Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
AGNlESZKA

Ciąża po cesarce. Ile czasu czekałyście?

Polecane posty

Pytanie do dziewczyn które szybko po cesarce Zaszły w ciąże.

ile czasu minęło między porodami? 
u mnie dopiero leci trzeci tydzień ale moje ciało regeneruje się szybko, właściwie już po tygodniu nie odczuwałam żadnego dyskomfortu. Nie mówię że już zaraz chce zajść w drugą ciąże, ale nie ukrywam, chciałabym jak najszybciej. Za czasów mojej mamy radzono jej odczekać 2 lata i taki jest odstęp między mną i sis.. w sumie plus okres ciąży, prawie 3 lata...

 Czy rzeczywiście to konieczne? Czy gdybym chciała odczekać np rok to będzie mało? (wiem że każdy organizm i każdy poród jest inny, tak pisze o sobie, bo wiem że są dziewczyny którym dłużej schodzi dojście do siebie, po mnie po kilku dniach nie było widać że byłam w ciąży , rodziłam, nic a nic mnie nie bolało. Może w środku też jakoś szybciej wszystko dochodzi do siebie😅

jaki wg was jest bezpieczny odstęp czasu? 
oczywiscie że  kiedy przestanę krwawić, pójdę podbić przegląd, o wszystko dopytam lekarza, ale poplotkować na forum mogę już 😅😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli w szpitalu po CC, że jakbym chciała zajść w następną ciążę, to powinnam poczekać rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy "dochodzisz do siebie" szybko czy wolno nie ma nic do rzeczy. Chodzi o blizne - szew na macicy. Jak za szybko zajdziesz w ciążę to jest ryzyko że szew pęknie.

A zalecenia bywają różne, mi powiedziano że mam czekać 2 lata, ale słyszałam od innych kobiet że im kazano czekać tylko pół roku. Jeśli druga ciąża będzie za szybko to na pewno też zostanie zakończona cc. Jeśli chciałabyś drugie dziecko rodzić siłami natury to chyba te 2 lata powinnaś poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Zalezy rowniez ile masz lat.  U mlodej osoby wszystko sie szybciej zdrowieje i mozesz powiedzmy czekac tylko rok jak niektorzy zalecaja.  Jezeli jestes dobrze po trzydziestce to czekalabym pewnie dwa lata.  Nie ma co sie spieszyc tylko po to, zeby miec problemy lub to dziecko stracic.  Jezeli karmisz dziecko piersia to masz mniej witamin i mineralow wiec lepiej czekac, az organizm wypelni braki po pierwszej ciazy.

No chyba nie jest to do końca prawdą. Moja siostra miała 15lat mniej podczas swojej cesarki a zbierała się do kupy chyba z miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

No chyba nie jest to do końca prawdą. Moja siostra miała 15lat mniej podczas swojej cesarki a zbierała się do kupy chyba z miesiąc. 

Tu nie chodzi o zbieranie się do kupy,tylko o to jak zrosła  ci się macica i te warstwy których z zewnątrz nie widzisz.jak ci w czasie następnej ciąży pęknie macica to może dziecko odratują,ale z Tobą będzie kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz lat. Organizm 20.latki  szybciej się regeneruje  niż kobiety ok 40 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez mówili lekarze, ze rok i mogę sie starac o następną ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po 3 cięciach cesarskich. Drugą cesarkę miałam w odstępie 5 lat i 3 miesięcy od pierwszej,a trzecią  w odstępie 3 lat i 8 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tu nie chodzi o zbieranie się do kupy,tylko o to jak zrosła  ci się macica i te warstwy których z zewnątrz nie widzisz.jak ci w czasie następnej ciąży pęknie macica to może dziecko odratują,ale z Tobą będzie kiepsko.

Żeby mózg ci czasami nie pękł od wymyślania takich postów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja jestem po 3 cięciach cesarskich. Drugą cesarkę miałam w odstępie 5 lat i 3 miesięcy od pierwszej,a trzecią  w odstępie 3 lat i 8 miesięcy.

Wreszcie odpowiedz na temat😅 dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mnie tez mówili lekarze, ze rok i mogę sie starac o następną ciążę.

