Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dudu awła

Monika dzieciaki cudaki

Polecane posty

Wątek o tej rodzinie był już na kafe, rozpoczęty przez te same osoby (multikonta?), bezkrytyczne myślenie, unikanie jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji za to próby wmanipulowania w uprzedzenia (do rodzin wielodzietnych, przeciwniczek aborcji i ludzi z ZD).

Ktoś tu wyraźnie oczekuje uwielbienia dla instagramerki. 

Ale dobrze, że pojawiają się informacje o realnym świecie osób z ZD i ich rodzin. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że o Monice potraficie pisać że jest nieodpowiedzialna, a o mamie małej Aurelki dlaczego nic nie napiszecie? Po prostu boli was że Monika daje sobie radę i ma gdzieś takie durne opinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Agatka czub napisał:

Dzieciaki guwniaki sraki

Mąż Moniki jest bardzo dobrym informatykiem, mam nadzieję że za taki hejt odpowiesz w sądzie 🙂 bo oni nie popuszczą takim chorym pełnym jadu ludziom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Babcia Mówi napisał:

Wątek o tej rodzinie był już na kafe, rozpoczęty przez te same osoby (multikonta?), bezkrytyczne myślenie, unikanie jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji za to próby wmanipulowania w uprzedzenia (do rodzin wielodzietnych, przeciwniczek aborcji i ludzi z ZD).

Ktoś tu wyraźnie oczekuje uwielbienia dla instagramerki. 

Ale dobrze, że pojawiają się informacje o realnym świecie osób z ZD i ich rodzin. 

Była kiedyś aktywna dyskusja jednak pojawiły się tak osoby które obrażały dzieci Moniki a na to nigdy nie ma zgody. Na obrażanie i wyzywanie jakiegokolwiek dziecka. 

Brak zrozumienia dla prawdziwych problemów, nieznajomości życia i realiów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dudu awła napisał:

Szkoda tylko że o Monice potraficie pisać że jest nieodpowiedzialna, a o mamie małej Aurelki dlaczego nic nie napiszecie? Po prostu boli was że Monika daje sobie radę i ma gdzieś takie durne opinie. 

Bo to nie wątek o jakiejś mamie Aurelki. Co nas boli? Że skupia się na rodzeniu dziecka za dzieckiem i już ma problem z poświęcaniem czasu? Masz rację, boli. Boli to jak traktuje Bogusia i nie widzi że ciagle powiekszajac rodzine robi krzywdę dziecia. Uważacie naprawdę że pieniądze załatwia wszytko? Nie załatwia mogą mieć miliony daj im Boże, ale nie dostaną za to czasu dla każdego dziecka po równo. Załatwia rehabilitację, terapię super, tylko dobrze dla tych dzieci, ale dlaczego nie patrzą na to że mają jeszcze zdrowe dziecko, które już teraz czuję się zepchnięte na drugi bok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dudu awła napisał:

Mąż Moniki jest bardzo dobrym informatykiem, mam nadzieję że za taki hejt odpowiesz w sądzie 🙂 bo oni nie popuszczą takim chorym pełnym jadu ludziom 

Tutaj się zgodzę Dudu awła ten komentarz wyżej jest poza wszelką krytyką. Należy go zgłosić i usunąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Anna 1939 napisał:

Tutaj się zgodzę Dudu awła ten komentarz wyżej jest poza wszelką krytyką. Należy go zgłosić i usunąć. 

Niestety są ludzie z którymi można dyskutować na poziomie i tacy którzy żadnego poziomu nie mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dudu awła napisał:

Serio? A skąd wiesz że dzieci Moniki też nie skończą szkoły i kursów? Ale zawiść... Szok 

Życzę im tego z całego serca!!! Serio.

Niech skończą studia, kursy, nawet doktorat. Jestem jak najbardziej na tak.

Zawiść?

Czego mam im zazdrościć? Niepełnosprawnych dzieci? No chyba nie 😉 

Ktoś tutaj wspomniał o popędzie seksualnym, oj będzie się działo. Jeszcze trudniej będzie upilnować bo jest ich dwójka, różnej płci.

 

 

Edytowano przez Iska00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bigbubba napisał:

Mi też juz zarzucali zazdrość tutaj, bo trzeba tylko wielbić matke polke.Czego mam zazdroscic? Nawet nie dopuscilabym do urodzenia takiego dziecka.Bo jesli zyja rodzice to okej a jak ich zabraknie? Dzieci do ośrodka albo zostawione same sobie.A nieee tu bedzie Bogo i Wanda opiekunami.

