Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 Smakoszka wina

Vet cztery butelki wina tygodniowo to duzo?

Polecane posty

Go艣膰 go艣膰
1 minut臋 temu, Go艣膰 Go艣膰 napisa艂:

Co Ty bredzisz? Czyta膰 nie umiesz?

Jakie znowu bredzisz? To ca艂kiem normalne zjawisko, m贸zg reaguje na wyzwalacz

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Lena

Czerwone wina 聽maja duzo antyoksydantow , kawa wyplukuje z organizmu wszystko ,聽

jedno i drugie uzaleznia wypijane w nadmiarze , mnie osobiscie po filizance kawy boli zoladek, po dwoch trzesa sie rece i wali pikawa , po 2 kieliszkach wina nic mi nie jest聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kawableee

O kawie bezkofeinowej wiekszosc 'kawoszy' ma akurat opinie jak piwosze o piwach 0%. 馃槈

A te piwa 0%, w przeciwienstwie do wielu drinkow ktore w wersji virgin dalej sa swietne, sa po prostu kiepskie i w dosc nijakich smakach. Niechec do nich nie oznacza imho alkoholizmu, jak sobie ktos hobbystycznie warzy w domu piwo i kombinuje z recepturami to srednio widze jak sie zachwyci wark膮 0 馃槃

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰321
18 minut temu, Go艣膰 Kawableee napisa艂:

Alkohole, zwlaszcza slodkie wina albo drinki bywaja po prostu smaczne. Kawq jest ohydna i dorosli musza sie przelamywac i przyzwyczajac zeby ja pic, i zabijac smak cukrem i mlekiem. Dzieci to instynktownie czuja, najmniejsza ilosc kawy np w ciescie czy cukierku jest bleee.... ale trzeba wstawac o 5 do pracy, wiec sie do kawy przyzwyczaja, ale nie uwierze ze ktokolwiek by ten badziew pil gdyby nie kopa艂o. Za to smak malibu z mlekiem聽 albo adwokata to poezja, i rzeczy o tym smaku, nawet bezalko, sa po prostu pyszne 馃檪

No popatrz, a dla mnie kawa to pycha, a ka偶da, nawet najmniejsza ilo艣膰 alkoholu w czymkolwiek, nawet tort lekko nas膮czony ponczem, jest nie do prze艂kni臋cia, od razu zbiera mi si臋 na wymioty - i co, Twoja teoria upad艂a

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰321

Poza tym ca艂y czas mylicie poj臋cia, nikt si臋 nie upiera, 偶e i kawa i alkohol uzale偶niaj膮, chodzi tylko o to, 偶e uzale偶nienie od ALKOHOLU jest du偶o bardziej niebezpieczne i szkodliwe, r贸wnie偶 spo艂ecznie, czy to tak trudno poj膮膰?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Gocha
23 minuty temu, Go艣膰 go艣膰 napisa艂:

Czyli jeszcze przeczysz, 偶e alkohol nie jest substancj膮 psychoaktywn膮?

Boze ale ty glupia jestes 馃お馃槺

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰
21 minut temu, Go艣膰 Kawableee napisa艂:

Alkohole, zwlaszcza slodkie wina albo drinki bywaja po prostu smaczne. Kawq jest ohydna i dorosli musza sie przelamywac i przyzwyczajac zeby ja pic, i zabijac smak cukrem i mlekiem. Dzieci to instynktownie czuja, najmniejsza ilosc kawy np w ciescie czy cukierku jest bleee.... ale trzeba wstawac o 5 do pracy, wiec sie do kawy przyzwyczaja, ale nie uwierze ze ktokolwiek by ten badziew pil gdyby nie kopa艂o. Za to smak malibu z mlekiem聽 albo adwokata to poezja, i rzeczy o tym smaku, nawet bezalko, sa po prostu pyszne 馃檪

