Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anagss

Czy prawdziwa miłość trwa wiecznie ?

Polecane posty

Tak.  Ale czas trwania wieczności jest różny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadałam takie pytanie, ponieważ niektórzy twierdzą, że kochają prawdziwie. Przychodzi taki moment i mówią że już nie kochają. Wg mnie to nie była prawdziwa miłość. 

Edytowano przez Anagss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Anagss napisał:

Zadałam takie pytanie, ponieważ niektórzy twierdzą, że kochają prawdziwie. Przychodzi taki moment i mówią że już nie kochają. Wg mnie to nie była prawdziwa miłość. 

Jak to? Nieprawdziwa miłość? I składają sobie śluby przed Bogiem czy urzędnikiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie miłość nigdy nie kończy się przez lata wypracowane przez nas uczucie nigdy nie ginie. Każdy popełnia błędy jak nie dostanie się drugiej szansy bo uczucie zostało bardzo zdominowane przez gniew żal złość ale uczucie wciąż tam jest ale skrywane Dlatego bardzo potrzebne są rozmowy w związku jeżeli ich nie ma to dochodzi do rozstań.  

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kulfon napisał:

Mozna kogos kochac, ale to nie znaczy, ze chce sie nadal byc z ta osoba. Sa rozne rodzaje milosci, milosc namietna moze przerodzic sie w przyjacielska. Poza tym ludzie sie zmieniaja i czasem to juz nie jest ta sama osoba, ktora pokochalismy. Gdy ktos nas skrzywdzi to tez trudno ich nadal kochac.

Są takie osoby które zostały skrzywdzone i tak mimo wszystko kochają ostatnio z taką pisałam. Chyba zależności od miłości. Podobno miłość wszystko wybacza 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Skb napisał:

Jak to? Nieprawdziwa miłość? I składają sobie śluby przed Bogiem czy urzędnikiem? 

Niektórym potrzebny jest ślub a dla niektórych niekoniecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Anagss napisał:

Niektórym potrzebny jest ślub a dla niektórych niekoniecznie. 

Ciągle jest pęd do ślubów. Branża jakoś nie narzeka na brak klientów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Skb napisał:

Ciągle jest pęd do ślubów. Branża jakoś nie narzeka na brak klientów. 

Slub to formalność,  miłość jej nie podlega,  chociaz na początku tym dwojga mogłoby się tak wydawać.  Ale my ludzie od zawsze mieliśmy problemy w  nazywaniu rzeczy po imieniu i kojarzeniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TwojaMuuza napisał:

Slub to formalność,  miłość jej nie podlega,  chociaz na początku tym dwojga mogłoby się tak wydawać.  Ale my ludzie od zawsze mieliśmy problemy w  nazywaniu rzeczy po imieniu i kojarzeniem;)

Trzeźwo patrzysz na świat... Wyrazy uznania... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Skb napisał:

Trzeźwo patrzysz na świat... Wyrazy uznania... 

widzę go takim jakim jest chociaz jeszcze nie do końca,  ale to kwestia dobrego oka;)

Edytowano przez TwojaMuuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, TwojaMuuza napisał:

widzę go takim jakim jest chociaz jeszcze nie do końca,  ale to kwestia dobrego spostrzegania. 

Człowiek uczy się przez całe życie. A zaobserwowany obraz jeszcze trzeba właściwe zinterpretować - a to już spore wyzwanie. W dodatku trzeba jeszcze umieć czytać pomiędzy wierszami. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Skb napisał:

Człowiek uczy się przez całe życie. A zaobserwowany obraz jeszcze trzeba właściwe zinterpretować - a to już spore wyzwanie. W dodatku trzeba jeszcze umieć czytać pomiędzy wierszami. 🙂

Sa ludzie którzy to potrafią,  ale i oni mają słabość do częstej nadinterpretacji albo złej interpretacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TwojaMuuza napisał:

Sa ludzie którzy to potrafią,  ale i oni mają słabość do częstej nadinterpretacji albo złej interpretacji:)

Ludzie są tak skonstruowani, że chcą by świat był urządzony pod ich wyobrażenie. jeżeli coś nie pasuje to trzeba to na siłę wbić do foremki, a jak coś wystaje to się najwyżej przytnie. 

Największy problem jest z doprecyzowaniem słowa miłość - bo dla każdego oznacza ono co innego. A jak nie wiemy nawet co to jest to jak mamy określić czy jest szansa na ciągłe trwanie tego zjawiska. Dlatego jest proste uproszenie miłość - ślub, ślub obietnica wiecznej miłości. 😉 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa miłość trwa wiecznie. Ślub to formalność dla niektórych a dla mnie to coś więcej.  

Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje...

Moja prawdziwa miłość nigdy już wróci a dla mojej miłości nie byłam tą prawdziwą bo mnie juz nie kocha 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wsz91 napisał:

Prawdziwa miłość trwa wiecznie. Ślub to formalność dla niektórych a dla mnie to coś więcej.  

Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje...

Moja prawdziwa miłość nigdy już wróci a dla mojej miłości nie byłam tą prawdziwą bo mnie juz nie kocha 😞

Bardzo mi przykro i bardzo współczuję... Ktoś miał wielkie szczęście to został obdarzony szczerym uczuciem, którego nie docenił i nie uszanował. Niestety do miłości nikogo nie można zmusić czy przekonać.  

Jednak nie zamykaj się na miłość bo los może dać Ci kolejna szansę. Szansę, którą trzeba wykorzystać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Skb napisał:

Ciągle jest pęd do ślubów. Branża jakoś nie narzeka na brak klientów. 

Ponoć każdy musi popełnić ten błąd raz w życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Izaiza napisał:

Ponoć każdy musi popełnić ten błąd raz w życiu...

Niektórzy potrafią ten sam błąd popełnić nawet kilka razy. Bez zmiany warunków i istoty związku liczą na inny wynik. 😉 I cały czas przychodzi rozczarowanie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Milosc trwa.

Ale wiele ludzi miloscia nazywa zakochanie (bo ono jest odczuwalne jak milosc), a zakochanie mija (lub przeradza sie po paru latach w prawdziwa milosc, taka oparta na przyjazni). 

Tak wiec, to co mija, to hormonalny ped do rozmnazania, odczuwalny jako namietnosc i lubosc do drugiej osoby. 

Prawdziwa milosc nie minie, bo na tym polega kochanie kogos, a nie pozadanie i pragnienie mieszania genow (odczuwalne jak "milosc", stad tyle pomylek i przebudzen z przyslowiowa reka w przyslowiowym nocniku).

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytając czy prawdziwa miłość trwa wiecznie to jak pytać ile zje yeti. Nikt nie widział, ale spekulujmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Anagss napisał:

Czy prawdziwa miłość trwa wiecznie według Was  ? 

Tak, nigdy się nie kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kulfon napisał:

Nie kochasz nikogo, nawet dzieci?

Są całym moim światem. Najpiękniejsze co z w życiu mnie spotkało🥰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Anagss napisał:

Czy prawdziwa miłość trwa wiecznie według Was  ? 

Nie mozna jednoznacznie odpowiedziec na tak zadane pytanie. Jedni kochaja konkretna osobe cale zycie, inni nie. Jesli kochasz kogos jakis czas a potem relacja umiera np poprzez smierc, po dlugim czasie pozbierasz sie po stracie, i pokochasz kogos innego, to czy bedziesz mogl powiedziec, ze tej pierwszej osoby nie kochales naprawde? Co to wlasciwie znaczy kochac naprawde? Kazda emocja i uczucie ktore jest w Tobie, jest prawdziwe. Jesli czujesz nienawisc tylko przez 5 minut, to jest ona prawdziwa, tak samo jak prawdziwa jest nienawisc ktora czujesz kilka lat.  Milosc to piekny dar i choc w niektorych przypadkach moze byc jedynie przeklenstwem to oprocz zycia jest to najwieksza wartosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kulfon napisał:

No wiec jednak istnieje prawdziwa milosc. Prawie kazdy jej zaznal, bo prawie kazdy kochal kogos w zyciu.

Nie porównuj miłości matczynej do jakiejkolwiek innej miłości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kulfon napisał:

No wiec jednak istnieje prawdziwa milosc. Prawie kazdy jej zaznal, bo prawie kazdy kochal kogos w zyciu.

Nie ma rzeczy, której nie zrobiłabym dla swoich dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kulfon napisał:

A w ktorym miejscu porownuje?

 Autor nie napisal, ze chodzi mu o milosc kobiety i mezczyzny tylko pytal czy prawdziwa milosc trwa wiecznie. Milosc do dziecka to przeciez jest prawdziwa milosc.

To prawda. Nie ma rzeczy, która sprawi że ona zniknie. Akceptujesz mimo wszystko. Kochasz do końca swoich dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2020 o 12:48, TwojaMuuza napisał:

Sa ludzie którzy to potrafią,  ale i oni mają słabość do częstej nadinterpretacji albo złej interpretacji:)

Bo jesteśmy Tyko albo aż.. Ludźmi.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2020 o 11:54, Anagss napisał:

Czy prawdziwa miłość trwa wiecznie według Was  ? 

Tak. Chociaż moim zdaniem w przypadku "kobieta + mężczyzna" należy zaznaczyć że miłość nie jest równoznaczna z pożądaniem. Owszem często idzie w parze ale wcale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2020 o 11:54, Anagss napisał:

Czy prawdziwa miłość trwa wiecznie według Was  ? 

Wystarczająco długo. Tak długo, aż w końcu oci/pie/je ze szczęścia wieczystego😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×