Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

mój adres email sszewczyk3@wp.pl Może jeszcze jakieś dziewczyny będą miały luteinę niepotrzebną to poślą???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A myslicie kochane ze ta luteina jest lepsza? To chyba to samo prawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny niech napiszą co jest lepsze??Ja miałam ostatnio Luteinę i ja jeszcze mam jak chcesz to Ci ją poślę...Kasy za to nie chce wcale, chcę tylko aby było dobrze i tyle;) Ja teraz zmykam jak zdecydują dziewczyny i Ty to mi napisz ja Ci tabletki poślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena tak jak Ci wcześniej pisałam Luteina na pewno Ci nie zaszkodzi. A nawet nie wiem czy niektóre Dziewczyny nie brały i luteiny i duphastonu... Zapytaj na forum to na pewno Ci napiszą. Ja byłam na samej Luteinie i było ok. Ja osobiście polecam w 200%. A ten Acard chcesz? Motylku co Ty się dzisiaj nic nie odzywasz? Stało się coś czy po prostu taka zagoniona jesteś? 😘 Asmana my tylko służymy pomocą i dobrą radą Kochana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziewczyny cały czas biorę luteinę i duphaston i jest ok :) tylko właśnie mam problem bo mam jeszcze tylko na dwa dni duphaston a mam brać do 16 tygodnia a do lekarza dopiero idę 13 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, nie odzywałam się bo taki sobie mam humorek. Byłam u fryzjera, ale humorku mi to nie poprawiło. Wciąż doszukuję się ruchów, bulgotania, trzepotania i nic :( Asiu, Beatko i o7cia dziękuję, że o mnie pytacie :* Asmanka, spakowana? Beatko, przecież nie starasz się w tym cyklu, tylko trochę poprzytulasz ;p nnowak jak się synuś czuje? Opalona? :) e-de najważniejsze, że wyniki są dobre kochana :) A jak się czujesz? Dorciu, ja uważam że wynik może być mylny, lepiej ponów później :) Odnośnie pracy, to nie ma tego złego. Jak mnie zwolniono z biura, to płakałam, bo uwielbiałam tę pracę, ale niestety cięcia kosztów, a pracowałam najkrócej. Dziś jestem bardzo szczęśliwa, bo dzięki nowej pracy poznałam mojego Męża. Dlatego wierzę, że i Ciebie przez to spotka coś dobrego :) Lenka, tak się cieszę że plamienie ustało i wszystko jest dobrze. Odnośnie luteiny i duphastonu. Ja w pierwszej ciąży brałam ją podjęzykowo. Natomiast teraz, jak trafiłam w 8 tyg.do szpitala dostałam podjęzykowo, ale wymiotowałam po niej, więc mój lekarz przepisał mi dopochwowo(ponoć jest nawet lepsza) Natomiast gdy w 13 tyg.trafiłam do szpitala tamten lekarz zmienił mi z luteiny(twierdząc, że ona może u mnie wywoływać podrażnienie stąd te infekcje) na duphaston. Jednak zażywałam tylko jedno opakowanie, później mój lekarz stwierdził, że już nie ma takiej potrzeby. Ja zbytniej różnicy nie czułam, natomiast mój lekarz uważa że luteina jest lepsza ponieważ Duphaston jest syntetycznym hormonem działającym podobnie jak żeński hormon ciałka żółtego - progesteron. Luteina inna nazwa czystego hormonu progesteronu, czyli luteina naturalny, a duphaston sztuczny progesteron. Są to leki, które głównie stosuje się na podtrzymanie ciąży. Owszem, czytałam że po nich częściej rodzą się chłopcy niż dziewczynki, ale ile w tym prawdy, to nie wiem :) o7cia znowu Cię kuli? Madziia to może zadzwoń do lekarza i zapytaj co w tej sytuacji zrobić masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że się wtrącam, ale ja w sprawie tej wysyłki leków dla Leny do UK! kochana ja swego czasu mieszkałam w UK i też jestem po dwóch poronieniach i dziewczyny właśnie z forum (kiedyś z kafe, a obecnie przeniosłyśmy się na prywatne) ratowały mnie luteiną i duphastonem :D ile która miała to mi przysyłała, bo przecież w UK to mi tylko paracetamol chcieli dawać 😠 poważnie! Trzecia ciąża byla szczęśliwa, ale była już prowadzona w PL. od samego początku brałam luteinę 2x1 właściwie do samego końca ciąży (choć niektórzy lekarze mówią, że to nie trzeba tak długo, ale ja ufałam swojej lekarce), brałam też acard + jeszcze jakiś lek (niestety nie pamiętam nazwy, ale on miał za zadanie "uspokoić" macicę i też obniżał ciśnienie (a miałam wysokie) urodziłam córcię całą i zdrową, która obecnie ma prawie 3 