Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Madzi

Co sądzicie o usuwaniu napletka niemowlęciu?

Polecane posty

Moze mi ktos wytłumaczyć  o co z tym chodzi?  W sensie  po co matka chce to zrobić  swojemu dziecku? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ja o tym myślę? Nie wiem czemu to sluzy,  nie spotkalam nigdy faceta bez napletka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, DropKick napisał:

A co ja o tym myślę? Nie wiem czemu to sluzy,  nie spotkalam nigdy faceta bez napletka. 

Względy religijne głównie. W Stanach znowu usuwają u większiści chłopców. Religia, tradycja. Twierdzą, że to zapobiega stulejce, ale w rzeczywistości jak się zachowa higienę to na jedno wychodzi. Zabieg można zrobić jak faktycznie stulejka się pojawi. I doznania w seksie są potem mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Madzi napisał:

Przeżytek czy oznaka dbania o higienę? 

O higienę niemowlaka dba rodzic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myć nadal trzeba, na wodzie nie zaoszczędzisz.

Ja jestem przeciwna w ingerowanie w ciało dziecka, jeśli lekarz nie stwierdzi że trzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Foko Loko napisał:

Względy religijne głównie. W Stanach znowu usuwają u większiści chłopców. Religia, tradycja. Twierdzą, że to zapobiega stulejce, ale w rzeczywistości jak się zachowa higienę to na jedno wychodzi. Zabieg można zrobić jak faktycznie stulejka się pojawi. I doznania w seksie są potem mniejsze.

W Stanach juz tez teraz od tego powoli odchodza.  Nie dam sobie reki uciac, bo te dane czytalam juz dobrych pare lat temu, ale w ciagu kilku ostatnich dekad ilosc zabiegow zmniejszyla sie  o okolo 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze nie ma zbednych czesci ciala.  Te, ktore byly zbedne zanikly.  Nawet trzustka okazuje sie jednak, ze ma swoje zadanie.  

Nie obcielabym dziecku niczego, ani kawalka ucha (tez latwiej o czystosc by bylo 🙂 ), ani kawalka penisa.

Oczywiscie robi sie badania teraz i wychodzi, ze rozne problemy z tego wychodza.

Dawniej uwazano, ze noworodki nie czuja bolu wiec cieli i nie mysleli.  Nigdy bym dziecku, ktore wlasnie przezylo szok porodu takiej tortury nie zafundowala.  Uwazam, ze taki bol moze zostawiac blizny psychiczne w podswiadomosci na cale zycie.  Podobno jest jakas zaleznosc pomiedzy obrzezaniem i autyzmem miedzy innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze nie ma zbednych czesci ciala.  Te, ktore byly zbedne zanikly.  Nawet trzustka okazuje sie jednak, ze ma swoje zadanie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obcielabym dziecku niczego, ani kawalka ucha (tez latwiej o czystosc by bylo  ), ani kawalka czlonka.

Oczywiscie robi sie badania teraz i wychodzi, ze rozne problemy z tego wychodza.

Dawniej uwazano, ze noworodki nie czuja bolu wiec cieli i nie mysleli.  Nigdy bym dziecku, ktore wlasnie przezylo szok porodu takiej tortury nie zafundowala.  Uwazam, ze taki bol moze zostawiac blizny psychiczne w podswiadomosci na cale zycie.  Podobno jest jakas zaleznosc pomiedzy obrzezaniem i autyzmem miedzy innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Foko Loko napisał:

Względy religijne głównie. W Stanach znowu usuwają u większiści chłopców. Religia, tradycja. Twierdzą, że to zapobiega stulejce, ale w rzeczywistości jak się zachowa higienę to na jedno wychodzi. Zabieg można zrobić jak faktycznie stulejka się pojawi. I doznania w seksie są potem mniejsze.

