie nienawiści. Nie lubią Magdy, ale obsesyjnie od rana do wieczora czekają na najmniejszy jej ruch, żeby móc się nad nią pastwić. No dramat. Bardzo smutni ludzi. Aż współczuję.  Jedynie tu mogą się wykazać i poudawać, że są super. Wyżywając się na bezbronnej niepełnosprawnej. A to ich wyimaginowane życie jest tak chore jak życie Ostrej. No cóż... na Kafe każdy może być bohaterem i ekspertem... Przykre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Pinezka napisał:

No dobrze, ale czego w takim razie oczekujesz? Wchodzisz na wątek, na którym plotkuje się o jednej z youtuberek. Jest Ci jej szkoda, bo jest niepełnosprawna i nie podoba Ci się, że ludzie wypowiadają się o niej niepochlebnie. Wyrażasz swoją opinię. No i co dalej...? Uważasz, że Twoje wpisy spowodują, że ktoś przestanie plotkować? Że zmieni front o 180 stopni? Jaki jest Twój cel?

Nie mówię o plotkowaniu, ale o chorej nienawiści. Niektóre osoby urządzają sobie polowania na Magdę, znajdują jej komentarz pod cudzym filmem i dowalają jej bez końca, wyżywając się na niej. Wylewając swoją nienawiść, złość i mieszając ją z błotem. Nie powiesz mi, że to jest ok... gdy ktoś nie przebiera w słowach, wyzywa i za cel obiera sobie dowalić komuś na maksa, aby poczuł się śmieciem. Nie mam nic przeciwko konstruktywnym komentarzom. Ale jeśli ktoś ma trochę rozumu, to powinien wiedzieć, że takie dręczenie kogoś może skończyć się tragedią. Nawet jeśli tutaj ktoś nie lubi Magdy, nawet jeśli komentuje jej kłamstewka, to jako osoba mądrzejsza i dojrzalsza, powinien też przeciwstawiać się zachowaniom, które ewidentnie są przesadzone. Nawet jeśli Magda jest Ci obojętna, to powinnaś reagować, gdy ktoś wykracza poza komentowanie i zaczyna kogoś tutaj dręczyć. I podkreślam, że chodzi mi o ekstremalne przypadki. Nie mam zamiaru nikogo umoralniać, ale wszystko ma swoje granice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Chora osoba... Zmienia nicki i ciągle to samo pisze. Z jednej strony takich żal, a z drugiej - niech idzie do lekarza szybciutko, bo forum jest dla zdrowych ludzi, którzy gotowi są wymieniać się odmiennymi poglądami.

Na kafe dalej zabobony, że pisze tylko jedna osoba... xD która zmienia nicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxi

Ale Magda nie jest tak do końca bezbronna. Ona się broni, co prawda nieudolnie, ale jednak - kręci filmiczki, pisze komenatarze, knuje intrygi z innymi, podpieprza Bogusię, bije siostrę itp. I to jest takie perfidne, ze nic nie mozesz zrobic, zeby pokazaćjej, ze jest słabsza, bo będzie to hejtowanie neipełnosparwnej osoby, co jest uwazane za skandal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Przecież to gołym okiem widać, że próbuje wymusić myślenie i czucie na jej modłę. 

A jakie to myślenie? Bo ja nic nie pisałam o swoim światopoglądzie. Jedynie zwróciłam uwagę na jedno zachowanie, które nie powinno być tolerowane w cywilizowanym świecie - czyli gnębienie drugiego czegoś. I setny raz nie będę się powtarzać, że nie uważam całego tego wątku za gnębienie Magdy, tylko podała konkretne przykłady. To jest myśl uniwersalna, bo za pewne nikt nie chciałby być gnębionym. Gdyby ktoś biegał za twoim dzieckiem po szkole, wyzywał je, wynajdywał jakieś kompromitujące materiały i ośmieszał, to za pewne oczekiwałbyś od nauczycieli, że będą reagować. Bo ktoś ma prawo odezwać się do Twojego dziecka, porozmawiać z nim kulturalnie. Ale nie gnębić go. I to nie jest narzucanie Twojego światopoglądu. Tylko zwykłe, podstawowe prawa człowieka. Jeśli tego nie rozumiesz, to bardzo Ci współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale wy jesteście przewidywalne 😄  Ktoś wyrazi swoje zdanie, a wy generalizujecie tę osobę do roli nawiedzonej moralizatorki, śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Babo nawiedzona zluzuj gacie i lepiej idz pociesz magunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

