Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Venea25

Poród siłami natury laserowa korekcja wzroku

Polecane posty

Dzień dobry, jestem w dziewiątym miesiącu ciąży. Przeszłam dwie operacje laserowej korekcji wzroku - operacje obu oczu oraz rekorekcję. W związku z obecną sytuacją epidemiczną żaden okulista nie przyjmuje i nie mogę wykonać badań oraz uzyskać informację o możliwości porodu siłą natury. Bardzo boję się, że przy silnym parciu mogę uszkodzić sobie wzrok. Czy w związku z tym mimo wszystko ordynator szpitala może kazać rodzić siłami natury? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zaświadczenia od specjalisty to niestety tak. W takich przypadkach nie wierzą na słowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem, tylko że teraz u mnie w mieście nie przyjmuje żaden okulista... Od półtora miesiąca próbuje się umówić i nic tylko cały czas odsyłają bo nie przyjmują... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  +5.5 na lewe oko i +4.5 na prawe. Do tego astygmatyzm i uszkodzone napięcie mięśniowe w lewym oku. Mogłam rodzic sn.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakiejs porady telefonicznej nie dałabyś rady sobie załatwić? Może zadzwoń do okulisty do ktorego chodzisz albo do kliniki w której miałaś robioną korekcje - może wystawią zaświadczenie zdalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wady przed operacjami miałam większe i również astygmatyzm, to nie tak że szukam wymówki, tylko z tego co słyszałam operacja może osłabić siatkówkę. I właśnie dlatego boję się że coś może się stać przy parciu. 

Z tego co się orientuję muszą przeprowadzić badania bodajże dna oka jeśli się nie mylę, więc wątpię, że bez podstawy takie zaświadczenie wydadzą, ale oczywiście spróbuję zadzwonić jutro i zobaczymy co powiedzą :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a nie lepiej pójść do lekarza, sprawdzić i wiedziec na 100 procent. Też miałam sporą wadę, miałam szereg wątpliwości ale nie tego typu co prawda. jedna byłam w poznańskiej optegrze i udało mi się wszystko klarownie poukładać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś lekarz musi przyjmować. Teraz już nawet POZy są otwarte dla pacjentów. Może prywatnie? 

Z tego co wiem, musisz mieć bardzo poważna wadę wzroku by wystawiono Ci skierowanie na CC. Warto jednak skonsultować się z lekarzem by mieć pewność. Jeżeli mieszkasz w małym mieście to może umów się w najbliższym większym lub sąsiadującej miejscowości? Mąż musiałby Cie zawieźć ale przecież tu chodzi o Twoje zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam laser w 2014, w 2017 rodziłam. W klinice okulistycznej powiedzieli mi, że mogę rodzic naturalnie i nikt mi nie chciał dać zaświadczenia o przeciwskazaniach do SN. Ostatecznie i tak miałam CC, z innych powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×