Czyli jesteś zwykłą morderczynią

  • Thanks 1
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bigbubba napisał:

Mi też juz zarzucali zazdrość tutaj, bo trzeba tylko wielbić matke polke.Czego mam zazdroscic? Nawet nie dopuscilabym do urodzenia takiego dziecka.Bo jesli zyja rodzice to okej a jak ich zabraknie? Dzieci do ośrodka albo zostawione same sobie.A nieee tu bedzie Bogo i Wanda opiekunami.

Skąd wiesz że Boguś i Wanda będę opiekunami? Mówili Ci? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mami napisał:

Czyli jesteś zwykłą morderczynią

Za takie komentarze można pójść siedzieć. Aborcja to nie morderstwo. Trochę edukacji i wiedzy a nie ślepego zapatrzenia w kościół który wśród swoich sługów ma osoby które rąk nie potrafią trzymać przy sobie. Ja także nie urodziła bym dziecka z ZD. Mój wybór. Ale jak ktoś się decyduje to niech będzie odpowiedzialny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dudu awła napisał:

Skąd wiesz że Boguś i Wanda będę opiekunami? Mówili Ci? 

Już wiele razy podkreślali, że dobrze że dzieci rodzą się gdy ta dwójka z ZD jest na świecie. Będą uczyli się opieki do nich. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dudu awła napisał:

To nie zwierzęta, nie będą kopulować między sobą 

Zdziwisz się. Kolejny raz pisze i proszę poczytaj o tym nawet w internecie. To brutalna prawda. Muszą dostawać specjalne leki żeby to wyciszać, rodzice pilnować a i tak to nie pomaga. Zdrowy człowiek potrafi zapanować nad swoim popędem taka osoba nie. Nie rozumiem. Potrafi w salonie pełnym gości zacząć się onanizowac. I to naprawdę nic wielkiego w porównaniu z tym co jeszcze może się zdarzyć. Oni będę mieli córkę, za kilka lat nieźle się napoca by ogarniać i obronić. Ale do tego trzeba myśleć i dopuszczać wiedzę do siebie. To co piszemy to nie nasze wymysły to prawda z podręczników medycznych, fachowej literatury i przede wszystkim z życia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Agatka czub napisał:

Dzieciaki maja gacie pelne sraki

Tutaj nie obraża się dzieci. Zamilcz jak masz tylko to do powiedzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez was dziś na story dobrze się przyjrzałam i faktycznie smutno to wygląda...oglądają książeczki i książeczkę omawia tylko z Dorotką co robi piesek itp a Bogusiowi powiedziała tylko to jest królik i nic więcej, albo mi się wydaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez was dziś na story dobrze się przyjrzałam i faktycznie smutno to wygląda...oglądają książeczki i książeczkę omawia tylko z Dorotką co robi piesek itp a do Bogo powiedziała tylko to jest królik i nic więcej, albo mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bigbubba napisał:

Mi też juz zarzucali zazdrość tutaj, bo trzeba tylko wielbić matke polke.Czego mam zazdroscic? Nawet nie dopuscilabym do urodzenia takiego dziecka.Bo jesli zyja rodzice to okej a jak ich zabraknie? Dzieci do ośrodka albo zostawione same sobie.A nieee tu bedzie Bogo i Wanda opiekunami.

Mi także bo zazdroszcze dzieci, ubranek, że Monika zadbana. Mam dziecko, stać mnie na ubrania dla dziecka i z opinii ludzi uchodze za zadbana kobietę. Ja również nigdy nie urodziłabym dziecka z ZD pisałam o tym. Kto by się z nim zajął po mojej śmierci? Nie dałabym mu miłości nie przygotowała do życia beze mnie. Poza tym to nie temat do dyskusji. Jedna podejmie decyzję o tym że urodzi druga że nie. I żadna z nich nie musi się tłumaczyć ani nikt nie powinien tego od nich wymagać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Anna 1939 napisał:

Już wiele razy podkreślali, że dobrze że dzieci rodzą się gdy ta dwójka z ZD jest na świecie. Będą uczyli się opieki do nich. 

Ale dzieci nie muszą chcieć się zajmować chorym rodzeństwem, to nie będzie ich obowiązkiem tylko rodziców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dudu awła napisał:

Przez was dziś na story dobrze się przyjrzałam i faktycznie smutno to wygląda...oglądają książeczki i książeczkę omawia tylko z Dorotką co robi piesek itp a do Bogo powiedziała tylko to jest królik i nic więcej, albo mi się wydaje

Jest tego więcej, też zajrzałam dzisiaj. Bogo się podnosi ona do niech sucho no i stoisz, dorka jak stanie trzymana przez kogoś jak pięknie słodkim głosikiem. Obserwuj dalej. Bo o to chodzi, robią postępy ale każdy ma być nagradzany i zasługuje na pochwalę rodzica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Anna 1939 napisał:

Już wiele razy podkreślali, że dobrze że dzieci rodzą się gdy ta dwójka z ZD jest na świecie. Będą uczyli się opieki do nich. 