lata! Powodzenia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziia91 Mi jak brakowalo jakis lekow to szlam do lekarza rodzinnego i bez problemu mi przepidal wiec ty tez powinnas sie tam udac no chyba ze pojdzies do pielegniarki u ginekologa i powinna tez ci przepisac u mnie w miescie bynajmiej tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, staram się nadgonic z czytaniem ale dużo tego z całego dnia :)) Lenka, super że przestało plamienie.będzie dobrze..sluchaj dziewczyn bo wiedzą co piszą :))) ja po dentyście.szykuję się na ciążę i robię porzątki z zębami :) powyrywalam osemki..dzis ciężka siodemka..mimo 3 zastrzyków czułam :((( ktoś mi kiedys spartaczyl kanałowe i były skutki :( teraz moja twarz wyglada jak telewizor :)))) ale warto dla dobra potencjalnego maluszka , ktory moze juz się stworzyl ;p czuję że to te dni..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusiatusia ja chodzę prywatnie do ginekologa i on przyjmuje sam bez pielęgniarki, bo nie ma tam rejestracji i kasuje nawet jak się przychodzi tylko po receptę. Więc chyba tak jak pisałaś pójdę do lekarza rodzinnego i poproszę o receptę, bo i tak duphaston kosztuje 50 zł a jeszcze płacić ginekologowi za receptę to bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jutro spróbuję pochodzić tutaj po aptekach. Powiem, że jestem na wakacjach itp i może się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena_d ja tez uwazam ze luteina jest lepsza.Pierwsza ciaże mialam podtrzymywana luteina i urodzilam zdrowe dziecko, natomiast druga ciaze mialam podtrzymywana duphastonem i nic:(. Ja zdaje sie na luteine i z tego co widze jak dziewczyny pisza nie tylko ja.:)mYSLE ZE LUTEINA JEST NA TYLE BEZPIECZNA ZE NAPEWNO CI KOCHANA NIE ZASZKODZI,ale decyzje musisz podjąc ty. Motylku dzikuje ze pytasz--Synek w ciagu dnia momentami skarzył sie na brzusio:( CHociaz na plazy cudowne uzdrowienie:))Pod wieczor to juz był markotny bo byl zmeczony, wkoncu od 6 rana nie spał:( Natomiast jesli chodzi o opalenizne to powiem wam cos wszystkim------------------Kurcze poszłam na plaze, polozylam sie a tam słonce co chwile zachodziło:(myslalam ze sie wsciekne........co prawda odpoczełam, zrelaksowałam sie ale na pewno nie opalilam:( Motylku a jesli chodzi o ruchy twojego maluszka to rozmawialas na ten temat z lekarzem? co on ci mowi kochana? wom@n dzielna dziewczynka:),tez mam zamiar isc do dentysty w sierpniu,bo juz tuz tuz......... i tez bedziemy sie starac o maluszka:) zazdroszcze tak bardzo dziewczynkom, naszym dwupaczka, ze juz niedługo poprzytulaja,pobujaja swoje malenstwa:)Czytam codziennie forum zzaciekawieniem, duzo rzeczy sie tu dowiedzialam mianowicie jak to jest w tej kolejnej ciazy po poronieniu za co jestem wdzieczna:)Ale czasami tak zazdroc=szcze naszym dwupaczka ze nie wiem co tu napisac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnowak87, damy rade :))) trzeba tylko cierpliwosci :) nie wierzę że to piszę...ale tak jest. ja tez zazdroszczę i mam nadzieję że też zostanę dwupaczkiem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak, Natka, problem w tym ze ja sobie sama dozuje już ten duphaston. Nie wiem czy tak po prostu mogę zmienić. Nie mam lekarza który tym wszystkim "zarządza". Tu sie to wszystko dzieje po omacku jak właśnie gawit pisała. Natka, Asia, jesteście przekochane! Dziękuje za ten wasz gest! Bardzo mnie to poruszyło. Motylku, jak nowy fryz? Wom@n,Beatka, Dorcia Sciskam kciuki za was dziewczyny! Ile ja bym dała za profesjonalna opiekę lekarska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnowak może synuś coś zjadł, a przy takich atrakcjach zapomniał :) No to faktycznie miałaś pecha z tym słoneczkiem, ale najważniejsze że się zrelaksowałaś. Mój lekarz nic nie powiedział na to, że nie czuję ruchów. Moja bratowa mnie pociesza, że w pierwszej ciąży czuła dopiero po 22 tygodniu. Na necie wyczytałam, że do 24 mogę nic nie czuć. Mam nadzieję, że jest bezpieczny, praktycznie mało leżę, głównie wieczorem i może rusza się jak śpię i ja tego nie czuję. Sama już nie wiem co robić i co myśleć :( Asiu, pisałaś, że po luteinie mocniej Ci krew leciała, akurat