Starałas się już? Jak przebiega kolejna ciąża?Tez zapytam jak przejdzie czas 🌺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie, które powinnaś zadać ginekologowi i fizjoterapeucie uroginekologicznemu. Oni są w stanie ocenić Twoją bliznę i Ci doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Starałas się już? Jak przebiega kolejna ciąża?Tez zapytam jak przejdzie czas 🌺

staralam sie po 3 latach, zaszlam  w ciazę szybko, po 2 mcach staran, ciaza przebiegla bez komplikacji tylko potem ponoc spore zrosty byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem.po co tak.spieszyć się z następna ciąża? Jeszcze dobrze nie wyszlas z połogu to już myślisz o następnym dziecku.  Ja poczekalabym  .min 2 lata. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Żeby mózg ci czasami nie pękł od wymyślania takich postów 

Widzę że prezentujesz ogromną niewiedzę i kiepskie podejście do tematu.Jeżeli uważasz że pęknięcie macicy ci nie grozi to dorzucę jeszcze wrośnięcie łożyska w bluzkę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To jest pytanie, które powinnaś zadać ginekologowi i fizjoterapeucie uroginekologicznemu. Oni są w stanie ocenić Twoją bliznę i Ci doradzić.

Kiedy będę mieć okazje to zadam, również wspomniałam o tym w temacie 😙

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To zapytaj siostry

Gdyby miała więcej dzieci, zapytałabym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Widzę że prezentujesz ogromną niewiedzę i kiepskie podejście do tematu.Jeżeli uważasz że pęknięcie macicy ci nie grozi to dorzucę jeszcze wrośnięcie łożyska w bluzkę.

ty za to prezentujesz ogromną, szkoda Tylko że czytac nie potrafisz. 
i nie, bynajmniej w najbliższym czasie nie  grozi mi pęknięcie macicy 😂😂😂

jeśli nie masz zamiaru nic wnieść do tego tematu to idź błyszczeć na inny 💁🏻‍♀️
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja nie rozumiem.po co tak.spieszyć się z następna ciąża? Jeszcze dobrze nie wyszlas z połogu to już myślisz o następnym dziecku.  Ja poczekalabym  .min 2 lata. 

 

Czekaj i 20 jeśli masz ochotę, ja poczekam tyle ile będę musiała. Nie musisz tego rozumieć 🤷🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Tak to jest jak.kobiety późno decydują się na macierzyństwo.  Później szybko szybko bo nie ma już czasu na spokojne odczekanie 2 lat żeby organizm mogl się spokojnie zregenerować.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

. Tak to jest jak.kobiety późno decydują się na macierzyństwo.  Później szybko szybko bo nie ma już czasu na spokojne odczekanie 2 lat żeby organizm mogl się spokojnie zregenerować.  

Dla Ciebie późno dla mnie ok. Mogę rodzic i jak będę mieć i 50 lat jeśli do tego czasu nie stracę  owulacji problem w tym że chce razem dzieci odchować i nie chce tak dużej różnicy wieku 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Widzę że prezentujesz ogromną niewiedzę i kiepskie podejście do tematu.Jeżeli uważasz że pęknięcie macicy ci nie grozi to dorzucę jeszcze wrośnięcie łożyska w bliznę.

To są sporadyczne przypadki.Nie znam żadnej kobiety która tak miała, a należę na fb.do 2 grup o cesarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

. Tak to jest jak.kobiety późno decydują się na macierzyństwo.  Później szybko szybko bo nie ma już czasu na spokojne odczekanie 2 lat żeby organizm mogl się spokojnie zregenerować.  

Tak w ogóle sugerując się twoim nickiem jesteśmy w tym samym wieku, kupa cesarek przedemną Nawet jeśli każą czekac 3 lata 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Żeby mózg ci czasami nie pękł od wymyślania takich postów 

Persefona ma 100% racji.

 

 Czy rzeczywiście to konieczne? Czy gdybym chciała odczekać np rok to będzie mało? (...) Może w środku też jakoś szybciej wszystko dochodzi do siebie😅

jaki wg was jest bezpieczny odstęp czasu? 
 

 I jak najbardziej odpowiedziała ci na temat. Na wszystkie te zadane przez ciebie 4 pytania odpowiedź Persefony jest jak najbardziej na miejscu.