Co ty b臋dziesz cz艂owieku o tej kawie? Ja uwielbiam kaw臋 i znam wiele os贸b, kt贸re te偶 pij膮 j膮 dla smaku. Jak si臋 kupuje jakie艣 syf pedrosy, Tchibo czy inny badziew, to rzeczywi艣cie moze nie powala smakiem. Na mnie kawa nie dzia艂a pobudzaj膮co, mog艂abym wypi膰 4 i i艣膰 spa膰 jak dziecko po niej.聽 Wi臋c nie stwarzaj膮 sobie teorii, 偶e ludzie pij膮 to tylko w celach pobudzaj膮cych聽馃槀

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰
5 minut temu, Go艣膰 go艣膰321 napisa艂:

nawet najmniejsza ilo艣膰 alkoholu w czymkolwiek, nawet tort lekko nas膮czony ponczem, jest nie do prze艂kni臋cia, od razu zbiera mi si臋 na wymioty

To si臋 przebadaj. Serio.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰
18 minut temu, Go艣膰 go艣膰 napisa艂:

Jakie znowu bredzisz? To ca艂kiem normalne zjawisko, m贸zg reaguje na wyzwalacz

Je艣li jeste艣 psem Paw艂owa. Chocia偶 temu聽eksperymentowi od lat wytykane s膮 braki.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 cytrynada

klasyczne teksty mechanizmu nazywanego "iluzja i zaprzeczenie", kt贸rych u偶ywa alkoholik, i z kt贸rymi聽 spotka艂am si臋 w pracy:

- "pij臋 codziennie lub prawie codziennie聽ale si臋 nie upijam, gotuj臋 obiad,聽pracuj臋, zalatwiam sprawy na miescie"聽

- "ja nie pij臋 w贸dki ani nalewek za 5z艂 jak menele tylko drogie wina i piwa 艣wiata" (a 偶e w ka偶dej wolnej chwili to jest bez znaczenia) - to w nawiasie to oczywi艣cie tylko w my艣lach i to te偶 gdzie艣 pod spodem, bo takie my艣li alkoholik odgania

- "jestem elegancki, czysty, wykszta艂cony, mam prac臋, mieszkanie rodzin臋, wi臋c nie jestem alkoholikiem,聽 (mimo, 偶e nie wyobra偶am sobie relaksu bez alko) - to tylko w my艣lach zn贸w.聽

- pijemy co weekend obowi膮zkowo (i nie ma opcji, 偶e nie) ale w tygodniu nie pijemy, nie wyobra偶am sobie pi膰 w tygodniu!聽

- "mog臋 odstawi膰 alkohol w kazdej chwili... ale nie chc臋"

- "pij臋, no pij臋 ale piwo i wino to nie alkohol! alkohol to w贸dka, whisky i takie ostre trunki"

- "moje codzienne piwo lub 2聽lampki wina to nie jest alkoholizm, bo to niewiele"聽

Alkoholik tworzy sobie taki jakby聽艣wiat iluzji, do kt贸rego chce wci膮gn膮膰 ludzi ze swojego otoczenia. Za wszelk膮 cen臋 stara si臋 ich przekona膰, 偶e聽聽Chce聽pi膰 tak, 偶eby nie ponosi膰 konsekwencji tego picia. Tworzy sobie milion wyt艂umacze艅, usprawiedliwie艅 i potrafi pi臋knie t艂umaczy膰 innym dlaczego tyle pije,聽tak cz臋sto ale nie jest alkoholikiem i szuka poparcia u innych jednocze艣nie wmawia innym 偶e tyle ile on pije to jest ma艂o. Dok艂adnie tak jak autorka. Us艂ysza艂a, 偶e 4 butelki tygodniowo to du偶o (bo to jest du偶o) wi臋c zacz臋艂y si臋 pysk贸wki.

