Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Jak się okazało, bonu na wakacje 1000+ nie będzie. Minister rozwoju rzuciła hasło, ale z nikim z rządu tego nie konsultowała. A w budżecie nie ma 7 mld na ten cel. Więc rząd uznał, że jeśli już to taką pomoc dostaną tylko firmy, które ucierpiały najbardziej, a nie każdy pracujący na umowie o pracę. 

Już słyszę ten krzyk, że "No jak to ja nie dostanę, a już wakacje zaplanowane". 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pustego i Salomon nie naleje. Caly czas zastanawialam sie skad chca na to brac pieniadze. Dochodow brak, bo gospodarka stanela, rosnie bezrobocie, podatki nie sa sciagane lub sciagane tylko w czesci. Obciazenia budzetu natomiast wzrosly, a tu pomysly na tak bezsensowne rozdawnictwo. Rozumiem, ze kielbasa wyborcza i trzeba kupic obywatela by glosowal jak chce wladza, ale to juz byl szczyt glupoty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kryzys gospodarczy, a oni wyciągali z rękawa kolejne "plusy". Też sądziłam że to nie przejdzie.

Zresztą tarcze antykryzysowe to kolejny hit, jestem na macierzyńskim, ale wszystkie koleżanki z pracy pilnie musiały podpisywać aneksy że zgadzają sie na 600zl mniej wypłaty (przecież nie może zwolnić), uciął premie itd a sam wnioski poskładał i w kabzę sobie nabije. Dodam że to biznes, który nie ucierpiał przez koronawirusa. Zarabiają teraz nieco ponad 2tys a on dostanie kupę dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłam o tym rano temat, ale nie wiadomo czemu zniknął. Strasznie chamskie było to obiecywanie , na pierdyliardach stron o tym trąbili, narobili nadziei ludziom , dla odmiany tym co pracują i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AgsAgsAgs napisał:

Z pustego i Salomon nie naleje. Caly czas zastanawialam sie skad chca na to brac pieniadze. Dochodow brak, bo gospodarka stanela, rosnie bezrobocie, podatki nie sa sciagane lub sciagane tylko w czesci. Obciazenia budzetu natomiast wzrosly, a tu pomysly na tak bezsensowne rozdawnictwo. Rozumiem, ze kielbasa wyborcza i trzeba kupic obywatela by glosowal jak chce wladza, ale to juz byl szczyt glupoty. 

Ale dla Rydza i spółki oraz patusów to spod ziemi wyciągną

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sówka1313 napisał:

Ale dla Rydza i spółki oraz patusów to spod ziemi wyciągną

A to juz jest inna historia. Nawet nie chce komentowac bo mnie na sama mysl krew zalewa. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam, że to nie przejdzie. Chyba się im drukarki w mennicy zepsuły 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666

1000+ miało być kiełbasą wyborczą. Wyborów na razie nie ma to i kiełbasy nie ma. Tuż przed wyborami coś rzuca "suwerenowi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
7 godzin temu, sówka1313 napisał:

Ale dla Rydza i spółki oraz patusów to spod ziemi wyciągną

Dodrukuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
3 godziny temu, Unlan napisał:

Wiedziałam, że to nie przejdzie. Chyba się im drukarki w mennicy zepsuły 😄

Już naprawili. NBP obniżył stopy procentowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Edit666 napisał:

Już naprawili. NBP obniżył stopy procentowe...

No właśnie obnizyła mi się rata kredytu hipotecznego. Dostałam też propozycje z banku żeby zamrozić oprocentowanie na 5 lat i zastanawiam się czy przyjąć ofertę. Jak myślicie, jakie są prognozy, będzie jeszcze spadać oprocentowanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,ze nie będzie tych bonów.  Dla osoby która np pracuje na produkcji za najniższą  to byłaby duża pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AnnaMaria1982 napisał:

Szkoda ,ze nie będzie tych bonów.  Dla osoby która np pracuje na produkcji za najniższą  to byłaby duża pomoc. 

Nie będzie, bo nas na to nie stać. Sorry, ale na wakacje można odłożyć w dobie 500+. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sansey napisał:

Jak myślicie, jakie są prognozy, będzie jeszcze spadać oprocentowanie? 

moim zdaniem istnieje na to prawdopodobieństwo, wg ratingów spadek PKB Polski ma być jeszcze wyższy od wcześniejszych prognoz, a betonowe koła ratunkowe od rządu niewiele poprawiają sytuację, do tego te zakazy/nakazy rzucane losowo, zero stabilizacji sytuacji. Mogą wyjść jakieś wytyczne unijne dla banków centralnych

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież  nie każdy ma dzieci i pobiera 500 plus. Akurat taka pomoc dla pracujących w postaci bonów byłaby ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, AnnaMaria1982 napisał:

Przecież  nie każdy ma dzieci i pobiera 500 plus. Akurat taka pomoc dla pracujących w postaci bonów byłaby ok. 

Wybacz ale jeśli ktoś nie ma dzieci i pracuje za najniższą krajową to tylko jego wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i z tego, ze jego wybór? Takie osoby  (jest ich bardzo duzo) nie zasluguja na pomoc od państwa?  Jakiś bonus za ciężką pracę?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Gość_2 napisał:

moim zdaniem istnieje na to prawdopodobieństwo, wg ratingów spadek PKB Polski ma być jeszcze wyższy od wcześniejszych prognoz, a betonowe koła ratunkowe od rządu niewiele poprawiają sytuację, do tego te zakazy/nakazy rzucane losowo, zero stabilizacji sytuacji. Mogą wyjść jakieś wytyczne unijne dla banków centralnych

Ooo, dzięki za opinie. Czytam od piątku w internecie na ten temat ale ciężko mi coś na podstawie tego wywnioskować. Nie wiem co zrobić żeby później nie żałować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sansey napisał:

Ooo, dzięki za opinie. Czytam od piątku w internecie na ten temat ale ciężko mi coś na podstawie tego wywnioskować. Nie wiem co zrobić żeby później nie żałować. 