 

Tak w ogóle sugerując się twoim nickiem jesteśmy w tym samym wieku, kupa cesarek przedemną Nawet jeśli każą czekac 3 lata 😝

Sugerując się jej nickiem, że jest w twoim wieku, to nie. Nie masz kupy cesarek przed tobą. Jak ktoś się urodził w 1982 roku, to ma w tej chwili 38 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Persefona ma 100% racji.

niema. Nie jestem nawet w ciąży żeby mi cokolwiek miało pękać a takie stawianie diagnozy (wróżby?)  na forum to sorry... 

 

 I jak najbardziej odpowiedziała ci na temat. Na wszystkie te zadane przez ciebie 4 pytania odpowiedź Persefony jest jak najbardziej na miejscu.

W którym momencie hahah? Wróżąc z fusów że za rok i 9miesięcy pęknie mi macica ? 

 

Sugerując się jej nickiem, że jest w twoim wieku, to nie. Nie masz kupy cesarek przed tobą. Jak ktoś się urodził w 1982 roku, to ma w tej chwili 38 lat.

Tak, mam 38 lat, dopki owuluje mogę zajść w ciąże, biorąc pod uwagę że chce mieć tylko dwoje dzieci mam kupe lat na to, piątka z matematyki i pała z biologii 🤷🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

niema. Nie jestem nawet w ciąży żeby mi cokolwiek miało pękać a takie stawianie diagnozy (wróżby?)  na forum to sorry... 

W którym momencie hahah? Wróżąc z fusów że za rok i 9miesięcy pęknie mi macica ? 

Tak, mam 38 lat, dopki owuluje mogę zajść w ciąże, biorąc pod uwagę że chce mieć tylko dwoje dzieci mam kupe lat na to, piątka z matematyki i pała z biologii 🤷🏻‍♀️

Oczywiście, że ma. To, że nie jesteś w ciąży jakoś zmienia zaleceń lekarzy, żeby jednak odczekać, bo do dwóch lat po cc istnieje ryzyko rozejścia się blizn, powłok brzusznych i pęknięcia macicy. Jesteś 3 tygodnie po porodzie, a więc jeszcze w okresie połogowym, masz 38 lat i pier/olisz takie bzdury, że się szybko regenerujesz? Jeszcze macica ci się kurczy, a ty już uważasz, że już jesteś super pogojona, bo co? Bo samopoczucie masz dobre? Nic bardziej mylnego.

W którym momencie jej odpowiedź na twoje pytania nie jest na miejscu? Napisała ci wyraźnie, że chodzi o to, aby się zrosła macica, że tego nie przewidzisz, a ty się wściekłaś.  Skoro ty wiesz lepiej, to po co ten temat na forum? 

Napisałaś, że kupa cc przed tobą, a nie, że kupa lat na cc. Wiesz co? Masz ciśnienie na drugie, żeby było jak najszybciej, bo boisz się, że z wiekiem płodność jednak ci spadnie i nie spodobała ci się prawda o ryzyku szybkiej drugiej ciąży po cc. No tak, dopóki owuluje, tylko problem w tym, że kobieta nigdy nie wie, kiedy przestanie owulować.Tego nie wzięłaś pod uwagę co?  42 latki potrafią być po menopauzie, a rezerwa jajnikowa nie gwarantuje tego, że po drodze nie stanie jakaś przeszkoda. Zarzucasz mi niewiedzę, a sama aż porażasz ignorancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny odpowiadają na zadane przez autorkę pytania, a ona się rzuca bo nie to chciała usłyszeć. A zachodz w ciążę nawet jutro bo przecież świetnie się czujesz, opinie lekarzy są be, a dziewczyny z forum to już w ogóle są bez mózgu bo raczyły podać konsekwencje szybkiej ciąży po CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo autorka jest strasznie   chamska i głupio- mądra  . Z jednej strony wielka zwolenniczka aborcji z drugiej strony kilka dni po cc chce sobie fundowac nastepne dziecko ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja leżałam na porodówce z kobietą, która zaszła w ciążę 4 miesiące po pierwszej cesarce i wszystko okej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×