I jeszcze jedno darujcie sobie te argumentacje z jednostkami alkoholowymi, sta艅cie obok i zobaczcie jak 偶a艂o艣nie ten argument brzmi. Te dane nie m贸wi膮 o uzale偶nieniu tylko o wp艂ywie na zdrowie, w sensie funkcjonowanie organ贸w i ich niszczenie. Tak w og贸le ka偶da ilo艣膰 alkoholu jest szkodliwa dla nas i mowie to bez zlosliwosci, bo sama te偶 okazjonalnie pij臋.

Powo艂ujecie si臋 na ludzi basenu Morza 艢r贸dziemnego, 偶e pij膮 wino, nawet do 艣niadania聽ale kochani,聽ich w膮troby inaczej funkcjonuj膮, oni maj膮 inny metabolizm. Ich organizmy nie s膮 w stanie si臋 zatruwa膰 jak nasze. R贸偶nimy si臋 od siebie w zale偶no艣ci od tego gdzie 偶yjemy i jak ewoluowa艂y nasze cia艂a. S膮 rzeczy morfologiczne, kt贸re wida膰, takie jak kolor sk贸ry i s膮 sprawy anatomiczne i ich nie widzimy, a one s膮 bardzo istotne.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Tez lubie vino
5 minut temu, Go艣膰 go艣膰321 napisa艂:

No popatrz, a dla mnie kawa to pycha, a ka偶da, nawet najmniejsza ilo艣膰 alkoholu w czymkolwiek, nawet tort lekko nas膮czony ponczem, jest nie do prze艂kni臋cia, od razu zbiera mi si臋 na wymioty - i co, Twoja teoria upad艂a

Zadna teoria nie聽padla , ani jej ani twoja 聽ale trzeba byc serio ...em zeby twierdzic ze wino nie pije sie dla smaku a cala zmudna produkcja i uprawa to tylko po to zeby smak alko zabic聽

ty sie delektujesz kubkiem wyselekcjonowanej kawy , specjalnie palonej , specjalnie parzonej z roznymi dodatkami a ja moge sie delektowac kieliszkiem wina ze specjalnego szczepu , ktore w odpowiedniej tem.聽lezakowalo .聽

Jak bym sie chciala szybko na... to bym pila czysta i zagryzala ogorkiem聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰
38 minut temu, Go艣膰 go艣膰 napisa艂:

Zastan贸w si臋, co Ci robi dobrze, smak, czy dopamina?

A ty jak jesz lub pijesz to co lubisz? To co ci robi dobrze w tym czym艣? Smak czy co艣 innego?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Tez lubie vino
9 minut temu, Go艣膰 cytrynada napisa艂:

klasyczne teksty mechanizmu nazywanego "iluzja i zaprzeczenie", kt贸rych u偶ywa alkoholik, i z kt贸rymi聽 spotka艂am si臋 w pracy:

- "pij臋 codziennie lub prawie codziennie聽ale si臋 nie upijam, gotuj臋 obiad,聽pracuj臋, zalatwiam sprawy na miescie"聽

- "ja nie pij臋 w贸dki ani nalewek za 5z艂 jak menele tylko drogie wina i piwa 艣wiata" (a 偶e w ka偶dej wolnej chwili to jest bez znaczenia) - to w nawiasie to oczywi艣cie tylko w my艣lach i to te偶 gdzie艣 pod spodem, bo takie my艣li alkoholik odgania

- "jestem elegancki, czysty, wykszta艂cony, mam prac臋, mieszkanie rodzin臋, wi臋c nie jestem alkoholikiem,聽 (mimo, 偶e nie wyobra偶am sobie relaksu bez alko) - to tylko w my艣lach zn贸w.聽

- pijemy co weekend obowi膮zkowo (i nie ma opcji, 偶e nie) ale w tygodniu nie pijemy, nie wyobra偶am sobie pi膰 w tygodniu!聽

- "mog臋 odstawi膰 alkohol w kazdej chwili... ale nie chc臋"

- "pij臋, no pij臋 ale piwo i wino to nie alkohol! alkohol to w贸dka, whisky i takie ostre trunki"

- "moje codzienne piwo lub 2聽lampki wina to nie jest alkoholizm, bo to niewiele"聽