dyskutowałam o tym z Mężem robiąc kanapki i...bach przecięłam palec...cała umywalka była zachlapana. Ale zbieg okoliczności :) Lenka, dziękuję, fryzura początkowo podobała mi się, ale potem złapałam takiego doła odnośnie ruchów że przestała mnie cieszyć... :( Women, na pewno szybko staniesz się dwupaczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawacrobaczki....ja już w pracy... Motylku nie spakowananiej estem jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buziaczki dla Wszystkich😘 Asmanko jak widzę humorek przedni bo jedną nogą na urlopie:) Natka wypowiedzenie za porozumieniem stron ale mam nadzieję że maogę z zachowaniem okresu wypowiedzenia? Wszystkie obecne i przyszłe dwupaczki mocno ściskam bez wyjątku!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki!!!! Wczoraj wieczorem silne bóle brzuszka jak na @ z bólem krzyża i drętwieniem nóżek myślałam że już @ przyszła ale do teraz nie ma natomiast temperatura wczoraj 36.5 a dziś 37.1 czy to może być.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczynki, przepraszam ale mój humorek jest do d... w ciągu dalszym. Ciągle się zamartwiam. No dobra, nie chcę Wam truć. asmanka mam nadzieję, że pogoda Wam dopisze :) Dorcia podpisując wypowiedzenie za porozumieniem stron musisz liczyć się z faktem, że wówczas nie przysługuje Ci prawo do zasiłku dla bezrobotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku kochany główka do góry na pewno wszystko jest ok!!!! A jeśli chodzi o wypowiedzenie to wiem że nie przysługuje zasiłek natomiast nie wiem czy porozumienie stron może byś z zachowaniem okresu wypowiedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Już nadrabiam zaległości:):P Madzia mi też jak brakowało luteiny to szłam do lekarza rodzinnego i przepisywała mi bez problemu. Dwa razy miałam taką sytuację. Wom@n super, że u Ciebie wszystko ok:) Bardzo mnie cieszy Twoje nastawienie. Ja też jak chciałam teraz zajść w ciążę to poszłam do dentysty, ale miałam tylko jednego zęba do zrobienia i na kontrolę na rok. Powiedziałam jej, że chce zajść w ciążę i żeby mi te zęby dobrze zrobiła i posprawdzała. Ale chodzę do niej już chyba z 15 lat i jestem bardzo zadowolona. Trzymam kciuki za starania:) Nnowak nie zazdrość, tylko bierz się za przytulanki z mężusiem:) Czekamy na dobre wieści:) A synuś może faktycznie czymś się zatruł i dlatego taki słaby był. Ja osobiście jak miałam kłopoty z brzuchem to piłam odgazowaną Coca Colę. Tylko orginalną, bo ona miała coś tam w sobie, że te bakterie niszczyła. I może dwa dni diety z sucharków i powinno być ok:) Lena_d to napisz ten adres na e-maila co Ci wcześniej napisałam to bym Ci wysłała ten Acard. Motylku nie przejmuj się tak tymi ruchami. Na pewno znowu niepotrzebnie panikujesz. Może Synuś się rusza, ale Ty nie potrafisz jeszcze tego odczuć jako ruchy, tylko np. burczenie w brzuchu. Też tak może być. Poza tym w pierwszej ciąży ruchy się później odczuwa niż w każdej następnej. Nie denerwuj się bo szkodzisz Maleństwu. Na pewno wszystko jest ok. A co do przeciętego palca, to mówiłam, że ja po Acardzie tak krwawiłam, po luteinie raczej nie. Asmana ja dopiero teraz wstałam. Normalnie szał dzisiaj:P Ale tak jak pisałam wczoraj, im dłużej śpię, tym bardziej jestem przybita i tak też jest dzisiaj:) Dorciu nie trać nadziei. Mierz temp, bo w ciąży taka temp jest jak najbardziej ok. Ja cały czas taką mam. Więc...:) Dla reszty Dziewczyn 😘 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciu humorek był, ale jeden kolega z pracy tak mnie wqrwił, że normalnie ciśnienie mi podniósł na cały dzień. Knęłam jak szewc przy derektorach nawet ech.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze znajdzie sie taka menda:( Policz do dziesięciu i nie daj się prowokować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia - wtedy przysługuje Ci okres wypowiedzenia. Twój pracodawca chce za porozumieniem stron aby jednak Ci nie wypłacać tych miesiący podczas wypowiedzenia...., a jak się nie zgodzisz to pewnie zagrożą Ci dyscyplinarką - bo były jakies nieprawidłowości na Twoim stanowisku pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×