Czyli za jakiś czas adoptują kolejne dziecko z ZD i dorobią sobie kolejne (zdrowe)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dudu awła napisał:

Ale dzieci nie muszą chcieć się zajmować chorym rodzeństwem, to nie będzie ich obowiązkiem tylko rodziców. 

Własnie o to chodzi o to jak rodzice do tego podejdą, czy sprawiedliwie, po równo i nie zrzuca na zdrowe dzieci opieki poprzez wzbudzanie odpowiedzialności. Z przekazu Moniki i Wojtka bije coś innego. Chciałbym się mylić, naprawdę. Poprostu jako matce i zwyklemu człowiekowi który obserwuję ich od dawna nie podoba się i boli jak ona podchodziła do Bogusia nawet jak jeszcze byłam z nim w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Iska00 napisał:

Czyli za jakiś czas adoptują kolejne dziecko z ZD i dorobią sobie kolejne (zdrowe)?

Ona mówiła że nie wykluczają w przyszłości adopcji albo swoich albo tego i tego. Jeśli adopcja to też chore dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bigbubba napisał:

Dziekuje Ci za wsparcie❤️bo mnie tu zjedza.

Głupota i niewiedzą ludzką nie ma co się przejmować. Ja usłyszałam od jednej osoby z rodziny mojego męża, która dowiedziała się że robiłam badanie prenatalne, że to podżeganie do zabójstwa i chęć go popełnienia. Dla mnie z takimi osobami nie ma rozmowy, wyszłam tak jak stałam i ostro zażądałam powstrzymywania się przed kontaktem ze mną i moja rodziną. 

Takich ludzi trzeba ostro ganić. Ma G. do powiedzenia i zmuszania kogoś do myślenia i postępowania jak on chce. 

Na takich ludzi jedną odpowiedź - jesteś za ochroną życia? Zakazu aborcji w przypadku ciężkich wad? To zapierdzielaj do ośrodka w którym są takie osoby - myj je, karm, zmieniaj pampersy, podnoś po 60—100 kg żywej wagi. Bo one same tego nie zrobią. I wtedy porozmawiamy l. Opisałam tylko łagodną wersję tego co robi się w takich ośrodkach. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Agatka czub napisał:

Dzieci srajom

Zrobiłam sobie screeny twoich wiadomości, proszę profilu i uzyskałam IP. Zajęło mi to 3 minuty. Rodzice nie będą zadowoleni z twoich wypowiedzi. Zgłosiłam na razie do moderatora. Masz przeprosić za to, że obrażałas dzieci. W przeciwnym wypadku ja nie będę miała oporów aby opublikować Twoje dane, IG i FB a następnie zgłoszenia tego na policję. Postraszysz mnie RODO? zapoznaj się z prawem jeśli ktoś wyraża mowę nienawiść obraża i uraga zwłaszcza dzieci jego dane mogą być opublikowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Anna 1939 napisał:

Za takie komentarze można pójść siedzieć. Aborcja to nie morderstwo. Trochę edukacji i wiedzy a nie ślepego zapatrzenia w kościół który wśród swoich sługów ma osoby które rąk nie potrafią trzymać przy sobie. Ja także nie urodziła bym dziecka z ZD. Mój wybór. Ale jak ktoś się decyduje to niech będzie odpowiedzialny. 

A czemu Twoim zdaniem Monika jest nieodpowiedzialna ?

Około tydzień temu na story mówiła o przyszłości dzieci , ze liczy ze będą samodzielne jak najbardziej i ze oni z wojtkiem chcą zapewnić im wyksztalcenie itp. na miare ich możliwości. Wspominała tez o zdrowych dzieciach i mówiła że to oni będą się nimi zajmować jeśli zajdzie taka potrzeba , a Bogus i Wanda będą mogli wybrać własną sciezke . Mówiła o tym po którym Q A na insta  bo ktoś właśnie zadał pytanie podobne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co w niej widzicie. Obejrzałam kilka relacji i jej głosu słuchać nie mogę. Nie wiem, który gorszy. Jej czy Doriski. Mieli tym językiem, nie potrafi sklecić poprawnie zdania, co chwilę przerywnik w postaci Yyyy i te końcówki som zamiast są. Widać, że prosta baba. A to, że założy dzieciom drogie ubrania nie znaczy, że zd cudownie zniknie. Oboje dzieci upośledzone i to dość mocno. Dorota to już w ogóle. A ta cała Monika sama jakaś żyjąca w innym świecie. Kiedyś powiedziała, że Dorka będzie  w nocy wymykać się z domu aby pójść na imprezę  😄Chyba sama w to nie wierzy. W ogóle to jej małżeństwo dziwne. Ona starsza od niego o 7 lat. Ciekawe czy gość to wytrzyma. Chore dzieci, ona słodkopierdzaca i odrealniona.