Alkoholik tworzy sobie taki jakby聽艣wiat iluzji, do kt贸rego chce wci膮gn膮膰 ludzi ze swojego otoczenia. Za wszelk膮 cen臋 stara si臋 ich przekona膰, 偶e聽聽Chce聽pi膰 tak, 偶eby nie ponosi膰 konsekwencji tego picia. Tworzy sobie milion wyt艂umacze艅, usprawiedliwie艅 i potrafi pi臋knie t艂umaczy膰 innym dlaczego tyle pije,聽tak cz臋sto ale nie jest alkoholikiem i szuka poparcia u innych jednocze艣nie wmawia innym 偶e tyle ile on pije to jest ma艂o. Dok艂adnie tak jak autorka. Us艂ysza艂a, 偶e 4 butelki tygodniowo to du偶o (bo to jest du偶o) wi臋c zacz臋艂y si臋 pysk贸wki.

I jeszcze jedno darujcie sobie te argumentacje z jednostkami alkoholowymi, sta艅cie obok i zobaczcie jak 偶a艂o艣nie ten argument brzmi. Te dane nie m贸wi膮 o uzale偶nieniu tylko o wp艂ywie na zdrowie, w sensie funkcjonowanie organ贸w i ich niszczenie. Tak w og贸le ka偶da ilo艣膰 alkoholu jest szkodliwa dla nas i mowie to bez zlosliwosci, bo sama te偶 okazjonalnie pij臋.

Powo艂ujecie si臋 na ludzi basenu Morza 艢r贸dziemnego, 偶e pij膮 wino, nawet do 艣niadania聽ale kochani,聽ich w膮troby inaczej funkcjonuj膮, oni maj膮 inny metabolizm. Ich organizmy nie s膮 w stanie si臋 zatruwa膰 jak nasze. R贸偶nimy si臋 od siebie w zale偶no艣ci od tego gdzie 偶yjemy i jak ewoluowa艂y nasze cia艂a. S膮 rzeczy morfologiczne, kt贸re wida膰, takie jak kolor sk贸ry i s膮 sprawy anatomiczne i ich nie widzimy, a one s膮 bardzo istotne.

Gdzie autorka ci pyskowala , poszla z tematu i tyle , i racje miala .聽

na naszych terenach tez jak sie nie cofnac o 1000 lat pilo sie piwo , miod pitny i wino , nawet winnice byly聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰
19 minut temu, Go艣膰 Go艣膰 napisa艂:

Co ty b臋dziesz cz艂owieku o tej kawie? Ja uwielbiam kaw臋 i znam wiele os贸b, kt贸re te偶 pij膮 j膮 dla smaku. Jak si臋 kupuje jakie艣 syf pedrosy, Tchibo czy inny badziew, to rzeczywi艣cie moze nie powala smakiem. Na mnie kawa nie dzia艂a pobudzaj膮co, mog艂abym wypi膰 4 i i艣膰 spa膰 jak dziecko po niej.聽 Wi臋c nie stwarzaj膮 sobie teorii, 偶e ludzie pij膮 to tylko w celach pobudzaj膮cych聽馃槀

Takawa to by艂a odpowed藕 na teori臋, 偶e piwo mozna pi膰 tylko i wy艂膮cznie po to, 偶eby mie膰 w czubie :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰
11 minut temu, Go艣膰 cytrynada napisa艂:

Powo艂ujecie si臋 na ludzi basenu Morza 艢r贸dziemnego, 偶e pij膮 wino, nawet do 艣niadania聽ale kochani,聽ich w膮troby inaczej funkcjonuj膮, oni maj膮 inny metabolizm. Ich organizmy nie s膮 w stanie si臋 zatruwa膰 jak nasze. R贸偶nimy si臋 od siebie w zale偶no艣ci od tego gdzie 偶yjemy i jak ewoluowa艂y nasze cia艂a.