Z tego co wiem to w stanach sie od tego odchodzi,  i doznania  w seksie sa wieksze.  Wszystko odwrotnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od powodu zdecydowanie nie popieram, jestem temu wręcz przeciwna. Tylko w przypadku medycznych zaleceń jeśli ma to pozytywnie wpłynąć na dobrostan lub w jakimś innym wyjątkowym przypadku. Higiena to argument wciągnięty z czterech liter i mający pokrycie tylko u kogoś kto zwyczajnie o higienę nie dba a usunięcie napletka jest pójściem na łatwiznę pozwalającym zbic sobie piątkę z własnym brudactwem. Usuwanie go niemowlakowi lub małemu dziecku to już zaś czyste barbazyństwo i skrajnie chore zachowanie na temat którego nie chce się nawet zagłębiać swoją wypowiedzią.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DropKick napisał:

Z tego co wiem to w stanach sie od tego odchodzi,  i doznania  w seksie sa wieksze.  Wszystko odwrotnie 

Właśnie nie wiem. Słyszałam opinie, że właśnie doznania są mniejsze, bo to co pod napletkiem jest najbardziej czułe na doznania, a jak napletka nie ma to siłą rzeczy robi się mniej czułe. Nie wiem jak u Was, u mnie faceci zawsze mówili, że właśnie ta część penisa jest najwrażliwsza i właśnie o ruchy napletkiem chodziło, że to jest najprzyjemniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, DropKick napisał:

Moze mi ktos wytłumaczyć  o co z tym chodzi?  W sensie  po co matka chce to zrobić  swojemu dziecku? 

Czesto sa to rytualy religijne i matka nie ma nic do powiedzenia.  Obecnie w niektorych miejscach tak sie to zakorzenilo, ze ludzie robia to z nawyku i bez przemyslenia.  Jednak jak widac po Stanach, matki zaczynaja przemyslac rozne stare schematy i odchodza od tego barbarzynskiego zwyczaju.

SPoleczenstwa odeszly od publicznych kar smierci czy obcinania rak zlodziekom i przestaja obcinac czesci ciala swoim dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DropKick napisał:

Hmm 🤔 wydaje sie to logiczne.  Juz sama nie wiem 

Tak twierdza ci, ktorzy byli obrzezani.  Znam jeden przypadek faceta, ktory dokonal tego w okresie doroslym i powiedzial, ze bardzo zaluje.  Czubek bez napletka naturalnie sie znieczula gdy nie ma ochrony i jest caly czas wystawiony na ocieranie bielizny.  Gdyby sie nie znieczulil to faceci mieliby problem z chodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DropKick napisał:

Hmm 🤔 wydaje sie to logiczne.  Juz sama nie wiem 

Powiem ci to samo co Foko. Najwrażliwsze jest właśnie wędzidełko, które jest podczas ob,rzezania usuwane razem nap,letkiem. Podejrzewam, że ci, którzy mówią, że mają mocniejsze doznania, to mają ogólnie za dużo skóry na p,enisie i po obrze,zaniu jej ilość się nieco zmniejsza i wtedy on bardziej może czuć partnerkę. 

 

A co do higieny. To chyba bardziej się pe,nis brudzi bez naple,tka i żoł,ądź jako delikatna część ciała wiecznie odsłonięta jest bardziej narażona na otarcia itd. No, ale jak się komuś myć nie chce, to powtarza durny mit. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dobrosułka napisał:

Tak twierdza ci, ktorzy byli obrzezani.  Znam jeden przypadek faceta, ktory dokonal tego w okresie doroslym i powiedzial, ze bardzo zaluje.  Czubek bez napletka naturalnie sie znieczula gdy nie ma ochrony i jest caly czas wystawiony na ocieranie bielizny.  Gdyby sie nie znieczulil to faceci mieliby problem z chodzeniem.

A to też prawda. Po jakim czasie odsłonięta żołą,dź musi zrobić się twardsza na skórze i przez to będzie mniej wrażliwa. To tak jak ze stopami. Gdyby zacząć chodzić boso, wykształci się na podeszwie stopy gruba warstwa twardej skóry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Unlan napisał:

Powiem ci to samo co Foko. Najwrażliwsze jest właśnie wędzidełko, które jest podczas ob,rzezania usuwane razem nap,letkiem. Podejrzewam, że ci, którzy mówią, że mają mocniejsze doznania, to mają ogólnie za dużo skóry na p,enisie i po obrze,zaniu jej ilość się nieco zmniejsza i wtedy on bardziej może czuć partnerkę. 