A co do dorosłych z ZD. Koło mnie mieszka gość, który ma już 55 lat i wcale nie widać aby na tamten świat się wybierał. Zdrowy tylko mocno upośledzony. Nie mówi. Nikt go na żadną rehabilitację nie woził bo to biedna i zacofana rodzina była mieszkająca na wsi. Obok mnie mieszkają 3 dziewczyny z ZD. Wszystkie są bardzo grube i potrzebują pomocy drugiej osoby. Niby dorosłe a rozum malego dziecka. Bardzo naiwne. Na pewno nie są samodzielne choć jedna ma rodziców lekarzy. Mój znajomy kiedyś opowiadał, że w jego bloku x lat temu zgwałcono dziewczynę z ZD. Potem okazało się, że sama tego chciała i latała za facetami. Czyli z tym popędem to prawda. Ten 55 letni gość jak był młody często po wsi latał za dziewczynami i je macał. Sama się go bałam jak diabli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również na początku byłam pod wrażeniem tej rodziny i jej poświęcenia, ale "im dalej w las.. "  no faktycznie jest coś tam nie tak i wydaje mi się, że to kiedyś pierdzielnie. Szkoda mi tego Bogusia i ich kolejnego dziecka. 

Kiedyś byłam nimi mocno zdumiona w pozytywnym sensie i zazdrościłam podejścia Moniki do dzieci, bo ja przy jednym bardzo często miewam "kryzysy" a co dopiero taka gromadę dzieci mkec jeszcze z zd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Magietka napisał:

Ja nie wiem co w niej widzicie. Obejrzałam kilka relacji i jej głosu słuchać nie mogę. Nie wiem, który gorszy. Jej czy Doriski. Mieli tym językiem, nie potrafi sklecić poprawnie zdania, co chwilę przerywnik w postaci Yyyy i te końcówki som zamiast są. Widać, że prosta baba. A to, że założy dzieciom drogie ubrania nie znaczy, że zd cudownie zniknie. Oboje dzieci upośledzone i to dość mocno. Dorota to już w ogóle. A ta cała Monika sama jakaś żyjąca w innym świecie. Kiedyś powiedziała, że Dorka będzie  w nocy wymykać się z domu aby pójść na imprezę  😄Chyba sama w to nie wierzy. W ogóle to jej małżeństwo dziwne. Ona starsza od niego o 7 lat. Ciekawe czy gość to wytrzyma. Chore dzieci, ona słodkopierdzaca i odrealniona.

A co do dorosłych z ZD. Koło mnie mieszka gość, który ma już 55 lat i wcale nie widać aby na tamten świat się wybierał. Zdrowy tylko mocno upośledzony. Nie mówi. Nikt go na żadną rehabilitację nie woził bo to biedna i zacofana rodzina była mieszkająca na wsi. Obok mnie mieszkają 3 dziewczyny z ZD. Wszystkie są bardzo grube i potrzebują pomocy drugiej osoby. Niby dorosłe a rozum malego dziecka. Bardzo naiwne. Na pewno nie są samodzielne choć jedna ma rodziców lekarzy. Mój znajomy kiedyś opowiadał, że w jego bloku x lat temu zgwałcono dziewczynę z ZD. Potem okazało się, że sama tego chciała i latała za facetami. Czyli z tym popędem to prawda. Ten 55 letni gość jak był młody często po wsi latał za dziewczynami i je macał. Sama się go bałam jak diabli. 

 Dziwne bo ona starsza jest o 7? A co to za wytyczne i myslenie zaściankowe. Przecież ona nie mówi nigdzie i nie ukrywa że dzieci chore i ZD ma zniknąć, wręcz przeciwnie cały kontent się na tym opiera. A że ubiera w ładne ubranka - to jak są chore to ma ubierać w brzydkie ?

Osoby z ZD nie będą w 100% samodzielne , potrzebują zawsze przewodnika . Wszystko zależy od stopnia uposledzenia, akurat Henio nie ma uposledzenia w dużym stopniu co Ty gadasz. Dorka owszem ma większe problemy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×