W tym miejscu troszeczk臋 pop艂yn臋艂a艣 w teoriach. Rozumiem w pewnym sensie skrzywienie zawodowe, ale jak sama nazwa wskazuje, to skrzywienie i cz臋sto rozci膮ga si臋 obraz grupy, z kt贸r膮 nie widzisz si臋 na terapii.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰
1 minut臋 temu, Go艣膰 Go艣膰 napisa艂:

W tym miejscu troszeczk臋 pop艂yn臋艂a艣 w teoriach. Rozumiem w pewnym sensie skrzywienie zawodowe, ale jak sama nazwa wskazuje, to skrzywienie i cz臋sto rozci膮ga si臋 obraz grupy, z kt贸r膮 nie widzisz si臋 na terapii.

* na obraz grupy

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 cytrynada
1 godzin臋 temu, Go艣膰 zouza napisa艂:

Wol臋 by膰 uzale偶niona od kawy ni偶 od w贸dy, jeszcze nie s艂ysza艂am 偶eby uzale偶nieni od kawy szczali pod siebie i 偶ebrali pod sklepami o 10 groszy na wino 馃槢

Dok艂adnie tak. Alkoholicy cz臋sto wylatuj膮 z t膮 kaw膮 i papierosami, bo to te偶 uzale偶nia. Owszem uzale偶nia ale jest dok艂adnie tak jak m贸wisz聽聽nikt si臋 nie stacza przez kaw臋 i nie 偶ebra o co 艂ask臋 na espresso. Po kawie mo偶na prowadzi膰 pojazdy, opiekowa膰 si臋 dzie膰mi, pracowa膰 i jeszcze nie s艂ysza艂am 偶eby kawosz przez wp艂yw kofeiny rozwala艂 rodzin臋, zeby traci艂 przez uzale偶nienie prac臋 albo wyprzedawa艂 maj膮tek aby mie膰聽na kaw臋. Por贸wnywanie tych dw贸ch uzale偶nie艅 jest na prawd臋 s艂abe.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰
6 minut temu, Go艣膰 cytrynada napisa艂:

Dok艂adnie tak. Alkoholicy cz臋sto wylatuj膮 z t膮 kaw膮 i papierosami, bo to te偶 uzale偶nia. Owszem uzale偶nia ale jest dok艂adnie tak jak m贸wisz聽聽nikt si臋 nie stacza przez kaw臋 i nie 偶ebra o co 艂ask臋 na espresso. Po kawie mo偶na prowadzi膰 pojazdy, opiekowa膰 si臋 dzie膰mi, pracowa膰 i jeszcze nie s艂ysza艂am 偶eby kawosz przez wp艂yw kofeiny rozwala艂 rodzin臋, zeby traci艂 przez uzale偶nienie prac臋 albo wyprzedawa艂 maj膮tek aby mie膰聽na kaw臋. Por贸wnywanie tych dw贸ch uzale偶nie艅 jest na prawd臋 s艂abe.

Ale to nie 偶aden "alkoholik" z t膮 kaw膮 zacz膮艂. To osoba, kt贸ra ka偶demu, bez wyj膮tku wmawia alkoholizm, bo np. kto艣 lubi smak piwa, kt贸re pije raz na dwa miesi膮ce. lol

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 cytrynada
15 minut temu, Go艣膰 Go艣膰 napisa艂:

W tym miejscu troszeczk臋 pop艂yn臋艂a艣 w teoriach. Rozumiem w pewnym sensie skrzywienie zawodowe, ale jak sama nazwa wskazuje, to skrzywienie i cz臋sto rozci膮ga si臋 obraz grupy, z kt贸r膮 nie widzisz si臋 na terapii.