 

A co do higieny. To chyba bardziej się pe,nis brudzi bez naple,tka i żoł,ądź jako delikatna część ciała wiecznie odsłonięta jest bardziej narażona na otarcia itd. No, ale jak się komuś myć nie chce, to powtarza durny mit. 

Tylko kto moze powiedziec, ze ma mocniejsze doznania jezeli nie ma porownania jak bylo z napletkiem jak jest bez gdy robi sie to niemowletom bez ich zgody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Tylko kto moze powiedziec, ze ma mocniejsze doznania jezeli nie ma porownania jak bylo z napletkiem jak jest bez gdy robi sie to niemowletom bez ich zgody...

No tylko ten, który się obrzezał jako dorosły. W jednym z programów tv natknęłam się właśnie na takiego, co mówił, że się obrzezał 2 miesiące wcześniej i ma w seksie lepiej. I to mnie zdziwiło. I tak właśnie przyszło mi do głowy z tą skórą, że on może mieć takie wrażenie. Bo on mówił, że pe,nis się zrobił wrażliwszy na całej jego długości. Czyli co? Chyba jednak mial nadmiar skóry, który utrudniał mu czucie partnerki. A nie brak nap,letka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Unlan napisał:

No tylko ten, który się obrzezał jako dorosły. W jednym z programów tv natknęłam się właśnie na takiego, co mówił, że się obrzezał 2 miesiące wcześniej i ma w seksie lepiej. I to mnie zdziwiło. I tak właśnie przyszło mi do głowy z tą skórą, że on może mieć takie wrażenie. Bo on mówił, że pe,nis się zrobił wrażliwszy na całej jego długości. Czyli co? Chyba jednak mial nadmiar skóry, który utrudniał mu czucie partnerki. A nie brak nap,letka. 

Ciekawe.  Ja znalam jednego faceta, ktory zalowal poniewaz bylo gorzej.  Jezeli jednak facet ma duzo skory to ona pewnie mu przeszkadza.  Moze dlatego zdecydowal sie na ten zabieg- tak mu lekarz polecil.  Sa takie przypadki kiedy jest to uzasadnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic przeciwko temu (bo niby dlaczego) gdy robi to dorosly, swiadomy mezczyzna.  Jestem przeciwko okaleczaniu niemowlat- meskich i zenskich bez medycznych podstaw

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Dobrosułka napisał:

Ciekawe.  Ja znalam jednego faceta, ktory zalowal poniewaz bylo gorzej.  Jezeli jednak facet ma duzo skory to ona pewnie mu przeszkadza.  Moze dlatego zdecydowal sie na ten zabieg- tak mu lekarz polecil.  Sa takie przypadki kiedy jest to uzasadnione

Dlatego mnie to właśnie zastanowiło. Na całej długości? To coś tu nie pasuje. On cos gadał, że niby kobiety lubią bardziej bez napletka. Może właśnie dlatego, że bez napletka doznania są słabsze i stosunek może być przez to dłuższy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Unlan napisał:

On cos gadał, że niby kobiety lubią bardziej bez napletka.

Nie, nie lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bimba napisał:

Nie, nie lubią.

On tak twierdzi. A to, czy to prawda. Pewnie są takie, co lubią, ale ile ich jest na 100, to już inna kwestia 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest porównywalne z obrzezaniem dziewczynek w Afryce. Kalectwo, barbarzyństwo, przekraczanie granic, zboczenie, szkodliwa i zbędna ingerencja w ciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Unlan napisał:

Dlatego mnie to właśnie zastanowiło. Na całej długości? To coś tu nie pasuje. On cos gadał, że niby kobiety lubią bardziej bez napletka. Może właśnie dlatego, że bez napletka doznania są słabsze i stosunek może być przez to dłuższy. 

A to ja tez slyszalam, ze moga dluzej (oczywiste, ze tak przy znieczuleniu), ale nie wiem czy to lepiej chyba, ze facet ma problem i dochodzi po 2 minutach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×