A jakie to myślenie? Bo ja nic nie pisałam o swoim światopoglądzie. Jedynie zwróciłam uwagę na jedno zachowanie, które nie powinno być tolerowane w cywilizowanym świecie - czyli gnębienie drugiego czegoś. I setny raz nie będę się powtarzać, że nie uważam całego tego wątku za gnębienie Magdy, tylko podała konkretne przykłady. To jest myśl uniwersalna, bo za pewne nikt nie chciałby być gnębionym. Gdyby ktoś biegał za twoim dzieckiem po szkole, wyzywał je, wynajdywał jakieś kompromitujące materiały i ośmieszał, to za pewne oczekiwałbyś od nauczycieli, że będą reagować. Bo ktoś ma prawo odezwać się do Twojego dziecka, porozmawiać z nim kulturalnie. Ale nie gnębić go. I to nie jest narzucanie Twojego światopoglądu. Tylko zwykłe, podstawowe prawa człowieka. Jeśli tego nie rozumiesz, to bardzo Ci współczuję.

Kłamiesz jak Magda. Piszesz w kółko te same zdania o nękaniu, zmieniasz tylko nicki i twierdzisz, że pisze to kilka osób. Ty piszesz słowo w słowo to samo, tym samym stylem. Nie przekonałaś mnie pierwszym wpisem, to i setnym jednakowo brzmiącym nie przekonasz. Jestem dorosła. Nie zawstydzisz mnie. Nie wmówisz mi kim jestem, co czuję. 

Zgadzam się, że z krytyką wobec dzieci trzeba bardzo ostrożnie, ponieważ nie mają wykształconego w pełni systemu ochrony psychicznej, neurologicznej. Inaczej sprawa ma się z dorosłymi. Im krytyka, jeśli tylko ją dopuszczą, pomaga wzrastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

A co ma bidulka robić innego. Potrafi jedynie rzucać jadem i w tym jest najlepsza. Taka z niej żmija🤣

Ja Pinezkę odbieram bardzo pozytywnie. To ty na nią projektujesz swój jad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

pinezka ty i 15 minut na kafe? haha dobre sobie ty się tu srasz od rana do wieczora

Dziewczyny, upokarzacie się. Nie wiem, jak mam wam to udowodnić, ale są nas dwie. Mam założyć konto żebyście się nie popluły ze złości uważając, że nikt poza jedną nawiedzoną moralizatorką nie zgadza się z wami w kilku kwestiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Ale wy jesteście przewidywalne 😄  Ktoś wyrazi swoje zdanie, a wy generalizujecie tę osobę do roli nawiedzonej moralizatorki, śmieszne.

One przecież są na poziomie Magdy. Lubię dla śmiechu poczytać jak sobie ją komentują, a jednocześnie podgryzają się wzajemnie jak stado głodnych szczurów w ciasnej klatce. To jak oglądać zmagania Palmy i Juszesz. Dwie skrajności, które jadą na tym samym wózki i plotą te same głupoty, tylko że z dwóch wrogich obozów. Magda ma wyimaginowane życie na YouTube, a one na Kafeterii. Magda blokuje wszystkich na YouTube, a one rzucają się na każdego tutaj kto nie kracze tak jak one 😄 Magda walczy z Kafeterią, Kafeteria walczy z Magdą. A najlepsze jak ktoś stroluje Kafeterianki pseudo moralizatorskim tekstem. To wtedy tak prężą swoją inteligencję i mogą w końcu stawiać te swoje pseudo diagnozy psychologiczne. To tak jak ktoś coś zasugeruje Magdzie, a ona potem nagrywa na ten temat mega ważny film. Tak samo te kwoki. Rzucić im jakąś marną prowokację, a one rzucają się jak gołębie na okruszki. A za 3...2...1... zacznie się, że one wiedziały, że ktoś sobie jaja robi i tylko tak pisały 😄 Haha, ale to są dzbany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×