Nie, w聽niczym nie pop艂yn臋艂am. Powiem Ci nawet wi臋cej, bo lepsza tolerancja Grek贸w czy W艂och贸w聽to jedno, a s膮 jeszcze takie grupy etniczne jak rodowici Afrykanie i oni maj膮 wr臋cz minimalne szanse na uzale偶nienie dlatego, 偶e momentalnie usuwaj膮 alkohol z organizmu dzieki mutacji genu adh2 czego dowiod艂a profesor聽Cindy Ehlers ale ok m贸w tam sobie co chcesz.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
29 minut temu, Go艣膰 Go艣膰 napisa艂:

A ty jak jesz lub pijesz to co lubisz? To co ci robi dobrze w tym czym艣? Smak czy co艣 innego?

Por贸wnujesz przyjemno艣膰 wywo艂an膮 jedzeniem i substancjami psychoaktywnymi? To ju偶 lepsze by艂oby por贸wnanie do seksu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

Jak dla mnie to ka偶dy mo偶e pi膰 tyle ile uwa偶a za s艂uszne. Nie rozumiem dlaczego si臋 t艂umaczycie skoro uwa偶acie,偶e nie jeste艣cie alkoholiczkami. Serio, postronnym ludziom jest wszystko jedno czy chlejecie codziennie, raz w tygodniu czy wcale.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
43 minuty temu, Go艣膰 Go艣膰 napisa艂:

Je艣li jeste艣 psem Paw艂owa. Chocia偶 temu聽eksperymentowi od lat wytykane s膮 braki.

Tu te偶 chodzi o klimaty behawioralne, ale nie stricte paw艂owizm. Poczytaj sobie o teoriach uczenia si臋 w kontek艣cie uzale偶nie艅.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰
8 minut temu, Go艣膰 cytrynada napisa艂:

Nie, w聽niczym nie pop艂yn臋艂am. Powiem Ci nawet wi臋cej, bo lepsza tolerancja Grek贸w czy W艂och贸w聽to jedno, a s膮 jeszcze takie grupy etniczne jak rodowici Afrykanie i oni maj膮 wr臋cz minimalne szanse na uzale偶nienie dlatego, 偶e momentalnie usuwaj膮 alkohol z organizmu dzieki mutacji genu adh2 czego dowiod艂a profesor聽Cindy Ehlers ale ok m贸w tam sobie co chcesz.

Jedna profesor? A co z Francuzami, Hiszpanami, Niemcami? Brytyjczycy maj膮 nawet dozwolon膮 ilo艣膰 alko we krwi za kierownic膮 i to wcale nie ma艂膮. Nie twierdz臋, 偶e to dobrze. Nie. Ale nie dopuszczasz my艣li, 偶e masz zakrzywiony obraz przez osoby, z kt贸rymi stykasz si臋 w pracy. Tak jak psychiatra patrzy podejrzliwe na wi臋kszo艣膰 ludzi. Wiem, bo mam w rodzinie. Sam zreszt膮 tak twierdzi.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰
34 minuty temu, Go艣膰 Go艣膰 napisa艂:

A ty jak jesz lub pijesz to co lubisz? To co ci robi dobrze w tym czym艣? Smak czy co艣 innego?

Zasadniczo to jedzenie i picie jest konieczne do 偶ycia. Alkohol nie jest konieczny. Tzn rozumiem, 偶e dla was ju偶 jest, bo organizm te偶 si臋 fizycznie uzale偶nia.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 cytrynada
32 minuty temu, Go艣膰 Tez lubie vino napisa艂:

Gdzie autorka ci pyskowala , poszla z tematu i tyle , i racje miala .聽

na naszych terenach tez jak sie nie cofnac o 1000 lat pilo sie piwo , miod pitny i wino , nawet winnice byly聽

ale kto m贸wi, 偶e masz w og贸le nie pi膰, bo cokolwiek wypijesz聽to ju偶 alkoholizm? jaki艣 troll chyba

Nikt te偶 nie m贸wi 偶e si臋 u nas nie pi艂o, sama lubi臋 wino i mi贸d聽ale pi膰 te偶聽 mo偶na z umiarem, u autorki to ju偶 umiar nie jest.聽 Wybacz ale argumentacja, 偶e 4 butelki w tygodniu s膮 ok bo tu zawsze si臋 pi艂o i nawet winnice by艂y... jest wr臋cz infantylny. Pi艂o si臋 pi艂o i zawsze byli tacy kt贸rzy pi膰 umieli i tacy kt贸rzy nadu偶ywali, nawet ten 1000 lat temu wi臋c wybacz.