Ja bym na Twoim miejscu skonsultowała to jeszcze z jakimś niezależnym od banku doradcą finansowym

Może bank boi się ujemnych stóp procentowych, że już składają taką propozycję?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BitchNaughty napisał:

Wybacz ale jeśli ktoś nie ma dzieci i pracuje za najniższą krajową to tylko jego wybór. 

Czyli osobie co haruje za najniższą nic się nie należy bo to jej wybór, ale nastukanie dzieciaków i siedzenie bezrobotnie na doopsku to nie jest czyjś wybór i takiej osobie należą się wszystkie plusy i zasiłki, bo jej tych dzieci ktoś narobić kazał i do roboty iść broni? Ciekawy masz tok rozumowania

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
9 godzin temu, BitchNaughty napisał:

Nie będzie, bo nas na to nie stać. Sorry, ale na wakacje można odłożyć w dobie 500+. 

No chyba, że nie masz 500+, żadnych ulg podatkowych itd, a jedyne co masz to inflacja w tym rosnące ceny mieszkań / wynajmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
8 godzin temu, BitchNaughty napisał:

Wybacz ale jeśli ktoś nie ma dzieci i pracuje za najniższą krajową to tylko jego wybór. 

Aha. A jak ma dzieci i pracuje za najnizsza to czyj to wybor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
10 godzin temu, AnnaMaria1982 napisał:

Szkoda ,ze nie będzie tych bonów.  Dla osoby która np pracuje na produkcji za najniższą  to byłaby duża pomoc. 

Ty sie lepiej zastanow nad prognozami inflacyjnymi. Stopy procentowe moga zostac podniesione w kazdej chwili, z dnia na dzien a inflacje ciezko bedzie zatrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
9 godzin temu, BitchNaughty napisał:

Nie będzie, bo nas na to nie stać. Sorry, ale na wakacje można odłożyć w dobie 500+. 

Aha. Na dzieci rowniez powinno zarabiac sie samemu i doby 500+ w ogole nigdy nie powinno byc. Nawet gdyby było nas stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
8 godzin temu, AnnaMaria1982 napisał:

No i z tego, ze jego wybór? Takie osoby  (jest ich bardzo duzo) nie zasluguja na pomoc od państwa?  Jakiś bonus za ciężką pracę?  

Nie bonus od państwa tylko bonus od ciężej pracujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
9 godzin temu, AnnaMaria1982 napisał:

Skąd pomył , ze ci co zarabiaja więcej = ciężej pracują?  

Zwykle tak jest. Albo teraz pracują ciężej albo madrzej albo pracowali ciężej kiedyś, ucząc się więcej i więcej czasu poświęcając karierze zawodowej. Większość osób, poza jakimiś farciarzami czy pechowcami ma dokładnie to na co sama sobie zapracowala. 

Dlaczego ktoś, kto był bardziej rozsądny, więcej czasu poświęcał na pracę, jest bardziej aktywny i obrotny miałby finansować coś komuś kto był leniwy a zamiast nauka i kariera zawodową zajmował się przyjemnościami, imprezami czy np robieniem dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Edit666 napisał:

No chyba, że nie masz 500+, żadnych ulg podatkowych itd, a jedyne co masz to inflacja w tym rosnące ceny mieszkań / wynajmu.

Qrwa słucham??? Przez 4 ostatnie lata wynajmowałam mieszkanie za 3 k i nie miałam problemu. Teraz musiałam obniżyć stawkę do 2200. Widzę, ze Ty w każdym praktycznie temacie masz jeden problem. Ceny mieszkań idą w górę. No tak idą sukcesywnie od 2006 roku i będą iść niezależnie od programów socjalnych. M.in. Dlatego, ze pensja minimalna idzie w górę. Wez w końcu kup to mieszkanie, bo jojczysz co chwila, ze drogo i drogo. Podpowiem:taniej raczej na dłuższa metę nie będzie. Może na chwilę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Gość_2 napisał:

Może bank boi się ujemnych stóp procentowych, że już składają taką propozycję?

Dokładnie o tym pomyślałam. Na pewno coś jest na rzeczy. 

Dzięki za głos w sprawie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
18 minut temu, Lilll napisał:

Qrwa słucham??? Przez 4 ostatnie lata wynajmowałam mieszkanie za 3 k i nie miałam problemu. Teraz musiałam obniżyć stawkę do 2200. Widzę, ze Ty w każdym praktycznie temacie masz jeden problem. Ceny mieszkań idą w górę. No tak idą sukcesywnie od 2006 roku i będą iść niezależnie od programów socjalnych. M.in. Dlatego, ze pensja minimalna idzie w górę. Wez w końcu kup to mieszkanie, bo jojczysz co chwila, ze drogo i drogo. Podpowiem:taniej raczej na dłuższa metę nie będzie. Może na chwilę. 

Chyba nie widziałaś żadnego wykresu cen mieszkań choćby od 2006 roku i nie masz wyczucia jeśli chodzi o ten rynek. 

Nie jojcze i mieszkanie mam. 

Mój post był o czymś innym, ale nie zrozumiałaś. 500+ nie jest recepta na wszystko dla wszystkich. O tym mniej więcej był mój post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×