To bredzenie, 偶e to nic, bo "ja sobie pij臋 3-4 lampki wina dziennie w czasie d艂ugiego filmu i sobie s膮cz臋 delikatnie" jak tam pisano wy偶ej to te偶 klasyczna gadka alkoholika ale ty聽sobie wmawiaj dalej, 偶e 16 butelek miesi臋cznie na osob臋 to nic. To, 偶e kto艣 nie robi pod siebie i si臋 nie zatacza to nie znaczy, 偶e nie jest uzale偶niony zrozumcie to w ko艅cu.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
38 minut temu, Go艣膰 Tez lubie vino napisa艂:

Zadna teoria nie聽padla , ani jej ani twoja 聽ale trzeba byc serio ...em zeby twierdzic ze wino nie pije sie dla smaku a cala zmudna produkcja i uprawa to tylko po to zeby smak alko zabic聽

ty sie delektujesz kubkiem wyselekcjonowanej kawy , specjalnie palonej , specjalnie parzonej z roznymi dodatkami a ja moge sie delektowac kieliszkiem wina ze specjalnego szczepu , ktore w odpowiedniej tem.聽lezakowalo .聽

Jak bym sie chciala szybko na... to bym pila czysta i zagryzala ogorkiem聽

Ale Ty wiesz, 偶e picie piwa w pokalu, czy wina czerwonego w takim, a bia艂ego w 艣makim kieliszku to kolejne robienie filozofii z trucia ludzi dla biznesu alkoholowego?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
46 minut temu, Go艣膰 cytrynada napisa艂:

klasyczne teksty mechanizmu nazywanego "iluzja i zaprzeczenie", kt贸rych u偶ywa alkoholik, i z kt贸rymi聽 spotka艂am si臋 w pracy:

- "pij臋 codziennie lub prawie codziennie聽ale si臋 nie upijam, gotuj臋 obiad,聽pracuj臋, zalatwiam sprawy na miescie"聽

- "ja nie pij臋 w贸dki ani nalewek za 5z艂 jak menele tylko drogie wina i piwa 艣wiata" (a 偶e w ka偶dej wolnej chwili to jest bez znaczenia) - to w nawiasie to oczywi艣cie tylko w my艣lach i to te偶 gdzie艣 pod spodem, bo takie my艣li alkoholik odgania

- "jestem elegancki, czysty, wykszta艂cony, mam prac臋, mieszkanie rodzin臋, wi臋c nie jestem alkoholikiem,聽 (mimo, 偶e nie wyobra偶am sobie relaksu bez alko) - to tylko w my艣lach zn贸w.聽

- pijemy co weekend obowi膮zkowo (i nie ma opcji, 偶e nie) ale w tygodniu nie pijemy, nie wyobra偶am sobie pi膰 w tygodniu!聽

- "mog臋 odstawi膰 alkohol w kazdej chwili... ale nie chc臋"

- "pij臋, no pij臋 ale piwo i wino to nie alkohol! alkohol to w贸dka, whisky i takie ostre trunki"

- "moje codzienne piwo lub 2聽lampki wina to nie jest alkoholizm, bo to niewiele"聽

Alkoholik tworzy sobie taki jakby聽艣wiat iluzji, do kt贸rego chce wci膮gn膮膰 ludzi ze swojego otoczenia. Za wszelk膮 cen臋 stara si臋 ich przekona膰, 偶e聽聽Chce聽pi膰 tak, 偶eby nie ponosi膰 konsekwencji tego picia. Tworzy sobie milion wyt艂umacze艅, usprawiedliwie艅 i potrafi pi臋knie t艂umaczy膰 innym dlaczego tyle pije,聽tak cz臋sto ale nie jest alkoholikiem i szuka poparcia u innych jednocze艣nie wmawia innym 偶e tyle ile on pije to jest ma艂o. Dok艂adnie tak jak autorka. Us艂ysza艂a, 偶e 4 butelki tygodniowo to du偶o (bo to jest du偶o) wi臋c zacz臋艂y si臋 pysk贸wki.

I jeszcze jedno darujcie sobie te argumentacje z jednostkami alkoholowymi, sta艅cie obok i zobaczcie jak 偶a艂o艣nie ten argument brzmi. Te dane nie m贸wi膮 o uzale偶nieniu tylko o wp艂ywie na zdrowie, w sensie funkcjonowanie organ贸w i ich niszczenie. Tak w og贸le ka偶da ilo艣膰 alkoholu jest szkodliwa dla nas i mowie to bez zlosliwosci, bo sama te偶 okazjonalnie pij臋.

Powo艂ujecie si臋 na ludzi basenu Morza 艢r贸dziemnego, 偶e pij膮 wino, nawet do 艣niadania聽ale kochani,聽ich w膮troby inaczej funkcjonuj膮, oni maj膮 inny metabolizm. Ich organizmy nie s膮 w stanie si臋 zatruwa膰 jak nasze. R贸偶nimy si臋 od siebie w zale偶no艣ci od tego gdzie 偶yjemy i jak ewoluowa艂y nasze cia艂a. S膮 rzeczy morfologiczne, kt贸re wida膰, takie jak kolor sk贸ry i s膮 sprawy anatomiczne i ich nie widzimy, a one s膮 bardzo istotne.

Mellibruda to dla nich za wysoka p贸艂ka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
34 minuty temu, Go艣膰 Go艣膰 napisa艂:

W tym miejscu troszeczk臋 pop艂yn臋艂a艣 w teoriach. Rozumiem w pewnym sensie skrzywienie zawodowe, ale jak sama nazwa wskazuje, to skrzywienie i cz臋sto rozci膮ga si臋 obraz grupy, z kt贸r膮 nie widzisz si臋 na terapii.

Co jest b艂臋dnego w fragmencie o zatruwaniu organizmu? Alkohol jest kancerogenny i nawet jedna dawka dzia艂a na nas negatywnie. Poczytaj sobie The Lancet.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
7 minut temu, Go艣膰 Go艣膰 napisa艂:

Jak dla mnie to ka偶dy mo偶e pi膰 tyle ile uwa偶a za s艂uszne. Nie rozumiem dlaczego si臋 t艂umaczycie skoro uwa偶acie,偶e nie jeste艣cie alkoholiczkami. Serio, postronnym ludziom jest wszystko jedno czy chlejecie codziennie, raz w tygodniu czy wcale.

Znowu wtr膮c臋, s膮 r贸偶ne modele picia, alkoholizm jest na samym ko艅cu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
7 minut temu, Go艣膰 Go艣膰 napisa艂:

Jedna profesor? A co z Francuzami, Hiszpanami, Niemcami? Brytyjczycy maj膮 nawet dozwolon膮 ilo艣膰 alko we krwi za kierownic膮 i to wcale nie ma艂膮. Nie twierdz臋, 偶e to dobrze. Nie. Ale nie dopuszczasz my艣li, 偶e masz zakrzywiony obraz przez osoby, z kt贸rymi stykasz si臋 w pracy. Tak jak psychiatra patrzy podejrzliwe na wi臋kszo艣膰 ludzi. Wiem, bo mam w rodzinie. Sam zreszt膮 tak twierdzi.聽

Ja stan臋 w obronie kole偶anki po fachu, temat zacz膮艂 si臋 od autorki, kt贸ra pije 4 butelki wina tygodniowo (bez 2 dni przerwy), a niekt贸re osoby broni膮 jej, 偶e to takie nic. Obiektywnie to du偶o, dawka standardowa dla kobiety zosta艂a dawno przekroczona.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×